Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Porter (WARZONY w ŻYWCU DO 2004r. i od 2017)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi
    (...) w Browarze Zamkowym w Cieszynie (...)
    Skoro wiesz, że ten porter jest warzony w Cieszynie, to dlaczego chwalisz go w temacie Portera z Żywca, który nie jest warzony już od kilku lat?
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • Żywiec
      Senior
      • 12-2001
      • 1571

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi
      Po kilku próbach przeprowadzonych w kończącym sie sezonie zimowym 2007/08, z przekonaniem twierdzę, że to aktualnie najlepszy Porter Bałtycki spośród warzonych w Polsce. Do tego ubierany w piękne i zgrabne szaty rozm. 0,33l
      Tak, jak można było oczekiwać, w Browarze Zamkowym w Cieszynie piwo zostało należycie "dopieszczone".
      Dzisiaj Porter Żywiec może być chlubą nie tylko Grupy Żywiec, ale całego Heinekena!
      Otwarta fermentacja i klasyczne leżakowanie nawet do 100 dni zrobiło swoje

      Comment

      • Czes
        PremiumUżytkownik
        • 06-2001
        • 752

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy Wyświetlenie odpowiedzi
        Skoro wiesz, że ten porter jest warzony w Cieszynie, to dlaczego chwalisz go w temacie Portera z Żywca, który nie jest warzony już od kilku lat?
        Ano nie zorientowałem się, że są dwa wątki. Sądząc po wcześniejszych wpisach nie ja jeden.
        Marka to Żywiec Porter, temat w Piwo Konkretnie Żywiec, Porter więc łatwo o nieporozumienie, jeżeli nie zauważyć i pojąć sensu przecinka
        Proponuję by administrator/moderator działu uzupełnił tytuł tego wątku informacją "warzony do roku......w browarze żywieckim ".
        O datę do wstawienia w miejsce wykropkowane najlepiej zapytać samego Żywca
        O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

        Comment

        • raffe
          Junior
          • 12-2007
          • 18

          Porter Zywiecki

          Witam serdecznie -chodz nie jestesm wielkim milosnikiem porterow(jeszcze nie) - sam uwazam ze ten zywiecki jest elegandzki,dobry i jeszcze raz dobry

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi
            Proponuję by administrator/moderator działu uzupełnił tytuł tego wątku informacją "warzony do roku......w browarze żywieckim "
            Jak widać, nie wystarczyło. Może jeszcze większymi literami?

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Hebanowy, kolonialny, mocno ciemny [4]
              Piana: Tworzy się dosyć ładna korona z niejasnej średniogęstej piany, która utrzymuje się nie za długi czas, ale osadza się na pokalu tworząc fikuśne wzory. [3.5]
              Zapach: Zdecydowanie za słaby. Lekko wyczuwalny słód ciemny z karmelem [3]
              Smak: Mimo, że nie przepadam za tak mocnymi piwami to ten mały porter nawet mi smakuje. Można na języku i podniebieniu smakować to piwo jeszcze po wypiciu. Czuć goryczkę ciemnego, palonego słodu, minimalny karmel [4]
              Wysycenie: W sam raz. Czuć dwutlenek węgla na języku, ale to dobrze, bo piwo jest dość kaloryczne i syte i takie odświeżenie dobrze mu robi. [4]
              Opakowanie: Trzeba przyznać, że wizualnie jest dopracowane pod każdym względem. Na minus należy zapisać brak danych dotyczących ekstraktu. Ale plusem jest informacja o tym, że piwo zostało uwarzone przez Bracki Browar Zamkowy w Cieszynie. [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.625]
              ---------------
              Ocena usunieta z rankingu.
              To piwo nie jest produkowane od lat.
              Art, Admin

              ---------------
              Last edited by ART; 22-07-2008, 18:39.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                Ale plusem jest informacja o tym, że piwo zostało uwarzone przez Bracki Browar Zamkowy w Cieszynie.
                To w takim razie dlaczego oceniasz go jako portera warzonego w żywcu, kiedy jak wół pisze, że był warzony w Cieszynie i powinien być oceniany tu: http://www.browar.biz/piwo.php?id=1482
                No chyba, że piłeś 4-letniego uchowanego oryginała (bo jak sama nazwa tematu wskazuje, ze od 4 lat porter żywiecki nie pochodzi z żywca).
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • karred
                  Junior
                  • 01-2009
                  • 22

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemno bursztynowy, mało przezroczysty, a do tego klarowny [4.5]
                  Piana: pięknie brązowa, dość długo stoi, gruba [4.5]
                  Zapach: bardzo intensywny zapach, czuć z daleka, zachęcający [4.5]
                  Smak: jak dla mnie zbyt mocny, gorzki też za bardzo, ale bardzo się cieszę że go spróbowałem! [4]
                  Wysycenie: duże, szczypanie na języku mocne ale nie wiem czy to przez bąbelki czy extrakt [4]
                  Opakowanie: przyjemna brązowo-złoto-czarna kolorystyka [4.5]
                  Uwagi: polecam sprobować, choć sam często po niego nie będę sięgał-jak dla mnie za mocny

                  Moja ocena: [4.275]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. PIWO OD WIELU LAT NIE JEST WARZONE w ŻYWCU.
                  Art, Admin

                  ---------------
                  Last edited by ART; 28-01-2009, 23:43.

                  Comment

                  • Promil03
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2833

                    Karred przeczytaj dokładnie posta bezpośrednio nad Twoim.

                    Comment

                    • karred
                      Junior
                      • 01-2009
                      • 22

                      Żywiec, Porter (WARZONY w ŻYWCU DO 2004r.)

                      OoOo! :/ racja...
                      matko i córko jakie alpejskie kombinacje żeby zidentyfikować co tak naprawdę sie pije i ocenie

                      Comment

                      • Promil03
                        Senior
                        • 10-2007
                        • 2833

                        Spoko, wystarczy więcej uwagi. Twoje

                        Comment

                        • balrog333
                          Junior
                          • 09-2008
                          • 1

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor zachecajacy, nie jest smoliście czarny, lekko prześwituje pod światło. [4]
                          Piana: Jak na polskie "warunki pianowe", to sposród piw popularnych bije konkurencje na głowę, piana gęsta, kremowa i utrzymuje sie o wiele dłużej niż w lagerach. [4.5]
                          Zapach: Zapach średni, raczej alkoholowy, lecz wporządku. [3.5]
                          Smak: Treściwy, konkretny, gęsta konstystencja, lekki posmak alkoholowy jest na własciwym poziomie, właściwie to użyje określenia "tłuste piwo", po prostu porter [4]
                          Wysycenie: Niewielkie. lecz wystarczajacy, odpowiednie dla portera. [4]
                          Opakowanie: Opakowanie dobre, chociaż może nie powala na kolana. Trudno mi je ocenić, ponieważ jestem zbyt do niego przyzwaczajony. W każdym bądz razie dobra kolorystyka. [3.5]
                          Uwagi: Najbardziej dostepny i znany porter w Polsce. Nie wiem czy najlepszy, nie piłem wszystkich. Napewno jest to alternatywa dla zwykłego piwa. Dobry do rozmów piwnych i jesienno-zimowe posiadówki. Jednak ze względu na moc nie polecam do masowej weekendowej konsumpcji.

                          Moja ocena: [3.85]
                          ---------------
                          Ocena usunieta z rankingu.
                          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. TU: OCENIONO NIE TO PIWO.
                          Art, Admin

                          ---------------
                          Last edited by ART; 14-11-2009, 21:22.

                          Comment

                          • TCT
                            Senior
                            • 04-2007
                            • 135

                            Ech, czytanie ze zrozumieniem w społeczeństwie wciąż szwankuje
                            "Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie.."
                            art. 86 Konstytucji RP

                            Comment

                            • wrojtek
                              PiwBiz
                              • 11-2005
                              • 377

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika balrog333 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kolor: Kolor zachecajacy, nie jest smoliście czarny, lekko prześwituje pod światło. [4]
                              Piana: Jak na polskie "warunki pianowe", to sposród piw popularnych bije konkurencje na głowę, piana gęsta, kremowa i utrzymuje sie o wiele dłużej niż w lagerach. [4.5]
                              Zapach: Zapach średni, raczej alkoholowy, lecz wporządku. [3.5]
                              Smak: Treściwy, konkretny, gęsta konstystencja, lekki posmak alkoholowy jest na własciwym poziomie, właściwie to użyje określenia "tłuste piwo", po prostu porter [4]
                              Wysycenie: Niewielkie. lecz wystarczajacy, odpowiednie dla portera. [4]
                              Opakowanie: Opakowanie dobre, chociaż może nie powala na kolana. Trudno mi je ocenić, ponieważ jestem zbyt do niego przyzwaczajony. W każdym bądz razie dobra kolorystyka. [3.5]
                              Uwagi: Najbardziej dostepny i znany porter w Polsce. Nie wiem czy najlepszy, nie piłem wszystkich. Napewno jest to alternatywa dla zwykłego piwa. Dobry do rozmów piwnych i jesienno-zimowe posiadówki. Jednak ze względu na moc nie polecam do masowej weekendowej konsumpcji.

                              Moja ocena: [3.85]
                              ---------------
                              Ocena usunieta z rankingu.
                              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. TU: OCENIONO NIE TO PIWO.
                              Art, Admin

                              ---------------
                              Porter który opisałeś jest tutaj
                              Last edited by ART; 14-11-2009, 21:23.

                              Comment

                              • coldfire
                                Senior
                                • 01-2008
                                • 374

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TCT Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ech, czytanie ze zrozumieniem w społeczeństwie wciąż szwankuje
                                Wg. jakichś tam statystyk co piąty polak ma z tym poważne problemy.

                                Swoją drogą zastanawiam się, czy ktoś ma jeszcze tego portera w głębinach piwnicznych...?
                                Last edited by coldfire; 27-03-2009, 02:11.
                                Piwa i pacierza nie odmawiam

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎