Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tarczyn, Porter podbity śliwką

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Admirador
    Senior
    • 03-2015
    • 431

    #76
    Nie zdążyłem edytować, bo minęło już 5 minut.
    A chciałem dopisać. że w miarę ogrzewania alkohol przeszkadza bardziej niż na początku.
    Utwierdzam się w przekonaniu, że piwo z datą 30/06/2020 warto leżakować.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2294

      #77
      A ja tak nie uważam
      Po kilku dobrych miesiącach wziąłem na spróbowanie warkę 30.06.20 i męczyłem.
      Wędzonka ucieka. W aromacie jej coraz mniej, w smaku piwo jest przytłoczone słodką śliwką, wyraźnie układa się na nią, ale taką przecukrzoną, męczy po kilku łykach.
      Alkohol dobrze schowany.
      Czekam na świeżą warkę.
      Stara wciąż dostępna w Selgrosie na Połczyńskiej. Kilkadziesiąt sztuk dostępnych. Cena bez zmian- 12.90.

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2294

        #78
        Najnowsza warka 28.02.2023 już w sklepach. Jest dobrze, wędzona śliwka i czekoladowa słodycz na tą chwilę odpowiednio zbalansowane.
        Kupione w monopolowym w pawilonach róg Wilanowskiej i Modzelewskiego, 16 zł.
        Pewnie nigdy nie uzyska tej smukłości i subtelności co Imperium Prunum, tutaj poszczególne smaki są mocniej uwypuklone, piwo także nieco bardziej wodniste, ale to tylko mały schodek niżej niż IP, a cena jednak o połowę niższa.

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2294

          #79
          Jabłonowo nie uwarzyło od tamtej pory nowej warki. Co ciekawe po 15 miesiącach nadal można nabyć ją (28.02.23) w kilku warszawskich sklepach.
          Poszło mocno w słodką śliwkę, robi się ulep, wędzonka gdzieś uleciała. Nadal nie jest złe, ale już dosyć jednowymiarowe.
          Ulrychowski sklep Pod Strzechą- 15.50 zł.

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2294

            #80
            Pojawił się nowy wypust- warka 30.04.2027. Miałem okazję pić kilka dni wcześniej jeszcze poprzednią (28.02.23) także mam pewne przemyślenia.
            Nowa niesie za sobą zdecydowanie wyraźniej zarysowaną wędzonkę, świeżą nutę, smak ciemnej śliwki, ale bez cukrowej nuty, która dominowała już wyleżakowaną wersję.
            Cena wzrosła do 18.70 pln. Butelka już nie malowana, ale przezroczysta, brązowa, stricte jabłonowska z serii Manufaktury Piwnej, w wersji napisów sprzed covidowej.
            Last edited by kosher; 11-02-2023, 17:42.

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2294

              #81
              Oferują obecnie tą warkę 2027 w Auchanach za 12.90 zł

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                Oferują obecnie tą warkę 2027 w Auchanach za 12.90 zł
                Auchan jest na liście wstydu w kontekście biznesu w/z Rosją...

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2294

                  #83
                  Wiadomo. Ale nie każdy tej listy przestrzega. Dajmy ludziom wybór. To tylko forum piwne.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎