Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gab, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    #16
    baklazanek napisał(a)
    E-prezes zbiera etykiety więc pewnie ją podmienił
    Na 100%!
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #17
      no bez przesady! bez takich! dostałem je wraz z którąś przesyłek. sam byłem ciekaw piwka, ale było jedno.

      Comment

      • Budvar
        Senior
        • 09-2005
        • 265

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemnozłoty, klarowne [4]
        Piana: przyzwoita, gęsta, całkiem trwała [4]
        Zapach: całkiem przyjemny, z przebijającą słodową nutą [3.5]
        Smak: nie jestem specjalnym fanem mocnych piw, ale to robi wyjątkowo dobre wrażenie - jest i słód i chmiel i moc, a wszystko dobrze wyważone [4]
        Wysycenie: w normie [3.5]
        Opakowanie: najsłabsza strona tego piwa - brak inwencji, brak estetyki [2.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.725]

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Klarowne ale to raczej nie kolor mocnego piwa. Zbyt jasne. [3.5]
          Piana: Nie jest bardzo obfita, raczej średnia, ale jednorodna i bardzo ładnie się trzyma, do końca. Ładnie powolutku najpierw przechodzi w gruby kożuch, później taki dywanik, który trzyma się już do końca. [4]
          Zapach: Miły chmielowy, trochę słodowy, ale stanowczo za delikatny, słabiutki. [4]
          Smak: Całkiem dobra kompozycja chmielowo słodowo goryczkowa. Smaki chmielowo słodowe słabe dość, z czasem słabną jeszcze bardziej. Goryczka natomiast zaczyna z czasem dominować. Wyraźna jest, mocna ale nie ostra. Pijąc to piwo kompletnie nie czuć, że to mocne piwo. Ani mocy, ani charakterystycznego słodowego smaku. Ale jest dobre. [4]
          Wysycenie: Słabe, wyraźnie go brak przez cały czas. [3.5]
          Opakowanie: Klasyczna Gabowska małobrowarowa fajna stylistyka. Żywe kolory, parametry podane. Niestety goły kapsel. [4]
          Uwagi: Bardzo fajne goryczkowe piwo. Przyjemnie orzeźwia, nie muli. Zastanawiające jest tylko to, że smakuje i wydaje się być zwykłym Pilsem a nie Mocnym o 7,8% alkoholu. W każdym razie to co wypiłem zdecydowanie polecam i gdyby było w Krakowie kupiłbym.

          Moja ocena: [3.95]
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • Sokół83
            szynkarz
            • 12-2004
            • 1598

            #20
            Skoro 7,8% to chyba piłeś Super Mocne a nie Mocne. Mocne ma obecnie 6,8%.
            Z INNEJ BECZKI

            www.fotopolska.eu

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnobursztynowy ale mógłby być troszkę ciemniejszy skoro ekstrakt wynosi aż 15 blg. [4.5]
              Piana: Jaka piana jakieś drobne plamy i byle obrączka. Kilka tych piw wypiłem stosując różne metody nalewanie do szkła i nigdy nie wytworzyła mi się piana z prawdziwego zdarzenia tylko taka jak u (tfu ) Żywca - za przeproszeniem. [2.5]
              Zapach: Ciężki słodowy z wyraźnym aromatem chmielu na drugim planie. [4.5]
              Smak: Piwo pełne i sycące. Alkohol delikatnie wyczuwalny. Goryczka ma mniejszy udział w smaku ale jest wyraźna i przyjemna. Bardzo przyzwoite mocne piwo ale lepsze też piłem [4]
              Wysycenie: Niemrawe i szybko znika w szklance. W ustach wyczuwalne do końca. [3]
              Opakowanie: Ładana etykieta na ładnej butelce. Etetyczna i czytelna mimo swojego brązowego monochromatyzmu. Szkoda, że nie podano na niej ekstraktu. Kapsel PP. [4.5]
              Uwagi: Dobre piwo na każdy czas.


              ...ale ta piana...

              Moja ocena: [4.025]
              Last edited by Shlangbaum; 21-07-2006, 23:47.

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa
                W każdym razie to co wypiłem zdecydowanie polecam i gdyby było w Krakowie kupiłbym.
                Są u mnie jeszcze trzy butelki. Kupisz

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoto-bursztynowy, jak to w piwach mocnych. [4]
                  Piana: Niska, drobnoziarnista. Opada i znika w oczach. [2.5]
                  Zapach: Silny, słodowo-alkoholowo-kwiatowa meiszanka typowa dla piw mocnych. Na szczęście tej alkoholowości niewiele, więc wącha się przyjemnie [3.5]
                  Smak: Przede wszystkim piwo jest bardzo treściwe, aż gęste. Lubię tak. Czuć lekką goryczkę, leciutką alkoholowość, pewną słodowość. Gdyby nie trochę nieprzyjemnej gorzkości, byłoby świetnie. Oczywiście w ramach kategorii, która do moich ulubionych nie należy. [4]
                  Wysycenie: Nie za wysokie, a więc typowe dla gatunku. [3.5]
                  Opakowanie: Zmiana szaty graficznej wyszła gabowskim piwom na dobre. Nie powala, ale jest sympatyczna, prosta i stonowana. [4]
                  Uwagi: Nabyte w niezawodnym łódzkim sklepie u Dziada.

                  Moja ocena: [3.65]

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10738

                    #24
                    piję właśnie GAB MOCNE ale moje ma 6,8% alk
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • Gumczas
                      Member
                      • 05-2005
                      • 31

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, choć trochę zbyt jasny jak na ten ekstrakt. [4]
                      Piana: Zaskakująco dobra - gęta, zwarta i długo się utrzymująca, przy picu ładnie odmierza kolejne łyki pierścieniami na szkle. W połowie zostaje już niestety tylko cienki dywanik. [4]
                      Zapach: Przede wszystkim mocno chmielowy, pysznie aromatyczny, choć poza mocnym chmielem trudno coś innego poczuć. [4]
                      Smak: Gorzkie - to pierwsze wrażenie. Naprawdę, mocno gorzkie - to drugie wrażenie. Gorycz od razu atakuje i długo zalega na podniebieniu. Jak już się buzia przyzwyczai do tego potężnego nachmielenia, to da się wyłapać posmaki słodowe, choć dość wątłe. Alkoholu nie czuć w ogóle. Pomimo 15, 1 % ekstraktu smakuje bardziej jak zwykłe pełne. Generalnie pozytywne zaskoczenie. [4]
                      Wysycenie: Na początku bąbelki mocno pracują, ale niestety piwo szybko traci gaz i pod koniec picia trochę już go brakuje. [3.5]
                      Opakowanie: Goły, porysowany kapsel, etykieta ani piękna, ani pomysłowa. Choć brak kontry, komplet informacji jest. Niestety, prezencja piwa na półce sama w sobie do nabycia specjalnie nie zachęca. [3]
                      Uwagi: Choć w sklepie nie wygląda zachęcająco, to w kuflu prezentuje się już znacznie lepiej, jak i w ogóle okazuje się być po prostu dobrym piwem. Na korzyść przemawia również zaskakująco korzystny stosunek ceny do jakości

                      Moja ocena: [3.925]
                      99% of Evil

                      Comment

                      • granat862
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 945

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, jak na 14 w sam raz.Mało klarowne. [3.5]
                        Piana: Średnio pecherzykowa, szyko znika. [3]
                        Zapach: Wyczuwalna wyraźna kwaskowość, w tle wyczuwalne lekki nutki chmielowe. [2.5]
                        Smak: Na pierwszym planie lekkka kwaskowatość, przy połykaniu już wyraźnie gorzkie. [2.5]
                        Wysycenie: Małe, prawie go brak, ale akurat to nie przeszkadza w konsumpcji. [3]
                        Opakowanie: Goły czarny kapsel, etykieta identyczna jak w Super Mocnym i Złotym i to mi się podoba, wszystkie dane na kontrze, 6,8% i 14 ekstraktu. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [2.7]
                        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎