Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Królewskie, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • StaryKocur
    Senior
    • 01-2002
    • 1521

    #16
    Często zdzra mi się pić po kolei kilka gatunków piw o tej samej mocy, właśnie w celach porównawczych. I ta metoda na ogól skutkuje.
    Tym razem tez.Z negatywnym rezultatem dla Krolewskiego

    SK
    Piwo pite z umiarem
    nie szkodzi w żadnych ilościach.

    Comment

    • baklazanek
      † 2014 Piwosz w Raju
      • 08-2001
      • 3562

      #17
      Spodziewałem się czegoś gorszego niż zastałem. Alkohol był wyczuwalny ale nie tak bardzo jak w innych piwach tego rodzaju. Nie znając jego rodzaju zaliczył by go raczej jako Full.
      Nie zraziłem się ale też nie zachwyciłem.

      Moja ocena: [2.85]

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #18
        Trzeba było wypróbować, skoro znieniła się etykieta na owalną (każdy pretekst dobry). Piana do niczego. Zapach niby porządku, ale czegoś w nim brak. Goryczka OK. Tylko ten smak alkoholu, coraz bardziej intensywny.

        Moja ocena: [3.225]
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          #19
          Naprawdę knot.
          Piana opada szybciutko, kolor zwyczajny, pospoliciepilsowy.
          W smaku całkowice chybione połączenie ostrej goryczki i wyraźnej słodyczy. Do tego posmak i zapach alkoholowy.
          Ponownie, po długim czasie, utwierdzam się w przkonaniu, że zdecydowanie nie lubię tego piwa.
          Ocena: 2 (1-6)
          Attached Files
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • vonprzemas
            Gość
            • 02-2002
            • 34

            #20
            Drodzy Bracia w Piwie,
            Czytam sobie Wasze wynurzenia a propos różnych piw pijanych to tu to tam.
            Przeczytałem wsztsko co tyczy Warki Strong i Mocnego Króla. Jest jednak prawdą to, że nie ma obiektywnie dobrego piwa. Są takie, które nam z jakiś powodów smakują i takie, które powodują torsje czy lęki metafizyczne.
            Uwielbiam Mocnego Króla. Dbam o niego i wyszukuje sklepiki, gdzie można być pewnym świeżości. Znam taki na Smolnej w Warszawie. Inny, który jest przeze mnie uczęszczany, na Międzynarodowej, dysponuje Królem, ale często wątpliwej jakości. Nie wyczuwam w tym piwie spirtu. Piwo ma piekną pianę i wyrazisty, ale "spokojny" smak i aromat.Jest klarowne, rzadko mętne. Zdarzają sie przypadki smaku jakby wprost ze świeżo czyszczonych kadzi. Jest to dość powszechne i obrzydliwe. Jednak Mocny Krol jest dla mnie piwem równym. Daję mu 5/6/ choć widziałbym w tym piwie trochę więcej aromatu lekko ziołowego coś jak kiedyć miał Świętej Pamięci Budvar.
            Niech żyje piwo
            Przemek vel vonprzemas

            Comment

            • Czapayew
              Senior
              • 10-2002
              • 1966

              #21
              Dla mnie - najlepsze z "Królewskich"
              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

              www.zamkoszlaki.com
              www.piwnekapsle.net

              Comment

              • Gambrinus
                • 06-2001
                • 696

                #22
                Piekna i trwala piana, ladny kolor, przyjemny slodowo-chmielowy aromat, konkretna goryczka, pelny smak, moje jedyne zatrzezenie to nieco zbyt wyczuwalny alkohol, ale ja generalnie nie lubie mocnych pilsow. W dodatku $0,99 za 0,5 l butelke ($1.13 z podatkiem wliczajac 5c kaucje), na pewno bede do niego wracal. Ogolnie: 4+ (2-5)
                Popieraj małe browary!!!
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  #23
                  Od czasu, do czasu pojawia się u mnie. Kolorzłocisty, nieco bardzisj wyrazisty niż u przeciętnych pilsów. Piana łądna, ale za to nietrwała. Nasycenie CO2 dobre. Zapach delikatny, chmielowy. W smaku równowaga między lekkimi słodami a przyjemną goryczką. Jedyny minus to ogólnie mało wyrazisty smak. Choć z drugiej strony taka lekkość u piwa mocnego może być uważana za cechę dodatnią.

                  Moja ocena: [3.425]

                  Comment

                  • vonprzemas
                    Gość
                    • 02-2002
                    • 34

                    #24
                    królewskie mocne

                    Kochani Bracia w Piwie,

                    Rzadko bywam i zabieram głos. Mam ci ja pytanie do Brata w piwie, który stwierdził. że Król Mocny to piwo typu pils!
                    Wszelka literatura piwna od BrauereiLexikon z 1910 roku określa typy piw wedle mocy! Kolor jest w tym przypadku sprawa drugorzędną.Można dzielić na dolne i górne, ale generalnie to moc decyduje o typie.
                    Pils czyli jasne pełne to ekst. 12,5 % i mocy 5.6 abv. Dalej ida marcowe, koźlaki z wariantami dubeltowe marcow ei dubeltowy koźlak. Jak bym Mocnego króla sklasyfikował jako dubeltowe marcowe.
                    Szczęśliwego Nowego Roku
                    Przemek

                    Comment

                    • Gambrinus
                      • 06-2001
                      • 696

                      #25
                      Uzylem okreslenia "mocny pils" majac na mysli jasne piwo otrzymane metoda dolnej fermentacji, niestety w mojej opinii podana przez mojego przedmowce klasyfikacja niespecjalnie przystaje do wspolczesnych piw produkowanych metoda High Gravity Brewing, ktorych ostateczna zawartosc ekstraktu jest ustalana przez dodanie wody do odfermentowanej brzeczki. Krolewskie mocne nie jest piwem marcowym, ewentualnie moge sie zgodzic na "mocny lager".
                      Popieraj małe browary!!!
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • Pogoniarz
                        † 1971-2015 Piwosz w Raju
                        • 02-2003
                        • 7971

                        #26
                        Jest to piwo z niestety alkoholowym smakiem i zapachem.Barwa złota.Piana nawet całkiem trwała.Kupiłem puszkowe i na denku zauważyłem B/B YY-czyli Kujawiak .Warzone?Rozlewane?Mylę się?Ja już mam naprawdę dość tych zgadywanek
                        Samo piwo da się wypić do końca,ale na tym jednym przerwa nastąpi na bardzo na długi czas.Może dzięki GŻ na zawsze...
                        Last edited by Pogoniarz; 06-02-2004, 22:02.


                        Prawie jak Piwo
                        SZCZECIN

                        Comment

                        • iommi
                          Senior
                          • 07-2003
                          • 1522

                          #27
                          Słabiutkie to Królewskie Mocne. Piana mizerna, a około połowy kufla po CO2 pozostają smętne resztki. Jedyne wspomnienie po konsumpcji to straszliwy alkoholowy (wprost słodki) posmak w ustach...
                          Dodam jeszcze, że trafione w rybnickim REALU, konserwa (2,4 zł). Jak dla mnie piwo na koślawą "dwóję", nie ma sensu do niego wracac
                          *****************************

                          Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                          *****************************

                          Comment

                          • bury_wilk
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 2655

                            #28
                            Kolor złoty, przechodzący w jasny bursztyn. Piana biała, gęsta i równa, drobnoziarnista. Opada w kilka minut, zostawiając dość trwałą obrączkę na brzegach kufelka. Nasycenie za duże. Pęcherzyki są spore i jest ich niemało. Z czasem zmniejsza się i ich liczba i wielkość. Zapach mało zdecydowany, chmielowo- sładkawy, leciutko trąca alkocholem. W smaku dominuje słód, daje się też wyczuć bardzo delikatny, ciekawy posmak palonego karmelu charakterystyczny dl aporterów. Czuć trochę alkochol. Po przełknięciu na podniebieniu pozostaje goryczka i na trochę tam zostaje. Opakowanie eleganckie, proste, charakterystyczne jest najmocniejszą stroną tego piwa. Ogólnie, to przeciętne.

                            Moja ocena: [3.35]
                            Lubię kiedy się zieleni
                            Lubię jak się piwo pieni...

                            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                            Comment

                            • Pesti
                              Junior
                              • 02-2004
                              • 1

                              #29
                              Piwo bardzo mi smakowało myślałem że będzie gorsze ale sie miło zaskoczyłem po pierwszym łyku (uwaga kac męczennik!!)

                              Moja ocena: [4.025]
                              ---------------
                              Ocena usunieta z rankingu.
                              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                              Art, Admin

                              ---------------

                              Comment

                              • iron
                                Senior
                                • 08-2002
                                • 6703

                                #30
                                bury_wilk napisał(a)
                                Zapach mało zdecydowany, chmielowo- sładkawy, leciutko trąca alkocholem.

                                No nie wiem czym ten zapach trąca, ale na pewno nie alkocholem FCJP
                                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                                Rock, Honor, Ojczyzna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎