Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EB, Hevelius Kaper (Ex br. Heweliusz)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Samoglow
    Senior
    • 07-2007
    • 606

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo dobry! Idealny jak na moc tego piwa. [5]
    Piana: Niezła, muszę przyznać, że jak na tak mocne piwo, to opada w miarę wolno, drobniutka. [4.5]
    Zapach: Przyjemny, wyraźnie słodowy, nieco alkoholowy [4]
    Smak: Przyjemny, bardzo pełny, "gęsty", słodowy, aż chce się wgryźć. Niestety trochę za mocno wybija się alkohol. Przegrywa ono bitwę z moim ulubionym Hubalem, który parametrycznie powinien być niemal identyczny, ale on aż tak alkoholem nie "zionie" [3.5]
    Wysycenie: W normie. W mocnym wystarczy, nie za duże. [4]
    Opakowanie: Brak ekstraktu - ocena w dół. Brak podanego browaru, który je uwarzył - ocena w dół. [3]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.85]

    Comment

    • skitof
      Senior
      • 11-2007
      • 2478

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Głębokie, przeźroczyste złoto bez bursztynowych poblasków [3]
      Piana: Piana nie jest zbyt obfita, tworzy jednakże białą koronę na powierzchni utrzymującą się dość długo, ale nie do końca [2.5]
      Zapach: Zapach alkoholowo-chmielowy, ale niezbyt mocny [2.5]
      Smak: Czuć moc tego piwa i jego woltaż 8,7 procentowy. Chmiel i słód niestety nie równoważą smaku alkoholu, który jest dominujący. Po ostatnim łyku miesza się on z goryczą, a wręcz gorzkością chmielu. Za mocne piwo. [2.5]
      Wysycenie: Umiarkowane, ale wyczuwalne [2.5]
      Opakowanie: Brak informacji o ekstrakcie. I jeśli się nie mylę w centrum etykiety jest galera [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [2.575]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Nasycony bursztynowy, ładny. [4]
        Piana: Drobna, gęsta, dwucentymetrowa, opada powoli. [4]
        Zapach: Miły, lagerowy. Nie czuć alkoholu, raczej kwaskowatą chmielowość. Trochę "cienki", jak na moc. [3.5]
        Smak: Jakiś taki nienaturalny, lepki słód, przez który (po ogrzaniu) lekko przebija się alkohol. [2.5]
        Wysycenie: Niewysokie, ale dla tego woltażu może być. [3.5]
        Opakowanie: Generalnie niebrzydkie, przypomina mi starego PRAWDZIWEGO Kapera. Nie ma info o ekstrakcie... [3]
        Uwagi: Chciałem powrócić do wspomnień sprzed (niewielu!) lat, ale jakoś nie wyszło. Wszystko cacy (w zasadzie), ale ten smak...Bleeee...

        Moja ocena: [3.15]

        Comment

        • granat862
          Senior
          • 12-2004
          • 945

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny bursztyn , klarowne [4]
          Piana: Drobnopęchezykowa, szybko zmika. [3]
          Zapach: Przyjemny slodowo kwiatowy. [3.5]
          Smak: Gorzkawo-cierpkie, wyraźnie wyczuwalny alkol,czuć moc tego piwa. [2.5]
          Wysycenie: Duże, nawt trochę za duże [3.5]
          Opakowanie: Etykieta mi sie podoba, w centrum statek na obrzezu fragment mapy, firmowy kapsel. Brak info o miejscu uwazenia, i ekstrakcie [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.075]
          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

          Comment

          • karred
            Junior
            • 01-2009
            • 22

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bardzo ładny, głęboki delikatnie bursztynowy [4]
            Piana: gęsta , długo stała... gdy wróciłem po 5 min z toalety... ZNIKNEŁA może pies wypił.. [4]
            Zapach: mocny, alkoholowo-chmielowy [3.5]
            Smak: jak na moje kubki smakowe-za mocny, wręcz cierpki.
            czuje respekt przed tym browarkiem [2]
            Wysycenie: odpowiednie, bąbelki trzymały długo pianę [3.5]
            Opakowanie: nie za specjalne, korsarskie tylko z nazwy. standardowa butelka. bez rewelacj [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [2.975]

            Comment


            • #81
              Piwo wzbudzające respekt. Pite w knajpie w Zawierciu tuż przy dworcu PKS. Mocny smak, to pio nie wyszstkim rzecz jasna będzie smakowało.

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zjawa Wyświetlenie odpowiedzi
                to pio nie wyszstkim
                Czyli trzyma poziom (alkoholu przynajmniej )

                Comment

                • Piekny
                  Member
                  • 03-2009
                  • 72

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czyli trzyma poziom (alkoholu przynajmniej )
                  I tylko to , ostatnio kupiłem czteropak , miałem spokojnie wypić przy grillu , ale mi się nie udało , zostało na drugi dzień . 10 lat wstecz jak to był jeszcze Hevelius rzecz nie do pomyslenia - CZYSTA ABSTRAKCJA.
                  Gdzież się podziały te aromatyczne zapachy , smaki do k.... n....

                  Comment

                  • Wujcio_Shaggy
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 4628

                    #84
                    Marka Kaper przeszła rebranding i miała być wycofana z portfolio...
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                    Comment

                    • disease
                      Member
                      • 08-2009
                      • 80

                      #85
                      Kolor: bursztyn [4]
                      Piana: raczej gęsta, półszlachetna [4]
                      Zapach: piwo bardzo aromatyczne, wyraźna nuta słodowa trochę słabiej czuć chmiel [3.5]
                      Smak: konkretny wyrazisty, niemal wytrawny, bardzo oryginalny [4.5]
                      Wysycenie: normalne [4]
                      Opakowanie: wspaniałe, najlepsza rzecz w tym piwie [5]
                      Uwagi: piwo raczej z tych szlachetnych i na szczególne okazje. Na picie pod dębem się nie nadaje.

                      Comment

                      • disease
                        Member
                        • 08-2009
                        • 80

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bursztyn [4]
                        Piana: raczej gęsta, półszlachetna [4]
                        Zapach: piwo bardzo aromatyczne, wyraźna nuta słodowa trochę słabiej czuć chmiel [3.5]
                        Smak: konkretny wyrazisty, niemal wytrawny, bardzo oryginalny [4.5]
                        Wysycenie: normalne [4]
                        Opakowanie: wspaniałe, najlepsza rzecz w tym piwie [5]
                        Uwagi: piwo raczej z tych szlachetnych i na szczególne okazje. Na picie pod dębem się nie nadaje.

                        Moja ocena: [4.075]

                        Comment

                        • kishar
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 1691

                          #87
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Barwa dosyć jasna jak na moc tego piwa, spodziewałem się trochę ciemniejszej. [3.5]
                          Piana: Na początku całkiem niezła, ale szybko opada do nie wielkiej warstwy która jednak utrzymuję się przez jakiś czas. [4]
                          Zapach: Prawie bez zapachu to co można wyczuć jest charakterystyczne dla piw mocnych czyli ma charakter słodowy. [3]
                          Smak: W smaku czuć moc tego piwa, dominuję słodkawy smak słodowy, zdecydowanie za słodki, goryczka słabo wyczuwalna, trochę to piwo rozgrzewa. [3.5]
                          Wysycenie: Jak dla mnie mogło by być jednak trochę wyższe. [3.5]
                          Opakowanie: Opakowanie jak dla mnie bardzo ładne, tradycyjne dla tego piwa od lat, minus za nie podanie ekstraktu i browaru który warzył to piwo. [4]
                          Uwagi: Ogólnie jak na taką moc, nie jest to aż takie złe piwo, choć z Gdańska smakowało lepiej, od czasu do czasu można je wypić, w kategorii bardzo mocnych jasnych piw na pewno w czołówce.

                          Moja ocena: [3.4]

                          Comment

                          • andszcz
                            Senior
                            • 07-2008
                            • 310

                            #88
                            Generalnie nie gustuję w mocnych piwach, ale to uważam za perełkę (zresztą Perłę Mocną też lubię) wśród nich! Dobre, mocne i... nie słodkie jak większość mocnych.

                            Pora przechylić szkło
                            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                            Comment

                            • dipeone
                              Senior
                              • 05-2010
                              • 741

                              #89
                              Popijam właśnie ów produkt.
                              Musze przyznać ,że każdy łyk tego piwa mnie rozgrzewa ,sprawia ,że czuje się coraz to przyjemniej co niewątpliwie uznaje za plus. Przy czym żaden z tych łyków mnie nie wykrzywia, nie marszczę się pijąc Kapera co również uważam za plus.
                              Czuć moc w tym piwie, rzeczywiście jak wspomniał poprzednik nie jest słodkie ,co nie jest łatwe robiąc tak mocne piwo (chyba - nie robię piwa).
                              Na minus zapach - po otwarciu puszki odtrącił mnie i przypomniał zapach Barleya Super Stronga czy innych dziwnych, mocnych piw z Jabłonowa.
                              Na plus puszka. Czarne + złoto to zawsze dobre połączenie. Elementy mapy pirackiej, statek - ładnie. Oczywiście informacja ,że zawiera słód jęczmienny jakby to producent bał się wymienienić "jak krowie na rowie" po prostu skład - tajemnica przestałaby nią być.
                              Delektuje się dalej, po połowie wystawiając 4-.

                              Comment

                              • Kwadri
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 1216

                                #90
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bursztynowy. [4.5]
                                Piana: Z początku drobnopęcherzykowa i bujna. Po kilku minutach opada do maluteńkiej warstewki z wysepkami. Po ok. 10 minutach znika zupełnie. [3.5]
                                Zapach: Początkowo mało intensywny, lekko czuć chmiel, w tle słód, ale bez wyrazu. Po ogrzaniu mocniej słodowy i staje się zachęcający, taki alkoholowo-koniakowy. [4]
                                Smak: Początek dość słodki, z lekko alkoholową goryczą na końcu (jest ona później lekko wykręcająca), która przeplata się ze słodkością z początku. Czuć w nim moc piwa, ale jak na jasne piwo mocne, w zasadzie bardzo mocne jest dobre, nie jest za słodkie, jest zaznaczona gorycz. Alkohol prawie nie wyczuwalny. [4]
                                Wysycenie: Średniowysokie, nie jest nachalne, jednak czuć mrowienie w ustach i na języku. Później trochę brakuje. [4]
                                Opakowanie: Bardzo ładne. Dedykowany kapsel, etykieta z żaglowcem i mapą w tle. Szkoda, że brak podanego ekstraktu. [4.5]
                                Uwagi: Oceniane w kategorii jasne mocne. Dobre na zimowe wieczory. Wypijalne, lecz nie wzbudziło we mnie zachwytu, bo nie jestem fanem tego typu mocnych piw.

                                Moja ocena: [4]
                                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎