Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Zlaty Hrad

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #31
    Jeżeli chcesz podzielić się opiniami na temat konkretnego piwa to w Piwo-Gdzie, jeżeli pogadać to w Przy-Piwie. Warto przestrzegać pewnych zasad, które tutaj przyjeliśmy. Przy okazji - pod jakim kątem chciałbyś o tym piwie porozmawiać?
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • peter_1000
      Senior
      • 05-2003
      • 583

      #32
      Zlaty Hrad jest jednym z nielicznych ostatnio przypadków, kiedy woltarz został obniżony. Pity przeze mnie miał 5,1 % obj. Jednak z opakowania zniknął zapis o ekstrakcie, więc nie wiem czy stało się to kosztem ekstraktu właśnie. Jednakże barwę ma bardzo ładną, która wskazywałaby na conajmnie 11 blg. Piana za to bardzo szybko opada i nieładna jest wogóle, pozostaje jednak w milimetrowej warstewce przez okres dość długi. W zapachu drażniąca nuta alkocholowa, przypominająca piwa tanie a mocne. W smaku muszę stwierdzić że całkiem zacne, mało goryczkowe a bardziej słodowe. Wydawać by się mogło iż jest mocniejsze niż podają na opakowaniu. Nasycenie niespecjalnie duże lecz w tym wypadku akurat, wcale mi to nie przeszkadza. Co powinien przede wszystkim producent w piwku poprawić to opakowanie. Pionowe paski na białym tle kojarzą mi się jakoś z obozem koncentracyjnym.

      Moja ocena: [3.6]
      Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        #33
        [QUOTE]peter_1000 napisał(a)
        ...alkocholowa...

        A FCJP nie śpi!!
        Last edited by cielak; 09-09-2004, 20:34.
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • peter_1000
          Senior
          • 05-2003
          • 583

          #34
          [QUOTE]cielak napisał(a)
          peter_1000 napisał(a)
          ...alkocholowa...

          A FCJP nie śpi!!
          A skubaniec, drugi raz mnie już na tym "alkocholu" przyłapał. A może to taki nowy związek, który mało kto zna? Na przykład tylko ja?
          Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #35
            Długo czekałem z degustacją tego piwa, bo szukałem wersji butelkowej. Wreszcie znalazłem but. bezzwrtona 0,5l, (identyczna jaką ma Dublin), butelka właściwie bez szyjki korpus łagodnie przechodzi w kołnierz but. Mnie osobiście ten typ butelki nie za bardzo odpowiada, ale grunt, że szkło. Skoro jestem przy butelce, więc opakowanie. Etykieta bez jednego wyrazu po polsku, wszystko jak mniemam po słowacku, u dołu etykiety 5 złotych kół z napisami "zlaty klas", "beer expo" "beer 12 quality" mającymi imitować medale zdobyte na jakichś targach, konkursach itp. Sprawiają dość żałosne wrażenie, ja bym je sobie darował. Kontra już po polsku, ale oprócz informacji, że jest to "piwo jasne warzone tradycyjną metodą, używaną od stuleci przez słowackich piwowarów z Michalowców." nie ma żadnej informacji, że piwo jest robione na licencji. Opakowania dopełnia alufolia okrywająca szyjkę - biała z czerwonymi napisami "Zlaty Hrad". Opakowanie [3,5] (minus za "medale" i typ butelki)
            Jeżeli chodzi o zapach to jest dobrze, bo z reguły albo go nie wyczuwam, albo jest nieprzyjemny, w tym wypadku czuć chmiel i to w zdecydowanie przyjemny sposób. [4]
            Kolor to atut tego piwa, ładny złocisty, sugeruje dość wysoki ekstrakt [4].
            Piana - była krótko [2]
            Nasycenie [4] w sam raz, ani za duże ani za małe.
            Smak - tutaj spore zaskoczenie, bo nie spodziewałem się wiele, a piwko jest wyśmienite. Rzeczywiście dobrze chmielone (w stylu czeskim - piszę w czeskim, bo słowackich piw nie piłem zbyt wiele, więc trudno mi ocenić). Nuty słodowe raczej słabo wyczuwalne, ale czuć że piwo jest treściwe, nie jest wodniste. Wydaje się, ze rzeczywiście może to być dwunastka (11 to absolutne minimum), bo oczywiście ekstraktu nie podano. Przy takim ekstrakcie 5,1% alkoholu to jest właśnie to czego bym sobie życzył jeżeli chodzi o polskie piwa. Mniej alkoholu więcej ekstraktu. [4,5]. Szkoda, że piwo w butelce trudno dostępne.
            Zakupione za 2,30 we Wrocławiu, na Dworcowej w „Piwoszku”

            Moja ocena: [3.975]
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Pepek
              Senior
              • 04-2003
              • 1499

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ładna, bursztynowa barwa. [4.5]
              Piana: biała, drobnopęcherzykowa, szkoda że trochę za szybko opadła do centymetrowego kożuszka. [3.5]
              Zapach: dobry, intensywny chmielowy, bardzo przyjemny. [4]
              Smak: jak dla mnie coś w nim nie pasuje - miłe słodowe tony z chmielową nutą po pewnej chwili przytłacza zbyt mocna słodycz. [3]
              Wysycenie: porządne nasycenie średnimi bąbelkami od pierwszego do ostatniego łyku. [4]
              Opakowanie: cienkościenna, półlitrowa butelka bezzwrotna, ładny i udany wzór etykiety ze sreberkiem. [4]
              Uwagi: Ogólnie całkiem niezłe to piwo, no może tylko poza tym słodkawym przyciężkim posmakiem.

              Moja ocena: [3.575]

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: kolor bursztynowy jak na mocne piwo przystało,klarowne [5]
                Piana: kolejne miłe zaskoczenie,minimalnie bezowa,gęsta, drobna,zwarta, dłgo sie utrzymuje, nie zostawia krążków na szklance [4.5]
                Zapach: leciutki, chmielow-słodowy [4]
                Smak: intensywna chmielowa goryczka ulega jeszcze mocniejszemu słodowemu smakowi,w oddali wyczuwa sięlekkawytrawność (goryczka), pozostawia miłe wrażenie w ustach przez swoją doskonałą ekstraktywność [5]
                Wysycenie: świetne nagazowanie, bez zarzutu [5]
                Opakowanie: niezłapuszka,minus za brak podanej zaw. ekstraktu [4.5]
                Uwagi: żałuję, żepoerwszy raz sięgnąłem bo bardzo długim czasie po to piwo gdyż jest tego warte,napewno będęsięgać po nie coraz częściej

                Moja ocena: [4.575]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: kolor złocisty,w sam raz jak na pilsa, klarowne [5]
                  Piana: piana z początku obfita po chwili opada pozostawiając dośćmizerny kożuszek na piwie, nie osadza się na szkle [2.5]
                  Zapach: słaby ale dość przyjemny, słodowo chmielowy [4]
                  Smak: w smaku przebija się lekka goryczka połączona z dość przyjemnych chmielowo-słodowym aromatem,nie ma tej pełni smaku, jest troszke płaskie (czyt. rozwodnione) [4]
                  Wysycenie: trochę za duzo [3.5]
                  Opakowanie: puszka w tonacji białej, charakterystyczna, znana i rozpoznawalna [4]
                  Uwagi: całkiem niezly pils do którego można śmiało wracać, szkoda że wersja butelkowa jest tak ciężko dostepna

                  Moja ocena: [3.875]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Lacriferno
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 783

                    #39
                    To chyba najciekawsza obecnie dostępna na rynku pilsowa propozycja z browaru Van Pur. Ciężko zrozumieć, dlaczego w tej sytuacji chcą uczynić swą sztandarową marką Karpackie.

                    Comment

                    • taki4
                      Junior
                      • 07-2006
                      • 1

                      #40
                      Witam
                      W Białymstoku ci u nas dostatek tego piwa
                      Bardzo lubie Zlat Hrad Strong i pije je od kilku juz lat.
                      Nie jestem jakims wielkim znawca, ale mi bardzo smakuje.
                      Nieco mnie zdziwily wypowiedzi, ze ciezko jest dostac to piwo w butelce- juz nie wspomne , ze zwrotnej.
                      W Białymstoku jest tego pod dostakiem. Wspomne tylko jeszcze, ze nie udalo mi sie kupic tego piwa powyzej 1,85.
                      Wiec zapraszam wszystkich smakoszy do Bialegostoku
                      Pozdrawiam

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #41
                        Zlaty Hrad jest moim pierwszym piwem jakie w życiu wypiłem Nie piłem go już więcej ani razu a chętnie bym go z sentymentu kiedyś znowu spróbował. Niestety właśnie nie mogę go nigdzie spotkać.
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • domeq
                          Member
                          • 04-2006
                          • 46

                          #42
                          Do otrzymania w Stalowej Woli, w Tesco. prawdopodobnie w innych T rowniez

                          Sam kupilem dzisiaj. Smak zbyt slodki i zbyt drozdzowy, nie ma tutaj nic chmielu. Mam wrazenie przy tym, ze slodycz oraz gorycz nie sa naturalne. Wzglednie dobre piwo do polowy kufla, nastepnie juz coraz slabsze w smaku, wrecz coraz gorsze. Pewne rzeczy w nim sa do poprawy...

                          Comment

                          • piowen
                            Senior
                            • 09-2007
                            • 207

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: miałem powiedzieć ciemny bursztyn, ale mi jakoś bardziej herbatę przypomina. [4]
                            Piana: niestety, pomimo niezłej techniki nalewania , nie wydobyłem z tego piwa zupełnie nic. Cieniutki dywanik utrzymał się raptem 2 min., a potem popłynął w siną dal... [2]
                            Zapach: dominuje słód, nawet wyraźny, leciutko jakby podpalony (czeski akcent?). [4]
                            Smak: słód zdecydowanie wybija sie na pierwszy plan, później bardzo mizerny, chmielowo-kwaskowy posmak. W ustach nie pozostaje nic ( może nieznaczne uczucie słodkowości). [4]
                            Wysycenie: mizerne od początku do końca, wprawdzie nieliczne bąbelki fruwały do góry, ale nie przekładało się to ani na nasycenie, ani na pianę. [3]
                            Opakowanie: ciemne etykiety to ja lubię w ciemnych piwach. Poza tym nie rozumiem tej całej czeskiej gadki... Quit marketingowy? [3.5]
                            Uwagi: Piwo wypijalne i zdziwiłem się nawet, że Van Pur "potrafi". To chyba najlepszy produkt z tego browaru...

                            Moja ocena: [3.725]
                            "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                            Comment

                            • piowen
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 207

                              #44
                              Nowa partia z datą ważności 15.08.08. trochę różniąca się od poprzednich. Mniej słodu i chmielu, zdecydowanie jaśniejszy kolor, za to wysycenie poprawiło się na lepsze. Piwo w dalszym ciągu bardzo przyzwoite...
                              "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                              Comment

                              • avo
                                Junior
                                • 03-2009
                                • 1

                                #45
                                bardzo dobre piwo !! idealne na upał ( jak ktos wyzej napisal)ale i dobre gdy zimno ;D.
                                ogołem, nie pije mocnych piw.. ale to mi bardzo smakuje u mnie 5
                                pozdrawiam

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎