Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Faktoria] Alcatraz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #16
    Czy z innymi gatunkami z Faktorii dzieje się to samo?
    faktoria chinatown
    podobno obecnie to niezła lipa
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnorubinowy, miedziany nasycony. [4]
      Piana: Białokremowa, średniowysoka, dość trwała, nawet trwała. [4]
      Zapach: Karmel, a nawet toffi i powiew ciasteczek. [4]
      Smak: Jak wyżej, to w końcu BW. Do tego dochodzi lekkie podkręcenie amerykańskim chmielem, takie orzeźwiające. [4]
      Wysycenie: Średnie co najwyżej. [4]
      Opakowanie: Tutaj nazwa robi robotę. Cała reszta jest nieistotna... [3.5]
      Uwagi: Naprawdę fajne piwo. Waga ciężka, i ekstrakt, i procenty, ale odświeżone powiewem Hameryki . To dobry pomysł.

      Moja ocena: [3.975]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Delikatnie zamglony miedziany. [4.5]
        Piana: Dość niska, niespecjalnie trwała, ale nie spodziewałem się więcej, całkiem ładny lacing. [3]
        Zapach: Zdominowany przez toffi, ale chyba jest i karmel, ciężko mi dać wyższą ocenę za zapach zdominowany przez wadę. [2]
        Smak: Tutaj też diacetyl, po za tym słodkawo, pełne, karmel, landrynki, iglasto-żywicznie, średnia ziołowa goryczka, troszkę alkoholu. Starczy mi, pewnie dałbym radę wypić, ale wolę zrobić miejsce, dla czegoś lepszego. [3]
        Wysycenie: Niskie - pasuje. [4]
        Opakowanie: Etykieta akurat mi się podoba, jest czytelniejsza, do tego komplet informacji. Jedynie mogę się przyczepić do lekko rozmazanej czcionki na kontretykiecie no i braku kapsla firmowego. [4]
        Uwagi: Kolejny słaby wypust Faktorii. Mi też się wydaje, że ostatnio ich piwa są dużo gorsze, choć nie mam porównania do poprzedniego Alcatraz. Za to tegoroczna warka szybko poszła do zlewu i pewnie nie prędko sięgnę po następne piwo z Faktorii, przynajmniej póki nie pojawią się pozytywne oceny. Cena zupełnie nie adekwatna do zawartości butelki, ale w sumie i za darmo bym nie wziął.
        Warka do 12.11.2018.

        Moja ocena: [2.825]

        Comment

        • von_scheisse
          Senior
          • 02-2012
          • 488

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowe, wpadające w rubin. Przejrzyste, wygląda nawet na klarowne. [4.5]
          Piana: Już przy otwarciu wiedziałem, że w piwie dwutlenku węgla nie będzie zbyt wiele. Potwierdziła to rachityczna, niezbyt urodziwa piana, która bardzo szybko zniknęła prawie całkowicie. [3.5]
          Zapach: Karmel, dużo karmelu, trochę kompot z suszu. Chmiel niestety już ulotnił się z aromatu. [4]
          Smak: #team słodyczka mocno. Jest słodko i bardzo treściwie. Od razu czuć, że mamy do czynienia z dużym kalibrem, chociaż alkohol jest naprawdę świetnie ukryty. Kompletnie nie czuć tych niespełna 10%. W smaku mamy karmel, karmel i jeszcze raz karmel. To, co mi się w nim nie podoba, to wyraźny warzywny posmak słodu pilzneńskiego. Z nowofalowego amerykańskiego chmielenia w smaku pozostała jedynie wyraźnie zaznaczona goryczka, dzięki której piwo nie jest mdląco słodkie. [4]
          Wysycenie: Niskie. Piwo Alcatraz jest praktycznie płaskie. [4.5]
          Opakowanie: Nie mam zastrzeżeń, czytelny projekt, pełny komplet informacji i skład. [4.5]
          Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 30.11.2017

          Moja ocena: [4.025]
          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bursztynowy wpadający w miedziany, klarowny [4]
            Piana: beżowa z drobniutkich i drobnych pęcherzyków niebyt obfita pozostawiła ślad na szkle. Opadając dziurawiła. [3.5]
            Zapach: lekko słodkawy od słodów z karmelkiem i suszonymi owocami (rodzynki, morele) na czele. Nad słodami unoszą się aromaty chmielowe; cytrusowe oraz sosnowo-żywiczne i nuta alkoholowa – likierowa. [3.5]
            Smak: smaku jest gęsto, słodowo. Znów karmel, landrynka i zboże. Ale to wszystko kontruje przyjemna, grejpfrutowo-żywiczna goryczka z domieszką alkoholową – dająca piwu pikantność i pieczenie podniebienia. [3.5]
            Wysycenie: w okolicach średniego [4]
            Opakowanie: ładna eta, trochę brakuje info o samym piwie [4]
            Uwagi: Piwo mieści się granicach stylu. Razi tylko alkoholowość, która z drugiej strony nadaje piwu swoistej pikantności.

            Moja ocena: [3.575]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎