Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brok, Sambor

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peter_1000
    Senior
    • 05-2003
    • 583

    #91
    Pierwsze wrażenia z tego piwka były bardzo przykre, gdyż po przelaniu nastąpiło... nic. Absolutny brak piany, mimo że lałem ostro w środek kufla. Jednak po degustacji moja sympatia ku temu piwku napewno wzrosła. Kolor jak na dwunastkę mógłby być deko ciemniejszy. Nasycenie odpowiednie. Zapach przyjemny chmielowy. Piwko całkiem dobrze smakuje, odpowiednie proprcje goryczki do słodyczy słodu (tak jakoś koślawo się zestawia ). Jednak Sambor mógłby być pełniejszy, bardziej gęsty. Stanowczo uwarzony zbyt wytrawnie co powoduje zbytnią wodnistość piwa. Jedna dzięki temu bardzo szybko się pije. Co do opakowania, to na cholerę umieścili ten napis "export"??

    Moja ocena: [3.65]
    Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

    Comment

    • Krętacz
      Junior
      • 09-2003
      • 20

      #92
      Witojcie!
      Poszedłem w Gdyni obejrzeć Kruzenszterna i przy okazji trafiłem w jakimś ogródku Sambora z beczki. Wziąłem bez wahania (to jedno z moich ulubionych), chociaż był i w butelce. Przyzwyczajony do tego,że piwo z beczki zwykle lepsze jest od butelkowego, przeżyłem straszne rozczarowanie - dostałem wodniste pomyje!
      Ale to jedyny zgrzyt zw czasie mojego urlopu na północy, kąpałem się w wyrobach Ambera i Broka. A tu, u mnie, galicyjska nędza (jeżeli chodzi o jakiś wybór). Rozważam pomysł ucieczki nad morze- na stałe!
      tracimy w życiu bardzo dużo czasu na niepicie piwa

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        #93
        [QUOTE]Krętacz napisał(a)
        ...A tu, u mnie, galicyjska nędza (jeżeli chodzi o jakiś wybór). Rozważam pomysł ucieczki nad morze- na stałe!...

        No Wiesz co?!! Pod nosem dystrybutor Strzelca, Strzelec i Brok Sambor prawie w co drugim sklepie, a Ty nad morze?
        Bez sensu!!!
        Last edited by cielak; 06-09-2004, 21:58.
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10838

          #94
          Krętacz napisał(a)
          (...)Ale to jedyny zgrzyt zw czasie mojego urlopu na północy, kąpałem się w wyrobach Ambera i Broka.


          Brakuje mi tylko do tej pary Gościszewa i Gocha!

          Krętacz napisał(a)Rozważam pomysł ucieczki nad morze- na stałe!
          Zapraszamy serdecznie!!
          Last edited by abernacka; 06-09-2004, 22:01.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • Krętacz
            Junior
            • 09-2003
            • 20

            #95
            No właśnie, jak widać za krótko byłem , tych browarów nie znam, a żal!
            Ale niech no tylko na dobre osiądę nad młezem...
            Pozdrawiam serdecznie - Krętacz.
            tracimy w życiu bardzo dużo czasu na niepicie piwa

            Comment

            • jarex
              Junior
              • 06-2003
              • 27

              #96
              ...od dawna żadne piwo nie wywarło na mnie takiego wrażenia...w zalewie piw nijakich..czy też "hipermarketowych" Sambor Export z Broka dla mie jawi sie jako odkrycie roku!!! piłem go już wcześniej, chociaż zarzuciełm to piwo..odbijało mi się po nim kiedyś okrutnie...i wówczs nie wyczuwalny moim zdaiem smaczek chmielu sprawił, że w sobotnie wieczory piwa z "wielkiej trójki"..ale teraz już nie..odkąd pojawił się w sklepiku osiedlowym Sambor!! po 2,09 zł za but. i 2,25 / puszka...smak: jak dla mnie jedno z lepszych piw ..i to nie tylko polskich..może sie zbyt podniecam..ale to wolny kraj ..etykieta bezpretensonalna...no i ten rzucający się w nozdrza zapaszek chmielu..boski..nie za gorzkie..taki polski "urquellek")5,0 za figury obowiązkowe i 5,0 za wyraz arystyczny!

              Comment

              • cielak
                Senior
                • 03-2004
                • 2890

                #97
                Krótko:
                Kolor- ładny złotawy
                Co2- w sam raz, widać w kuflu i czuć na jęzorze
                Smak- wyraźny słodowy, wyczówalna miła goryczka. Nie za mocna.
                zapach- słodowo-chmielowy, z przewagą chmielowego
                Opakowanie- but.0,5lit.,zielona bezzwrotna. Tyle.
                Bardzo sympatyczne piwko za nie wygórowaną cenę (2,10). Na pewno do powtórzenia.

                Moja ocena: [3.875]
                zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                Comment

                • babalumek
                  Senior
                  • 02-2004
                  • 1207

                  #98
                  Ja jeszcze krócej: w pełni zgadzam się z Cielakiem-całkiem niezłe,ale na kolana mnie nie powaliło.
                  MRKS Kuźnia Jawor

                  WTS Sparta Wrocław

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #99
                    Opakowanie: wielki plus za bezzwrotną butelkę. Nie muszę ganiać z pustymi butelkami by odzyskać kaucję ani kosztować piwa z bezpłciowych puszek. Ciekawostką jest brak tradycyjnych sloganów na etykiecie i kontetykiecie w języku polskim - są one po angielsku. Po otwarciu od razu czuć wspaniały zapach: podobnie kiedyś pachniał Plzensky Prazdroj. Akcenty korzenno-ziołowe powalają na ziemię! Kolor zdecydowanie dla mnie za jasny - jasnożółty. Piana średnioziarnista, później robi się dziurawa. Nasycenie CO2 dość duże, widać tańczące w piwie bąbelki Jak pije się z butelki potrafi się ostro wzburzyć Smak bardzo zrównoważony, harmonijny. Piwo nie sprawia uczucia 'że czegoś tu brakuje'. Goryczka jest wyraźna ale nie dominująca, w dodatku akcenty które są w zapachu z łatwością odnajduje się w oryginalnym smaku. Najbardziej wyjątkowy polski pils, mocny konkurent w walce z czeskimi klasykami gatunkowymi.

                    Moja ocena: [4.425]
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • bury100
                      Junior
                      • 10-2004
                      • 2

                      Dobre ale trudno dostępne

                      Moja ocena: [4.675]
                      ---------------
                      Ocena usunieta z rankingu.
                      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                      Art, Admin

                      ---------------

                      Comment

                      • komcio
                        Junior
                        • 06-2004
                        • 8

                        Zakupiony w Tesco sambor po niezmiernie okazyjnej cenie(w but.bezzwrotnej)urzekal mnie od dawna.Zawsze szukalem piwka swierzego w smaku,gaszacego pragnienie,brok jest idealny,przede wszystkim niesamowity zapach,podobny do starego czeskiego pilsnera,nutka goryczki cudownie łechtajaca podniebienie,delikatne babelki(nie jest przegazowane),po prostu pyszne,szkoda,ze mozna kupic go tylko w kilky marketach i 2ch sklepikach...

                        Moja ocena: [4.575]

                        Comment

                        • ArturŁ
                          Senior
                          • 11-2004
                          • 374

                          Piwko spożyte u Pieci na kwaterze,w ramach odpoczynku po ciężkim dniu na uczelni.Ceny nie pamiętam,jako że zbyt zmęczony byłem podczas zakupu.Kolor poprawny,piwny.Dla mnie mógłby być trochę ciemniejszy,jak u niektórych piw o podobnym ekstrakcie.Nasycenie CO2 również w normie,aczkolwiek mogłoby być lepszym.Smak dobry,głęboki,oryginalny,z wyrazną goryczką.Piana była,ale dość szybko przepadła.Przynajmniej zostały kożuszki na kuflu.Zapach - wyczuwalna woń konopii,która bardzo odpowiada moim nozdrzom.Opakowanie - bez rewelacji - zielone do zielonego zawsze pasować będzie,ale butelka przynajmniej nie zniechęca do zakupu.

                          Moja ocena: [4.05]

                          Comment

                          • Akren
                            Senior
                            • 12-2004
                            • 111

                            Piwko kupiłem w hipermarkecie za 2,05. Musze przyznać że było naprwade niezłe.
                            Kolor rzekłbym typowy jak dla pilsa, jasny i klarowny, miły dla oka. Nasyceniue było według mnie zbyt małe, szczególnie pod koniec brakowało mi bąbelków. W smaku było bardzo dobre. Miła dobrze wyczuwalna goryczka. Piwko bez żadnych dodatkowych nieprzyjemnych posmaków. Piana na początku była na prawdę świetna jednak dosyc szybko opadła i pozostawiła mizerny korzuch.
                            Jesli chodzi o zapach to był przyjemny, nie określe go inaczej jak typowo piwny. Alkoholu wclale nie było czuć.
                            Jeśli chodzi o opakowanie to podobało mi się. Chociaż etykieta niezbyt wymyślna to jednak ładnie kolorystycznie komponowała się z butelka. Zielone buteli w ogóle szczególnie mi się podobają .
                            Ogólnie polecam Sambora. Piwo zdecydowanie warte spróbowania.

                            Moja ocena: [3.95]

                            Comment

                            • Shlangbaum
                              Senior
                              • 03-2005
                              • 5828

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Słomkowy. Jaśniejszy niż jasne złoto.Pasuje do tego piwka. Troszke ciemniejszy jednak mógłby być. [4.5]
                              Piana: Piana nie za gęsta i nie za sztywna. Ale dość wysoki kożuszek pozostaje baaaardzo dłuuuugo. [4.5]
                              Zapach: Słodowy zapach ładnie zalatujący chmielem. Bez cienia lkoholu. Znakomity. [5]
                              Smak: Czuć ładnie i słód i chmielową goryczke oraz to, że nie jeden chmiel tu był używany. Lekko czuć alkohol co klaruje bardzo smak i nadaje mu przejrzstości. [5]
                              Wysycenie: Troche za mało gazu. Nie czuć go w ustach, nie najlepiej wygląda w szklance, ale utrzymuje słały kożuszek. [3.5]
                              Opakowanie: Bardzi ładna etykieta, na której wszystkie potrzebne informacje. Minus pół punkta za to, że butelka jest bezzwrotna. [4.5]
                              Uwagi: NA SAMBORA ZAWSZE DOBRA PORA !!! Bardzo lubię to piwo. Jego jedyną poważną wadą jest to, że często kosztuje powyżej powyżej 2 złotych i choć warte jest spokojnie 2,5 to jednak nieraz ze względu na cenę kupuje inne.

                              Moja ocena: [4.825]

                              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                              Comment

                              • seler_naciowy
                                Gość
                                • 10-2004
                                • 2

                                brok sambor jest super

                                wydaje mi się, ze smabor brok to ostatnio najlepszy pils na rynku. chociaż jestem ze Sz-na to przyznaję, że Bosman nie umywa się do Broka Sambora. Najlepszy jest moment po otwarciu butelki. Czuć wtedy świezy zapach chmielu. Niestety ostatnio zniknął ze Szczecińskich sklepów.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎