Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Leżajsk / Żywiec, Tatra Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6134

    Brutalna... o wiem: Jak działa HGB!

    Comment

    • pepesza6
      Junior
      • 03-2014
      • 2

      tatra pils

      Fajnie bo wpisy sięgają roku 2001..
      Odkąd pamiętam zawsze w miarę możlwości kupowałem piwo w opakowaniach szkalnych najlepiej zwortnych
      Jestem wzrokowcem, tatra "zółta" kosztowała 2.20 na butelce ( sugerowana cena detaliczna).
      Oczywicie można ją było kupić taniej tu i uwdzie....
      Co się stało,że w miarę upływu czasu na butlece pojawiło się 1.99?.Wszystko drożeje, a jak ktoś zauważył koncerniaki robią niespodzianki nie tylko cenowe, kiedyś tatra miała 5 i coś%,obecnie 6.
      Piszę z krakowa, sieci sklepów 24h Kacyk uczyniły rewolucję cenową.
      Tatra na stałe ( żółta, but. zwrotna) kosztuje nie więcej niż 1.79. Co jakiś czas można ją kupić jako uwaga hit miesiąca za 1.55.....
      Tatrę świadomie i większych ilościach popijam od jakiś 6 lat.
      od zawsze pamiętam, że nawet nie należycie schłodzona wchodziła najlepiej ze wszystkich koncernówek.
      Ostatnimi czasy "taterka" zalatuje taką "twardą wodą" i czasem mam wrażenie, że jest to naprawdę tanie piwo, które mogło by być również sprzedawane w 1l plastikowych butelkach.
      Na prmocji cenowej kupiłem kiedyś tyskie gronie ( 1.99) i o niebo lepsze. Oczyiscie obydwa piwa zalatują syntetyczną goryczka i posmakiem takim słodkawym, ale właśnie tyskacz lub żubr, który obecnie piję pisząc ten post - wchodzi gładko, jest orzeźwiający, syntetycznie lekki. Wydaje mi się ,że takie cechy spełniała kiedyś tatra.
      W każdym razie jesli w detalu można ją sprzedać ( tatra) za 1.55, rzeczywiście można ją kupić naprawdę wszędzie to jakie są ceny wyprodukowania samego piwa ( przecież są ceny transportui produkcji opakowania) to czasem lepiej nie myśleć, jak i z czego to jest zrobione.
      Najgorsze ( taterka) ,że naprawdę się moim zdaniem pogorszyła,,,

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        Chyba nie kacyk, tylko Kocyk, jak już coś, Waść Pan piszesz, jakbyś był na delikatnym "kacyku"
        Last edited by Mario_Lopez; 19-03-2014, 18:21.
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • pepesza6
          Junior
          • 03-2014
          • 2

          tak kocyk.

          Comment

          • Szakali
            Senior
            • 08-2013
            • 572

            Tatra nigdy nie była dobrym piwem jak dla mnie, jest to raczej opcja na niskobudżetowe najebki.Sam nie raz kupiłem tatrę jak wracałem z trasy rowerowej by wypić ją ledwo wychodząc ze sklepu, duszkiem niemal na eks.
            Last edited by Szakali; 19-03-2014, 18:54.

            Comment

            • Mario_Lopez
              Senior
              • 08-2009
              • 991

              Macie zdrowie Panowie Na eksa to wole lżejsze piwa, bo po Tatrze, Harnasiu, Żubrze wypitych na szybkiego, na upale potrafiłem wymiotować.
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


              EBE EBE

              Comment

              • Szakali
                Senior
                • 08-2013
                • 572

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
                Macie zdrowie Panowie Na eksa to wole lżejsze piwa, bo po Tatrze, Harnasiu, Żubrze wypitych na szybkiego, na upale potrafiłem wymiotować.
                Uwierz, że jak zrobię 100 km na rowerze w upale, to tatra potrafi smakować jak najlepsze piwo Pamiętam stare czasy jak jeździłem bez grosza przy dupie, gdzieś na trasie nazbierałem butelki na zimną tatrę z lodówki Nie zapomnę tego do końca życia.
                Wracając do tematu tatra to nędzny sikacz, lecz te piwo osiągnęło wielki sukces głównie za sprawą dostępności i niskiej ceny.U mnie w lokalnych sklepach to całymi skrzynkami biorą.
                Nie raz byłem świadkiem jak chłopy wpadały do sklepu z budowy i nie było tatry w lodówce to prawie sklep byli wstanie roznieść

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  zdurniałem

                  Chciało mi się pić, a że byłem po pieczywo i obok stała Tatra pils w butelce po 1,69zł w promocji to się skusiłem. Dawno nie piłem, to myślę odświeżę temat.

                  Schłodzona, pita w domu ze szklanki 0,5
                  Pierwszy łyk.
                  lekko rozwodniona tatra mocna plus 2 kieliszki wódki.

                  No nie tęgo. Lekka to ona nie jest. HGB plus dodatki pięknie ukazały nuty spirytusowe.

                  Plusem jest wygląd. Kolor jasne złoto, piana średnie pęcherzyki, szybko opadła, ale pozostał 2 mm kożuszek i nawet delikatnie oblepiała szkło. Szok!

                  Aromat, etylowo, kwaśno słodowy, typowy dla mocarzy z dyskontu.
                  Smak: goryczka jest, ale od alkoholu.
                  Tragedii nie ma, bo pić mi się chciało, ale było blisko tego, żeby dolać tam soku z grejpfruta. Nawet je szybko wypiłem, ale jak pomyślałem, że miałbym wypić drugie, aż mnie wzdrygnęło.

                  3 litera od końca to H i wersję z Leżajska już sobie daruje na kolejne 2 lata.

                  dureń
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Mario_Lopez
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 991

                    Zmiana etykiety Tatry Jasnej Pełnej i Mocnej, nawet coś farmazonów na kontrze nabazgrali.

                    Niestety zdjęcia nie wrzucę, bo nie kupowałem a nie będę błaznował w sklepie i robił zdjęć etykiety telefonem.

                    Takie info tylko, dla zainteresowanych.
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                    EBE EBE

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      kurde wychodzi na to, że jestem tescowym błaznem

                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 991

                        Tesco to Tesco, a nie mały sklepik osiedlowy gdzie masz piwa przy samej ladzie, więc jesteś usprawiedliwiony po części

                        Co nie zmienia faktu, że dla mnie to z deka błaznowanie, ale mną się nie przejmuj

                        Na zdravi!
                        Last edited by Mario_Lopez; 04-04-2014, 14:28.
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          aaa no to tak takie słit focie pani ekspedientki mogą być stresowe:]

                          W tesco i innych większych sklepach robię foty telefonem w celach:
                          -żeby później sprawdzić na bbizie czy warto kupić (dot. piw których jeszcze nie piłem)
                          -zapamiętać gdzie dane piwo (z tych codziennych) jest i w jakiej cenie
                          -żeby wstawić tekst lub fotę w promocjach piwnych jak coś jest godnego uwagi


                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Mario_Lopez
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 991

                            No dlatego mówię, że jesteś usprawiedliwiony, a ja bym wyglądał komicznie w małym sklepiku robiąc zdjęcia i to jeszcze Tatrze By sobie śliczne Panie o mnie mogły pomyśleć, że mam nie równo pod sufitem
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                            EBE EBE

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6134

                              Dobra to ja się też decyduję na ocenę.

                              Piwo w nowej szacie czekało parę dni i jest impuls żeby się z nim rozprawić.

                              Piwo jest trochę inne jak go zapamiętałem /pewnie złudzenie/.

                              Piana - średnia, na dłużej warstewka ale z full laceingiem.
                              Barwa - złoto.
                              Aromat - słód i coś jakby od chmielu, granulatu.
                              Gaz - średni.
                              Smak - zbożowość na lekkim kwasku, goryczka jest. Na początki znośna potem coraz gorsza.

                              Szmaty nie było... pewnie nie dawno lane.

                              Grafika 100% zmian, młodszy góral z szaleństwem w oczach i kapselek nowy
                              Attached Files

                              Comment

                              • Mario_Lopez
                                Senior
                                • 08-2009
                                • 991

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi

                                Grafika 100% zmian, młodszy góral z szaleństwem w oczach i kapselek nowy

                                Bo tamten wcześniejszy może umarł, a ten jest dobrze naćpany i stąd ten obłęd w oczach
                                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                                EBE EBE

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎