Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Regina, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • earl_grey
    Senior
    • 05-2005
    • 203

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładna, ciemnozłota barwa. [5]
    Piana: Drobna, gęsta, niestety nietrwała, zostawia ładne kręgi na kuflu. [3.5]
    Zapach: Intensywny, mocno słodowy z silnym chmielowym akcentem. Idealny. [5]
    Smak: Świetne Piwo. Słodowe z minimalną goryczką, mające wyjątkowy, lekko słodkawy posmak. Łagodne i ani kszty w nim niepokojących smaków, co przy 7,8% bardzo się chwali. Chyba najlepsze polskie mocne piwo. [5]
    Wysycenie: Trochę mocniejsze i byłoby idealnie. [4]
    Opakowanie: Bączek, czerwona etykieta, bez rewelacji, ale nie odrzuca, kapslowane wymiennnie firmowymi i PP [3.5]
    Uwagi: 1,40 w Reszlu

    Moja ocena: [4.725]

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty. Dobry dla piwa do 13 blg - powyżej to już trąci sknerostwem browaru [4]
      Piana: Drobnopęcherzykowa. Pozostawia ślady na szklance. Redukuje się do obrączki. [3.5]
      Zapach: Niezbyt wyraźny jak dla mnie zapach słodowo-słodkawy. [3.5]
      Smak: Piwo raczej ciąży ku wytrawności. Lekki słód. Wyważona goryczka. Lekki alkoholowy posmak. [3.5]
      Wysycenie: Duże bąble nie prezentują się apetycznie. W ustach nie pozostawiają jednak wątpliwości, że wysycenie jest wystarczające. [4]
      Opakowanie: Bączek nowy więc niezmordowany. Etykieta w kolorach czerwień-czerń-biel-złoto. Skomponowana przejrzyście i estetycznie nie pominąwszy przy tym żadnych informacji o browarze i piwie. [5]
      Uwagi: Piwo dobre ale nijakie.

      Moja ocena: [3.625]

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • Bombadil13
        • 05-2005
        • 2479

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ładny złoty, lecz zdecydowanie za jasny [4]
        Piana: małe pęcherzyki, dość rzadka i opada dość szybko [3.5]
        Zapach: słodowy z odrobiną chmielu, pod koniecpicia piwa mocno alkoholowy [3]
        Smak: słodowy, mocno słodki, w dali delikatna goryczka, odrobina alkoholu nieco obniża ocenę. [4]
        Wysycenie: na początkuw sam raz, ucieka jadnak za szybko i pod koniec picia gazu było za mało [4]
        Opakowanie: mnie tam podobają się etykiety z REGINY, choć piękne nie są [4.5]
        Uwagi: bardzo sympatyczne piwo, szkoda, że alkohol takwyraźnie sie przebija, bardzo ciekawa słodycz (słodowo-alkoholowa) w smaku

        Moja ocena: [3.625]
        Poszukuję

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Dość ciemny, mógłby być jednak ciut ciemniejszy. [4]
          Piana: Średnia. Trzyma się do połowy. Później redukuje się do kożuszka, który pozostaje prawie do końca. [3.5]
          Zapach: Intensywny słodowy. Lekkie nutki chmielowe. Alkohol również wyczuwalny. [3.5]
          Smak: Mocny słodowy z wyraźnym alkoholem, za wyraźnym jak na 7,5%. Goryczka dość wyraźna. Na początku posmak słodowo alkoholowy. Im bliżej końca, tym bardziej goryczkowy. [3.5]
          Wysycenie: Mocne i ładnie trzyma się do końca. [4]
          Opakowanie: Parametry podane. Kapsel Polskie Piwo. A sama etykieta skromna graficznie, prosta z żywą kolorystyką. Troszkę z innej epoki. Pils ze swoją niebieską barwą jest ładniejszy, ale ta też fajna. [4]
          Uwagi: Całkiem fajne mocne piwo. Przy takich parametrach trochę za bardzo alkoholowe. Dość podobne do Konstancinów mocnych.

          Moja ocena: [3.575]
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
            Uwagi: Całkiem fajne mocne piwo. Przy takich parametrach trochę za bardzo alkoholowe. Dość podobne do Konstancinów mocnych.
            Też mi się tak skojarzyło

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo jasny bursztyn. Mógłby być ciemniejszy. KLarowny [4]
              Piana: Piana niska, ale zwarta. Delikatnie beżowa. Opadając oblepia ładnie szkło. Opada do pełnego nalotu. [4]
              Zapach: Trochę słabo wyczuwalny, ale przyjemny i poprawny. Chmielowo-słodowy [3.5]
              Smak: W smaku delikatna chmielowa goryczka i słodowe przyjemne posmaki. Alkohol nie jest zbyt natarczywy. [4]
              Wysycenie: Nasycenie nie za mocne, ale wystarczające [4]
              Opakowanie: Etykieta poprawna, czarny kapsel PP, butelka steinie II 0,33dm3. [4]
              Uwagi: Resztki piwa od Maidenowca. Dzięki

              Moja ocena: [3.825]
              MM961
              4:-)

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Kolor: nie ma co się przyczepiać - złoty, klarowny [5]
                Piana: trochę mnie rozczarowała! czapka po nalaniu znikała w oczach i po ok. 8 min nie było nawet kołnierza. [2.5]
                Zapach: chmielowy, bez brzydkich akcentów - ot jak trzeba! [4.5]
                Smak: solidnie chmielone, to i goryczka wyrazista. czuć moc. [3.5]
                Wysycenie: niezgorsze, początkowo dobre, potem delikatna smużka niczym ulatująca dusza do nieba. [3.5]
                Opakowanie: etykieta prosta, zgrzebna by rzec, ale zawiera co trzeba. kapselek firmowy - do kolekcji - butla niezwrotna 0.5l [4]
                Uwagi: przesyłka od kolegi zAjkA ( thx! )
                ogólnie trochę zawiedziony jestem, gdyż nasycenie i piana nadspodziewanie słabe wypadły, ale pijałem gorsze piwa.

                Moja ocena: [3.85]
                alkohol dość wyraźny, ale nie odrzucający, zamaskowany przez goryczkę. w miarę opróżniania butelki jednak bardziej wyrazisty. Piana poczatkowo spora, osiadła po 1 min. do skromnych resztek osadzających się na szkle - zupełnie przyzwoicie. reszta bez zmian.
                termin przydatności do lipca 2007. znów wielkie dzięki dla kolegi zAjkA.
                Last edited by e-prezes; 29-08-2007, 20:51.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎