Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Funky Fluid] Tomyski Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Zarzecze, [Funky Fluid] Tomyski Pils

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    #2
    Po otwarciu z butelki uderza dość intensywny aromat chmielowy, po przelaniu do szkła jest subtelniejszy, ziołowo-kwiatowy, bardzo ładny.
    Piana średnioobfita, dość gęsta, po opadnięciu zostawia spory kożuszek, osadza się w miarę gęsto na szkle.
    Barwa jasnożółta, piwo nie jest idealnie klarowne.
    W smaku dominuje goryczka odczuwalna najwyraźniej po przełknięciu, solidna, mocna, ale czysta, choć ma też takie piołunowe nuty.
    Treściwość niska.
    Wysycenie w sam raz.
    Spróbowałem, bo myślałem, że to single hop na Tomyskim, a tu mamy Tomyski, Marynkę i Iungę.
    Nic dziwnego, że amatorzy solidnej goryczki będą zadowoleni.
    Moje wrażenia generalnie pozytywne, choć jak na pilsa piwo jest trochę jednostronne.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
      Spróbowałem, bo myślałem, że to single hop na Tomyskim, a tu mamy Tomyski, Marynkę i Iungę.
      Nic dziwnego, że amatorzy solidnej goryczki będą zadowoleni.
      Moje wrażenia generalnie pozytywne, choć jak na pilsa piwo jest trochę jednostronne.
      No i miałem to samo. Zdziwiłem się, bo Tomyski jest aromatyczny, mało alfa-kwasów....

      Aromat - chmielowy (ziołowo z odrobiną owoców), po przelaniu też delikatny słód. Aromat nie jest przesadnie intensywny
      Piana - wysoka, z trwałym kożuszkiem, trochę zostaje na szkle
      Barwa - słomkowo-złota, opalizuje (piwo niefiltrowane)
      Wysycenie - średnie, musujące
      Smak - goryczka chmielowa dominuje, no jest tępa, ziołowa z piołunowym finiszem. Pod tym łagodna słodowa nuta z odrobiną drożdży
      Treściwość - pełne (wytrawne, ale pełne)

      Kolejny przykład na to, że są chmiele bardziej nadające się do pilsa niż polskie. Jakby uwarzyli saisona czy innego belga na tych chmielach byłoby bardzo fajne.

      Natomiast trzeba przyznać, że piwo jest czyste w odbiorze. Wytrawna, ale nie płytka słodowość, goryczka dość totalna ale "soczysta" i nawet pijalność jest dobra.
      Baza piwa bardzo dobra, chmielenie to taka fantazja pod klienta z minusem za nazwę sugerującą single hopa i w tym wypadku delikatnego chmielowo piwa.

      Generalnie również pozytywne wrażenie.



      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎