Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Barley Wine

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    #31
    To srebro na European Beer Star w 2018 całkiem zasłużone. Piję rocznik 2019 i to jest bardzo przyzwoity BW. Można kupić więcej na przechowanie.

    Comment

    • telek
      PremiumUżytkownik
      • 05-2011
      • 530

      #32
      Wcześniejsze warki (bodajże 2016), pomimo długiego wyleżakowania, były słodkie, ulepkowate, natomiast bardzo pozytywnie zaskoczyła świeżutka warka z 2020 (nie chce mi się chodzić szukać konkretnej daty) - są wszystkie cechy aromatyczno-smakowe oczekiwane w barley wine - estry, chmielowość, delikatne fenole, dobrze ukryty alkohol, stosunkowa (jak na takiego mocarza) lekkość, sesyjność, piwo nie męczy.
      Marcinie, chapeau bas!
      Pozostałe butelki wylądowały w piwnicy - do zobaczenia podczas kolejnych mroźnych zim!

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12202

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika telek Wyświetlenie odpowiedzi
        Wcześniejsze warki (bodajże 2016), pomimo długiego wyleżakowania, były słodkie, ulepkowate, natomiast bardzo pozytywnie zaskoczyła świeżutka warka z 2020 (nie chce mi się chodzić szukać konkretnej daty) - są wszystkie cechy aromatyczno-smakowe oczekiwane w barley wine - estry, chmielowość, delikatne fenole, dobrze ukryty alkohol, stosunkowa (jak na takiego mocarza) lekkość, sesyjność, piwo nie męczy.
        Marcinie, chapeau bas!
        Pozostałe butelki wylądowały w piwnicy - do zobaczenia podczas kolejnych mroźnych zim!
        Z 2020 mam z datą: 21.1.2024. Natomiast nie do końca się zgodze, że w tym piwie chodzi o chmielowość (to nie American BW) czy nawet stosunkowa lekkość - bardziej gładkość. Leżakujemy mocne piwa, żeby straciły alko-szorstkość, ostrość i zyskały gładkość, ale mogą w międzyczasie stracić złożoność. Ryzykiem jest, że się staną się zbyt jednolite, czasami ulepkowate, powidłowe, nudne i z wyczekiwanego efektu nici (chyba, że oczekuje się takiego deserowego efektu)/ Wydaje mi się, że w przypadku m.in. tego piwa tak może być.

        Myślę, że możemy się zgodzić co do tego, że stosunek ceny do smaku tego piwa jest dobry i może być tak, że zbyt długie przechowywanie mu nie służy

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #34
          Suszone owoce, trochę lakier, dereń, wiśnia, przyzwoite, ale nie na bogato. w nucie dolnej trochę przypraw. W smaku dużo za dużo chmielu i psuje to charakter jęczmienny, przez to pikantne, gorzkie i wodniste. Niewypał. Potwierdzenie, że "dla Lidl'a" przy drugim takim piwie nabiera innego znaczenia.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • Petitpierre
            Senior
            • 01-2014
            • 2560

            #35
            Rocznik 2023, z akcją 4 plus 4 cena nie boli, ale potwierdzam poprzednią recenzję- za dużo chmielu, gorzkie i wodniste. I może z 8%, ale nie 12%.
            Mały porterek-przyjaciel nerek

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎