Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Miłosław Warzy Śmiało - Sosnowe APA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • melor
    Senior
    • 04-2006
    • 364

    #16
    aromat: sosnowy :P
    kolor: jasnozłoty, klarowny
    piana: prawie nie ma
    opakowanie: Na etykiecie "Reedycja limitowana". Jaka limitowana, jak to już chyba trzecia warka. Poza tym wszystkie niezbędne informacje oraz pełny skład.
    smak: Jest wyraźnie chmielowe. Ale w aromacie. Goryczka mała. W aromacie chyba czuć sosnę, ale w smaku raczej nie. No, nawet spoko APA za niecałe 5 zł. Pijalne i dobre.
    7/10

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złoto-pomarańczowy, zmętniony. [4.5]
      Piana: wysoka, gesta, drobno i średniopęcherzykowa, trwała. [4.5]
      Zapach: średnio intensywny, przyjemny, cytrusy, karmel, po ogrzaniu lekkie nuty sosnowe. [3.5]
      Smak: chmielowo-słodowy z lekką, przyjemna goryczką. W smaku owoce, lekki karmel i żywica. Piwo jest lekkie, nie wodniste, orzeźwiające i smaczne. [4]
      Wysycenie: średnie. [4]
      Opakowanie: przeciętna etykieta, plus za sporo informacji na kontrze, kapsel Miłosław warzy śmiało też niezbyt ładny. [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.875]

      Comment

      • KlossJ23
        Senior
        • 08-2013
        • 136

        #18
        Rzeczywiście zupełnie przyzwoite APA za zupełnie przyzwoite (4 zł we wrocławskiej PIWnicy) piwo. Lekkie i orzeźwiające ale nie wodniste, goryczka w smaku nienachalna ale jakoś tam wyczuwalna i harmonizująca z posmakiem cytrusów, w smaku dobrze zbalansowana ze słodowoscią, w tle wyraźnie wyczuwalne sosnowe nuty, kolor złocisty a piana trwała. Na lato będzie jak znalazł a dodatkowy bonus w postaci niewielkiego (jak na Polskę) stężenia alkoholu (tylko 4.8%) może zachęcić do kupna także kierowców. Solidne 3.7/10.

        Comment

        • KlossJ23
          Senior
          • 08-2013
          • 136

          #19
          Tfu, 3.7/5 miałem na myśli. niestety nie zdążyłem poprawić. W kategorii "budzetowy ejl" ścisła krajowa czołówka.

          Comment

          • Lhunbleidd
            Senior
            • 06-2014
            • 196

            #20
            Wczoraj zakupiłem i wylałem niestety. Warka do 08.02.2018 r ktoś może próbował? Kapucha, kanaliza, dziwne zmętnienie, wstrętne. Ewidentnie popsute, choć mam nadzieję, że to tylko ta sztuka, bo naprawdę lubię to piwo

            Comment

            • satek
              Member
              • 03-2014
              • 66

              #21
              Warka 02.02.2018 jest całkiem dobra, rzekłbym, że trzyma poziom.

              Comment

              • Lhunbleidd
                Senior
                • 06-2014
                • 196

                #22
                02.02? To możliwe, że to dwie warki z datami tak blisko siebie czy skubłem się na dacie?
                W każdym razie cieszę się, że nie było wad.

                Comment

                • satek
                  Member
                  • 03-2014
                  • 66

                  #23
                  Warka 10.02.2018 w smaku i zapachu bez zastrzeżeń.

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2294

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika satek Wyświetlenie odpowiedzi
                    Warka 10.02.2018 w smaku i zapachu bez zastrzeżeń.
                    Mam odmienne zdanie- Żabkowa warka 10.02.18 03:36 nieudana- z tępą goryczką i kwaskowata.
                    To piwo jak piłem w zeszłym roku było pysznie cytrusowe-iglaste. Omijajcie tą warkę.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemno złocisty [4]
                      Piana: biała, drobna, z początku obfita, dość szybko po chwili opada zastawiając krzaczki na szkle [3]
                      Zapach: słaby ale miły, zapach owoców i lasu iglastego (albo to sugestia) [3.5]
                      Smak: w miarę pełne treściwość umiarkowana, w kącikach piwo "rozlewa się" goryczka dobrze wyczuwalna, do tego żywiczno iglaste smaki, lekkie cytrusy, finisz goryczkowo-słodowy [3.5]
                      Wysycenie: troszkę za duże [4]
                      Opakowanie: podoba mi się seria Miłosławia, firmowy kapsel [4.5]
                      Uwagi: Piwo ciekawe, nie jest złe, wypite ale ponownie nie wrócę

                      Moja ocena: [3.55]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 11-12-2017, 22:32.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #26
                        Piana beton.
                        W aromacie głównie żywiczna sosna oraz słodkie tropikalne owoce. Jest nieźle.
                        W smaku jednak jest już mniej wszystkiego. Czuć iglaki, lecz goryczka jest średnia a pełnia niska. Na finiszu pojawia się wodnista pustka.

                        Forest z Nepomucena zdecydowanie lepszy i bardziej złożony.
                        Tutaj więcej sosny a tam zdecydowanie na pierwszym planie świerk.
                        Piwo niezłe, lecz po prostu jest tu wszystkiego za mało.

                        Data ważności: 07/09/2018
                        4,8 % alk.
                        37 IBU .
                        12% BLG


                        fotka
                        #stok_tomfortuna . Piwo z dodatkiem pędów sosny. Piana beton. W aromacie głównie żywiczna s...
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • grodek
                          Senior
                          • 06-2015
                          • 527

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnozłoty, zmętnione. [5]
                          Piana: Trwała, do końca degustacji utrzymywał się kożuch piany. [5]
                          Zapach: Cytrusy, dojrzałe owoce tropikalne, żywiczne, sosnowe aromaty z delikatnym karmelem. [4]
                          Smak: Wytrawne jednak nie puste w smaku. Posmaki cytrusowo - iglaste, z bardzo delikatnym karmelem. Finisz lekko kwaskowaty, z lekko zaznaczoną, przyjemną ziołową goryczką. Całość przyjemna w odbiorze. [4]
                          Wysycenie: Średnie, mogłoby być nieco wyższe. [3.5]
                          Opakowanie: Firmowy kapsel, podany pełen skład. Grafika na etykiecie taka sobie, aczkolwiek to rzecz gustu. [4]
                          Uwagi: Całkiem przyzwoite piwo, stosunkowo łatwo dostępne i za rozsądne pieniądze.

                          Moja ocena: [4.125]
                          604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                          Comment

                          • chechaouen
                            Senior
                            • 01-2011
                            • 1180

                            #28
                            Warka 1.06.2021 wali diacetylem. To piwo trzymało jakiś tam poziom, ale niestety ta partia to porażka

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6134

                              #29
                              Raczej nie ma co tworzyć nowego wątku...

                              To pewnie jest to samo piwo tylko tyle że wyszło z "przedszkola" i można porównać po kilku latach "co to warte".

                              12* / 4.8% - chmiele: Simcoe, Cascade, Chinook, Citra, Hercules. Pędy sosny 0,2%.

                              Piana - sporo na początku potem pełna warstewka.
                              Lacing - sporo i efektywnie.
                              Gaz - średni.
                              Barwa - opalizujący, jasny bursztyn.
                              Aromat - słodkawo, kostka leśna do WC ale lekko
                              Smak - lekko słodkawe, lekko mydlane, trochę dość płaskiej owocowości, lekka ziołowość, lekka goryczka.

                              Trochę nijakie, trochę dziwne ale wypić się da... pewnie dla niektórych jeden raz
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎