Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Leżajsk / Żywiec, Tatra Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    Tatra była lepsza, bo smakowała jak cienkie, lekko rozwodnione jakotakie piwo.
    Harnaś od razi wali mocnym metaliczno-słodowym-pseudokorzennym smakiem.

    Obecnie chyba i tak Tatra troszkę bardziej wypijalna od harnasia, ale może z tego względu że dawno nie piłem harnasia.

    Wniosek jeden: lepiej dodać złotówkę i huknąć Ciechana ze smakiem

    BTW> tatra i harnaś to ma swój target a dla niego ważna jest tylko cena i %
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • Tschabe
      Senior
      • 08-2011
      • 105

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złocisty, raczej jasny, klarowny. [4]
      Piana: Niska, szybko się ulatnia głośno sycząc. Zostaje niepełna obręcz oraz trochę osadu na ściankach. [2.5]
      Zapach: Bardzo słaby, słodowy z jakąś chemią. Nie jest najgorszy. [2.5]
      Smak: Wyraźna goryczka na dobrym poziomie, a do tego sporo alkoholowych i chemicznych posmaków. Jest trochę wodniste. Nie wygląda to najlepiej, ale biorąc pod uwagę cenę, przymknę oko na wady. [2.5]
      Wysycenie: Zbyt duże przez cały czas, uprzykrza picie. [2]
      Opakowanie: Charakterystyczna żółta etykieta z góralem. Medale "Tradycyjnie Warzone" i "Browar w Żywcu" można było sobie darować. Zamiast nich wypadałoby podać ekstrakt, bo tego zabrakło. [3]
      Uwagi: Wśród popularnych koncerniaków po 2 zł wypada chyba najlepiej. Jest np. dużo lepsza od Wojaka i smakiem pokonuje Harnasia. I tak chyba miało być...

      Moja ocena: [2.575]

      Comment

      • Latarnik
        Premium Lamplighter
        • 06-2004
        • 4998

        Czy wersja eksportowa o nazwie Tatra Beer to to samo piwo?
        Jesli tak to mozna w stopce napisac, ze ma 6% alkoholu.
        To jedno z najtanszych piw w USA, 4-ro pak w puszce kosztuje $4.55 czyli nieco ponad dolara za puszke.
        No i moglby ktos dorzucic do tematu fotke tego piwa bo jak dotad nikomu sie nie chcialo
        5410 kapsli z wypitych piw
        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

        Comment

        • R_F
          Senior
          • 11-2003
          • 159

          A u nas to za 1,5 zł idzie kupić, tylko ze pić się tego nie da bo śmierdzi mydlinami a data ważności to 22.11.2012. Podlałem nią kwiatki w ogródku, mam nadzieję, że nie padną

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
            Czy wersja eksportowa o nazwie Tatra Beer to to samo piwo?
            Jesli tak to mozna w stopce napisac, ze ma 6% alkoholu.
            To jedno z najtanszych piw w USA, 4-ro pak w puszce kosztuje $4.55 czyli nieco ponad dolara za puszke.
            No i moglby ktos dorzucic do tematu fotke tego piwa bo jak dotad nikomu sie nie chcialo
            Jest produkowana również w Warce, wyglądem się nie różnią.
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • langlager
              Junior
              • 05-2013
              • 18

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasny, trochę złotawy [4]
              Piana: niska, szybko opadająca [2]
              Zapach: słodowy jednak mało wyczuwalny, średnio ładny [2.5]
              Smak: lekka goryczka, delikatne [3]
              Wysycenie: za niskie [2.5]
              Opakowanie: żółte kolorystyka z czarnym napisem Tatra jasne pełne [3.5]
              Uwagi: obecnie najlepsze piwo koncernowe

              Moja ocena: [2.775]

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6134

                Piwo zostało wypite i przypomniało jak to było dawniej...

                Choć nie było najgorzej to wracanie do tego piwa jest związane raczej z koniecznością sklepową lub okresowym sprawdzeniem...

                Wielu nie zastanawia się nad tym co pije i pije "to" jako dobre...

                Ogólne wrażenie jest takie... - jak potrzeba to do "popicia" bierzesz wszędzie dostępne, tanie piwo o smaku piwa... i nie dziwię się że ludzie pakują na full Tatrę...
                Piwo zimne wchodzi bez problemu i ma w upały rekordowe branie... dobre i to...
                Attached Files

                Comment

                • Szakali
                  Senior
                  • 08-2013
                  • 572

                  Miałem wczoraj okazję pić tatrę Kupiłem z braku ciekawych propozycji na półce, a i też chciałem sobie przypomnieć jej smak. Piwo miało nawet całkiem fajny kolor, nie był taki rozwodniony.Piana jak na takie piwo nawet się pojawiła i była przez chwilkę...mam wrażenie, że lepiej niż w przypadku innych koncerniaków .W smaku piwo mocno słodowe, lecz bez nachalności.Dobrze schłodzone było całkiem pijalne i tak właśnie tatrę kojarzyłem.
                  A za cenę 1.70 bo za takową piwko kupiłem jest to chyba najlepsza koncernowa propozycja.
                  Chyba częściej będę je kupować na zapitke.

                  Comment

                  • Szakali
                    Senior
                    • 08-2013
                    • 572

                    Dziś znowu mam okazje napić się tatry , tak dla odmiany nalewałem ją po czesku i nawet się piana trochę trzyma . A jeżeli chodzi o smak to jest okropny ...jest mdłe , ma jakiś szmaciany zapach i mocno alkoholowy posmak . Choć dalej zaznaczam ,za 1.80 to dobre piwo, bo zimne dobrze wchodzi i da się wychlać .

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      Na ten moment to najlepszy wyrób piwopodobny w tym segmencie cenowym z wielkich koncernów oczywiście. Mając do wyboru Harnasia, Żubra, Wojaka, Tatrę czy inną Warkę, zdecydowanie sięgnę po Tatrę.

                      Jak pusto w portfelu, lub typowa piwna Sahara, to można wypić bez większych skrzywień
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Klarowne, bursztynowe. Złego słowa nie powiem! [5]
                        Piana: Dość intensywna, nieźle brudzi szkło, jednak szybko opada do dziurawej firanki, po pewnym czasie obrączka. [3]
                        Zapach: Lekka kwasowość i coś... nie umiem za bardzo zdiagnozować co - masło, skarpeta... No nie za bardzo piwny... [2]
                        Smak: No przynajmniej wiem, że TO coś ma smak!
                        Lekki słód, lekka kwasowość, śladowa, tępa jak but goryczka. "Jakoś" pijalne, ale wątpię czy dam radę skończyć... [2]
                        Wysycenie: Oczywiście dużo za duże, szczypie w gardło, zalega w żołądku i utrudnia jakąkolwiek ocenę smaku. [2]
                        Opakowanie: Z dzisiaj ocenianych koncerniaków estetycznie najlepsze. Oczywiście informacje żadne. [2.5]
                        Uwagi: Seticzka samoudręczanie za grzech ateizmu cz 3.

                        Moja ocena: [2.275]
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • cielak
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 2890

                          Seta. A ty karę sobie jakąś zrobiłeś czy to zamierzony cel "samobójczy" Takie piwa oceniasz że mam wrażenie jak byś chciał opuścić ten "Nasz" świat
                          zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            Uznałem, że mam za wysoką średnią. Poza tym jestem ateistą, więc nie ma piekła, to se chociaż jeden dzień pocierpię...
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6134

                              Nawet niektórzy postępowi Chrześcijanie nie wierzą w tzw piekło z ogniem i smołą bo Biblia o tym nie pisze...
                              - więc takiego piekła nie ma... jeżeli to główny powód ateizmu czas na Biblię!

                              Comment

                              • Seta
                                Piję piwo
                                • 10-2002
                                • 6964

                                No jeszcze racjonalizm, a poza tym wolę mniej brutalną literaturę.
                                Dobra. Pax.
                                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎