Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Tyskie pilzne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złoty, klarowny. [4]
    Piana: średniowysoka, o drobnych i średnich pęcherzykach, średnio trwała. [3.5]
    Zapach: niezbyt intensywny, słodowy. [2.5]
    Smak: słodowy, lekka goryczka. Piwo jest mało treściwe i przeciętne w smaku. [3]
    Wysycenie: średnie. [4]
    Opakowanie: przeciętna etykieta, firmowy kapsel. [3.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3]

    Comment

    • mor842
      Senior
      • 07-2015
      • 114

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
      Mor842 no to jakie jest wg Ciebie obecnie piwo, które najlepiej spełnia te cechy które wymieniłeś? Moim zdaniem właśnie albo tu oceniane tyskie, za 2zł dostajemy piwo z dość fajną goryczką albo Trybunał za 2,5zł z ibu 45. Gdzie ty masz te gromy piw goryczkowych? Wymień proszę kilka.
      Tyskiego Pilznego za 2 zł to ja jeszcze nie widziałem. Rozpiętość cenowa wahała się od 2,99 zł do 3,29 zł. Dokładasz kilka groszy i masz np. Jaggieło Chmilaka, Miłosława Pilznera, Raciborskie Pils czy chociażby coś z Tenczynka ewentualnie. Piwa te są dostępne bez żadnego problemu, w których bardziej lub mniej smakowo coś się dzieje. Mogę oczywiście się mylić ale przepraszam Tyskim Pilznym jarać się nadal nie będę bo naprawdę nie ma czym. I dodawać w tym temacie nic więcej nie będę bo nie ma sensu.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemno-złocisty [5]
        Piana: biała, drobna, jednocześnie lekka, do końca została na piwie - opad powolny ale zauważalny [3.5]
        Zapach: głownie słodowy [3.5]
        Smak: dość treściwe jednocześnie aksamitne i lekkie w piciu, fajna goryczka, momentami dosyć cierpkawa ale to to jest fajny posmak, dość świeży w odczuciu, zakończona słodem i miłym zbożowym akcentem [4]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: seria nowych etykiet podoba mi się, firmowy kapsel [4.5]
        Uwagi: No i co z tego, ze koncern? Smakowało, wypite bez problemów i z przyjemnością

        Moja ocena: [3.9]
        Attached Files
        Last edited by becik; 04-09-2019, 18:44.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Samoglow
          Senior
          • 07-2007
          • 606

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mor842 Wyświetlenie odpowiedzi
          Tyskiego Pilznego za 2 zł to ja jeszcze nie widziałem. Rozpiętość cenowa wahała się od 2,99 zł do 3,29 zł. Dokładasz kilka groszy i masz np. Jaggieło Chmilaka, Miłosława Pilznera, Raciborskie Pils czy chociażby coś z Tenczynka ewentualnie. Piwa te są dostępne bez żadnego problemu, w których bardziej lub mniej smakowo coś się dzieje. Mogę oczywiście się mylić ale przepraszam Tyskim Pilznym jarać się nadal nie będę bo naprawdę nie ma czym. I dodawać w tym temacie nic więcej nie będę bo nie ma sensu.
          "Jarać" się to może przesada, ale dam głowę, że mało kto w ślepym teście powiedziałby, że to jest piwo nie dość, że z koncernu, to jeszcze z KP. Dla mnie to jest poziom niektórych piw z nieczynnych już browarów. W porównanie do zwykłego Gronie także odstaje bardzo na plus.
          Wypilem już ze 20 butelek tego i mogę tylko powiedzieć, że faktycznie ocena mocno zależała od dnia (jak z resztą zawsze przy piwach, a już chyba zwłaszcza przy lżejszych). Jednak zaledwie smakowało mi "nijako" w powiedzmy 4 przypadkach na 20. W pozostałych było co najmniej poprawne, a raczej bardzo dobre. Mało - porównywałem z 3 czeskimi popularnymi piwami o podobnych parametrach, które przywiozłem sobie w wakacje - pokonało wszystkie 3. Może i to nie były wyszukane czeskie pozycje, ale tez nie Kozly. I masakracja

          Comment

          • mor842
            Senior
            • 07-2015
            • 114

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
            "Jarać" się to może przesada, ale dam głowę, że mało kto w ślepym teście powiedziałby, że to jest piwo nie dość, że z koncernu, to jeszcze z KP. Dla mnie to jest poziom niektórych piw z nieczynnych już browarów. W porównanie do zwykłego Gronie także odstaje bardzo na plus.
            Wypilem już ze 20 butelek tego i mogę tylko powiedzieć, że faktycznie ocena mocno zależała od dnia (jak z resztą zawsze przy piwach, a już chyba zwłaszcza przy lżejszych). Jednak zaledwie smakowało mi "nijako" w powiedzmy 4 przypadkach na 20. W pozostałych było co najmniej poprawne, a raczej bardzo dobre. Mało - porównywałem z 3 czeskimi popularnymi piwami o podobnych parametrach, które przywiozłem sobie w wakacje - pokonało wszystkie 3. Może i to nie były wyszukane czeskie pozycje, ale tez nie Kozly. I masakracja
            Ja zazwyczaj kupuję dwie butelki piwa, którego wcześniej nie miałem okazji próbować. Może faktycznie trzeba spróbować go jeszcze raz. Bo w tym przypadku będąc z góry sceptycznie nastawionym zakupiłem tylko jedną.

            Comment

            • fidoangel
              Senior
              • 07-2005
              • 3489

              #21
              Kupiłem dwa wypiłem i byłem pewien, że to koncernówka. Nie sądzę abym powtórzył kiedyś.
              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6141

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoto. [4]
                Piana: Więcej na początku potem cienka, niepełna warstewka. Mały lacing. [3]
                Zapach: Słodowość z jakąś ziołowością. [3.5]
                Smak: Słodkawe, lekki DMS, dziwna goryczka. [3]
                Wysycenie: Dość duże. [3.5]
                Opakowanie: Odcień zielonego trochę kiczowaty jak cała koncepcja graficzna. [3]
                Uwagi: Opinia nie była trudna do sformułowania... wg mnie to nic dobrego.

                Moja ocena: [3.25]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎