Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Profesja, Kardynał

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Profesja, Kardynał

    Piwo gotowe do oceny
  • GSE
    Senior
    • 10-2002
    • 424

    #2
    sięgnąłem po Kardynała w lokalnym pubie (0,5 za 12 zł) zachęcony nietypową nazwą stylu - SMaSH Styrian Cardinal. okazało się, że to Single Malt and Single Hop ze słodu pale ale z bałkańskim chmielem (choć Wiki mówi, że Słowenia nie należy do Bałkanów ani z geograficznego, ani z historyczno-kulturowego punktu widzenia).
    ogólnie jest to całkiem niezła ipka z dwoma minusami: 1. na początku piwo wyłazi ze szkła, więc nalewanie go z butelki to baardzo powolny proces 2. jak ktoś już się rozpędzi i przeleje trochę osadu to chmieliny wygryzą mu przełyk.
    piana genialna - drobnoziarnista, obfita, gęsta, sztywna, kremowa, pozostawiająca warstwowy lacing na całej wysokości szklanki - lepsza niż kawie, którą piłem rano kolor mętny ciemnożółty. zapach słodki, tropikalny, kwiatowy, bardzo przyjemny (4/5). w smaku słodkie i orzeźwiające - wyczuwalny ananas, trochę mango, białe owoce. niestety na końcu pojawił się łodygowy, szorstki granulat, który wszystko zrujnował (a nie spodziewałem się tego, bo na dnie butelki zostawiłem ok. 1cm mułu).
    moja ocena: 3,3/5

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy w stronę bardziej ciemniejszą. Za mętne i za ciemne. [3]
      Piana: Dziwnie wysoka, pęcherzyki średnie, opada sztucznie długo. [3]
      Zapach: Na pierwszy niuch orzechy. Później kwiaty i zioła z odrobiną pomarańczy. Zapach jest czysty i wyśmienity. [4.5]
      Smak: Idealny balans. Pełne i słodowe piwo, a zarazem wyrazista goryczka o charakterze ziół i płatków kwiatów. [4.5]
      Wysycenie: Za szybko wyłazi z butelki. Gaz w tym piwie jest średni, ale polecam otwierać powoli. [3]
      Opakowanie: Ciekawy i rzetelny opis bez banjaluk. Skład podany pełny. Przyjemnie trzyma się butelkę w łapce, świetna i prosta etykieta. [5]
      Uwagi: No niby zwyczajny słód i chmiel, ale piwo jest fantastyczne ! Serdecznie polecam, piłem piwo z datą do 10.11.2017.

      Moja ocena: [4.225]

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎