Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamionka, [Golem] Orange Juice

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kamionka, [Golem] Orange Juice

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasne złoto, delikatnie zamglone. [4]
    Piana: Biała, niska, średnio pęcherzykowa, zostawia trochę firanek na szkle. [3]
    Zapach: Pomarańcza, zioła, przeszkadza mi tu zbyt obecny karmel. [3.5]
    Smak: Umiarkowanie słodkie, za mało kwaskowate, a tego się spodziewałem. Goryczka wychodzi na pierwsze miejsce choć nie jest przesadzona. W odczuciu cytrusy i trochę ciężkich oraz popiołowych doznań ( to pewnie ten Magnum). Piwo mogłoby być bardziej przyjemne i orzeźwiające... [3.5]
    Wysycenie: ... ale niestety gazu jest za mało. [2.5]
    Opakowanie: Pełny skład, trochę dziwnie rozmieszczony. Nie podoba mi się nazwa piwa, przecież ktoś mało rozgarnięty mógłby kupić to swoim dzieciom jako sok pomarańczowy. [3]
    Uwagi: Wypijalne, ale w sumie nijakie Wheat IPA. Za mało pszenicy, za dużo karmelu, na finiszu przyznam jednak że ta tak eksponowana na etykiecie skórka pomarańczy jest obecna.
    Najlepiej spożyć przed końcem: 03.2017.

    Moja ocena: [3.4]
    Last edited by DariuszSawicki; 28-10-2016, 17:07.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mętne złoto. [4]
      Piana: Biała, średniodrobna, niewysoka i nietrwała... [2.5]
      Zapach: Dość silny sosnowy z akcentem cytrusowym, daleki powiew ciasteczkowy. [3.5]
      Smak: Goryczka chmielowa, lekki akcent ziołowy z twistem słodkich cytrusów. Ale i tak na języku pozostaje goryczka. [3.5]
      Wysycenie: Średnie. [4]
      Opakowanie: Hm, jakaś... taka sobie. Przynajmniej nazwa piwa nie zmusza do sięgania do zasobów internetu. [3.5]
      Uwagi: Piwo dość smaczne, nie zmęczone (zamęczone) pomarańczą.
      Niestety, na wysokość oceny wpływa kompletny brak odniesień pszenicznych...

      Moja ocena: [3.45]

      Comment

      • Pivotal
        Senior
        • 05-2013
        • 671

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pomarańczowy, prześwitujący. [4.5]
        Piana: W ogóle nie tworzy warstwy. Duże, mydlane bąble na 40% powierzchni z mgiełką, nie znika całkowicie. [1]
        Zapach: Pomarańczy, skórki pomarańczowej, grejpfruta i marakui, po ogrzaniu dochodzi mango i nuty biszkoptowe. [4]
        Smak: Kwaskowy. Czuć pomarańcze i skórkę pomarańczową, nuty zbożowe oraz ziołowe. Goryczka cytrusowa, głównie pomarańczowa - nieco poniżej średnia. [4]
        Wysycenie: Wizualnie było słabo... uczucie w ustach, podobne. [2]
        Opakowanie: Podobają mi się te etykiety w pastelowych barwach... podany skład, kapsel ,,pustak" - bez nadruku. [4]
        Uwagi: Trwałość do końca marca 2017, wypite 1.lutego'17. Lekkie i orzeźwiające - smakowało mi. Piana i wysycenie, to porażka. **256**

        Moja ocena: [3.625]

        Comment

        • GSE
          Senior
          • 10-2002
          • 424

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: klarowny, bardzo przypomina sok jabłkowy (a nie pomarańczowy z nazwy), po dolaniu staje się zamglony [3.5]
          Piana: piwo nalewa się trochę jak olej, piany nie ma prawie wcale, pojawia się tylko niewielki krążek [1.5]
          Zapach: czerwone jabłka i morele [3]
          Smak: jak na ipę zdecydowanie za mało goryczkowe, dominuje słodkość z nutami miodowymi - może za długo leżało i się utleniło; karmelowe, trochę kwaskowate i trawiaste; pomarańcze jedynie w posmaku, ale bardziej w stylu wysuszonej skórki lub posypki z pączków [3]
          Wysycenie: minimalne, dla mnie OK [3.5]
          Opakowanie: na plus, że trzyczęściowe: eta, kontreta i krawatka; pomarańczowy żyd trzymający "Orange Jews"; komplet informacji; kapsel golas [4]
          Uwagi: pijalne, ale apple juice'a się nie spodziewałem warka mar.17

          Moja ocena: [2.95]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎