Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Północny, Wigry

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Północny, Wigry

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładnie żółty, pilsowy, piwo mętne. [4.5]
    Piana: Wysoka na około 2,5 cm, biała o drobniutkich równomiernych bąbelkach. Szybko opadła do dziurawej mgiełki na powierzchni, za to dość gruba była obręcz przy ściance, ślady na szkle szczątkowe. [3]
    Zapach: Słodowy z wytrawnymi owocami, dość wyraźny. [4]
    Smak: Na pierwszy plan wysuwa się wyraźna piołunowo-grejfrutowa goryczka długo goszcząca na podniebieniu. Spora cytrusowa owocowość również grejfrutowa z dodatkiem limonki. Jednak za mało jest "ciała" czyli wyraźniejszej chlebowej lub zbożowej podstawy. Niby coś tam majaczy w tle, jednak jak dla mnie te piwo jest zbyt jednostronne. Wspomniałem o tym Piotrowi piwowarowi ale jak powiedział taki był jego zamiar by podkreślić owocowość. [3]
    Wysycenie: Nieprzesadzone, dobrze pasujące. [4.5]
    Opakowanie: Szklanka firmowa, logo z suwalskim miśkiem, tylko czemu rok 2016? Podkładki dedykowane do każdego piwa, czyli idealnie jak na browar restauracyjny. [5]
    Uwagi: Pite 7.03.2018 na miejscu w browarze za 10 zł.

    Moja ocena: [3.6]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Fotka:
      Attached Files

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Żółty, lekko mętne. [4]
        Piana: Biała i to tyle pozytywów. [2]
        Zapach: Słodowy i zbożowy, nawet trochę orzechowy. Piękny, choć niezbyt zgodny ze stylem. Owoców od chmielu nie brakuje. [4]
        Smak: Dominuje goryczka, która jest grejpfrutowa i pestkowa. Przydałoby się więcej podbudowy słodowej. [3.5]
        Wysycenie: Wysokie, może być. [4]
        Opakowanie: Ponownie nie ma wzmianki o chmielach, tylko info, że są czeskie. Oj, ja bardziej podejrzewam amerykańskie. [3.5]
        Uwagi: Ładnie pachnie, ładnie smakuje, tylko to nie tradycyjny pils, a bardziej IPA.
        Termin znów do 16.04.2018.
        No i Wigry, które są jednym z najpiękniejszych jezior w Polsce...

        Moja ocena: [3.575]
        Attached Files
        Last edited by DariuszSawicki; 06-04-2018, 20:31.

        Comment

        • LubieStrongi
          Senior
          • 02-2016
          • 194

          #5
          Kiedy reaktywowali Północny i Wigry, ja czegoś nie wiem?

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Nie reaktywowali, tylko powstał nowy browar restauracyjny z prawami autorskimi do starych marek.

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, lekko zamglony. [4]
              Piana: Białą, drobna, dość strzępiasta i wysoka, średnio trwała. [4]
              Zapach: Pachnie słodowanym zbożem, jak domowe prawie. Bardzo sympatyczny . [4]
              Smak: Ślad chmielu, generalnie również w stylu domowego piwa. Na swój sposób uroczy... . [4]
              Wysycenie: Co najwyżej średnie. [4]
              Opakowanie: Czarna eta w stylu browaru, jest biały niedźwiedź. [4]
              Uwagi: Bardzo fajne piwo, nostalgiczne i kompletnie kontrrewolucyjne.

              Moja ocena: [4]

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasno-bursztynowy [4.5]
                Piana: delikatna, drobna, ale zwarta i trzyma fason do końca, oblepia szkło [4.5]
                Zapach: lekki, owocowo-słodowy [3.5]
                Smak: lekkie w odbiorze jednocześnie pełne i treściwe, goryczka miła przyjemna, niezbyt mocna, odrobina jakiegoś owocu, bardzo przyjemna słodowa podstawa i bardziej słodszy finisz, bardzo dobry balans [5]
                Wysycenie: bez zarzutu [5]
                Opakowanie: fajna prosta etykieta, firmowy kapsel [5]
                Uwagi: Bardzo smaczne

                Moja ocena: [4.4]
                Attached Files
                Last edited by becik; 27-10-2019, 09:15.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4305

                  #9
                  Piana mało obfita, szybko opadająca, osadzająca się nieregularnie na szkle, Kolor klasyczny, w średniej skali żółtego, nie jest idealnie klarowne. Wysycenie w sam raz. Goryczka dość wyraźna, w stronę ziołowości, podkład słodowy też się ładnie przebija.
                  Zupełnie niezłe piwo, pite po Suwalskim z tego browaru, choć parametry mają podobne (różnica w alko 4,6-4,8), Wigry zdecydowanie lepsze. Gdyby jeszcze popracować nad pianą...

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎