Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Irlandzkie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • artur_zwa
    Junior
    • 09-2006
    • 4

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemna wiśnia, niepowtarzalny, zachęcający do spróbowania. [5]
    Piana: Taka jak w innych ciemnych piwach zazwyczaj. [4]
    Zapach: Wspaniały. Karmel, kwiaty, lato i wczesna jesień. [5]
    Smak: Jestem zachwycony smakiem Irlandzkiego od Krajana. Przepyszne. Jakby mama robiła piwo to by pewnie tak smakowało. [5]
    Wysycenie: Ubogie, właściwie brak jakichkolwiek oznak dwutlenku. A mogło by coś tam sobie bąbelkować. [2.5]
    Opakowanie: Ładne, oddające charakter piwa, ale za mało informacji o składzie. [3.5]
    Uwagi: Jak na mocne troche słabawe. Najważniejszy w tym piwie jest smak, który jest wyśmienity. Rzadko spotyka się tak dobrea piwa. Dla mnie bomba. Piwo powinno bardzo posmakować kobietom, które trują się jakimiś redsami i innymi oranżadkami.

    Moja ocena: [4.7]
    ---------------
    Ocena usunieta z rankingu.
    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Zaczęło się robić poetycko, ale to ciut za mało - w szczególności jest do uzupełnienia opis smaku, którego tu nie ma.
    Art, Admin

    ---------------

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      Czy ktoś spotkał się już z zieloną wersją Irlandzkiego z Krajana?

      Wczoraj natrafiłem na takie piwo w gdanskiej Degustatorni i jakoś trudno mi było sobie przypomnieć, bym kiedykolwiek czytał, że ten browar robił zielone piwo. Do Patryka jeszcze trochę, ale być może browar już zaczął takie piwo wypuszczać? Podobno ma 5% (wogóle tego nie czuć) więc nie jest to napewno zabarwiona wersja Irlandzkiego Mocnego (mimo wszystko zdecydowałem się napisać w tym wątku), szybciej już Nakielskie Ciemne, ale to piwo w niczym nie przypominało piwa ciemnego. Szybciej już jakieś Jasne i to bardzo cieniutkie (Bawar?). Tak naprawdę to wogóle nie smakowało jak piwo, tylko jakiś aromatyzowano - koloryzowany Ludwik
      Nawet podejrzewałem, że to jest tak naprawdę Jabłonowo, bo wiem, że okresowo wypuszczało ono zielone piwo, ale nigdy nie miałem z nim do czynienia, wiec nie jestem w stanie porónać tych produktów.

      Chyba jest kolejne piwo do dodania do bazy, no ale jest to jakaś dziwna sprawa, browar się nim nie reklamuje na swojej stronie.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • coldfire
        Senior
        • 01-2008
        • 374

        Pewnie sie naraze wielu forumowiczom, ale:
        Trunek pachnial zachecajaco - palonym slodem i delikatna karmelowa nutka.
        Barwa takze niczego sobie - nieco jasniejsza niz porter, ale dalej gleboka.
        Brazowawa piana o duzych bombelkach zniknela momentalnie, po doslownie 10 sekundach.
        Smakowo bylo jeszcze gorzej - piwko prawie wogole bez smaku, sprawialo wrazenie rozwodnionego. Dominowala slodkosc, ale w najgorszym wydaniu - landrynkowo - cukierkowym...Gdzies tam w tle delikatny posmak karmelowy. Po sporzyciu pozostala mi na ustach warstewka cukru... koszmar. Goryczki brak. Jesli dodam do tego kiepskie wysycenie, powstaje produkt zludnie podobny do wygazowanej coca-coli...
        Attached Files
        Last edited by coldfire; 14-02-2008, 01:29.
        Piwa i pacierza nie odmawiam

        Comment

        • woosaa
          Senior
          • 07-2005
          • 1548

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ładny klarowny ciemny rubin [4.5]
          Piana: z początku b.obfita w kolorze jasnokawowym,nawet gęsta,powoli się kurczy zmieniając się na coraz jaśniejszy kolor [4.5]
          Zapach: lekko chmielowy i bardzo słodowo-karmelowy, z początku dość mocny [4]
          Smak: bardzo dobry,ładnie dobrana goryczka z nutą karmelowo-słodową i lekko jakby przypalaną(tutaj mogło by być ciut więcej),nie czuć woogóle alk. [4.5]
          Wysycenie: bardzo dobrze zkomponowane,akurat dla tego piwa [4.5]
          Opakowanie: mała flaszeczka z kolorową etykietą na której jest chyba Irlandczyk(malowany farbkami chyba,bo takie jakieś niezbyt ostre),kontra,krawatka i czarny kapsel,podana zaw.alk i ekstraktu [3.5]
          Uwagi: bardzo ciekawe i dobre piwo

          Moja ocena: [4.275]
          mb WOS

          Comment

          • Lacriferno
            Senior
            • 07-2005
            • 783

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemna wiśnia, klarowny. [4]
            Piana: Jasno-beżowa. Utrzymuje się bardzo krótko i znika pozostawiając nikłe ślady. [3]
            Zapach: Dość intensywny, karmelowo-słodowy. [3.5]
            Smak: Bardzo słodkie, praktycznie bez goryczki. Czuć delikatne karmelowe posmaczki. Moja ocena byłaby z pewnością wyższa, gdyby nie syropowata słodycz. [3]
            Wysycenie: Kiepskie od samego początku, po kilku minutach praktycznie bez gazu. [2]
            Opakowanie: Estetyczna, czytelna etykieta, najistotniejsze dane zamieszczone. Kapsel, niestety, czarny. [4]
            Uwagi: W porównaniu z wersją beczkową, którą miałem okazję pić kilka razy z rzędu na Chmielakach, Irlandzkie z butelki wypada gorzej, zwłaszcza w kwestii wysycenia. Do tego cena z kosmosu - 4,45 za butelkę 0,5l. (Intermarche).

            Moja ocena: [3.225]

            Comment

            • piowen
              Senior
              • 09-2007
              • 207

              Nic tylko podpisać się pod oceną kolegi Lacriferno. Po pierwszych łykach zastanawiałem się, czy to na pewno jest piwo. Nienaturalna słodycz przebijała wszystko, doprawdy nie spotkałem się dotąd z tak "przesłodzonym" piwem. I jeszcze ta cena... 4,45 zł.
              "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

              Comment

              • pirackamuza
                Senior
                • 12-2004
                • 1903

                Jessu... gdzie takie ceny? W Toronto w "Piotrze i Pawle" 3.20
                Toruń przeprasza za Radio Maryja
                www.bobofruty.pl

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  Irlandzkie Mocne pojawiło się w sieci POLO. Widziałem je osobiście w Sztumie, jest także w gazetce na dni 11-17.06 w promocji za 3,49 (z 3,69).
                  Last edited by Pendragon; 11-06-2008, 17:32.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Rycho_128
                    Senior
                    • 03-2007
                    • 1039

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Chyba w miarę prawidłowy, ciemny, prześwituje pod światło [4]
                    Piana: Niestety słabo. Owszem, przy nalewaniu pojawiła się (biała, nie taka ciemna, jak np. przy niektórych porterach) i momentalnie znikła do zera [2]
                    Zapach: Niezbyt intensywny, żadnych niepożądanych niuansów zapachowych nie wyczułem [4]
                    Smak: Niestety, po pierwsze słodycz, po drugie słodycz i na koniec po trzecie - słodycz. Przypomina w smaku przesłodzony kwas chlebowy (albo odgazowana polococktę). Nawet zacząłem się zastanawiać, czy warto do końca wypić [1.5]
                    Wysycenie: Za słabe, chociaż w ciemnych piwach może i dobre, ale efekt to dało zgoła nieciekawy (już coś pisałem o odgazowanym kwasie chlebowym/polocockcie) [2.5]
                    Opakowanie: Butelka, etykieta, kontra, krawatka są. Ten pseudoirlandczyk, moim skromnym zdaniem, szczególnej urody, ale niech tam będzie. Może się czepiam, ale w nazwie "mocne" trochę mylące 6% Alc. Vol ?? No, ale to 14-tka (Blg), więc może... [4]
                    Uwagi: Zakupione w niezastąpionym gdańsko-przymorskim Smaku. Drugie podejście do Krajana (po Złotym Strongu) i niestety... Jak ktoś lubi "na słodko" - to polecam Mi nie podeszło.

                    Moja ocena: [2.725]
                    Gdański Browar WaRy
                    Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                    Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                    Comment

                    • Samoglow
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 606

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny brąz, przypomina nieco colę. Przejrzysty. Spodziewałem się trochę ciemniejszego. Uzyskany z pomocą barwnika jak się samo przyznają. [3.5]
                      Piana: Ładna, kremowa, rośnie ładnie, ale trochę za szybko opada. Jest puszysta i dość drobna. [4]
                      Zapach: Bardzo miły, słodowy, palony, lekko karmelowy. Czuć podwędzane nuty, dość intensywny [4.5]
                      Smak: nie za słodki, palony, trochę karmelu, bardzo wyraźny, czuć nutki chmielowe. Nie jest mdły jak Nakielskie Ciemne i Krajan Ciemny. Jak na irlandzkie, to jednak za mało goryczy. [4]
                      Wysycenie: U mnie było w sam raz. Idealnie do ciemnego piwa. [5]
                      Opakowanie: Eleganckie, podany ekstrakt, ale skład, to jakieś nieporozumienie. Wychodzi na to, że nie ma tam ani słodu, ani chmielu. [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.2]

                      Comment

                      • Kamień
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 361

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bordowy, klarowny. Pozbawiony wartych wytknięcia wad, ale również i zalet. [3.5]
                        Piana: Nie za duża, za to znika bardzo szybko, nie zostawiając po sobie śladu. [2]
                        Zapach: Ciemny słód, karmel, nieco owocowości i nutka spirytusowa. Zapach jest niezły ale słabowity. [3.5]
                        Smak: Karmel, ciemny słód... jest dość mocno słodkie i właściwie nic więcej nie można o nim powiedzieć. Gdzieś w tle błąka się nieco owocowości i nutki alkoholowej. I na dokładkę jest mocno wodnisty. I to przy takim ekstrakcie!? [2.5]
                        Wysycenie: W szkle obfite, w ustach dosyć mizerne. A przydało by się większe. [3]
                        Opakowanie: Mnie nie przekonuje, a ten angielski wojak tu po prostu nie pasuje. Podany skłąd to jakieś żarty. [3]
                        Uwagi: Mało ciekawe piwo, nie jest nieprzyjemne, ale pijąc to piwo przyjemności człek nie zazna również. Jest legion o wiele lepszych, ciemnych piw.

                        Moja ocena: [2.9]

                        Comment

                        • granat862
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 945

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemno wiśniowy, klarowny [4]
                          Piana: Beżowa, średniopęcheżykowa, szybko opada. [3.5]
                          Zapach: Wyraźna slodowa słodkość, w tle aromaty kwiatowe. [4]
                          Smak: Na opierwszym planie wyraźna slodowa słodkość, w tle delikatna goryczka. [4]
                          Wysycenie: Średnio wysokie [4]
                          Opakowanie: Ciekawa etykieta, z daleka przyciąga uwagę ten żolnierz, choć do końca nie jestem pewien czy to irlandzki wojak, minus za goły czarny kapsel. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.95]
                          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                          Comment

                          • kjaros
                            Senior
                            • 03-2007
                            • 377

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemny, rubinowy. Prześwituje dopiero pod światło. Apetyczny. [4.5]
                            Piana: Na początku piękna, drobna beżowa piana. Niestety szybko znika. [3.5]
                            Zapach: Słodowo-owocowy z jakimś nieokreślonym chemicznym akcentem. [4]
                            Smak: Na początku słodkawy. Po chili czuć delikatna goryczkę i palony słód i suszona śliwka. Znów chemia. [3.5]
                            Wysycenie: Po nalaniu piwo intensywnie pracuje. Po kilku łykach gaz znikł. [3.5]
                            Opakowanie: Oryginalna butelka. Etykiety przyzwoite tylko krzywo przyklejone. [4]
                            Uwagi: Kupione w Żabce w Pyskowicach. Ciekawy ciemniak których ciągle brakuje w mojej okolicy.Wydaje mi się w browarze sypneli za dużo konserwantów. Muszę poszukać innej partii by te piwo mogło się zrehabilitować w moich oczach.

                            Moja ocena: [3.75]
                            Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

                            Comment

                            • Piekny
                              Member
                              • 03-2009
                              • 72

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: brąz , ciemny brąz trochę bury jak dobrze zaparzona herbata [4]
                              Piana: szklanka twierdzi że była , ja się na chwilę odwróciłem więc twierdzę , że to był miraż trwający może 30 sekund [2]
                              Zapach: delikatny karmel , przywołał mi wspomnienie sprzed lat - rozrabianie royala przypalanką :-) [3]
                              Smak: słodkie , nadmiar karmelu , który jednak zanikał po chwili pozostawiając uczucie niedosytu , płaskości smaku [3.5]
                              Wysycenie: słabe , pod koniec czułem się jakbym pił sok [3]
                              Opakowanie: ładna kolorowa etykieta , wszystkie dane :"niepowtarzalna barwa oraz smak to wynik starannie dobranych składników " czyli E150c -( karmel amoniakalny - barwnik brązowy, dodatek aromatyczny, szkodliwy :-( [4.5]
                              Uwagi: kupione w Polo markecie (ABC) , butelka bezzwrotna , może jeszcze kiedyś spróbuję ponownie

                              Moja ocena: [3.225]

                              Comment

                              • Petrusek
                                Junior
                                • 08-2009
                                • 5

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bardzo ciemny brąz [5]
                                Piana: bardzo gęsta [4.5]
                                Zapach: słodkawy [5]
                                Smak: słodziutki, bez smaku goryczy [5]
                                Wysycenie: raczej słabe [3.5]
                                Opakowanie: żadna specjalna butelka. Prosta butelka, prosta etykieta. [3.5]
                                Uwagi: Chyba najlepsze piwo jakie piłem. Obecnie moim zdaniem może z nim ew. konkurować z ciemnym Skalakiem, ale dużych szans nie ma.
                                Te wakacje maja smak tego właśnie piwa!

                                Moja ocena: [4.8]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎