Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Staropolskie Dobre

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #16
    Jak oni wycisnęli smak z tak niskiego ekstraktu? Piwo przyjemnie osadza się w kubkach smakowych słodowym posmakiem, w tle momentami czuć miodowość. Nachmielenie raczej śladowe.

    Piwo delikatne, ale na swój sposób wyraziste.

    Comment

    • iommi
      Senior
      • 07-2003
      • 1522

      #17
      Dobre piwo, smakowało dużo bardziej niż Mocne z tego samego browaru. Próbowane z butelki 0,5 l przywiezionej z Łodzi przez studiującego tam brata.
      Zapach - bardzo wyrazisty, słodowy, wyczuwalny do końca.
      Kolor - zaskakująco ciemny, bursztynowy.
      Piana - szybkoznikająca.
      CO2 - solidne, bąble szaleją.
      Smak - lekko chmielony, słodowy. Ale było tam coś jeszcze, jakby posmak kaszy gryczanej. Bardzo smakowity pils, piło się go szybko i z dużą przyjemnością. Cieszę się, że w lodówce jeszcze cztery butle stoją.
      Staropolskie Dobre na czwórkę. Może trafiłem na lepszą partię niż "koledzy z góry"?
      *****************************

      Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

      *****************************

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #18
        Kupione w sklepie spożywczym na Targowej (Praga). Kolor jasno złocisty. Piana skromna i nietrwała. Gaz b. umiarkowany. Zapach to delikatny chmiel + "ścierka". W smaku obok sporej goryczki podobny "ścierkowy" zacapek. Słabe.

        Moja ocena: [2.55]

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          #19
          Wyrwane na giełdzie w Żywcu, pierwszy raz piłem z piwo z browaru ze Zduńskiej Woli. Muszę stwierdzić, że się mocno rozczarowałem, ledwo co dopiłem to piwo. Prawie nic piany, gaz słabiutki, dziwny posmak. Mam nadzieję, że inne piwa z tego browaru są smaczniejsze.

          Comment

          • bury_wilk
            Senior
            • 01-2004
            • 2655

            #20
            Ostatki z paczki z od Arcego, niestety też najsłabsze.
            Kolor złotawy, ale nie przekonujący, jakby wodnisty. Piana dość gruboziarnista, biała, średniotrwała. Nasycenie średnie, trudno znaleźć w nim duże plusy, bądź minusy. Zapach średniointensywny, chmielowo-zbożowy, dość oryginalny, choć nie koniecznie wybitny. Smak wodnisty, mało konkretny. Czuć trochę chmielu i goryczkę, słodowy posmak pojawia się, ale bardzo lekki. Puszka o nie wyszukanej estetyce, na półce, wśród innych piw, gdzieś by zginęła.

            Moja ocena: [2.625]
            Lubię kiedy się zieleni
            Lubię jak się piwo pieni...

            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

            Comment

            • szarpik
              Senior
              • 02-2002
              • 676

              #21
              Moje pierwsze podejście do browaru Zduńska Wola i śmiało moge je nazwać nieudanym. W smaku strasznie czuć wode , w dodatku jest kwaskowe (bardzo) co dla mnie jest wadą , choć znam osoby którym to nie przeszkadza , a wręcz gustują w takich wynalazkach. Kolor jaśniutki do przesady , gazu raczej mało. Podsumowując piwo zdecydowanie nie w moim guście
              WWW.EKSTRAKLASA.NET

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: kolor ciemnosłomkowy, klarowne [4]
                Piana: piana średnio-drobna, biała, umiarkowanie się utrzymuje do końca nieduzym kożuszkiem [3.5]
                Zapach: lekko słodowy z nieźle wyczuwalnym chmielowym aromatem [4]
                Smak: z początku wydawało mi się, że czuc lekką "myszowatość", która z początku mi troszkę przeszkadzała, jednak w trakcie picia zanikała na rzecz orzeźwiającej smacznej leciutko chmielowej goryczki, jak dla mnie jest to piwo z tych, których notorycznie brakuje mi na rynku, jasnych, lekkich i smacznych, jest naprawde dobre [4]
                Wysycenie: bez zastrzeżeń [5]
                Opakowanie: miałem mozliwośc wyboru, puszka i butelka, oczywiście zakupiłem butelki, ładna, biała etykieta z kontrą i krawatką, firmowy kapsel [5]
                Uwagi: zakupione w sklepiku w miejsowości Szadek koło Zduńskiej Woli wraz z kilkoma innymi produktami tego browaru, żałuję, że u nas jest nieosiąglne gdyż napewno na stałe zawitałoby w moim piwnym menu

                Moja ocena: [4.05]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Dość ciemny jak na nie za wysoki ekstrakt. [4]
                  Piana: Kiepściutka... Z początku jakoś wyglądała, ale szybko się ulotniła - zanim wziąłem pierwszego łyka, została już tylko bardzo dziurawa kołderka. [2]
                  Zapach: Bardzo silny. Głównie chmielowy, z lekką słodowością. [4]
                  Smak: Dziwny. Piwo jest bardzo wytrawne. Poza tym ma naprawdę dużo smaku chmielowego (choć goryczki nie za wiele, ot tak w sam raz), za co wielki plus. Słodowość niewielka.
                  Bardzo dobre, orzeźwiające piwo. [4]
                  Wysycenie: Spore, ale pasuje do orzeźwiającego smaku. [4.5]
                  Opakowanie: Klasyczne wzornictwo browaru, tutaj w wersji zdominowanej przez Biel - ładne. Do tego firmowy kapselek. [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.825]

                  Comment

                  • lzkamil
                    kierowca bombowca
                    • 01-2003
                    • 3611

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: złocisty [4]
                    Piana: duża i trwała, do końca nieśpiesznego pica zostaje dywanik, jak na lekkie piwko - znakomita [4.5]
                    Zapach: sympatyczny chmielowo-kwiatowy [3.5]
                    Smak: prosto po wyjęciu z lodówki wodnisty z dziwnym metalicznym posmaczkiem, chwilę później robi sie całkiem konkretnie chmielowy, słodowość też wyczuwalna [3.5]
                    Wysycenie: umiarkowane [4]
                    Opakowanie: butelka 0.5 l, niezbyt orginalne etykietki, jakby lekko rżnięte z Tyskacza [3]
                    Uwagi: Kupione w sklepie Sam Scan na Retkini, w bardzo sympatycznej cenie 1.29 zł.

                    Moja ocena: [3.625]
                    Lepszy jabol pod okapem
                    niż GŻ, CP i KP !


                    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                    Comment

                    • Regent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 512

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: bursztynowy, średnioklarowny. [4]
                      Piana: Po nalaniu gęsta, może nie za wysoka ale utrzymuje się dość długo. [4]
                      Zapach: Jakiś dziwny kojarzący się z miodem? [2.5]
                      Smak: Nie przepadam za tego typu piwami, choć trzeba przyznać że z tak małego ekstraktu udało się browarowi wydobyć jakiś smaczek. Smak ni to słodki, momentami delikatna goryczka, chwilami wyczuwam jakby miodowy posmak a jednocześnie też lekko wodnite. Trudno to określić, poezja to na pewno nie jest, ale raz na jakiś czas w ramach eksperymentu można wypić. [3]
                      Wysycenie: słabe, drobne choć do końca utrzymuje się na tym samym poziomie. [2]
                      Opakowanie: Standard. [3.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [2.95]
                      Mniej alkoholu w piwach !!!
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • Regent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 512

                        #26
                        A tak wygląda metalowe opakowanie.
                        Attached Files
                        Mniej alkoholu w piwach !!!
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Comment

                        • Budvar
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 265

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: słomkowy, mętnawy [3]
                          Piana: początkowo obfita, utrzymuje się stosunkowo długo [3.5]
                          Zapach: przyjemny, miodowy [4]
                          Smak: wyraźnie słodowy, nutki miodowe, ocenę obniża nieco wodnistość piwa [3.5]
                          Wysycenie: ciut za mało [3]
                          Opakowanie: butelka - nowa linia etykiet, całkiem udane wzornictwo [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.65]

                          Comment

                          • Piotras
                            Senior
                            • 08-2003
                            • 307

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasny, słomkowy [4]
                            Piana: Widział ktoś tu pianę? [3]
                            Zapach: kwaskowaty, cytrynowy, słabe natężenie. Niezbyt. [3]
                            Smak: Sorry, cienkie. Nie tylko cienkie że cienki ekstrakt- i z 10* da rade zrobić niezłe piwo, to może być nawet 8* i nie jest niezłe-jest złe. Kwaskowe, lekko słodowe,wodniste, minimalna goryczka w połaczeniu z niskim nasyceniem daje piwo naprawde cienkie, i całkowicie nieatrakcyjne.Przy nim koncerniaki to eksplozje smaków. [2]
                            Wysycenie: niskie. [2.5]
                            Opakowanie: Puszka, lekko tandetne. [3]
                            Uwagi: Pojawiło się niepodziewanie w osiedlowym sklepiku koło mnie. Z całym szacunkiem dla browaru staropolskiego- ich porter jest niezły a złote też pamiętam że daje rade- to jednak Dobre jest kiepskie(Nie Dobre) i nie mogę go nikomu spokojnie polecić. Każdy fan koncerniaków po spróbowaniu dobrego utwierdzi sie w przekonaniu- nie ma po co szukać z polskich najlepszy jest Żywiec, reszta to browary dla żuli, i w tym wypadku bedzie miał racje... itd.Szkoda czasu.

                            Moja ocena: [2.625]

                            Comment

                            • Piotras
                              Senior
                              • 08-2003
                              • 307

                              #29
                              Piana miała dostać 2,5 a nie 3.

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9735

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasnoherbaciany (to nie "jasnozłoty" ani "jasnomiodowy") [2.5]
                                Piana: Była niewysoka, mimo lania z puszki. Szybko znikła, została mizerna obrączka... [3]
                                Zapach: Jakiś taki chmielowo-ziołowy, nie zachwyca. [3]
                                Smak: Rozwodniona, płaska goryczka. Kiedyś (chyba) było lepsze... [2.5]
                                Wysycenie: Sporej srednicy bąbelki pną się ku górze szklanki , czuć je na języku, ale nie są w stanie ożywić piwa. [4]
                                Opakowanie: Dwujęzyczna puszka sugerująca (?) zbyt za Wielką Wodą, dość estetyczna, choć w mocno ogranych barwach. Na puszce info o 4,5% alkoholu. [3]
                                Uwagi: Zacny browar w Zduńskiej Woli produkuje ciekawsze napitki, "Dobre" jest co najwyżej takie sobie...

                                Moja ocena: [2.825]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎