Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Szałpiw] Buba Fest

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • thesamethis
    Junior
    • 04-2011
    • 29

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
    Warka: 01/03/2017 pite 14/02/2017

    Żona otrzymała kwiaty, a ja sobie darowałem to oto piwo.
    W aromacie: karmelki, toffi, suszone owoce, lekki alkohol. Nie powala, lecz wystarcza.
    W smaku: Gęste, kleiste, słodkie a zarazem i półwytrawne.
    Mnóstwo suszonych owoców: wielkie mięsiste rodzynki, suszone niesiarkowane morele, suszone przesłodkie figi, suszone śliwki węgierki.
    Karmel, lekkie toffi, troszkę czekolady i wanilii. Posmak kukułek i porterówki.
    Alkohol lekko szczypie i jest wyczuwalny, lecz w likierowy sposób.
    Tekstura zniewala. Aksamit w płynie.
    Pijalność okrutnie wysoka. W łeb idzie szybko.
    Dobrze, że mam jeszcze jedną sztukę w piwnicy.
    Jeszcze z rok i wgniecie w dywan.
    Piłem je tydzień temu i zgadzam się z przedmówcą. Świetne piwo! Nie chwaląc się zostało jeszcze więcej aniżeli jedna, więc będę się mógł z kolegą podzielić.

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnobrązowy/czarny, nieprzejrzysty. [4]
      Piana: Średnia, jak na coli, opada błyskawicznie, zostaje mały kożuch. [3]
      Zapach: Chleb razowy, bakalie, śliwka marynowana. [4.5]
      Smak: Słodkawy, karmelowy, lekko chlebowy, bakalie, nuty likierowe, na koniec niska goryczka i ziołowy posmak. Rozgrzewające. [5]
      Wysycenie: Niskie. [4]
      Opakowanie: Grubościenna butelka. Etykieta taka sobie, ale ujdzie. Minus za brak dokładnego składu. [4]
      Uwagi: Pite 8 dni po terminie. Cudowne, aksamitne piwo o niesamowitym smaku. Gęste, treściwe, może nawet lekko za słodkie. Wyraźne posmaki bakalii. Alkohol dobrze ukryty, ale po wypiciu już wyraźnie go czuć Pyszne.

      Moja ocena: [4.475]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #18
        W zapachu winne, ciemne, suszone owoce, karmelki, kolendra.
        Smak podobnie jak wyżej: słodkie, ciemne i suszone owoce, karmel, winne, lekko alkoholowe(ale bez ostrych nut), kolendra, chyba figi. Czuć ciężar tego piwa, choć wydaje się bardziej słodkie niż gęste. Gładkie, nisko wysycone.

        Warka 16.04.2019. Bardzo smaczne piwo.

        Comment

        • kaczka116
          Senior
          • 10-2015
          • 1350

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
          W zapachu winne, ciemne, suszone owoce, karmelki, kolendra.
          Smak podobnie jak wyżej: słodkie, ciemne i suszone owoce, karmel, winne, lekko alkoholowe(ale bez ostrych nut), kolendra, chyba figi. Czuć ciężar tego piwa, choć wydaje się bardziej słodkie niż gęste. Gładkie, nisko wysycone.

          Warka 16.04.2019. Bardzo smaczne piwo.
          Ja mam tą warke ale z Niechanowa a nie Wąsosza.

          Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
          Nie mów hop zanim nie nachmielisz
          Untappd

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi
            Ja mam tą warke ale z Niechanowa a nie Wąsosza.

            Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
            Mój błąd, na butelce rzeczywiście jest Niechanowo.

            Comment

            • concerto
              Senior
              • 09-2003
              • 859

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
              Mój błąd, na butelce rzeczywiście jest Niechanowo.
              Mam rozumieć, że piwo ( które też bardzo poważam ) trzyma poziom niezależnie od miejsca ?
              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi
                Mam rozumieć, że piwo ( które też bardzo poważam ) trzyma poziom niezależnie od miejsca ?
                Nie piłem wcześniejszych warek, więc nie mogę porównać, ale obecna trzyma wysoki poziom. Sam planuję dokupić do piwnicy jak jeszcze spotkam.

                Comment

                • grodek
                  Senior
                  • 06-2015
                  • 527

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobrązowe, nieprzejrzyste, zmętnione pod światło. [4.5]
                  Piana: Jasnobeżowa, średnio obfita, drobnopęcherzykowa, w miarę trwała. [5]
                  Zapach: Zdecydowanie winny, likierowy, lekko owocowy (głównie figi) z karmelem i nutami przypraw. [4.5]
                  Smak: Bardzo treściwe, słodkie z nutami fig i rodzynek. Duża słodowość, lekko przypalony karmel i toffi. Goryczka niska, całość aksamitna, deserowa z dobrze ukrytym alkoholem. [4.5]
                  Wysycenie: Niskie. [5]
                  Opakowanie: Podoba mi się etykieta. [4.5]
                  Uwagi: Bardzo dobre piwo. Butelka o pojemności 0,5L, termin do 16-04-2019.

                  Moja ocena: [4.575]
                  604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                  Comment

                  • kaczka116
                    Senior
                    • 10-2015
                    • 1350

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grodek Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kolor: Ciemnobrązowe, nieprzejrzyste, zmętnione pod światło. [4.5]
                    Piana: Jasnobeżowa, średnio obfita, drobnopęcherzykowa, w miarę trwała. [5]
                    Zapach: Zdecydowanie winny, likierowy, lekko owocowy (głównie figi) z karmelem i nutami przypraw. [4.5]
                    Smak: Bardzo treściwe, słodkie z nutami fig i rodzynek. Duża słodowość, lekko przypalony karmel i toffi. Goryczka niska, całość aksamitna, deserowa z dobrze ukrytym alkoholem. [4.5]
                    Wysycenie: Niskie. [5]
                    Opakowanie: Podoba mi się etykieta. [4.5]
                    Uwagi: Bardzo dobre piwo. Butelka o pojemności 0,5L, termin do 16-04-2019.

                    Moja ocena: [4.575]
                    Niechanowo nie Wąsosz

                    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
                    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                    Untappd

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎