Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Brokreacja] The Miner

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gryf, [Brokreacja] The Miner

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rgrzech
    Senior
    • 12-2013
    • 230

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brunatny, przejrzysty. [4.5]
    Piana: Beżowa, zwarta, obfita, ładnie zdobi szkło. [4]
    Zapach: Przyjemny, z wyraźnymi nutami cytrusów, żywicy, czekolady i słonecznika. [4]
    Smak: Piwo wytrawne, zadziwiająco lekkie jak na 16Blg. W smaku przyjemna nuta cytrusowa oraz gorzkiej czekolady. Wyraźna goryczka, niestety o nieprzyjemnym, trawiastym i łodygowym profilu. W dodatku jest ściągająca i długo zalega. [3]
    Wysycenie: Niskie, bardzo dobre. [5]
    Opakowanie: Świetne, co już stało się wizytówką Brokreacji. [5]
    Uwagi: Zaskakująco lekkie, wręcz wodniste jak na swoje parametry piwo. Jego mankamentem jest bardzo nieprzyjemna i zalegająca goryczka.

    Moja ocena: [3.725]

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      Dla mnie to taka typowa polska Black IPA ( czy jak tam ją zwał ). Wszystko na swoim miejscu, jak na "szesnastkę" nieźle przyswajalne ( "pijalne" ).
      Jak głosi "wieść gminna" zamieszczona na etykiecie ( te z Brokreacji bardzo mi się podobają ) - "w ustach odczucie picia jasnego IPA" - ja jednak zdecydowanie czułem tą ciemną stronę mocy. Jest dobrze
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        Foto :
        Attached Files
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnobrunatny/czarny. [4]
          Piana: Średnia, dość trwała, ładnie koronkuje. [4.5]
          Zapach: Słaby, chmielowy, prażony. [3]
          Smak: Palony, kwaskowy, cytrusowo-zgniła chmielowość, prażony słonecznik, na koniec palono-pestkowa goryczka, średnia, dość długa. [3]
          Wysycenie: Niskie. [4.5]
          Opakowanie: Świetne, jak zwykle zresztą. Szkoda, że nie mają swojego kapsla. [4.5]
          Uwagi: Niestety nie podeszło mi, dziwne piwo, ani to BIPA, ani stout. Palone i prażone posmaki są bardzo wyraźne, ale jest też spora, acz nieprzyjemna goryczka i takaż sama chmielowość. Widzę, że w składzie ma Equinoxa, ja niestety nie trawię tego chmielu, może to jego wina. Pierwsze piwo Brokreacji, które mi nie smakuje...

          Moja ocena: [3.35]

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnobrunatny, klarowny, rubinowe refleksy pod światło. [4.5]
            Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, niewysoka i nietrwała, zostawia wiele drobnych kropek na szkle [2.5]
            Zapach: Cytrusy, prażony słonecznik, żywica, niezbyt intensywny, ale przyjemny [3.5]
            Smak: Paloność ciemnych słodów, mocno cytrusowe, prażony słonecznik, mocno wytrawne, lekkie(jak na 16 blg), ale nie wodniste, dość wysoka łodygowo-palona goryczka, nieprzyjemnie zalegająca, przechodząca w popielniczkowo-iglasty finisz. [3.5]
            Wysycenie: Średnio-niskie - może być. [4]
            Opakowanie: Ładna i czytelna etykieta, pełny skład, jak reszta z Brokreacji. [5]
            Uwagi: Przeciętne, ale pijalne BIPA, tylko ta zalegająca goryczka potrafi być męcząca. Mamy na rynku lepsze piwa w tym stylu, np. Dr Ipa czy Black Hope.

            Moja ocena: [3.55]
            Last edited by rafalek21; 28-01-2016, 20:26.

            Comment

            • Ravf
              Senior
              • 06-2013
              • 264

              #7
              Piwo całkiem OK, ale jeśli to miało być modelowe podejście do tematu BIPA ("W ustach odczucie picia jasnego IPA") to jednak coś nie pykło. Z jednej strony barwie daleko jest do black a z drugiej w smaku na pierwszym planie jest paloność, dopiero gdzieś w tle cytrusy. American Stout to na pewno nie jest, ale klasyczne BIPA też nie.

              Comment

              • cyoorka
                Senior
                • 03-2007
                • 338

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Prawie czarne. Zamglone. [4]
                Piana: Drobna, dosyć trwała, zostawia ślady na szkle. [4]
                Zapach: Ciemne słody, lekkie owoce z chmielu. [3.5]
                Smak: Mało treściwe, wytrawne, gorzkie, kojarzy się z cienką kawą zbożową. Goryczka wysoka, zalegająca, grejpfrutowo-palona. [3]
                Wysycenie: Średnie. [4]
                Opakowanie: Świetny projekt oraz wykonanie. [5]
                Uwagi: Lekko wodniste, przechmielone na goryczkę, słabo aromatyczne.

                Moja ocena: [3.475]

                Comment

                • Pess09
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 284

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny, brunatny. [4.5]
                  Piana: Ładna, drobna, utrzymuje się dość długo i zdobi szkło. [4]
                  Zapach: Prażony słonecznik, trochę słodkawych nut czekoladowych, są chmiele ale mało amerykańskie, takie jakieś nijakie. [3.5]
                  Smak: Dość lekkie, powiedziałbym nawet że trochę wodniste, paloność mocna jak na BIPA, gorzka czekolada, goryczka mocna, jednocześnie chmielowa i palona, daje to efekt tytoniowego posmaku, intensywne. [4.5]
                  Wysycenie: Średnie, może być. [4]
                  Opakowanie: Bardzo fajna etykieta jak zresztą wszystkie z brokreacji, wszystkie informacje zawarte, czarny kapsel. [4.5]
                  Uwagi: Piwo bardzo intensywne, może nie pasuje w 100% to zamysłu Black IPA lecz jego charakter jak najbardziej pasuje do nazwy.

                  Moja ocena: [4.075]

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brąz wpadający w czerń [4.5]
                    Piana: Beżowa z drobnych pęcherzyków szybko opadła do minimalnej warstwy [3.5]
                    Zapach: Ciemne słody kontra cytrusowo-żywiczna goryczka z dodatkiem nut owocowych i kwiatowych. Intensywność niska. [3.5]
                    Smak: Ciemne, prażone słody z dodatkiem karmelowym plus goryczka ziołowa, lekko zalegająca na podniebieniu. Wytrawne nuty (czekolada, kawa) wyraźniejsze z każdym łykiem. [3.5]
                    Wysycenie: Średnie - optymalne [4.5]
                    Opakowanie: Jak zwykle świetna grafika i dobre info [5]
                    Uwagi: Poprawne piwo ale brakuje jeszcze chmieli

                    Moja ocena: [3.675]

                    Comment

                    • Pivotal
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 671

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny, nieprzejrzysty brąz, pod światło barwa ciemniejszej miedzi... Daleko mu do czerni! [3.5]
                      Piana: Wysokość, trochę powyżej średniej, beżowa, drobnoziarnista, trwale obkleja szkło, pozostaje do końca. [4]
                      Zapach: Mocno cytrusowy, trochę czerwonych owoców, mango, słodów palonych, karmelu i czekolady. [4]
                      Smak: Dominują cytrusy, następnie nuty łodygowe, karmel, czekolada, kakao i słody palone. Pod koniec zaczynają wychodzić inne owoce (czerwone porzeczki, żurawina, wiśnie, śliwki), a cytrusy się wycofują. Goryczka mocna i długa - grejpfrutowo-łodygowa. [4]
                      Wysycenie: Od samego początku bardzo słabe, wygazowalo się przed końcem. [3]
                      Opakowanie: Fajna etykieta, pełny sklad... tylko kapsel jest nadal czarny. [4.5]
                      Uwagi: Warka do 30.04.2016, wypite 27.04'16. Kolejne ciekawe piwo z BroKREACJI. Fajna, mocna goryczka, nuty palone wycofane, nie za mocne... brak posmaków alkoholowych.

                      Moja ocena: [3.95]

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnobrunatny, pod światło widoczne przebłyski. [4]
                        Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, średnio wysoka, trwała na finiszu, niezbyt okazale zdobi szkło. [4]
                        Zapach: Słodka, gorąca czekolada i grejpfrut. Jakoś nic więcej nie wyczułem, również zapowiadanego w opisie palonego słonecznika. [3.5]
                        Smak: W smaku już wyraźnie palone, tylko nie słonecznik, a kawa i zboże. Goryczka wysoka, grejpfrutowa, długa. Niska pełnia, piwo jest lekkie mimo dużego poziomu alkoholu i wysokiej goryczki. [4]
                        Wysycenie: Średnie w stronę niskiego. [3.5]
                        Opakowanie: Nazwa piwa i ogólnie całe górnictwo źle mi się kojarzy. Sama etykieta bardzo ładna jak zwykle, pełny skład i wysoka jakość papieru. [4.5]
                        Uwagi: Piwo podchodzi mi raczej pod American Stout. Parę minut po ostatnim łyku mam wrażenie jakbym będąc gdzieś w kotłowni spalił paczkę papierosów na jeden raz i doprawdy mało przesadzam...
                        Warka 01.09.2016.

                        Moja ocena: [3.825]

                        Comment

                        • melor
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 364

                          #13
                          Bardzo dobre piwo. Wyraźne i bardzo dobre aromaty chmieli amerykańskich. Bez paloności. Pomimo 80 IBU, nie odczuwa się wysokiej goryczki. Bardzo pijalne.
                          8/10

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #14
                            Aromat: to żywica i cytrus. Leciutkie ciemne owoce.
                            Smak: palone, lekko kawowe. Goryczka spora i zalegająca. Typowe albedo z cytrusa. Lekko taniczna. Jednak mi to pasuje taki długi posmak. Fajna kontra w postaci lekko posłodzonej czarnej kawy z lekkim prażonym słonecznikiem.

                            80 IBU

                            Warka 01/09/2016 pite dwa dni temu tj. 23/08/2016

                            Co tu dużo pisać. To nie jest piwo dla małych dzieci. Dla mnie pyszne.
                            Po 5 minutach nie ma już połowy. Idzie w stronę American stoutu, ale ja tak lubię. Polecam. Dobrze, że mam jeszcze osiem.
                            I fotka "kopacza":
                            Attached Files
                            Last edited by dlugas; 25-08-2016, 11:35.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • rafalek21
                              Senior
                              • 04-2015
                              • 1407

                              #15
                              Warka 31.01.2017.

                              Aromat głównie żywiczno-cytrusowy, jest też czekolada, bardzo delikatnie delikatnie prażony słonecznik.
                              W smak wręcz na odwrót: Na pierwszym planie palone nuty, czekolada, a za nimi słonecznik, uzupełnione cytrusami i żywicą, goryczka lekko ponad średnie, już nie zalega jak w poprzedniej warce.

                              Po prostu smakowało.
                              Last edited by rafalek21; 05-09-2016, 00:21.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎