Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Osowa Góra, Sting

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    Osowa Góra, Sting

    Nigdzie nie znalazłem wątku, ewentualnie proszę przenieść we właściwe miejsce. American Barley Wine, 26blg 10,2vol.

    papaja, landrynki, praliny, bardzo słodko, jak się oswoi w szkle, dodatkowo orzechy. Zapach może niepokoić ze względu na te landrynki, ale jest bardzo przyjemny. W smaku kaskadowa goryczka, alkohol dobrze ukryty, piwko bardzo w starym, oryginalnym stylu barley wine, praktycznie deser w płynie.

    4,5/5
    Mały porterek-przyjaciel nerek
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny bursztyn, zamglony. [4.5]
    Piana: Niska i nietrwała. [3]
    Zapach: Słodki, słodowy, iglasty/żywiczny, trochę mniej owocowy i karmelowy, dość intensywny. [4]
    Smak: Karmelowa słodowość, słodkie, gęste, dużo ciała, wysoka goryczka ziołowo-iglasta z nutą cytrusową, dość długa, wyraźnie rozgrzewający alkohol. [4.5]
    Wysycenie: Lekko ponad niskie - trochę za wysokie, ale zawsze można chwilkę poczekać. [3.5]
    Opakowanie: Prosta, ale całkiem ładna etykieta, komplet informacji. [4]
    Uwagi: Chciałem dać po 4,25 za smak i aromat, średnia powinna się zgadzać. Smaczny, ciężki, treściwy BW, taki jak powinien być, ale dałbym mu jeszcze chwilkę poleżeć. Jest to jedno z lepszych piw w tym stylu jakie piłem. Przypomina Solipiwko Nomono Rye Triple IPA. Warka do 01.08.2017.

    Moja ocena: [4.1]

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: miedziany, zmętniony [5]
      Piana: écru niezbyt obfita z drobnych pęcherzyków, opadła do krążka na powierzchni, pozostawiając minimalny ślad na szkle. [3.5]
      Zapach: początkowo słodowy, karmelowy, trochę suszonych owoców typu rodzynki. Są też chmiele w nucie żywicznej oraz cytrusowej – wytrawne. Po ogrzaniu piwa ujawnia się alkoholowa nuta likierowa oraz landrynki. [4.5]
      Smak: piwo jest gęste, pół-słodkie. Znów przodują słody z karmelkiem, suszonymi owocami. Na to wchodzi szlachetna, żywiczna goryczka podbijana alkoholem. Intensywność średnia. Pijalność (jak na styl) wysoka. [4]
      Wysycenie: średnie do niskiego, pasuje do stylu. [4.5]
      Opakowanie: Stylowa eta, bardzo dobre info na kontrze. [5]
      Uwagi: To jeden z lepszych ABW jaki piłem.

      Moja ocena: [4.25]

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #4
        2 lata po czasie.

        Piany brak kolor orange madder. W zapachu oczywiście landrynki, ale też mango, papaja czy ogólnie cytrusy wielce egzotyczne. Nuta dolna nie orzechy, a nocino. W smaku nalewka jeżynowa. Dla mnie bomba.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎