Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Irlandzkie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    #91
    Ja też miałem niewątpliwą przyjemność wypicia tegoż. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Opakowanie szklane: 0,25l
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

    Comment

    • Piecia
      Senior
      • 02-2002
      • 3307

      #92
      Kolor pod światło brunatnoczerwony, ładny, gazu prawie brak, smak bardzo słodki, zero goryczki niezbyt mi odpowiada, piana na początku ładna, kremowa, szybko znika pozostawiając korzuszek i ślady na szkle, zapach palonego słodu, miły i przyjemny, etykieta mi się podoba

      Nie polecam picia tego piwa po kilku jasnych z wyraźna goryczka (egzemplarz testowy piłem jako pierwszy)
      Nie jest to taka rewelacja jakiej się spodziewałem po lekturze forum.

      Moja ocena: [3.65]
      Koniec i bomba,
      Kto nie pije ten trąba !!!
      __________________________
      piję bo lubię!

      Comment

      • Cocobango
        Senior
        • 04-2002
        • 818

        #93
        Kolor b.ciemny z wiśniowym połyskiem. Piana kremowa, drobno ziarnista i utrzymuje się przez jaki czas. Zapach karmelowy, miły. Gaz ok, przez cały czas widać było "wesołe stadko baraszkujące w kuflu". Smak: nie umiem dokładnie opisa tego co czułem ale była to poezja choć brak mi było tu jakiegoś "haczyka". Smak dobrego ciemnego piwka, dodam że bardzo łatwo "wchodziło". Szata graficzna estetyczna i ładna. Za cenę 2,20zł stawiam 6!

        Moja ocena: [4.15]

        Comment

        • breslauer
          Senior
          • 05-2002
          • 2690

          #94
          Moja przygoda z Irlandzkim Mocnym trwa już od roku, więc tym bardziej się zdziwiłem, jak zobaczyłem, że jeszcze go nie oceniałem.
          Piękna ciemnowiśniowa barwa, przyjemny, palony zapach, w którym można wyczuć też nieco wiśniowego aromatu. Puszysta, kremowa piana - może trochę za szybko znika. W smaku lekko słodkie, z wyczuwalną goryczką, ale pozostawiające taki mleczny posmak w ustach. Dla mnie rewelacja i numer jeden, jeśli chodzi o polskie ciemniaczki.

          Moja ocena: [4.95]

          Comment

          • breslauer
            Senior
            • 05-2002
            • 2690

            #95
            No i od dłuższego czasu nie jest już dostępne w sklepach "Żabka".

            Comment

            • Pepek
              Senior
              • 04-2003
              • 1499

              #96
              Nie jestem wielkim czcicielem ciemnych piw, lecz picie takiego piwa od czasu do czasu to wielka rozkosz. Cudowna, wiśniowa, a pod swiatło rubinowa barwa, wyraźny, głęboki słodko-karmelowy zapach, wspaniały słodki, karmelowo-korzenny smak z wyczuwalną lekką goryczką. Piana ładna, drobniutka, kremowa, szkoda, że trochę za szybko znika. Nasycenie drobnymi bąbelkami może jak dla mnie o ton za mocne. Sprzedawane w butelce euro z firmowym kapslem, wzór etykiety interesujący.

              Moja ocena: [4.7]

              Comment

              • wriggle
                Senior
                • 12-2002
                • 322

                #97
                gdzie?

                Czy ktoś posiada AKTUALNE informacje, gdzie można dostać Irlandzkie w Lublinie? Trochę się stęskniłem, a tam, gdzie zwykle było - ni widu, ni słychu...
                ONE LOVE

                Comment

                • Ja2ger
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 177

                  #98
                  Kolor: bardzo ładny, ciemny... jak piwo ciemne
                  Piana: nieduża, delikatna, drobna trzymała się dość krótko
                  Gaz: średnio, trochę za mało
                  Zapach: niezbyt ładny, zalatuje karmelem
                  Smak: niezłe, całkiem-całkiem, gdyby tylko nie ten mocno bijący po podniebieniu karmel, ale może to wina tego, że nie lubie pić takich piw po wcześniejszym wypiciu jasnego
                  Opakowanie: całkiem ładne, etykieta z ładnie dobranymi kolorami i ładnym obrazkiem

                  Moja ocena: [3.3]

                  Comment

                  • Pogoniarz
                    † 1971-2015 Piwosz w Raju
                    • 02-2003
                    • 7971

                    #99
                    Ja2ger napisał(a)
                    Kolor: bardzo ładny, ciemny... jak piwo ciemne
                    Piana: nieduża, delikatna, drobna trzymała się dość krótko
                    Gaz: średnio, trochę za mało
                    Zapach: niezbyt ładny, zalatuje karmelem
                    Smak: niezłe, całkiem-całkiem, gdyby tylko nie ten mocno bijący po podniebieniu karmel, ale może to wina tego, że nie lubie pić takich piw po wcześniejszym wypiciu jasnego
                    Opakowanie: całkiem ładne, etykieta z ładnie dobranymi kolorami i ładnym obrazkiem

                    Moja ocena: [3.3]
                    Coś nie tak z oceną wyszło 3.66 Nie panimaju?


                    Prawie jak Piwo
                    SZCZECIN

                    Comment

                    • Andrewbrw
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 932

                      Do Krzysia: Iralandzkiego można wypić bardzo dużo!!!

                      Te piwo pije sie genialnie, można wypić ogromne ilości i nie martw kaca mieć nie bedziesz!!! to fakt może troszke więcej gazu by sie przydało, ale ogólnie to nie ma się co tego piwa czepiać. jest REWELACYJNE!!!!!!!!!!!!!!
                      moja ocena:4.7

                      Comment

                      • Wujcio_Shaggy
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 4628

                        Piwo to wypiłem w ramach przygotowań do obchodów dnia ś. Patryka . Bardzo mi się spodobało.
                        Ale po kolei (tzn. po kolei doświadczeń, a nie kategorii oceny):
                        Buteleczka mnie urzekła swym wyglądem - ujrzałem ją z daleka, wyeksponowaną obok Koźlaka Juranda - pomyślałem, że to jakiś syrop. Początkowo uważałem, iż 0,25 l to zbyt mała ilość, ale teraz dochodzę do wniosku, że to idealna pojemność. Jeno ten unknown soldier na etykiecie jest ni w 5, ni w 9 - ale dam 4.5 za opakowanie.
                        Kolor ciemnorubinowy, całkiem ładny, aczkolwiek jak na krajowe piwa "irlandzkie" odrobinę za mało ciemny - 4.
                        Piana niezbyt wysoka, w kolorze beżowym, średniej konsystencji - niestety po paru minutach znikła na dobre i piwo wyglądało jak jakaś cola wlana do kufla.
                        Nasycenie trochę zbyt małe - fakt, że 0,25 litra nie pije się przez godzinę - ale jednak pod koniec bąbelków trochę brakowało.
                        Zapach wyraźnie karmelowy, trochę też słodowy: generalnie przyjemny.
                        W smaku rzeczywiście pyszne: lekka goryczka, karmel, słód, różne pomniejsze smaczki - trochę jednak za słodki. Nie - w ilości 0,25 litra jest świetnie - ale podejrzewam, że dużo więcej nie byłbym w stanie wypić. Dam 4+...
                        PS. Nawet smakowało mojej żonce - a to już rzadkość.
                        PPS. Trochę mi przypomina Czarną Fortunę...
                        PPPS. Idealne do jednorazowego wypicia - dla odmiany smaku na przykład, ale do spożywania w większych ilościach jednak wolę Belfasta...

                        Moja ocena: [4.25]
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                        Comment

                        • Andrewbrw
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 932

                          Uwierz mi ze da sie tego piwa wypić...ogromne ilości....... swego czasu jeszcze jak bylo w sklepach wykupywalem wszystkie zapasy z bratem.... pilismy ile wlezie i nawet nie mielismy problemow ze wstawaniewm na drugi dzien
                          pozdrawiam!!!!!!

                          Comment

                          • Wujcio_Shaggy
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 4628

                            Też pozdrawiam
                            Wierzę Ci, że się da - ale dla mnie jest jednak zbyt słodkie: więc nie dam rady wypić więcej niż jedno-dwa. Tak już jestem skonstruowany - muszę zalewać słodycz goryczką jasnego pilsa...
                            Poza tym cena: 1,70 za 0,25 l nie zachęca do konsumowania "ogromnych ilości"...
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                            Comment

                            • bury_wilk
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 2655

                              Godne polecenia. Na początek o opakowniu, czyli o prześmiesznych buteleczkach 0,25. Wygląda to na syrop... i może ma właściwości lecznicze? Etykieta stylowa, oryginalna, chce się wypić. Kolor rubinowo herbaciany, z piękną głębią. W głębi owej pływają pęcherzyki gazu i to w całkiem dobrze pomyślanej ilości. Nie za dużo i nie za mało. Piana burawa, tworzy się całkiem ładna, średnioziarnista i wysoka. Opada szybko, ale pozostawia trwałą kołderkę. Zapach mocny, słodkawy, trochę owocowy. Smak zdecydowany, dominuje słód i ciekawa goryczka, al enie brak tu posmaków miodowych, owocowych i kwiatowych. Ogólnie bardzo smakowity napitek.

                              Moja ocena: [4.725]
                              Lubię kiedy się zieleni
                              Lubię jak się piwo pieni...

                              ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                              Comment

                              • radeckib
                                Member
                                • 02-2002
                                • 87

                                Zakupione w tej charakterystycznej buteleczce. Kolor ładny, podobny do coli, nieco bardziej czerwony. Piana beżowa, dość wysoka, średnio gęsta, dość szybko opadająca. Zapach bardzo nietypowy, karmel z jakąś nutą której skojarzyć z niczym nie mogę. Smak słodki, lekko gorzkay, jak dla mnie nieco metaliczny. Zdecydowanie średnie, wole ciemne piwa o bardziej zecydowanym smaku lub innym aromacie.

                                Moja ocena: [4.125]
                                ludzie mówią że jestem źle narysowany

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎