Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Leżajsk / Żywiec, Tatra Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • granat862
    Senior
    • 12-2004
    • 945

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bl4ch Wyświetlenie odpowiedzi
    polać wusztów na fojerce
    Intrygujące poruwnanie
    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

    Comment

    • Lacriferno
      Senior
      • 07-2005
      • 783

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bl4ch Wyświetlenie odpowiedzi
      Na przestrzeni lat smak Tatry się popsuł.
      Może za krótko leżakowało? Być może na przestrzeni kolejnych kilku lat smak uległby znacznej poprawie.

      Comment

      • kjaros
        Senior
        • 03-2007
        • 377

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasny bursztyn [4]
        Piana: Niska ale drobna piana. W porównaniu z poprzednimi piwami długo się utrzymała [3.5]
        Zapach: Ledwo wyczuwalny słodowy zapach [2]
        Smak: Słodowy. Wyczuwam ten nieokreślony posmak z Noteckiego. Na końcu nutka chmielowej goryczki. [3]
        Wysycenie: Solidne wysycenie do samego końca. [4]
        Opakowanie: Poprawne techniczne. Ale facet na etykiecie mnie nie kręci. [3.5]
        Uwagi: Straszna masówka. Wypite i ocenione dla podbicia "licznika"

        Moja ocena: [2.825]
        Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lacriferno Wyświetlenie odpowiedzi
          Może za krótko leżakowało? Być może na przestrzeni kolejnych kilku lat smak uległby znacznej poprawie.
          Tatra w ogóle leżakuje ?


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • woli
            Senior
            • 10-2003
            • 121

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
            Tatra w ogóle leżakuje ?

            Zalega w sklepach

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładny ciemno złoty. [4.5]
              Piana: Do uzyskania dopiero przy dość energicznym nalewaniu. Biała, średnioziarnista utrzymująca się ok. minuty po czym znika, pozostając tylko w postaci okręgu przy ściankach kufla. [2]
              Zapach: Średnio intensywny, czuć delikatnie słód, oceniając jako całokształt trochę jakby bez wyrazu. [2.5]
              Smak: Stosunkowo pełne w smaku, lekko słodowe, z bardzo delikatną goryczką pojawiającą się dopiero po dłuższym czasie po przełknięciu. [4]
              Wysycenie: Jak dla mnie trochę za niskie nagazowanie, co również odzwierciedlają z rzadka widoczne bąbelki. [3]
              Opakowanie: Estetyczne, fajnie skontrastowane kolory i nawet niezły kapsel. Niestety brak informacji o ekstrakcie na kontretykiecie. [4]
              Uwagi: Moim zdaniem jest to jedno z lepszych piw koncernowych z niższego segmentu cenowego. Porównując z tego typu piwami z innych koncernów, takimi jak Harnaś czy Żubr, Tatra zdecydowanie wypada najlepiej.

              Moja ocena: [3.25]
              Last edited by YouPeter; 23-09-2009, 19:50.
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • Mario_Lopez
                Senior
                • 08-2009
                • 991

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemne złoto / Jasny bursztyn (jak kto woli). [4.5]
                Piana: Pojawia się podczas nalewania, gruboziarnista, niestety po kilkunastu sekundach opada całkowicie. [2.5]
                Zapach: Słód, i nic poza tym. [3.5]
                Smak: Tu trochę lepiej niż w zapachu, bo czuć wyraźny słód, oraz delikatny chmiel w tle. [4]
                Wysycenie: Odpowiednie, niby bąbelków nie widać, ale piwko drapie cały czas. [4]
                Opakowanie: Na pewno wyróżniające się na półce, estetyczna etykieta/puszka. Niestety brak informacji o ekstrakcie. [3.5]
                Uwagi: Do niedawna oceniałem to piwo poniżej przeciętnej, teraz jednak muszę zmienić zdanie, gdyż smakuje o wiele lepiej niż jeszcze np. rok temu.

                Moja ocena: [3.675]
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                EBE EBE

                Comment

                • Mario_Lopez
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 991

                  Od mojej ostatniej oceny tego piwka zmieniło się jedynie to, że kupuje je ostatnio częściej, i nie odczuwam w żadnym wypadku pogorszenia smaku, dodatkowo w kilku sklepach u mnie są świetne promocje związane z Tatrą, butelkowa 2,05 zł + kaucja, a puszkowa 2,40 zł.
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                  EBE EBE

                  Comment

                  • Radical
                    Senior
                    • 03-2008
                    • 145

                    W Warszawie tatra butelkowa kosztuje 1.99 + butla w sieci Żabka. U mnie to koszt ponad 6zł Za tyle mo mam sześciopak Masternusa w 0.5l PET'ach. (Sieć ALDI). Tak widzę, że narzekacie na Tatrę, a ja za takim piwem i to za 2zł tęsknię od czasu Winterhopfen...

                    Ktoś tam wspomniał o leżakowaniu ? Do większości Polskich piw są dodawane enzymy chemiczne dla przyspieszenia produkcji
                    Last edited by Radical; 15-07-2010, 02:54.
                    Radical.

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      w ostatnim czasie, odkąd jest ta promocyjna cena 1,99 za butelkę, odczułem znaczne pogorszenie w smaku Tatry... Teraz jej smak jest całkowicie płaski... Jest po prostu niedobra, nieco za słodka i smakuje jak piwa z jeszcze niższej półki
                      Last edited by Mario_Lopez; 26-10-2010, 17:14.
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • ocer
                        Junior
                        • 03-2010
                        • 2

                        Ktoś wcześniej napisał, że to piwo do podbijania licznika i trudno się z tym nie zgodzić. U nas na miasteczku agh można je dostać w lewiatanie za 1.89zł* (taniej niż na promocji) i cieszy się sporą popularnością wśród studentów, głównie z powodu na cenę... Piana, barwa, czy smak u takiego odbiorcy nie mają większego znaczenia - bo w końcu po którymś piwie wszystko wchodzi jak woda ;x.

                        Ale nie ma co specjalnie psioczyć, bo piwa do 2zł, które się czymś wyróżniają można policzyć na jednej, no może dwóch rękach. No i jak to w piwach koncernowych bywa - raz się trafi coś zdatnego do picia, a raz całkiem coś do pierwowzoru nie podobne.

                        *jakby poszukać po necie to i za 1.65zł znajdzie...

                        Jeśli sam miałbym oceniać to myślę, że coś pomiędzy 2,5 a 3. Ot takie piwko do wypicia, a nie smakowania ;d.

                        Comment

                        • szu29
                          Member
                          • 04-2011
                          • 98

                          Hmm poczęstowany tym piwo podobnym produktem stwierdziłem że można go wypić
                          nad niczym nie będę się rozwodził bo nie ma ma nad czym. Gościu kupił je za symboliczna złotówkę i myslę ze więcej warta nie jest. Ocena 1/5 Zdatna do picia jedynie schłodzona.
                          http://www.bogatyojciec.pl/?A=59337

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9733

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasnozłoty, pozytywny. [4]
                            Piana: Brudnobiała, średniowysoka, nietrwała. [3]
                            Zapach: Na początku chmielowy, dalej pojawia się jakaś mdląca chmura, pachnąca, jak różowa polewa na foliowanych ciastach z dyskontu... [2]
                            Smak: Trochę nijaki, słaba goryczka i lekki alkohol w tle. [3]
                            Wysycenie: Dość wysokie, ale jeszcze nie przesadzone. [4]
                            Opakowanie: Żółto-czarna pucha, motywy góralskie, ale nazwa i konotacje podhalańskie zmarnowane. Przyznać trzeba, że wzornictwo dopracowane. [3.5]
                            Uwagi: Kupiłem i wypiłem tylko dlatego, aby mieć punkt odniesienia do grzańca. Jednak zostanę przy piwie .

                            Moja ocena: [2.775]

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Jeszcze chyba ze 2-3 lata temu było to bardzo lekkie, dość wodniste i co za tym idzie orzeźwiające piwo. Takie w sam raz żeby huknąć jedno, dwa po robocie w ramach oranżady (bo cena poniżej 2zł za butelkę jest całkiem dobra i w cenie oranżady

                              Ale to były czasy jak Tatra miała 5% z mniejszym czy większym hakiem.

                              Teraz piję Tatrę z nową etykietą z 6% alkoholem i wyraźnie zmienili smak.
                              Jest już bardziej słodowe, mocniejsze w smaku, lekko metaliczne i już nie jest takie orzeźwiające.

                              O dziwo cena w promocji 1,79zł więc jeszcze taniej jak przed 2-3 laty.

                              Wnioski, chyba są jasne. Raczej składniki nie potaniały na przełomie tego czau, więc z bardzo przeciętnego piwa zrobili słabo jakościowo mocne popłuczyny robione z koncentratu. Zrównało się z Harnasiem i chyba z nim ma teraz konkurować.

                              Chyba nie powtórzę pomimo fajnej ceny.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • zgoda
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 3516

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                                Zrównało się z Harnasiem i chyba z nim ma teraz konkurować.
                                Wart swój swego. Trudno powiedzieć kto był pierwszy, chociaż moim zdaniem Tatra.
                                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎