Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek Śląski, Mocne Dobre

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dziku
    Senior
    • 12-2002
    • 1992

    #76
    ppns napisał(a)
    Tak , są trzy rodzaje mocnych dobrych z Lwówka.
    1) Mocne Dobre pasteryzowane ( 0.5 l , 0.33l )
    2) Mocne Dobre niepastreytzowane ( 0.5 l )
    3) Mocne Dobre Polskie
    Nie mylmy asortymentu opakowań z ilością piw.
    Nie mylmy. Czytajmy dokładnie parametry piwa na etykietkach i wczuwajmy się w smak piwa. Jesteśmy w końcu świadomymi jego konsumentami... Czytajmy w końcu chociaż parę postów wyżej dyskusję w której zabieramy głos...
    No to jeszcze raz.
    Ad 1) Dobre Mocne pasteryzowane w opakowaniu 0,33 ma zupełnie inne parametry (15,2/7,8) niż w opakowaniu 0,5. (to ma 15,8/7,8). Skany etykiet są powyżej, różnica parametrów jest widoczna. Poza tym oba te piwa różnią się smakiem, kolorem i pianą. Wiem, bo piłem i nawet opisałem. Czyli są to dwa różne piwa.
    Ad 2) Dobre Mocne niepasteryzowane (ale z dziwnie długą datą ważności) jest tylko jedno 15,8/7,8 Smak ma inny niż oba piwa opisane w punkcie 1.
    Ad 3) Mocne Dobre Polskie - też jak na razie jest tylko jedno.
    Dziku


    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #77
      Oceniam wersję pasteryzowaną.
      Barwa ciemny bursztyn.Moja Kobitka myślała,że to ciemniak(hi,hi)
      Gaz-nasycenie bardzo przeciętne,stonowane,bąbelki nie grasują po szklance.
      Smak-bardzo pełny,przebija się wyraźna słodkawa nutka,ale nie jest nachalna,nie czuć posmaku alkoholu.
      Piana-raz bujna z piękną czapą,to znowu szybko znkająca.Wyraźnie czuła na temperaturę piwa.
      Zapach głęboki-słodkawo-chmielowy
      Opakowanie butelka typu Euro,szata graficzna niezła,na kapslu podany ekstrakt.

      A propos dyskusji.U mnie występuje
      Mocne dobre niepast. 15.8%,7.8%,0.5l
      Mocne dobre past. 15.2%,7.8%,0.5l ciężko dostać.
      Dobre Mocne polskie past. 15.2%,7%,0.33l

      Moja ocena: [4.35]
      Last edited by Pogoniarz; 30-09-2003, 08:54.


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • dziku
        Senior
        • 12-2002
        • 1992

        #78
        Pogoniarz napisał(a)
        (...)A propos dyskusji.U mnie występuje
        (...)Mocne dobre past. 15.2%,7.8%,0.5l ciężko dostać.
        Ano właśnie... ciężko dostać. Ja piwo "Mocne Dobre" o tych parametrach piłem tylko raz. Dostałem od PPNS'a na giełdzie w Żywcu. W Łodzi dostępne jest ono z parametrami 15,8/7,8 i ma zupełnie inny smak.
        Nie masz może skanu etykiety z butelki 0,5l ? Ciekawy jestem czy jest podobna do tej z "bączka".
        Dziku


        Comment

        • Sven
          Senior
          • 09-2003
          • 1211

          #79
          Mocne Dobre niepasteryzowane.
          Kolor głęboki, ciemnobursztynowy! Niezbyt mocno gazowane, ale ja to lubię, smak świetny, słodki, ale słodowo a nie cukrowo! Piana niezbyt trwała, ale osadzała się na ściankach szklanki, zapach lekko prażonego słodu, opakowanie zwykłe, ale etykietka w ciekawym kształcie! Bardzo dobre piwo!

          Moja ocena: [4.575]
          Celia, cerevisia et conventus.

          Comment

          • robox
            = kapslarz =
            • 11-2002
            • 8188

            #80
            Mocne Dobre zmieniło etykietę, niestety nie mam możliwosci technicznych jej zaprezentowania.
            Na środku duży napis Śląski, pod spodem Mocne Dobre z podpisem właściciela browaru, piwowarek z beczką został, tylko, że na złotym tle, adres lwóweckiego browaru widoczny (także internetowy).
            Niestety ze zmianą etykiety poszła zmiana cen piw niepasteryzowanych ze Lwówka. Mocne Dobre ze 1,80 na 2,10 złotego, Książece ze 1,55 na 1,90.

            Comment

            • Emiliano
              Gość
              • 01-2004
              • 8

              #81
              Dobra wiadomość dla mieszkańców Warszawy!
              Obydwa piwa niepasteryzowane z browaru Lwówek Śląski są dostępne w sklepie "Jola" na ulicy koszykowej 53. Bywa tam też niepasteryzowany Gambrynus.

              Comment

              • Piecia
                Senior
                • 02-2002
                • 3307

                #82
                Nabyte w sklepie osiedlowym "Szóstka" na Al. KEN 21 w Warszawie za astronomiczną jak dla mnie kwotę 3,10 zł

                Kolor ciemniejszy od Szwejka, bardzo ładny, gaz baaardzo leniwy, skąpy, piana na początku zdawałoby się gęsta ale znikła ekspresowo, zapach słodowy - bez zarzutu, a smak - teraz piję Książęce, które smakuje o niebo lepiej - Dobre Mocne jest o wiele bardziej słodowe i czuć jednak alkohol
                Bez rewelacji

                Wersja niepasteryzowana, butelka 0,5

                Moja ocena: [3.65]
                Koniec i bomba,
                Kto nie pije ten trąba !!!
                __________________________
                piję bo lubię!

                Comment

                • bury_wilk
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 2655

                  #83
                  Wersja pasteryzowana. Pijąc tego typu piwa wiem, po co żyję. Kolor herbaciano- bursztynowy, głęboki, można się w nim zapatrzeć. Piana wysoka i gęsta. Trzymała się niezbyt długo, ale wcale nie taka mała korona pozostała do końca. Gaz w postaci bardzo drobnych pęcherzyków o bardzo pracowitej naturze. Być może powinno być ich ciut więcej. Zapach słodkawy, kwiatowy, dosyć intensywny. Smak głęboki, wyraźnie czuć duży procent ekstraktu. Dominuje nuta słodowa. Goryczka leciutka, w tle posmak jakby miodowy. Pije się bardzo miękko. Opakowanie typowe dla tej serii (jeszcze stare), wypada jednak gorzej niż Dobre Mocne i Książęce, bo etykieta jakaś taka różowawa (może wyblakła?). Ogólnie pycha!

                  Moja ocena: [4.425]
                  Lubię kiedy się zieleni
                  Lubię jak się piwo pieni...

                  ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                  Comment

                  • perłyfan
                    Senior
                    • 02-2003
                    • 1244

                    #84
                    Piecia, sam nagrałeś mi ten sklep i już sam nie wiem co oceniasz, bo nie było tam chyba Mocnego Dobrego, cały czas Dobre Mocne...ach te nazwy
                    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                    Comment

                    • kishar
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 1691

                      #85
                      Zapach po otwarciu niesamowity, chmielowy.
                      Barwa dość ciemna bursztynowa.
                      Piana słaba mało jej,za zybko opada.
                      Nasycenie dobre.
                      Bardzo dobre piwo, słodowe smaki, lekka słodycz ale nie tak nachalna jak np. w Warce Strong,ni i nie czuć prawie alkoholu.
                      Ocena to 4,8

                      Comment

                      • yendras
                        Senior
                        • 12-2001
                        • 2052

                        #86
                        Hmmm, a wg mnie zapach był zdecydowanie drożdżowo - owocowy.
                        A w ogóle dobre piwo, moc doskwiera tylko w pierwszym łyku, potem pije się przyjemnie. W smaku przeważają nuty słodowe, ale nie są zbyt nachalne. Ładny herbaciany kolor. W sumie całkiem finezyjne piwo, nazwa "mocne" często mnie skutecznie odstrasza, ale dobrze że dałem mu szansę

                        Comment

                        • breslauer
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2690

                          #87
                          bury_wilk napisał(a)
                          Opakowanie typowe dla tej serii (jeszcze stare), wypada jednak gorzej niż Dobre Mocne i Książęce, bo etykieta jakaś taka różowawa (może wyblakła?).
                          Etykiety w odcieniu różowawym dotyczą wersji pasteryzowanej (cokolwiek to znaczy), zaś w kolorze złotawym - wersji niepasteryzowanej (cokolwiek to znaczy). Dotyczy to zarówno Dobrego Mocnego, jak i Książęcego.

                          Comment

                          • cielak
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 2890

                            #88
                            Pasteryzowane, bączek, cena 1,85zł. z kaucją.
                            kolor- piękny, ciemny byrsztyn
                            co2- mało, lekko i leniwie wydostaje się z dna
                            smak- nie zawiodłem się! Bardzo dobry, słodowy, lekko słodkawo-korzenny,łagodny lecz po chwili czuć miłą gorycz
                            piana- słaba, szybko zanikająca
                            zapach- słodowy, palony, korzenny
                            opakowanie- bączek 0,33litra,etykieta słaba, kontry brak, kapsel czarny. Nic szczególnego.


                            Tyle się naczytałem o piwach z Lwówka i śmiało stwierdzam że forumowicze się nie mylą. "Mocne Dobre" jest naprawdę dobre i mocne. Pora skosztować, znaleźć inne piwka z Lwówka w Krakowie.

                            Moja ocena: [3.175]
                            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                            Comment

                            • Piecia
                              Senior
                              • 02-2002
                              • 3307

                              #89
                              Oceniam wersję bączkową - pasteryzowaną
                              Kolor - podobny jak i w niepasteryzowanym 0,5 bardzo ładny (5)
                              gaz bardzo leniwy ale nie można powiedzieć, że go nie ma (3,5)
                              piana gęsta biała, trwała (5)
                              zapach bardzo ładny, słodowy (4,5)
                              w smaku ciut za bardzo goryczkowe, alkoholu nie czuję (4)
                              opakowanie - butla bączek, etykieta przeciętna, kapsel czarny no name (3,5)

                              zaraz wrzucę oceny na artomat i wpiszę co wyszło

                              wyszło 4.275 czyli wyżej niż wersja niepasteryzowana
                              Koniec i bomba,
                              Kto nie pije ten trąba !!!
                              __________________________
                              piję bo lubię!

                              Comment

                              • grzech
                                Senior
                                • 04-2001
                                • 4592

                                #90
                                Nabyte na Koszykowej. Ładny, miedziany kolor. Piana wysoka, drobna, ale niezbyt trwała; rombek. Gaz umiarkowany. Zapach owocowo-słodowy. Smak wspaniały, złożony - słodycz, owoce, lekko szczypiący alkohol. Całość nieco przyciężkawa, ale smaczna i taka "gładka".

                                Moja ocena: [4.2]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎