Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Irlandzkie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafko
    Senior
    • 04-2002
    • 116

    #61
    Faktem jest, że nie jestem zwolennikiem ciemnych piw, ale Irlandzkie Mocne jest nawet nawet. Może rzeczywiście ciuteczkę za słodkie ale ogólnie O.K. - 4,0.
    piwo, piwko, piweczko

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #62
      Ja uwielbiam to piwko. Chowa się przy nim i Belfast i cocacolowa Fortuna (bo są to chyba jedyne piwa polskie, do których ewentualnie możnaby I.R. porównywać).

      Piłam to piwo już parę razy i raz mi się zdarzyło, że było niedobre - śmierdziało nie powiem czym Ale to tylko RAZ. Widocznie jakaś wpadka, jednorazowa mam nadzieję
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        #63
        mnie udało się wreszcie je upolować, jak zwykle zdala od domu, bo w Częstochowie, chyba w Żabce to się stało

        Krajan, Irlandzkie Mocne

        zapach: intensywny, przypalany karmelowy[5]

        piana: piękna piana, beżowego koloru, tworząca długotrwałą gęstą koronę[5]

        kolor: ciemnorubinowy [5]

        bąbelki: na początku duże, później już tylko drobne, w zadowalającej ilości [3.5]

        smak: jak wspomniano wyżej nie tak słodkie jak czarna Fortuna (in plus) jednak o podobnym posmaku c-coli, może trochę bardziej subtelnym. przypieczonego słodu oczywiście też tutaj się doszukamy. poza tym nienarzucjąca się, przyjemna goryczka, uwydatniająca się dopiero głęboko na tyłach języka, o ile jej na to pozwolimy. Określenie "mocne" na szczęście, jak na polskie standardy przystało, to nie ponad 7 voltów a "tylko" 6,5 co powoduje że nie uderza tak szybko do głowy jak inne produkty z tym określeniem. [4.5]

        wizualnie i smakowo - wyjątkowo udane piwo. polecam!

        ocena ogólna: [4,6]
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Misiekk
          Senior
          • 05-2001
          • 913

          #64
          Właśnie - wczoraj no koniec polał się Krajan i chwała mu za to. Bardzo ciekawe piwko, również polecam.
          Piwo to jest życia blues, daje miłość oraz luz. :)

          Comment

          • prima
            Senior
            • 06-2001
            • 148

            #65
            Zgłaszam się jako spóźnialski - od dawna miałem ochotę spróbować tego piwa , tak wychwalanego na FORUM. Faktycznie bardzo zacne piwo. Oceniam na 4 1/2 (2-5). Tylko ta cena... 2,79 w Żabce. Drogo a w innych sklepach nie spotkałem.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #66
              O jejciu, jakie słodkie...

              Też się wyłamię - jak dla mnie kiepsko zharmonizowane, coś z nim nie tak jest. I o jejciu jakie słodkie... Piwo musi mieć goryczkę, a jak nie ma, to jest u mnie mocno przegrane.

              Z tym nieszczęsnym żołnierzem jest dwojako - Irlandczycy północni pewnie mniej by się burzyli, bo są silnie proangielscy, chociaż i tak żołnierz angielski jako symbol Irlandii to troszkę kretyńskie zagranie. Natomiast Irlandczycy południowi za ten chwyt wysadziliby cały browar Krajan w powietrze i wyrżnęli wszystkich pracowników wraz z rodzinami i bliskimi przyjaciółmi.

              Mogliby zmienić tę etykietę, bo się obnażają ze swoją ignorancją. Jak już ktoś się bierze za coś konkretnego, to nie powinien odwalać fuszerki.

              Comment

              • jerzy
                piwoholik
                • 10-2001
                • 4705

                #67
                Podpisuję się pod wypowiedzią żąleną - obrzydliwie słodkie
                Jakby nie rodzice, to by poszło do kanalizacji...
                browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                Comment

                • Gambrinus
                  • 06-2001
                  • 696

                  #68
                  Pilem je w Krakowie (zakupione w Zabce), moja ocena bez zmian. Poczestowany kumpel (do tej pory konsument Warki strong) tak w nim zasmakowal, ze kupil skrzynke swoim pracownikom (ma warsztat samochodowy) i twierdzi, ze od tego czasu nie pije innego piwa...
                  Popieraj małe browary!!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    #69
                    też mam na koncie nawróconego
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • kangurpl
                      Senior
                      • 03-2002
                      • 2660

                      #70
                      Próbowałem dzisiaj i mam mieszane uczucia. Jak dla mnie za słodkie i z posmakiem c-coli. Może słodycz się uwydatniła z powodu małej ilości gazu. Jutro spróbuję kolejną butelkę, może ta była felerna.
                      Stawiam 4.
                      Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                      "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                      "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                      Comment

                      • szostak
                        Gość
                        • 02-2002
                        • 1176

                        #71
                        wrażenie ogólne: Bardzo dobre piwo, jak dla mnie dobry, pełny smak i brak posmaku alkoholu sprawia, że bardzo mi się to piwko spodobało. Ale nie wiem, ile na raz da się tego wypić. Można by chyba dać ciut więcej gazu.
                        Ja mam na ten temat inne zdanie. Jest zdecydowanie za słodkie. Kupiłem jedno na wypróbowanie i po drugie nie sięgnę.

                        Comment

                        • kangurpl
                          Senior
                          • 03-2002
                          • 2660

                          #72
                          Albo trafiłem na kiepską partię, nastepna butelka była dokładnie taka sama, albo to piwo po prostu takie jest. Jednak to nie jest to co lubią kangury
                          Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                          "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                          "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                          Comment

                          • szostak
                            Gość
                            • 02-2002
                            • 1176

                            #73
                            adam16 napisał(a)
                            I ja jestem głęboko zadziwiony porównaniem tego piwa z porterem. Szostak, zrób próbę - zapodaj sobie jakiegoś dobrego portera (polecam Żywca) i zaraz potem to Irlandzkie (albo w odwrotnej kolejności). Ręczę, że zauważysz różnicę.
                            Nic z tego. Na szczęście mam wybór i nie muszę próbować czegoś, co mi nie smakuje

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #74
                              Gambrinus napisał(a)
                              (...) i twierdzi, ze od tego czasu nie pije innego piwa...
                              słusznie i naukowo...

                              Comment

                              • Piwofil
                                Senior
                                • 01-2002
                                • 907

                                #75
                                A mi bardzo smakowało, owszem, jest słodsze niż typowy pils, ale to właśnie cecha piw ciemnych, jak na polski rynek, tak ubogi w typy piwa to rewelacja, cena około 2,2 zł, więc jak będe miał okazję to bardzo chętnie znów po nie sięgnę
                                www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎