Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brok, Martin Mocny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dziku
    Senior
    • 12-2002
    • 1992

    #16
    Jeszcze na koniec coś na temat koloru i piany tego piwa. Piłem je w kuflu Kujawiaka, który jest jedną z moich tegorocznych piwnych pamiątek z... nad morza. Ale to już inny temat...
    Attached Files
    Dziku


    Comment

    • robox
      = kapslarz =
      • 11-2002
      • 8188

      #17
      Kapsel ze starym nadrukiem?

      Comment

      • dziku
        Senior
        • 12-2002
        • 1992

        #18
        robox napisał(a)
        Kapsel ze starym nadrukiem?
        Chyba ze starym.
        Ale kapsli nie zbieram - więc mogę się mylić. Aby rozwiać wątpliwości dodam skan kapsla. A Art mnie za to ochrzani...
        Attached Files
        Dziku


        Comment

        • peter_1000
          Senior
          • 05-2003
          • 583

          #19
          Ja chyba do Broka mam pecha. Nie dość że po wlaniu do kufla NIE wytworzył żadnej piany to jeszcze się okazało że do pół litra barkuje mu mniej więcej 70 ml. No, takiego numeu to ja jeszcze w życiu nie miałem. (piwko pite z puszki, która była szczelan). Zapach piwa bardzo neutralny, słodowy, słabo wyczuwalny. Kolor jak na piwo mocne ciut za jasny. W smaku całkiem całkiem. Nie jest bardzo gorzki co w niczym go nie dyskredytuje. Mocno wyczuwalny przyjemna słodycz jakby nie do końca przefermentowanego ekstraktu. Alkochol nie jest wyczuwalny. Piwo udaje słabsze (chodzi o alkochol oczywiście) niż jest w rzeczywistości. Nasycenie w normie. Puszka ładnai wyróżniająca się dzięki użytym kolorom (to połączenie buraczków z ciemnym srebrem ).

          Moja ocena: [3.525]
          Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Dziwny żółty kolor. Ładny, choć dziwnie wyglądający w przypadku lagera... Chciałbym ocenić wyżej, ale nie mogę dać więcej niż 3. [3]
            Piana: Piana średnia, gruboziarnista. Redukuje się do solidnej kołderki. [4]
            Zapach: Zapach dość wyraźny, głównie słodowy z delikatną nutką chmielową (jakby cytrusową). [4.5]
            Smak: Smak intrygujący. Trochę wyróżnia się na tle klasycznych pilsów. Czuć przyjemną goryczkę i dziwny posmaczek chmielowy (również jakby cytrusowy, ale aż nie chce mi się wierzyć, ze mogła tu zostać użyta do chmielenia jakaś odmiana o nutach cytrusowych). Niezależnie od zastosowanej metody, piwo jest nietypowe i zdecydowanie się broni. Szkoda że mam dostęp tylko do wersji puszkowej, ale na pewno do powtórzenia. [4.5]
            Wysycenie: Doskonałe. [5]
            Opakowanie: Puszka ciekawa, bardzo podoba mi się stonowana kolorystyka i dobór barw, wzornictwo też przyjemne. [4.5]
            Uwagi: Piwo pite jakieś pół roku temu, ale dopiero teraz odnalazłem notatki. Tak więc nadrabiam niniejszym zaległości.

            Moja ocena: [4.4]

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Nietypowy, wpadający w pomarańcz - mnie się podoba. [4]
              Piana: Drobne ziarno, zanikająca szybko. Pozostawia lekki wianuszek. [3.5]
              Zapach: Słodowy. Lekko czuć chmiel i drożdże. [4]
              Smak: Bardzo ciekawy. Początkowo przypomina kruche ciasteczka - następniu ujawnia się słód. W tle chmiel, i posmak drożdży [4.5]
              Wysycenie: Idelane! [5]
              Opakowanie: Podoba mi się etykieta. A i kapsel z nadrukiem. Przyciąga uwagę. [5]
              Uwagi: Dzięki Aldachowi mogłem spróbować i na prawdę, już załuję że za chwilę mi się skończy

              Moja ocena: [4.25]
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • Samoglow
                Senior
                • 07-2007
                • 606

                #22
                Odkopię trochę temat, bo ostatnio trafiłem na Martina w sklepie i oczywiście zakupiłem. Butelka jak Sambor, zwrotna wysoka. Szczerze - nie ma się czym zachwycać i z opisów wnoszę, że nie ma to wiele wspólnego dawnym Martinem. Skład - odjazd: różne chmiele, słód karmelowy i... kukurydza! Gratulacje...
                Obecne parametry: 14,0 i 7,0%.
                Proponuje go dołożyć do spisu, bo nie jest to już "Martin Mocny" i w zasadzie jest to zupełnie inne w składzie piwo.
                Last edited by Samoglow; 27-07-2017, 23:06.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎