Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żnin, Pałuckie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor niemal bursztynowy [4.5]
    Piana: Była ,pojawiła się,utrzymała sie troszkę na dwa palce,po czym zniknęła bezpowrotnie. [2.5]
    Zapach: Słodki ,strasznie słodki,ale bardzo wyraźny. [3]
    Smak: Słodkie,w pasmaku też czuć chmiel,w sumie niezłe.Początkowo wydaje się słodkie jak diabli,po czym czuć taką miłą goryczkę i ta słodkość się zaciera,z każdym łykiem jest coraz lepsze.Może troszkę na wyrost ,ale dam 4 [4]
    Wysycenie: Drobniuteńkie,naprawdę drobniuteńkie pęcherzyki zauważyłem,ale ogólnie słabizna. [2.5]
    Opakowanie: Mnie się etykieta podoba,choć wali podróbą jak 150 [3.5]
    Uwagi: Dziękuję Abernackiemu za zakup piwka i Kangurowi za przechowanie.
    Dziwne piwo,sporo do poprawienia oj sporo,ale generalnie nie jest złe.Do powtórzenia(jeśli da radę),ale nie za często.

    Moja ocena: [3.425]


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Klasycznie pilsowy. [4]
      Piana: Wysoka, drobnoziarnista i gęsta. Opada niezbyt szybko, zostawia grubą kołderkę i ślady na ściankach. [4]
      Zapach: Dość słaby, chmielowo-maślany. Niczym nie porywa. [3]
      Smak: Dość wytrawny, chmielowo-słodowy, z chmielowością taką jakby "czeską". Goryczka solidna. Nie wiem jak mi się to udaje, ale wyczuwam posmaki charakterystyczne dla słodu pszenicznego
      Ogólnie piwo udane i smaczne, ale brakuje mi znanej z Leszka chlebowości. [4]
      Wysycenie: Bardzo dobre. [4]
      Opakowanie: Wiedziałem że etykieta jest zerżnięta z Paulanera, ale nie spodziewałem się że aż tak... Leszek Biały stylizowany na słynny paulanerowy "profil", Biskupiun stylizowany na widoczek z paulanerowej etykiety. Niesmaczne, żałosne i niezrozumiałe. Minimalny plusik za regionalną nazwę. [2]
      Uwagi: Piwo otrzymane od Bombadila13. Dzięki!

      Moja ocena: [3.55]
      Last edited by Twilight_Alehouse; 14-04-2006, 23:35.

      Comment

      • Bombadil13
        • 05-2005
        • 2479

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złoty, lekko mętny, niezbyt atrakcyjny [2.5]
        Piana: duże pęcherzyki, piana biała, rzadka, szybko opadająca, pozostaje delikatny dywanik [2.5]
        Zapach: słodowy i ... gnijącej trawy... a wtle delikatnyn chmielowy [3]
        Smak: słodowo- kwaśny, w tle delikatna goryczka, jak z piw z lat 80-tych [2]
        Wysycenie: prawie brak [1.5]
        Opakowanie: W porządku, Bisupin ok, dane są, kapsel POLSKIE PIWO, skojarzenia z Paulanerem ewidentne, ale mnie to ażtak bardzo nie przeszkadza [4]
        Uwagi: w krótkim odstępie czasu piłem dwa Pałuckie, zakupione w różnych miejscach i z różną datą ważności, wrażenia jednak te same. Najlepiej podsumował jej mój znajomy: "... dobrze że nie muszę tego pijać codziennne."

        Moja ocena: [2.5]
        Poszukuję

        Comment

        • zythum
          Kot Makawity
          • 08-2001
          • 8305

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
          Kolor:
          Smak: słodowo- kwaśny, w tle delikatna goryczka, jak z piw z lat 80-tych [2]
          [

          Moja ocena: [2.5]

          Hmmm dla mnie to ogromna zachęta, że piwo ma smak jak z lat 80 bo wtedy było prawdziwe piwo.
          To inaczej miało być, przyjaciele,
          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

          Rządzący światem samowładnie
          Królowie banków, fabryk, hut
          Tym mocni są, że każdy kradnie
          Bogactwa, które stwarza lud.

          Comment

          • Bombadil13
            • 05-2005
            • 2479

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
            Hmmm dla mnie to ogromna zachęta, że piwo ma smak jak z lat 80 bo wtedy było prawdziwe piwo.
            Dla mnie też. Naprawdę! Przypominała mi dawne Bydgoskie, Grudziądzkie (na nich się wychowywałem). Az mnie zdziwiło skąd taka przyjazna goryczka w tak kwaskowatym trunku. Ocena tak niska, bo ta goryczka to jedyna zaleta tego piwa, a że była tylko w tle...
            Last edited by Bombadil13; 18-05-2006, 09:11.
            Poszukuję

            Comment

            • lukex
              Senior
              • 12-2005
              • 262

              #36
              ogólnie rzecz biorąc wylałem do zlewu , smakuje jak zepsute piwo i tak też je potraktowałem lub troszke w smaku jak pszeniczne ,jest w dodatku niefiltrowane
              myślałem że bedzie lepsze niż leszek ...ale gdzie tam .Piwa ze Żnina nie są godne polecenia.

              Comment

              • Budvar
                Senior
                • 09-2005
                • 265

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: słomkowo-złoty, w miarę klarowne [2.5]
                Piana: niewysoka, choć drobnobąbelkowa, znika stanowczo zbyt szybko [2.5]
                Zapach: wyraźnie słodowy, na tle całości - wyróżnia się zdecydowanie na korzyść [3]
                Smak: wodnisty i bez wyrazu, sprawia wrażenie wody z lekkim jedynie dodatkiem piwa - mimo najszczerszych chęci, trudno dobrnąć do dna butelki [1.5]
                Wysycenie: nie zaobserwowałem jakiegokolwiek [1]
                Opakowanie: po pierwsze - ewidentnie, choć nieudolnie wzorowane na Paulanerze (a plagiatów nie lubię), po drugie - etykieta naklejona niechlujnie, do butelki poprzyklejane jakieś dodatkowe skrawki zmiętego papieru, za to brak kontry, kapsel goły, butelka klejąca - całość może zniechęcić do spróbowania większość amatorów [1]
                Uwagi: zawartość alkoholu 5,5%, wartość ekstraktu - utrzymywana w tajemnnicy

                Moja ocena: [2.125]

                Comment

                • skandal
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 1439

                  #38
                  Ostatnimi czasy w Żninie dzieje się coś niedobrego. Ostatnie 3 piwa z tego browaru jakie piłem jeszcze jesienią 2006 było skwaśniałe i niemiło pachnące a do końca daty warzności było daleko. Jeżeli jest tu na forum ktoś z browaru Żnin to apeluje o obudzenie się!!!! I większą mobilizacje. Ostatnie przykłady likwidowanych browarów mówią same za siebie a dla mnie likwidacja Żnina była by dotkliwa bo lubie to piwo.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎