Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Irlandzkie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    Piwo ciągle jest, zakupiłem w zwykłej Euro.
    Zmieniło się wg mnie na plus. Jest zdecydowanie mniej słodkie, za to wyczuwa się dobrze smak słodu palonego. Nie wyczuwa się alkoholu. Dobry kierunek!

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
      Piwo ciągle jest, zakupiłem w zwykłej Euro.
      Zmieniło się wg mnie na plus. Jest zdecydowanie mniej słodkie, za to wyczuwa się dobrze smak słodu palonego. Nie wyczuwa się alkoholu. Dobry kierunek!
      Myślę, że to nie jest jakieś zaplanowane działanie. To pewnie specyfika małego browaru. Mam do czynienia z Irlandzkim średnio 2 razy w roku, ale wtedy już w dużych ilościach. Z racji tego piję różne partie i różnice pomiędzy nimi wyczuwalne były już wcześniej (raz mniej słodkie, raz bardziej). Ważne jest to, że poniżej pewnego poziomu to piwo nie schodzi.
      Last edited by Pinio74; 20-06-2005, 12:35.
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • sebol
        Member
        • 02-2002
        • 66

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemny [4.5]
        Piana: obfita lecz nie trwała [4]
        Zapach: słodkawy lekko przypalany rewelacja [5]
        Smak: lekko słodki przyjemny [4]
        Wysycenie: lekki "gaz" bez rewelacji najlepiej pić prosto z butelki [4]
        Opakowanie: etykieta trochę tandetna ale wyróżnia się wśród innych piw [4]
        Uwagi: Jak na ciemne piwo można pić nawet niezbyt schłodzone .

        Moja ocena: [4.375]
        sebastian30000

        Comment

        • zAjkA
          Senior
          • 12-2004
          • 1089

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemy rubinowy. Pod światło jak się bliżej przyjrzeć ciemny wiśniowy. [4]
          Piana: Adekwatna do wysycenia. Pojawiła się tylko na chwile i zniknęła. Brak jakich kolwiek pozostałości typu pierścienia czy kozuszka. [2.5]
          Zapach: Przyjemny kawowo karmelowy ze słodkimi elementami. [4]
          Smak: Goryczka ogólnie niezbyt mocna. W dalszej kolejności czuć słodki posmak kawy. Ogólnie jak dlamnie piwo to jest troche za słodkie. [3.5]
          Wysycenie: Niezauważyłem żadnych bąbelków pozatymi podczas nalewania. [3.5]
          Opakowanie: Butelka 0,5l niezwrotna. [3.5]
          Uwagi: Piwo zakupione w sklepie przy ul. Kuflewskiej 6 w cenie 2,55zł

          Moja ocena: [3.6]
          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

          Comment

          • Regent
            Senior
            • 10-2002
            • 512

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnowiśniowy [4.5]
            Piana: Kremowa, niestety niezbyt trwała [3.5]
            Zapach: Porywający, owocowo-kwiatowy najmocniejszy punkt tego piwa [5]
            Smak: Przede wszystkim słodki aż nazbyt, przez co trudno wyczuć inne klimaty, gdzieś w oddali wyczuwa się lekko przypalany aromat [3]
            Wysycenie: drobny, trochę za słaby [3.5]
            Opakowanie: Jakieś takie tandetne [3]
            Uwagi: Wydaje mi się, że jak na rzekomo irlandzkie klimaty to trochę za słodkie i zbyt płytkie w smaku.

            Moja ocena: [3.85]
            Mniej alkoholu w piwach !!!
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • chriskw
              Junior
              • 09-2004
              • 4

              Ostatnio kupiłem to piwko w Gdańsku -Oruni w markecie Royal, był również Porter. Jak dla mnie całkiem niezłe, od biedy zastępuje Belfasta.

              Comment

              • Bekiesz
                Senior
                • 09-2005
                • 140

                Kupiłem wczoraj w całodobowym sklepie na Pl.Wilsona w Warszawie.Całkiem dobre,tylko nieco za słodkie.Największy pozytyw to pojemność butelki-0.33l(granat!).Cena 2.20pln.
                Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

                Comment

                • Pinio74
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 3881

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik
                  Wiadomość z ostatniej chwili prosto z Krajana:
                  Wkrótce zostanie zakończona produkcja Irlandzkiego Mocnego, więc niech miłośnicy tego piwa zrobią sobie zapas, bo tego piwa już niedługo nie będzie na rynku.
                  Niezły wstęp.
                  Wszystko to prawda, ale przyczyną zniknięcia tego piwa będzie zmiana jego nazwy, na jaką, jeszcze nie chcą podać.
                  Będzie też okres przejściowy, gdy na etykietach będą informacje, że nowe piwo to dawniej Irlandzkie Mocne.
                  Moim zdaniem powinni skupić się na nazwie Krajan z dodatkiem Jasne, Ciemne i Porter, bo prosto i zawsze wiadomo jaki to browar.
                  Według informacji ze strony internetowej browaru www.krajan.com.pl (trzeba wejść w formularz zamówienia, bo zakładka produkty nie była aktualizowana chyba 100 lat ) Krajan przynajmniej na razie robi 4 piwa ciemne. Znane już Irladzkie Mocne i Porter oraz nowe: Ciemne (11Blg, 5 Vol) i Nakielskie Ciemne (11,5Blg, 5 Vol). Irlandzkie ma inne parametry, więc może jednak zostanie.
                  BIRRARE HUMANUM EST

                  Comment

                  • breslauer
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2690

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74
                    Według informacji ze strony internetowej browaru www.krajan.com.pl (trzeba wejść w formularz zamówienia, bo zakładka produkty nie była aktualizowana chyba 100 lat ) Krajan przynajmniej na razie robi 4 piwa ciemne. Znane już Irladzkie Mocne i Porter oraz nowe: Ciemne (11Blg, 5 Vol) i Nakielskie Ciemne (11,5Blg, 5 Vol). Irlandzkie ma inne parametry, więc może jednak zostanie.
                    Z tego formularza zamówienia najbardziej podoba mi się to, że wszystke ciemne piwa są również w wersji beczkowej. mniam, napiłbym się takiego ichniego porterka lanego ...

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Piękna rubinowa barwa,widoczna dopiero pod światło. [4.5]
                      Piana: Gęsta,zbita ,średnio ziarnista,utrzymuje się do końca picia centymetrowa warstwa. [4.5]
                      Zapach: Dość dziwny,niby karmelowy,niby palony,ale i jakiś kwaskowaty.Sporo tych bukietów [4.5]
                      Smak: Bardzo intensywny,głęboki,troszkę słodkawe,lekko jakby wytrawne,czuć też na podniebieniu akcenty karmelowe.Jak dla mnie idealne kompozycja. [5]
                      Wysycenie: Z gazem troszkę gorzej,drobne pęcherzyki gazu są wyczuwalne,ale po kilku minutach już prawie nie pracują [3]
                      Opakowanie: Zgrabna zielona buteleczka 0.33 l.Czarny kapsel,etykieta i kontra nieźle wykonane i plus za podanie zawartości ekstraktu i alkoholu [4]
                      Uwagi: Bardzo dobre piwko,żałuję ,że w Szczecinie już nie można go trafić.Zakupione w Szwecji za 1.90 zł.

                      Moja ocena: [4.6]


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • garfunkel
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 1068

                        Otóż Irlandzkie Mocne z Krajana ciągle dostępne. Zakupiłam w Katowicach, nieopodal dworca pkp, w sklepie, którego nazwy nawet nie zauważyłam , a co tu o pamiętaniu mówić. Ale za kilka dni od piewszego zakupu nadal tam było do nabycia.

                        Comment

                        • thrashcan
                          Senior
                          • 10-2005
                          • 126

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Rubinowy, pod światło ciemnowiśniowy. [4.5]
                          Piana: Koloru kremowego. Pojawiła się tylko na chwilę i równie szybko znikła. Właściwie nie można tu mówić o jakiejkolwiek pianie... [1.5]
                          Zapach: Lekki aromat karmelowy, dla mnie bardzo przyjemny zapach. [4.5]
                          Smak: Posmak karmelowy, z minimalnie wyczuwalną goryczką, nie słodkie.Dobre! [4]
                          Wysycenie: W zasadzie bardzo słabe, wręcz znikome... [2]
                          Opakowanie: W sumie dość standartowe, butelka 0,33l, zielona, kapsel czarny z napisem "Piwo polskie", ogólnie opakowanie dobre, ale nie wyróżniające się z tłumu. [4]
                          Uwagi: Mimo wręcz nie istniejącej piany napiwku, polecam. Na pewno jeszcze kiedyś je kupię, tym bardziej, że cena nie jest zbyt wygórowana.
                          Piwo kupione w Warszawie w delikatesach w "Landzie" przy metrze Służew.

                          Moja ocena: [3.85]

                          Comment

                          • Budvar
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 265

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: piękna rubinowa, oglądając pod światło można się naprawdę delektować [5]
                            Piana: na początku przyjemna, drobnopęcherzykowa, kremowa czapa, niestety znika po kilku minutach [3.5]
                            Zapach: bardzo przyjemny, karmelowo-palony [4]
                            Smak: stosunkowo łagodny, ale z wyraźnie wyczuwalną goryczką, palony posmak, smak dobrze zrównoważony [4]
                            Wysycenie: w normie, ale mogłoby być lepsze [3]
                            Opakowanie: nie rzucające na kolana, ale przyzwoite, zielona butelka 0,33, czarny kapsel "Polskie Piwo" [3.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.925]

                            Comment

                            • Tomek-Pasieka
                              Senior
                              • 10-2005
                              • 197

                              W Nakle znajdziesz z wielkimi trudnościami...

                              Comment

                              • Tomek-Pasieka
                                Senior
                                • 10-2005
                                • 197

                                Krzysiu a piłeś wersję butelkowaną czy beczkową?? Butelkowana jest kiepściutka. Przynajmniej to, które ja trafiłem nie umywało się do zawartości 30-litrowej beczułki... cud miód i mniam!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎