Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzisk Wielkopolski, Grodziska White IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rogerson
    Senior
    • 08-2012
    • 421

    #16
    Regularna cena we Freszo/Żabkach to 4,49.

    Comment

    • SteamPunker
      Member
      • 07-2015
      • 59

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Mlecznie żółty, dość mętny. Całkiem przyjemnie wygląda jak na niefiltrowane piwo - nie ma na szczęście za dużo osadu drożdżowego. [4]
      Piana: Bardzo obfita, długo utrzymuje się na szkle i oblepia ścianki tulipa. Jedna z mocniejszych stron piwa. [4.5]
      Zapach: Nooo! Panowie z Grodziska dają radę, bo jest naprawdę ciekawie. Na pierwszym planie "agresywna" pszenica (banany bez goździków), potem trochę przyprawowych fenoli (pieprz). Później pojawiają się nietypowe aromaty. Limonka, dość intensywny "koperkowy-kokos", choć raczej w stronę pinacolady. A na deser zostaje jeszcze wyczuwalna bergamotka z herbaty. [4.5]
      Smak: Trochę się obawiałem, czy nie pojawi się ordynarnie garbnikowa goryczka z herbaty, przykrywająca te "chmielowe" 40 IBU, ale jest dobrze. Piwo ciężko w krótki sposób scharakteryzować, bo smaki nakładają się na siebie. Mocno czuć żółte owoce: banan, mango, papaja, marakuja - miesza się to z typowym dla pszenicy kwaskiem, a kontrowane jest odpowiednią goryczką, wzbogaconą o nieprzesadzoną herbatę Earl Grey. Lekko dają o sobie znać ostre przyprawy, typowe dla niektórych owoców tropikalnych i ew. piw belgijskich.

      Piwo jest pełne, a nawet czuć delikatną zawiesistość - to pewnie zasługa udziału zasypu żytniego. [4]
      Wysycenie: Dość wysokie, czyli jak na pszenicę przystało. [4.5]
      Opakowanie: W skrócie: (bardzo) mi się nie podoba.
      Zrezygnowali z naprawę eleganckiej butelki i zahaczającej o tradycję etykiety na rzecz "hipsterskiego" szkicu planu miasta i nijakie logo. Ocenę naciągam za dokładny skład, kapsel który nie jest golasem. Plus za podanie niezaniżonej temperatury serwowania. [2.5]
      Uwagi: Bardzo, ale to bardzo dobra "pszeniczna IPA". A jak dołożymy jeszcze do tego cenę (nie tylko w promocji), to mamy najprawdopodobniej hit tego lata.

      Jak widać da się zrobić solidnie nachmielonego "ejla" z ciekawym, nie przytłaczającym samego piwa dodatkiem. I to w cenie około pięciu złotych. Rzemieślnicy - uczcie się!
      Warka: 20.05.18.

      Moja ocena: [4.175]
      Attached Files
      Last edited by SteamPunker; 28-06-2017, 13:14. Powód: Dodanie zdjęcia.

      Comment

      • pizmak666
        Senior
        • 12-2006
        • 1898

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rogerson Wyświetlenie odpowiedzi
        Regularna cena we Freszo/Żabkach to 4,49.
        Czy w swojej Żabie masz regularne dostawy tego piwa?
        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

        Comment

        • KobiNalewka
          Senior
          • 05-2012
          • 286

          #19
          2 dni temu zrobiłem sobie wycieczkę miastoznawczą (nawet nie wiedziałem, że tyle Żabek mamy..) i tylko w jednym była WIPA (wziąłem wszystkie dwie), ale ze starej dostawy.
          Jak masz w swoim mieście to uderzaj do Carrefoura - wczoraj widziałem po 4,29 zł
          Last edited by KobiNalewka; 28-06-2017, 13:20.

          Comment

          • Petitpierre
            Senior
            • 01-2014
            • 2560

            #20
            Dlaczego to piwo ma przymiotnik odmieniony w rodzaju żeńskim, jeśli to jest przecież ale i powinno być w nijakim, czyli GrodziskiE White IPA, podobnie jak GrodziskiE APA (które też jest ale)?
            Mały porterek-przyjaciel nerek

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KobiNalewka Wyświetlenie odpowiedzi
              2 dni temu zrobiłem sobie wycieczkę miastoznawczą (nawet nie wiedziałem, że tyle Żabek mamy..) i tylko w jednym była WIPA (wziąłem wszystkie dwie), ale ze starej dostawy.
              Jak masz w swoim mieście to uderzaj do Carrefoura - wczoraj widziałem po 4,29 zł
              W moich żabach White IPA nie widzę już, została tylko APA
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: żółty, zmętniony. [4]
                Piana: wysoka, średniopęcherzykowa, trwała. [4]
                Zapach: średnio intensywny, cytrusy, herbata, owoce tropikalne, nuty pszeniczne i kwiatowe. [4]
                Smak: lekka, przyjemna goryczka, mogłaby być mocniejsza, lekko słodowy, cytrusy, banan. Herbata jest dobrze wyczuwalna. Piwo jest słodkawe, lekkie, orzeźwiające i smaczne. [4]
                Wysycenie: średnie. [4]
                Opakowanie: to samo co przy APA: kiepska etykieta, plus za podany pełny skład, niezły kapsel. [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.975]

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Żółty, jasny, zamglony. [4.5]
                  Piana: Średnio obfita, niespecjalnie trwała, grubo zdobi szkło. [3.5]
                  Zapach: Słód pszeniczny, białe owoce, cytrusy, herbata, lekki, ale przyjemny. [4]
                  Smak: Słód pszeniczny, cytrusowo-owocowy, nieco herbaciany lekko słodki, średnia goryczka, średnia pełnia - udane połączenie. [4]
                  Wysycenie: Średnie - dobrze pasuje. [4.5]
                  Opakowanie: Ładna etykieta, komplet informacji, grodziski kapselek. [4.5]
                  Uwagi: Solidne piwo ze świetnym stosunekiem ceny do jakości (3,68zł + kaucja 0,50zł za butelkę w Makro). Jakbym wiedział, że jest takie dobre to kupiłbym więcej. Warka do 03.06.2018.

                  Moja ocena: [4.025]

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnozłoty zamglony. [4]
                    Piana: Biała, bardzo drobna, średniowysoka, całkiem trwała. [4]
                    Zapach: Trochę przypalonej cebulki , lekki słód. Nic szczególnego... [3]
                    Smak: Lekki słód, delikatna goryczka z tłem cytrusowym, poza tym także inne owoce tropikalne. [4]
                    Wysycenie: Średniowysokie. [4]
                    Opakowanie: Bardzo podobna eta do Grodziskiej AP-y, tyle, że teraz tło białe (jak white, to white ). [4]
                    Uwagi: Kolejne smaczne piwo z Grodziska - nie grodziskie, ale smaczne .

                    Moja ocena: [3.65]

                    Comment

                    • hewlett
                      Junior
                      • 03-2008
                      • 8

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dlaczego to piwo ma przymiotnik odmieniony w rodzaju żeńskim, jeśli to jest przecież ale i powinno być w nijakim, czyli GrodziskiE White IPA, podobnie jak GrodziskiE APA (które też jest ale)?
                      Po pierwsze, gdyby to piwo nazywało się "Grodziskie White IPA" to nazwa mogłaby wprowadzać konsumentów w błąd sugerując, że jest to piwo w stylu "grodziskie" a przecież takim piwem nie jest. Po drugie browar w Grodzisku nie ma praw do używania nazwy "Piwo Grodziskie" więc pewnie wolą nie kusić losu i raczej w przyszłości będą unikać tego słowa w nazwach swoich produktów.

                      Comment

                      • agarth1979
                        Senior
                        • 06-2013
                        • 119

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasny, zmętniony. [4]
                        Piana: Średnio i grubo ziarnista. Dobrze się trzyma do samego końca, ładnie oblepia szkło. [4.5]
                        Zapach: Cytrus, grejfrut, i czuć zieloną herbatę! [4]
                        Smak: Jak w zapachu, wyraźna herbata, cytrusy plus troszkę mango, kwiaty. Pełne, aksamitne, pijalne! [4]
                        Wysycenie: Średnie do wysokiego. [4]
                        Opakowanie: Nowe butelki czyli 0,5 l [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.05]

                        Comment

                        • Rogerson
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 421

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Czy w swojej Żabie masz regularne dostawy tego piwa?
                          Niestety nie. Po skończeniu się zapasów we freszożabkach, we Wrocławiu widziałem je jedynie w CH Borek i w Makro.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafalek21 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Uwagi: Solidne piwo ze świetnym stosunekiem ceny do jakości (3,68zł + kaucja 0,50zł za butelkę w Makro).
                          We wrocławskim Makro wczoraj widziałem po 3.19 + kaucja.

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rogerson Wyświetlenie odpowiedzi
                            We wrocławskim Makro wczoraj widziałem po 3.19 + kaucja.
                            Za tyle to, aż szkoda nie brać.

                            Comment

                            • kenny
                              Senior
                              • 04-2009
                              • 712

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasnoburszynowy, mętny. [4]
                              Piana: Wysoka, dość trwała, zostaje wielki kożuch, oblepia szkło. [5]
                              Zapach: Przyprawy, zioła, cytrusy. [4.5]
                              Smak: Słodowy, zbożowy, zgniłoowocowy posmak (Equinox?), goryczka ziołowa, średnia, długa. [3.5]
                              Wysycenie: Niskie. [4]
                              Opakowanie: Dość nijakie, kapsel firmowy. [3]
                              Uwagi: Średnie piwo, pachnie ładnie i dość intensywnie. Smak już nie tak fajny, dominuje ziołowa i przyciężka goryczka, jakoś mi ten Magnum nie podchodzi. Smakuje jak średni, mocno nachmielony na goryczkę wit.

                              Moja ocena: [4.025]
                              Last edited by kenny; 24-08-2017, 22:19.

                              Comment

                              • grodek
                                Senior
                                • 06-2015
                                • 527

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Złoty, lekko zmętnione. [5]
                                Piana: Obfita i trwała. Ładnie pozostaje na szkle. [5]
                                Zapach: Przyjemny, złożony, choć nie jest zbyt intensywny. Wyczuwalne dojrzałe owoce (banan, mango), lekkie przyprawy i aromat kwiatowy. Aromat herbaty na szczęście nie jest zbyt intensywny, schowany gdzieś z tyłu. [4]
                                Smak: Sporo też się dzieje w smaku. Początkowo czuć lekką słodycz i wyraźną pełnię, treściwość od słodu żytniego, po czym następuje lekka kwaskowatość i finisz z wyraźnie zaznaczoną goryczką. W smaku czuć też te "belgijskie", owocowe nuty oraz ziołowo-przyprawowe. [4.5]
                                Wysycenie: Średnie, w sam raz. [5]
                                Opakowanie: Etykieta prosta i nie wyszukana. Pełen skład i firmowy kapsel. [4]
                                Uwagi: Bardzo smaczne piwo, z chęcią sięgnąłbym po nie jeszcze raz. Termin do 01.07.2018.

                                Moja ocena: [4.4]
                                604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎