Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brok, Kustosz Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Brok, Kustosz Mocne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Lhunbleidd
    Senior
    • 06-2014
    • 196

    #2
    To jest jakiś rebrand VIPa? A może nowy strong?

    Comment

    • michael50
      Senior
      • 06-2013
      • 325

      #3
      Znalazłem tego "Mocnego Kustosza" w Biedronce, na browar.bizie widzę, że możliwe są tylko albo Głubczyce, albo Brok. Wrażenia wpiszę więc tutaj, choć na mojej puszcze jak byk stoi napisane, że to produkt z Van Pura.

      Ogólnie może nie odrzuciło mnie te Mocne specjalnie, choć też - wiadomo, niczym specjalnym też nie zachwyciło. Zwykłe, wodniste i ostro zaprawione spirytusem piwo, które służy jedynie temu, by szybko poczuć w głowie szum. W tym wymiarze sprawdza się doskonale, już po pierwszym łyku wiedziałem, że mam do czynienia z mocarzem, nuta spirytusowa okazała się dominująca. Później, jak to zwykle bywa w tgo typu wynalazkach, pojawiła się delikatna chemiczna goryczka, może jakieś śladowe ilości słodu, a wszystko tradcyjnie zakończyło się wodnym finiszem. Intrygujące są też te niby-medale na puszcze i herb szlachecki w kształcie odbitej w lustrze litery K .

      Nieważne, jak smakuje, ważne, żeby trzepało. I tyle w temacie.
      Attached Files
      Last edited by michael50; 02-09-2018, 10:33.

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika michael50 Wyświetlenie odpowiedzi
        Znalazłem tego "Mocnego Kustosza" w Biedronce, na browar.bizie widzę, że możliwe są tylko albo Głubczyce, albo Brok. Wrażenia wpiszę więc tutaj, choć na mojej puszcze jak byk stoi napisane, że to produkt z Van Pura.
        A Brok to czyj browar ? Na większości piw jest napisane producent Van Pur. Ważne są litery w numerze seryjnym. Jeśli jest LC, to Koszalin. Jeśli LE, to zgłoś nowe piwo.
        Last edited by yaro74; 02-09-2018, 10:52.

        Comment

        • michael50
          Senior
          • 06-2013
          • 325

          #5
          A tego to nie wiedziałem, że Van Pur wykupił Brok. Teraz sobie doczytałem, dzięki za nowe info
          Puszkę już, niestety, wyrzuciłem, ale może jeszcze będę miał kiedyś okazję skosztować tego piwa, to rzucę okiem.

          Dzięki jeszcze raz.

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika michael50 Wyświetlenie odpowiedzi
            ale może jeszcze będę miał kiedyś okazję skosztować tego piwa,
            Po twoim opisie widać, że nie warto tego pić

            Comment

            • michael50
              Senior
              • 06-2013
              • 325

              #7
              Czasem w ramach piwnego eksperymentu i takie rzeczy się popija. Ale ogólnie raczej wiadomo, jaka jest jakośc piw w tym segmencie rynku. I jaka grupa docelowa

              Comment

              • Hofander
                Junior
                • 06-2021
                • 8

                #8
                Click image for larger version

Name:	IMG_20210710_183755.jpg
Views:	972
Size:	19,8 KB
ID:	2319209Click image for larger version

Name:	IMG_20210710_183022.jpg
Views:	996
Size:	37,2 KB
ID:	2319211
                Mogło być gorzej. Wchodzi lepiej niż sarmackie. 7% alc 14 blg. Po joggingu za 1.99 na wagę złota. Szkoda trochę 5 zł na Urquella.
                Attached Files

                Comment

                • Obywatel1978
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 280

                  #9
                  Jak za tą cenę piwo jest bardzo poprawne - smak raczej słodowy, goryczka symboliczna ale piwo nie odrzuca ani nie jest alkoholowe. Ogólnie to bije na głowę markowe koncerniaki. Barwa ciemne złoto, piana nawet daje lacing. Nagazowanie w normie. Puszka stalowa. W wersji PET smak gorszy - były wyczuwalne jakieś dziwne, chemiczne nuty. W puszce takich bonusowych doznań smakowych nie stwierdziłem.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎