Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Irlandzkie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sardaukar
    Gość
    • 03-2006
    • 27

    Przyjemne piwo, ale dość słabe jak na mocne

    Comment

    • Jimmy_jb
      • 11-2005
      • 911

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: raczej ciemnowiśniowy niż czarny, pod światło urzekająco rubinowy [4.5]
      Piana: była ale zniknęła zdecydowanie zbyt szybko i definitywnie [2]
      Zapach: mało intensywny ale przyjemny, słodkawo - karmelowy [4]
      Smak: No nie wiem... Z jednej strony pełny i wyrazisty, "ciemny" smak palonego karmelu a z drugiej brak jakichś wytrawniejszych posmaków które bardzo cenię. Na pierwszym planie zdecydowana słodycz. [3.5]
      Wysycenie: słabe ale to nie przeszkadza bo nadaje piwu taki przyjemny, aksamitny charakter [4]
      Opakowanie: Podoba mi się połączenie zielonej obwódki z czerwono - bordowym wnętrzem etykiety, widoczne logo browaru i jest obrazek z jakimś żołnierzem. Podane informacje o ekstrakcie i zawartości alkoholu ale nie ma składu. Opakowania bardzo ładne ale odejmuję 0,5 za goły kapsel. [4.5]
      Uwagi: Mam mieszane uczucia. Irlandzkie Mocne jest zdecydowanie dobre, ma pełny, przyjemny smak i ładnie się prezentuje (tylko że bez piany) ale moim zdaniem to piwo trochę "bez jaj". Piwo pije sie dobrze, jest "miękkie" i słodkie - w sam raz na deser.

      Moja ocena: [3.65]
      Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny, rubinowy. [4.5]
        Piana: Rzadka, jasnobeżowa, utrzymuje się zdecydowanie za krótko. [2.5]
        Zapach: Mało intensywny, ciężki w określeniu jakby trochę słodki ale niezharmonizowany. [3]
        Smak: Na pierwszy plan przebija się słodkość, która dominuje nad resztą. Bardzo lekka goryczka. [3.5]
        Wysycenie: Delikatne, drobne bąbelki lekko gryzące w język. Mogłoby być trochę wyższe. [3.5]
        Opakowanie: Bardzo ładne, wyglądem nawiązujące do nazwy piwa. Wszystkie ważniejsze informacje na kontretykiecie, kapsel goły. Jedyne do czego można mieć zastrzeżenia to troszkę tandetna krawatka. [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.325]
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • bury_wilk
          Senior
          • 01-2004
          • 2655

          Od jakiegoś czasu Irlandzkie jest u nas w Oszołomie, al ecena jaką sobie życzą (chyba ponad 4 PLN za 0,5) jest jakaś porąbana. Komuś na mózg padło.
          Lubię kiedy się zieleni
          Lubię jak się piwo pieni...

          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

          Comment

          • Pinio74
            Senior
            • 10-2003
            • 3881

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bury_wilk
            Od jakiegoś czasu Irlandzkie jest u nas w Oszołomie, al ecena jaką sobie życzą (chyba ponad 4 PLN za 0,5) jest jakaś porąbana. Komuś na mózg padło.
            Dokładnie. W płockim sklepie kosztuje 3,99 zł, te ceny chyba zgodnie z nazwą ustala jakiś oszołom
            BIRRARE HUMANUM EST

            Comment

            • Tomek-Pasieka
              Senior
              • 10-2005
              • 197

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74
              Dokładnie. W płockim sklepie kosztuje 3,99 zł, te ceny chyba zgodnie z nazwą ustala jakiś oszołom
              rany! to ja płacę jakieś 2,40 czy 2,60 razem z butelką... (ale ja z Nakła jestem)

              Comment

              • solozzo
                Member
                • 08-2006
                • 87

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: kolor ciemnio miedziano-mahoniowy, chyba najlepsza cecha tego piwa, dobrze klarowne i dość przejrzyste [4]
                Piana: drobna, średnio trwała pasuje do konsystencji tego piwa, ciutke za jasna [4]
                Zapach: zbyt mocno wyczuwalny przeciwutleniacz, w bukiecie brak jakis innych charakterystycznych nut poza słodem [3]
                Smak: przyjemny słodowy ale bez rewelacji. Pozstaje lekka miła goryczka po przełknieciu, minimalnie wyczuwalny przeciwutleniacz [3.5]
                Wysycenie: dobrze wkompownowane w smak i charakter tego piwa [4]
                Opakowanie: niby wszystko ok ale to za tego żołnierza brytyjskiego na piwie o nazwie irlandzkie, no pozstaje niesmak [1]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.3]
                vere sede vacante est

                Comment

                • Jimmy_jb
                  • 11-2005
                  • 911

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74
                  Dokładnie. W płockim sklepie kosztuje 3,99 zł, te ceny chyba zgodnie z nazwą ustala jakiś oszołom
                  Święta prawda. Kiedys kupowałem piwko w gdańskim Auchan i Faustus kosztował 6,49 zł a Paulaner Hefe Weizen 4,89 zł.
                  Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
                    Święta prawda. Kiedys kupowałem piwko w gdańskim Auchan i Faustus kosztował 6,49 zł a Paulaner Hefe Weizen 4,89 zł.
                    Co do cen z Auchana, też muszę się zgodzić - Heban z Juranda we wrocławskim oddziale kosztuje 4,49zł lub 4,99 już nie pamiętam, ale w każdym razie KOSMOS.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • wedge7
                      Senior
                      • 01-2007
                      • 217

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: rubinowy; ciemny [4.5]
                      Piana: gęsta i wysoka ale w połowie degustacji nie ma po niej już prawie śladu [4]
                      Zapach: mało wyraźny; rozpoznawalne jedynie słodkie nuty i to coś czego nie jestem w stanie określić w każdym bądź razie w porównaniu do słodkości jest to nuta intensywniejsza i dająca o sobie cały czas znać [4]
                      Smak: słodki choć na początku degustacji to piwo wydawało się bardzo gorzkie; dużo palonej goryczy; [4]
                      Wysycenie: trochę za słabe; gaz pracuje bardzo niemarawo [4]
                      Opakowanie: przyjemna buteleczka 0,33 z ładną i charakterystyczną etykietą; minus niestety za goły kapsel [4.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.05]

                      Comment

                      • babalumek
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1207

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnowiśniowy, ładny. [4.5]
                        Piana: Dostatecznie - opada zbyt szybko, ale nie do końca. [3]
                        Zapach: Intensywny, słodowy. [4]
                        Smak: Podobne nieco do ciemnego Noteckiego, ale zdecydoanie słodszy. Samkowało mi, przyjemne ciemne piwko, może jednak tylko ciut za słodkie. [4.5]
                        Wysycenie: Jest dobrze, choć mogłoby być ciut wyższe. [4]
                        Opakowanie: Nie podano czy piwo pateryzowane czy nie, mało w ogóle jakichkolwiek informacji, niezła etykiekta. [3]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.075]
                        MRKS Kuźnia Jawor

                        WTS Sparta Wrocław

                        Comment

                        • atheus
                          Member
                          • 10-2006
                          • 67

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemna herbata, pod światło ciemnowiśniowy. Bardzo ładny [5]
                          Piana: Po nalaniu napuchła przyzwoicie po czym momentalnie zaczęła odwrót i już po chwili zupełnie jej nie było. A szkoda bo kolor miała fantastyczny, beżowy, taki jak lubię najbardziej [2]
                          Zapach: Masywny i ciężki w dobrym znaczeniu tego słowa. Wypełnia momentalnie cały nos. Czuć przede wszystkim słód. Podoba mi się [4]
                          Smak: Słodkawy, potem wybija się słodowość zakończona nutą paloności i goryczką. Gdyby było odrobinę mniej słodkie dałbym 5. [4]
                          Wysycenie: Wydaje mi się odpowiednie dla tego piwa. Cały czas przyjemnie wyczuwalne na języku. Niestety nie wpływa na przedłużenie żywotu piany o czym mowa była wyżej [3.5]
                          Opakowanie: Nie za bardzo rozumiem co ma tu angielski wojak do roboty i jak to się ma kojarzyć z Irlandią. Projektant działał chyba na zasadzie wolnych skojarzeń choć nie można odmówić tej etykiecie pewnego uroku. Dołączy do kolekcji. Wszystkie informacje są podane. Kapsel czarny co zaniża ocenę [4]
                          Uwagi: Ciekawe piwo. Na szczęście nie jest podobne do Czarnej Fortuny czego się bałem dość mocno. Warte spróbowania. Nie bardzo rozumiem czemu piwo z zawartością alkoholu 6% nazywa sie mocne. Chyba pierwsze słodkie piwo które mi podeszło. Takie deserowe

                          Moja ocena: [3.825]

                          Comment

                          • mrynar
                            Junior
                            • 08-2007
                            • 27

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemnowisniowy, bardzo ładny szczegolnie pod swiatlo [5]
                            Piana: Szybko opada, nie ma po niej sladu po 2-3 minutach [3]
                            Zapach: Przyjemny, charakterystyczny bardziej dla porterow baltyckich [4]
                            Smak: Slodkie, brak goryczki, pozostawia posmak palonego zboza [3]
                            Wysycenie: Troche za mala [2.5]
                            Opakowanie: Bardzo ladna, trzyczesciowa etykieta. Butelka idealnie czysta (co nie jest niestety regula w mniejszych browarach). [5]
                            Uwagi: Dal mnie to piwo nie jest ani mocne ani irlandzkie (nazwa troche mylaca), ale moze kiedys sie takie piwa pilo w Irlandii.

                            Moja ocena: [3.525]

                            Comment

                            • mrynar
                              Junior
                              • 08-2007
                              • 27

                              Ten zolnierz na etykiecie ma pewnie nawiazywac do brytyjskiej okupacji, o tyle to ma sens. Zgadzam sie jednak, ze to mocno kontrowersyjne, to tak jakby ktos wypuscil piwo polskie, a na etykiecie umiescil rysunek carskiego zolnierza.

                              Zdjecie piwa (z nowa - ladniejsza krawatka):
                              Attached Files

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9735

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Rubinowoczerwony, ładny. OK. [4]
                                Piana: Beżowa, drobna, ale szybko znika. [3]
                                Zapach: Słodowy z nutami owocowymi. Nie czuć Irlandii [3.5]
                                Smak: Słodko... dymny? Wyczuwalne nuty karmelowe - toffi??? [3.5]
                                Wysycenie: Troszeczkę za małe, większe mogłoby odmulić ten napój. [3.5]
                                Opakowanie: O-ry-gi-nal-ne. Info jest. Ale jestem wstrząśnięty, nie zmieszany, po przeczytaniu listy składników. Cytuję: "Skład - E300 przeciwutleniacz, E150c barwnik". I już. A reszta??? Znów okazałem się być zdecydowanie niedouczonym [3]
                                Uwagi: Ciekawe piwo, ale zdecydowanie za słodkie. Irlandia to musi być potęga buraka cukrowego

                                Moja ocena: [3.45]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎