Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grybów, Rejent Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #16
    W ramach przełamywania uprzedzeń wobec Grybowa, zakosztowałem również i tej marki (również dzięki staraniom Burego Wilka).
    Kolor ładny, złocisty.
    Piana niewysoka, złożona ze sporych pęcherzyków, opada, pozostaje niewiele.
    Dobre nasycenie drobnymi, powolnymi bąbelkami.
    Zapach raczej słaby, głównie słodowy, lekko słodkawy.
    Smak wyraźnie słodowy, przysłodkawy, słaba goryczka, cień mdławego posmaku.
    Butelka cienkościenna, bezzwrotna, etykieta nieładna, bez pomysłu.
    W bezpośrednim porównaniu lepiej wypada "Góralskie", "Rejenta" chyba nie powtórzę.

    Moja ocena: [3.225]
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • bury_wilk
      Senior
      • 01-2004
      • 2655

      #17
      Piwo moim zdaniem mniej udane niż Góralskie.
      Ma jedną mocną stronę i jest nią kolor. Ciemno bursztynowy, taki trochę herbaciany. Lubię taki. Niestety pianka, ponad tym kolorem zniknęła nie wiem kiedy.
      Nasycenie CO2 niewielkie.
      Zapach słodowy, ale słaby, trzeba się starać, żeby coś poczuć.
      Smak również jakiś bez wyrazu. Pojawia się nuta słodowa, trochę mniej chmielowa, i jeszcze mniej jakaś mdła, trudna do określenia. Goryczka słaba. Ogólnie jest wypijalne i nawet nie można powiedzieć, żeby było jakoś szczególnie złe, tyle, że jakieś takie nijakie, przez co dobre też nie jest.
      Etykieta beznadziejna, bez pomysłu, nadmiernie oszczędna, brzydka.

      Moja ocena: [2.6]
      Lubię kiedy się zieleni
      Lubię jak się piwo pieni...

      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #18
        Nabyte w Leclercu na Ursynowie. Butelka 0,5 l.

        Kolor bursztynowy. Piana nawet wysoka, średnio trwała. Nasycenie CO2 w normie. Zapach ciekawy, lekko owocowy. Smak za to cierpkawy, przy podobnie owocowym aromacie. Cuiekawy wyrób. Wrażenie psute przez paskudną etykietę.

        Moja ocena: [3.7]

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          #19
          W dzisiejszej (10.11) "Rzepie" w dodatku "Regiony: Małopolska" piwko to jest wymienione wśród lokalnych smakołyków, nigdzie indziej nie spotykanych (obok antonówki z Żegociny i śliwowicy łąckiej)
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            #20
            Piwo zakupione we Wrocławiu w Piwniaku.
            1,80zł za 0,5 EURO
            Etykieta i butelka wyglądają na mocno skatowane. Kapsel złoty.

            Nazwa piwa Rejent extra mocny zasugerowała mi masakrę podniebienia a tu niespodzianka...

            Piwo w kuflu wyglada bardzo ładnie. Kolor rzeczywicie bursztynowy i głęboki, piana biała obfita ale dość szybko opada pozostawiając nalot.
            Nagazowanie poprawne ale mogło by być trochę wieksze.
            Zapach mało intensywny ale całkiem przyjemny, świeży, bez stęchlizny i alkoholu.

            Smak także przyjemny lekka goryczka, trochę wytrawny , bez wyczuwalnego wspomagacza. (Ufff.)

            Ciekawe piwko. Do powtórki przy następnej okazji

            Moja ocena: [3.55]
            MM961
            4:-)

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #21
              to fakt, zmiana nazwy i zmiana walorów smakowych, choć parametrami to to samo piwo...
              etykietka w tonacji ciemnej, dość ładnej w porównaniu do poprzednich, kapsel łysy, a jakże by inaczej. już przy nalewaniu miałem wrażenie, że będzie dobre - duża pienistość - piana drobna, b.jasno kremowa; nagazowanie wprost idealne, długo utrzymujące się; kolor charakterystyczny dla piw mocnych, ciut ciemniejszy niż w poprzednim Rejencie; smak istotnie boski - zero niekorzystnych posmaków, słodowy, gęsty i nie czuć alkoholu... na etykiecie coś o tym, że to piwo klasy premium - istotnie, nie jest to ani piwo ekstra mocne, ani mocne tylko dobry specjal. polecam! dla mnie 4+

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #22
                Obydwiema ręcami podpisuję się pod zdaniem e-prezesa.
                Zaskakująco miłe piwo.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #23
                  Zakupiłem w niewielkim sklepiku w DG-Łośniu w wersji "EXTRA MOCNY" i - muszę przyznać, że baaardzo pozytywnie mnie to piwo zaskoczyło. Po pierwsze - bardzo ładny, nie za ciemny kolorek, po drugie zaś - smak: słodkawo-goryczkowy, nie szczypiący w podniebienie. Zapach miły dla podniebienia, gazowanie poprawne. Tylko nad pianą możnaby jeszcze popracować.

                  Moja ocena: [4.3]
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • Gambrinus
                    • 06-2001
                    • 696

                    #24
                    Ja nie widze dramatycznej roznicy w porownaniu ze starym "Rejentem". Bc moze piana jest nieco obfitsza i bardziej zolta/kremowa. Posmak charakterystyczny dla piw z Grybowa nadal jest obecny. Ocena (4) bez zmian.
                    Popieraj małe browary!!!
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • cielak
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 2890

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ładny, bursztynowy [4]
                      Piana: Spodziewałem się dramatu, a tu ładna, drobno ziarnista, długo żyje pod postacią cieńkiej acz gęstaj kołderki [4]
                      Zapach: słaby słodowy, bez zapachów alkoholowych [3]
                      Smak: słodowy, lepki, bez posmaków alkoholowych, po chwili od przełknięcia miła leciutka goryczka. [4]
                      Wysycenie: widać, choć ciut mało czuć [4]
                      Opakowanie: but. euro, kapsel golas, etykieta czarno-biała. Strasznie marna. [3]
                      Uwagi: Bardzo miłe zaskoczenie. Z etykiety wyczytać można "Extra Mocny Rejent", a więc alkoholowych posmaków full. A tu miłe zaskoczenie!! Zero posmaków i zapachów alkoholowych i nie przyjemnych, piana OK, CO2 też... hmm całkiem dobre piwo.
                      Do powtórki! No i polecam, i na giełdę krakowską postaram się dostarczyć.

                      Moja ocena: [3.6]
                      zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                      Comment

                      • Grudek10
                        Member
                        • 08-2003
                        • 59

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemno żółty [4.5]
                        Piana: Po przelaniu do kufelka piękna,gęsta utrzymująca się przez kilkanaście minut, rzadko taką widuję [5]
                        Zapach: słaby,lekko owocowy [3.5]
                        Smak: głęboki z miłym posmakiem goryczkowym. [4]
                        Wysycenie: wspaniałe, bąbelki mile drażnią podniebienie [4.5]
                        Opakowanie: butelka Euro,etykieta nijaka, trochę dziwna, eksponująca X w nazwie extra mocne [3.5]
                        Uwagi: Muszę dodać, że termin przydatności do spożycia 10 lipca. Przed kilkoma dniami piłem z datą majową i z pewnością moja ocena byłąby dużo niższa. Najwyższa ocena za pianę, wśród produktów koncernowych chyba raczej niespotykana.

                        Moja ocena: [3.95]

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grudek10
                          ...
                          Opakowanie: butelka Euro,etykieta nijaka, trochę dziwna, eksponująca X w nazwie extra mocne [3.5]
                          ...
                          ciekawe, bo wersja jaką ja piłem eksponowane ma "C" w "mocne", patrz

                          Comment

                          • Shlangbaum
                            Senior
                            • 03-2005
                            • 5828

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Pieknie złoty. Ciut ciemnawy. Wsam raz jak na mocne piwo. [5]
                            Piana: Na początku coś się pieniło ale potem pozostała jedynie obrączka i to też krótkotrwała. [1.5]
                            Zapach: Słodowy słodkawy z lekkimi aromatami chmielu i alkoholu. [4]
                            Smak: Jestem szczerze zdziwiony, że tak dobry Cierpka goryczka. Ale piwo nie jest wytrawne lecz sprawia uczucie pełni w ustach. Dodatkowo nie ma posmaku alkoholowego co przy mocy 6,8% należy uznać za pełny sukces. bardzo wywarzone. [4.5]
                            Wysycenie: Do bani. Ledwo co wyczuwalne i zauważalne... [2]
                            Opakowanie: Kapsel goły. Butelka euro. Etykieta, która posiada wszelkie informacje o piwie i browarze przyklejona krzywo i niedbale. Kontrastuje to z nawet przyjemną choć banalną grafiką. Kolory: czarny, biały, srebrny złoty. Etykiety wydrukowane na dobrym papierze o fakturce przypominającej lniany splot. [4]
                            Uwagi: Dziwne jest to piwo ze względu na nierówność poszczególnych ocen ale w Krakowie chyba rzadko się zdarza więc jak je będe widział to będę kupował.

                            Moja ocena: [3.9]

                            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasnobursztynowy(jak na mocne za jasne), klarowne [4.5]
                              Piana: gruba, obfita, w kolorze ecru, drobne pęcherzykiosadza się na szkle, utrzymuje się ok 5-centymetrowa warstwa [5]
                              Zapach: ontensywny, słodowo-chmielowy, taki jaki kubię [4.5]
                              Smak: pełne w smaku,wyczuwa się przyjemną słodowo-chmielową goryczką, przy czym goryczka wybija się jednak na pierwszy plan,czegoś mi wsmaku brakuje, chyba ma to cośwspólnego ze zbyt słabym moim zdaniem nagazowaniem [4]
                              Wysycenie: za małe ale moze być [4]
                              Opakowanie: euro,gładki kapsel, nowaowalna etykieta utrzymana w ciemnej tonacji [4]
                              Uwagi: nie spodziewałem się, żez Grybowa wypiję jeszcze cośdobrego poza marketowymi produktami, miłe zaskoczenie,z przyjemnościąsięgnępo nastepne produkty tego browaru, które chłodzą się u mnie w lodówce

                              Moja ocena: [4.3]
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • sloniatko
                                Senior
                                • 02-2004
                                • 1014

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemosłomkowy a może jednak jasnobursztynowy, ogólnie bardzo ładny [4.5]
                                Piana: Po nalaniu niezbyt wysoka, gruboizarnista i luźna, szybko opada tak że nie posostaje po niej praktycznie żaden ślad [2]
                                Zapach: Intensywny ale w sumie delikatny z wyraźnie wyczuwalnymi słodkawymi araomatami słodowo-chmielowymi [5]
                                Smak: Tutaj bardzo duże zaskoczenie. Przyjemny, słodkawy z lekko wyczuwalną chmielową goryczką. Praktycznie zupełny prak posmaku alkoholu - duży plus. [4.5]
                                Wysycenie: Mogło by być ciutkę większe [4]
                                Opakowanie: Nic szczególnego, butelka EURO z czarną owalną etykietą, która niestety zanika na tle brązowej butelki. [3]
                                Uwagi: Piwo otrzymane od Becika, który je zachwalał. Ja jednak podchodziłem do niego z nieufnością jak do wiekszości mocnych piw, które mają na celu tylko "upodlenie" spożywającego - a ty proszę taka miła niespodzianka.

                                Moja ocena: [4.325]
                                Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎