Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Książęce Golden Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • melor
    Senior
    • 04-2006
    • 364

    #16
    aromat: po otwarciu butelki: lekki chmielowy. Zanurzając nos w szklance: lekki chmielowy-sosnowy zapach
    kolor: złoty, klarowny
    piana: mała
    smak: nawet jestem zaskoczony bo jest przyjemny, wyraźny chmielowy aromat. Nie ma goryczki, ale jest chmielowy aromat. Tego się nie spodziewałem .
    Goryczka bardzo mała, nie czuć jej. Powiedziałbym że Tyskie Gronie ma więcej. Niskie nasycenie.
    Poza lekkim aromatem chmielowym niewiele się tu dzieje. Żadnych posmaków od słodów nie ma. Ale piwo jest pijalne.
    Jak na piwo za 3 zł jest bardzo dobre.
    7/10

    Comment

    • legart
      Senior
      • 06-2012
      • 913

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika melor Wyświetlenie odpowiedzi
      aromat:
      Jak na piwo za 3 zł jest bardzo dobre.
      7/10
      A gdzie po 3 złote jest bo w paru warszawskich monopolach widziałem mniej więcej po 4,40-4,70

      Comment

      • Palacz
        Junior
        • 05-2016
        • 17

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika legart Wyświetlenie odpowiedzi
        A gdzie po 3 złote jest bo w paru warszawskich monopolach widziałem mniej więcej po 4,40-4,70
        W Polomarkecie widziałem po 2,99 zł i w Tesco też, ale zrobili "promocję" i jest po 3,49 zł.

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Palacz Wyświetlenie odpowiedzi
          W Polomarkecie widziałem po 2,99 zł i w Tesco też, ale zrobili "promocję" i jest po 3,49 zł.
          Tak tescowa "promocja", że to piwo stało już od ok 3 tygodnie na dolnej półce po 2,99zł.
          teraz z okazji promocyjnej ulotki jest "atrakcyjna cena" czyli 3,49zł :]
          Promocja nie jest = obniżce cen :]
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bardziej pomarańcz niż bursztyn [3.5]
            Piana: z początku obfita i dość trwała, jednak po czasie zaczęła dość zauważalnie opadać [3.5]
            Zapach: owocowo-ziemisty [3.5]
            Smak: w miarę pełne, treściwość zanika, dość mocna goryczka, lekko cierpkawa, delikatne kwiatowo-słodowe smaki, słabo wyczuwalny słód, momentami dało się wyczuć lekkie metaliczne posmaki [3.5]
            Wysycenie: trochę za duże [4]
            Opakowanie: opakowanie Książęcego bez zarzutu, ładna etykieta, firmowy kapsel [5]
            Uwagi: Nie jest złe, wypić się da

            Moja ocena: [3.6]
            Attached Files
            Last edited by becik; 21-07-2016, 20:21.
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Czapayew
              Senior
              • 10-2002
              • 1966

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, klarowny [4.5]
              Piana: Dość gęsta, ale niezbyt obfita i trwała. [3.5]
              Zapach: Mocno rozwodnione nuty chmielowe. Jak się późnij okazało, była to jednyna "ale'owa" cecha tego piwa. [3.5]
              Smak: Dziwna, ciastkowa słodycz. Brak jakiejkolwiek goryczki, czasami zdawało mi się, że piję jakiegoś ordynarnego lagera. [1.5]
              Wysycenie: Jak dla mnie, to bąble były za grube. Trwałość gazowania - dolna średniej. [3.5]
              Opakowanie: W "książecym" klimacie. [4]
              Uwagi: Kolejne piwo "saperskie" - raz i wystarczy. Kupiłem dla kapsla i na tym moje zakupy się skończyły.

              Moja ocena: [2.775]
              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

              www.zamkoszlaki.com
              www.piwnekapsle.net

              Comment

              • klucha710
                Member
                • 05-2016
                • 35

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kolor złoty, krystalicznie klarowne. [5]
                Piana: Piana biała, gęsta, drobna, umierkowanie znika. Nie oblepia szkła. [4]
                Zapach: Chmiele (trawiastość, żywiczność, lekka perfumowość). Cytrusów nie czuję. W aromacie jakaś dziwna kwasowość. Bardzo, prawie niewyczuwalna słodowość. Lekki diacetyl. [3]
                Smak: Brak słodowości, estrów i zero balansu. Chmiele lekko wyczuwalne (głównie lekka trwiastość, przyprawowość). Finisz wytrawny. Goryczka lekka, za słaba. [2]
                Wysycenie: Duże wysycenie, mało treściwo, sesyjne piwko. [4.5]
                Opakowanie: Jasne, czytelne, ładne. Bogaty skład i dane na temat tego piwa. [5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [2.975]
                Attached Files
                Last edited by klucha710; 03-08-2016, 13:19. Powód: Dodanie zdjęcia.

                Comment

                • michael50
                  Senior
                  • 06-2013
                  • 325

                  #23
                  Kupiłem na zakończenie dnia, żeby spróbować czegoś nowego. Ogólnie moje wrażenia są bardzo zbieżne z wieloma wpisami powyżej. Samo piwo ma ładną, przyjemną dla oka etykietę, dobrze komponuje się z resztą serii Książęcych. Samo wnętrze specjalnie nie zachwyca, ktoś celnie zauważył, że statystyczny Janusz nie będzie tu niczym zaskoczony - i może o to chodzi. Piwo dla mnie płaskie, bez wyrazu, wypiłem i tyle. Jedyne, co je wyróżniało, to odczuwalna przez cały okres spożycia goryczka, ale stwierdzić, że to te pięć chmieli z opisu, to lekka przesada.
                  Fanem nie zostanę, ale może, może od czasu do czasu wypiję. Piwo na pewno nie odrzuca, ale też niczym specjalnym nie zachęca.

                  Comment

                  • AaLeX
                    Senior
                    • 07-2011
                    • 575

                    #24
                    Piwo dla mnie bardzo pozytywne zaskoczenie, a tym bardziej, że kupiłem je w wyprzedaży w Selgrosie za 2zł to aż żałuję, że nie kupiłem więcej. Piwo ma złoty, lecz trochę mętny kolor, co absolutnie mi nie przeszkadza, a być może jest efektem iż zbliża się data ważności. Piana duża, obfita, do końca pozostał gruby kożuch, oblepiła też szkło, więc jak najbardziej plus. W zapachu czuć mocno chmiel, innych nut zapachowych brak. W smaku silna goryczka, taka mocna, cierpka, nie wiem czy to akurat 5 chmieli, ale jest mocna, wyraźna, ziołowa. Ogólnie całość jest bardzo pozytywna i z pewnością do tego piwa będę wracał. Ocena 6/6.

                    Comment

                    • slyboots
                      Senior
                      • 03-2014
                      • 292

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Kolor jasno miedziany, klarowny [4]
                      Piana: Gęsta, biała, lecz nie trwała i szybko zanika delikatnie oblepiając szkło [2]
                      Zapach: Cytrusowo - żywiczny, słodowy, chmiel [3.5]
                      Smak: Wodniste, trawiaste, chmiele lekko wyczuwalne - jakaś tam minimalna żywiczność w tle się pojawia, kwaskowe, leciutka goryczka ledwo wyczuwalna - 18 IBU - tak podaje producent i to by się zgadzało [3]
                      Wysycenie: Wysokie, za wysokie [3.5]
                      Opakowanie: Butelka jak na fotkach wyżej, poprawny opis i ogólnie na plus [4]
                      Uwagi: UWAGI:
                      Warka 27.07.17
                      Nr partii: 15 01 17

                      Ekstrakt: 12,5% wag.
                      Alc. 5,2% obj.
                      Goryczka: 18 IBU

                      Jak na Golden ALE dla Kowalskiego może być, jak ktoś napisał zdecydowanie wolę kupić Książęce Golden Ale niż koncernowego eurolagera.

                      Polecam spróbować.

                      Czy wrócę ?
                      Jeżeli na półce będzie wybór koncerniak eurolager a Golden Ale wybiorę Golden Ale. Takie są fakty.

                      Pozdrawiam

                      Moja ocena: [3.2]

                      Comment

                      • marqqq
                        Senior
                        • 12-2014
                        • 660

                        #26
                        Kolor : może i golden, takie jasne golden.
                        Piana : utrzymuje się minimum. Gustowny osad na szkle po konsumpcji.
                        Zapach : dyskretny, ale czuć małą chielowość.
                        Smak : chmielowy, delikatny.
                        Opakowanie : zgodne z serią. Tradycyjnie korpobzdury, niepełny skład.
                        Uwagi : dziwne piwo. Za 2.49 spokojnie bym kupił, bo jest całkiem przyjemne. Za 2.99 (za tyle kupiłem) szkoda czasu. Za 4.29 (tyle kosztuje) stanowczo nie.

                        Comment

                        • legart
                          Senior
                          • 06-2012
                          • 913

                          #27
                          Pachnie nawet chmielowo (i po po angielsku trawiasto-kwiatowo). W smaku trochę chmielu, niestety goryczka minimalna. Za to nie ma jakiś specjalnych wad. Da się wypić (zwłaszcza jak kupione za 2,99). A i niezła piana

                          Comment

                          • slyboots
                            Senior
                            • 03-2014
                            • 292

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Kolor jasno miedziany, klarowny [4]
                            Piana: Praktycznie jej nie ma i po chwili zanika do zera nic po niej nie zostaje [1]
                            Zapach: Słód, alkohol i nic poza tym [1]
                            Smak: Słód, alkohol, jakieś trawiaste posmaki ale czy to chmiel ? goryczki brak [1.5]
                            Wysycenie: Za wysokie [3]
                            Opakowanie: Z bajerami i pięknym marketingiem ale co z tego jak w środku szczoszki [4]
                            Uwagi: Po prostu TRAGEDIA !!!

                            Degustowałem we Wrześniu - post #25 i to było zupełnie inne Piwo.
                            Dno i metr mułu.
                            Powinni tego zabronić sprzedawać.

                            WARKA:
                            27.01.17
                            Nr. Partii: 15 01 17

                            Pozdrawiam

                            Moja ocena: [1.6]

                            Comment

                            • kranu
                              Member
                              • 03-2012
                              • 76

                              #29
                              Ja bym nie był aż tak krytyczny wobec tego piwa.
                              Za drogie, ale w aromacie czuć przyjemne cytrusy czego się nie uświadczy w pierwszym lepszym eurolagerze.

                              Comment

                              • KlossJ23
                                Senior
                                • 08-2013
                                • 136

                                #30
                                Jak bym miał pisać rzetelną recenzję tego piwa to najczęsciej używanymi słowami byłyby w niej "syf" i "żenada". A ekscytowanie sie faktem że ta rzekoma IPA jednak się rózni od koncernowych lagerów bo troszkę chmielem czy cytrusami pachnie (choć wcale nimi nie smakuje) uważam za niepoważne.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎