Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grybów, Pilsweizer Porter Galicyjski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika majeure Wyświetlenie odpowiedzi
    Ależ był, tam go wczoraj (ok. 21:15) kupiłem, było jakieś 8 - 10 sztuk (kupiłem tylko 1 szt.).
    Wysłałem wczoraj znajomego w podobnych godzinach, podobno "obsługa" nie mogła znaleźć, ale widocznie sam muszę się pofatygować, dzięki.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2296

      #17
      Dziś widziałem na Puławskiej kilka zgrzewek tego portera. Część w dziale piwnym, część w promo alejce w ramach festiwalu piwnego.

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #18
        Dzięki, zarówna dla Koshera, jak i Majeure. Swój zapas już zrobiłem, a na półce jeszcze sporo tego stało. W przeciągu kilku dni podzielę się swoją oceną.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9735

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brunatnoczarny nieprzejrzysty, jak koszmarny sen Jakuba Szeli . [4]
          Piana: Ciemnobeżowa, drobna, dość wysoka, ale niezbyt trwała. [3.5]
          Zapach: Bogaty. Karmel, suszone owoce, rodzynki, kawa i gorzka czekolada. [4]
          Smak: Obietnice zapachowe zostały spełnione. Czuć drapiący alkohol, ale to przecież porter. Słód, karmel w kierunku toffi, czekolada, rodzynki. Oleistość, konkret . [4.5]
          Wysycenie: Niewysokie, stosowne do powagi piwa. [4]
          Opakowanie: Proste, eleganckie, dopracowane. Kolorystyka kojarząca się "z automatu" z porterem. Ładny kapsel browaru. [4.5]
          Uwagi: Szacun dla Grybowa. Zdecydowanie naj... piwo z ich browaru. Opakowanie to dodatkowo podkreśla. Polecam, ale na spokojnie, na wieczór .

          Moja ocena: [4.175]

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Chyba czarny, nieprzejrzysty. [5]
            Piana: Średnio obfita, drobna, ciemnokremowa, co najwyżej średnio trwała, nie lubi się ze szkłem. [3.5]
            Zapach: Gorzka czekolada, trochę kawy, lekko karmel, nuta rodzynek i/lub ciemnych owoców, niezbyt intensywny, łagodny, ale w porządku. [3.5]
            Smak: Łagodna kawa, karmel i gorzka czekolada, średnio palony, umiarkowanie słodki, odrobina ciemnych owoców, średnio-wysoka pełnia(bliżej wysokiej), niestety jest też alkoholowy - wpływa na smak, jest na granicy ostrości, może nawet lekko drażni - jak piłem to po dwóch mocnych piwach, to nie zwróciłem na to uwagi(posmakował mi wtedy conajmniej na 4), ale jako pierwsze to jednak czuć. Tu ocena jest stosunkowo niska bo bardzo nie przepadam za smakiem alkoholu, ale po za tym jest to niezły porter. [3.5]
            Wysycenie: Niskie - chyba pasuje, ale ciężko mi się na nim skupić. [4]
            Opakowanie: Prosta etykieta w stylu porterowym, w miarę dokładny skład, ładny kapselek. [4.5]
            Uwagi: Według mnie, ten porter jest kilkanaście tygodni za młody, między innymi dla tego nie postawiłbym go na równi z Ciechanem czy Staropolskim, ale mimo tego ma potencjał na pierwszą piątkę wśród porterów bałtyckich. Chętnie będę do niego wracał, niech się tylko alkohol ułoży. Warka do 28.02.2018.

            Moja ocena: [3.65]
            Last edited by rafalek21; 11-07-2017, 19:26.

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #21
              Zapomniałem dodać, że jest też lekko metaliczny(bliżej Cieszyna niż Raciborza), choć w tym przypadku, mi to specjanie nie przeszkadza.

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Prawie czarny, pod żarówkę nie widać przebłysków. [5]
                Piana: Jasnobrązowa, drobnopęcherzykowa, niska, nietrwała, słabo znaczy szkło. [2.5]
                Zapach: Suszone ciemne owoce, rodzynki, trochę kawy i czekolady z naciskiem na pralinki. Byłoby super gdyby nie jakiś metaliczny dmuch, pewnie od chmielu bo na skórze żelaza nie wyczułem. [4]
                Smak: Złożony w formie, sporo słodu, piwo jest gęste i treściwe, goryczki też nie brakuje, głównie gorzka czekolada i popiołowo-ziołowy chmiel. Nuty palone umiarkowane, nad całością uwydatnia się ciut za bardzo odczuwalny alkohol solidnie drapiący w przełyku, jednak im bliżej dna butelki tym mniej przeszkadzający. [4.5]
                Wysycenie: Niskie. [4]
                Opakowanie: Prosta i ładna etykieta, podobnie kapsel. W składzie nie ma drożdży. [4]
                Uwagi: Porter raczej dla tych wolących konkretne doznania. Termin do 28.02.2018.

                Moja ocena: [4.1]

                Comment

                • von_scheisse
                  Senior
                  • 02-2012
                  • 488

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. [4.5]
                  Piana: Niezbyt obfita, drobna i gęsta. Barwy kawy z mlekiem. W umiarkowanym tempie redukuje się do dość grubej obrączki. [4]
                  Zapach: Czekoladowy, owocowy (suszona śliwka), trochę palony. Jest też alkohol. W tle charakterystyczny zapach słodu pilzneńskiego. [4.5]
                  Smak: Gorzka czekolada, kawa. sporo alkoholu. Jest też charakterystyczny posmak słodu pilzneńskiego. Mam też wrażenie metaliczności, ale test skórny niczego nie wykazał. Goryczka niska, w kierunku umiarkowanej, kawowa i trochę alkoholowa. [4]
                  Wysycenie: Niskie, aksamitne. [4.5]
                  Opakowanie: Spoko, sporo dokładnych informacji. [4]
                  Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 28.02.2018

                  Moja ocena: [4.225]
                  Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                  http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                  https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2296

                    #24
                    Jest dostępna druga warka- 28.02.2019
                    W mojej opinii na razie gorsza niż pierwsza. Brak trochę ciała, złożoności, wyłazi alkohol, aromat nikły.
                    Na plus fajna czekolada, charakterystyczna grybowska porterowa pralinowość.
                    Cóż... warka ma zadatki, żeby się kiedyś dobrze ułożyć.
                    Zakupione w Używkach Świata na Bukowińskiej (W-wa) za 8.60 zł.

                    Comment

                    • Puszek_72
                      Senior
                      • 02-2012
                      • 269

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Dla mnie czarny [5]
                      Piana: Piana ładna drobna na starcie dość obfita , jednak szybko znika [3.5]
                      Zapach: Dość słaby ale fajny cukierki kukułki likier czekoladowy, czekolada, kawa [4]
                      Smak: Jak dla mnie ciut za gładkie brakuje mi lekkich palonych akcentów poza tym fajnie czekolada, alkohol jest ale ładnie schowany, ciutka suszonych owoców i kawa [4]
                      Wysycenie: Odpowiednie, nie wysokie [4.5]
                      Opakowanie: Czarna butelka, proste ale pasująca etykieta taka porterowa, troszkę kontra mnie drążni za dużo złota jest dość pełna informacja. Firmowy kapsel malutka krawatka . [4.5]
                      Uwagi: warka 28.02.2018
                      Dobry porter

                      Moja ocena: [4.05]

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LubieStrongi Wyświetlenie odpowiedzi
                        A teraz czas na Długasa, bo na razie do mnie piwo nie dotarło.
                        Kupiłem dopiero przed wczoraj.
                        W końcu widocznie dotarło w nasze rejony
                        8zł
                        Test w najbliższych dniach

                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Petitpierre
                          Senior
                          • 01-2014
                          • 2560

                          #27
                          Gdzie i jaka cena?
                          Mały porterek-przyjaciel nerek

                          Comment

                          • yaro74
                            PremiumUżytkownik
                            • 09-2012
                            • 2089

                            #29
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemny brąz, nieprzejrzysty. [5]
                            Piana: wysoka, drobna, gęsta, średnio trwała, zostawia lekką koronkę na szkle. [4.5]
                            Zapach: średnio intensywny, słodowy, kawa, czekolada, suszone owoce, lekko wyczuwalny alkohol. [4]
                            Smak: słodowy, lekka słodycz, czekolada, owoce, lekko karmelowy i palony. Goryczka jest lekka, nieco za niska. Alkohol dobrze ukryty. Piwo jest średnio treściwe. [4.5]
                            Wysycenie: niskie. [4]
                            Opakowanie: ładna etykieta, prawie pełny skład (zabrakło drożdży), ładny firmowy kapsel. [4.5]
                            Uwagi: Bardzo dobry porter, aromat mógłby być intensywniejszy, a w smaku brakuje nieco większej goryczki.

                            Moja ocena: [4.325]

                            Comment

                            • Pinio74
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 3881

                              #30
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Barwa ciemnej czekolady, brązowo-czarna [4.5]
                              Piana: Beżowa i drobnoziarnista, średniotrwała, dośc szybko redukuje się do dwu milimetrowej obrączki. [3.5]
                              Zapach: Zapach czekoladowo-karmelowy, słodki, w oddali lekkie nuty owoców, wiśni i śliwek. [4.5]
                              Smak: Piwo jest gęste, słodkie, z przewagą nut czekolady i karmelu. Potem pojawia się kontra kawowo-popiołowej goryczki, która sprawia, że piwo nie przytłacza mdłą słodkością. Do tego lekki kwasek, jak z suszonej żurawiny i mamy pełny, bardzo złożony profil smakowy. Alkohol zupełnie niewyczuwalny, ale piwo jest 8 miesięcy po terminie. [4.5]
                              Wysycenie: Niskie, idealnie pasuje. [5]
                              Opakowanie: Proste i czytelne, zachowane w czarnej tonacji, pasującej do gatunku. [5]
                              Uwagi: Warka 28.02.2018. Ten dodatkowy czas sprawił, że alkohol znikł zupełnie ze smaku, piwo świetnie się ułożyło, stało się delikatne, ale wciąż charakterne. Mniam

                              Moja ocena: [4.45]
                              BIRRARE HUMANUM EST

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎