Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brok, Sambor

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sergioP
    • 09-2005
    • 1261

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ZbyNew Wyświetlenie odpowiedzi
    Poszukam jeszcze puszki Sambor Export, może Brok się zrehabilituje.
    Powodzenia!
    Nie ma już piwa Sambor Export.
    Jest Brok Sambor i Brok Export (dawniej Brok Sambor Export).
    - Wiesz Luciu, co ci powiem?
    - ???
    - ...napiłbym się piwa.

    ------------------------------------------
    Dzień dobry panu.
    Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Średnio ciemny, złoty, lekko bursztynowy. W miarę pasuje, chociaż ładniej by piwo wyglądało z ciut ciemniejszym kolorem. Przy tych parametrach widuje się intensywniejsze barwy. [4]
      Piana: Niespecjalna. Średnio duża, jednorodna, ale mało trwała. Szybko opada do resztek, które są już dość trwałe. [3.5]
      Zapach: Typowy piwny. Trochę chmielu, trochę słodu. Wszystko wyważone. Moc średnia. Po prosty typowy piwny zapach. [3.5]
      Smak: Podobnie jak zapach smak jest wyważony, chmielowo słodowy. Niezły. Na koniec bardzo miłe goryczka. Wyraźna. Piwo wyraźnie lepiej chmielone niż koncernówki typu Tyskie. Cudem nie jest, ale lane jest całkiem przyjemne i dobre do dłuższych posiedzeń. [4]
      Wysycenie: Dobre. Dość mocne i trwałe. Idealne nie jest, ale dobre. [4]
      Opakowanie: Ładne kolorystycznie, z dopasowanym dedykowanym kapslem. Grafika typowa, nie oryginalna, ale niezła. Wszystko bardzo starannie dopracowane. Dla mnie obecna wersja jest najlepsza od jakichś 10 lat. Minus za brak ekstraktu. [4]
      Uwagi: Piwo do „masowego” picia. Nie wyróżnia się specjalnie ani na +, ani na -. Po prostu niezłe piwo i tyle. Będąc w wakacje w Darłówku często piłem i nigdy nie żałowałem. Tyskie i Lecha raz kupiłem z musu, i ciężko było pić. To mi uświadomiło na ile mega koncerny już zepsuły smak piwa. A przecież Sambor jest zaledwie niezłym piwem.

      Moja ocena: [3.775]
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      • topaz28
        Junior
        • 02-2008
        • 9

        alk = 6% !

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23806

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika topaz28 Wyświetlenie odpowiedzi
          alk = 6% !
          Zmiany w parametrach są płynne. Kiedyś było tyle teraz jest tyle, jak masz zamiar zgłaszać takie uwagi to proszę w jednym miejscu: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=50063
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowozłoty, przyjemnie poprawny. [3.5]
            Piana: Przyzwoita, choć "szybkoprzechodzącadohistorii" . [3.5]
            Zapach: Słodowy, a w porywach nawet słodkawy... [3]
            Smak: Słodowy, z lekko wyczuwalną, miłą goryczką. [3.5]
            Wysycenie: Dość duże, pozwala na traktowanie piwa w kategorii "srednio-orzeźwiających". [4]
            Opakowanie: Ładne, stylowe, sympatycznie zielony kapsel, etykieta i kontra. Brak info o ekstrakcie, szkoda. [4]
            Uwagi: Piwo przyjemne, ale nie skłania do nerwowego poszukiwania piwa po sklepach...

            Moja ocena: [3.375]

            Comment

            • Kamień
              Senior
              • 07-2007
              • 361

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Cieszący oko jasnozłoty bursztyn. Nie można się do nieczego przyczepić. [4.5]
              Piana: Całkiem wysoka, śnieżnobiała. Niestety, po wypiciu pierwszego łyka zaczyna się redukować i dalej występuje już tylko jako porozrywana firanka na powierzchni piwa. Wielka szkoda, że po wypiciu 3/4 piwa piana jest już tylko wspomnieniem. [3]
              Zapach: Niezbyt silny, głównie słodowy, z bardzo delikatnym, słodkawym aromatem. W tle nieco chmielowo - goryczkowych zapachów. [4.5]
              Smak: Wyraźne, intensywne nuty słodowe z miłym, zbożowym akcentem oraz silna, ziołowa, chmielowa goryczka. Oba smaki nie przytłumiają się wzajemnie a żaden nie wysuwa się na pierwszy plan. Klasyczny, "piwny" smak, doskonale gaszący pragnienie. [5]
              Wysycenie: Umiarkowane, nie za małe ale i nie zapychające. W szklance dość grube bąbelki nieśpiesznie unoszą się do góry. Zmniejsza się bardzo powoli. [4.5]
              Opakowanie: Zieono - czerwono - jasnozłota kolorystyka, wyraźny napis Brok oraz design sprawiają, że już z daleka widać, że ma się doczynienia z piwem z Koszalina. Opakowanie ani nie razi i odstręcza, ani nie zachwyca i kusi. [3.5]
              Uwagi: Smaczne, orzeźwiające piwo, idealne do nieśpiesznego wypicia w upalny dzień. Pod względem smakowym jest dość podobne do Łódzkiego Mocnego.
              Tego piwa jeszcze w Łodzi nie spotkałem, nie udało mi się również kupić go podczas mojego tygodniowego pobytu pod Słupskiem, choć Export i Kanclerz były wszędzie. Dostałem je wczoraj w małym, wiejskim sklepiku pod Dalikowem ( niedaleko Poddębic ).

              Moja ocena: [4.5]

              Comment

              • celtyk87
                Senior
                • 11-2008
                • 208

                Mi udało się kupić jakieś ostatki.Cena 2zl, data do grudnia, chyba van pur nie zamierza już produkować tego piwa.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika celtyk87 Wyświetlenie odpowiedzi
                  chyba van pur nie zamierza już produkować tego piwa.
                  Skąd takie wieści?

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • celtyk87
                    Senior
                    • 11-2008
                    • 208

                    Ponieważ widziałem już nowa partie brok export made in van pur a sambora są tylko ostatki ważne do grudnia. To wygląda jak by chcieli go wypchnąć żeby się nie zmarnował, poza tym brok strong tez już nie produkują nigdzie go nie widać.

                    Comment

                    • unkel
                      Senior
                      • 08-2008
                      • 244

                      A Niefiltrowany jeszcze jest?

                      Comment

                      • celtyk87
                        Senior
                        • 11-2008
                        • 208

                        A jednak Sambor będzie nadal dziś widziałem go w wersji puszkowej w intermarche po 2,09zł.

                        Comment

                        • funky83
                          Senior
                          • 07-2009
                          • 136

                          Piłem wczoraj Sambora z datą do 9.05.2010 i nic mu przejęcie przez van pura na zaszkodziło. To wciąż piwko zacne jak dawniej, a na etykiecie producenta dalej widnieje browar BROK Koszalin

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12205

                            Sambor nadal występuje w puszkach u Muszkieterów. Całkiem pijalne

                            Comment

                            • Obywatel1978
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 281

                              Spróbowałem wczoraj Sambora po chyba 10-letniej przerwie i stwierdzam, że jak na mój dzisiejszy gust ma zbyt duży udział nut słodowych a za mało goryczki - czyli jest trochę "ulepkowate". Kolor (dość ciemny), piana (średnio trwała) i wysycenie jak dla mnie optymalne. A tak w ogóle, to co się stało z bratem Sambora, czyli Martinem? Czy dobrze zgaduję, że dziś występuje pod nazwą Strong?

                              Comment

                              • wrednyhawran
                                Senior
                                • 07-2010
                                • 1784

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bardzo ładny, złoty, klarowny. [4.5]
                                Piana: Marna. Głośno syczy i znika w oka mgnieniu do zera. [1.5]
                                Zapach: Wyraźnie słodowo-chlebowy. Chmielu brak. [3.5]
                                Smak: Pełne w smaku, przyjemne w piciu, ale za bardzo zdominowane przez słód. Kompletny brak chmielu i goryczki. Piwo jest od początku do końca zbożowe i słodkie, przez co od połowy staje się ciężkie w piciu. Nie mój styl, choć wypić się da. [3.5]
                                Wysycenie: Wysokie, trochę szczypiące ale ogólnie ok. [4]
                                Opakowanie: Wysoka, smukła brązowa butelka zwrotna, szata graficzna przyjemna dla oka. Brak szczegółowych danych i kapsel Brok niededykowany. [3.5]
                                Uwagi: Dobre piwo w swojej cenie. Brakuje mi w nim nieco charakteru i goryczki równoważącej słodycz, ale do wypicia od czasu do czasu się jak najbardziej nadaje. Szkoda tylko, że jest bardzo rzadko spotykane. (Ja widziałem je w sklepie dotąd może ze trzy razy w życiu).

                                Moja ocena: [3.375]
                                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                                Małe Piwko Blog
                                Małe Piwko Blog na facebooku
                                Domowy Browar Demon

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎