Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Porter (WARZONY w ŻYWCU DO 2004r. i od 2017)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    babalumek napisał(a)

    No dobra.po pierwsze: kolor-prawdziwie czarny aż nic światła nie przenika,mocna czerń a nie jakiś brąz jak to ma miejsce w innych porterach,bo od razu mam wrażenie że na czymś jednak oszczędzono,nie wiem czy to ten palony słód czy co.Po drugie oczywiście smak: ciężki,mocny,bardzo wyrazisty,wyraźnie czuć goryczkę i słód-tu także inne portery mogły by jeszcze się podszkolić, no i po trezcie piana:twarda,brązowa,trzymająca się aż do końca (beczkowe).Choć przyznam że bym się bardzo ucieszył gdyby wszedł na rynek jakikolwiek lany porter...
    Jest lany wspaniały porter z Witnicy.Kolejny test w niedzielę


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • babalumek
      Senior
      • 02-2004
      • 1207

      Ostatniego lanego portera Żywca piłem pod koniec semestru zimowego rok temu,czyli gdzieś tak grudzień - styczeń 2003 nie pamiętam tak dokładnie na 100% ale o wiele na pewno się nie pomyliłem.
      MRKS Kuźnia Jawor

      WTS Sparta Wrocław

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        Kolor bardzo ładny, ciemny brąz, pod światło widać ciemnorubinowe refleksy. Piana raczej niska, trochę rzadka, szybko opada, ale niewielka ilość pozostaje do samego końca. Dobrze nasycone, nieliczne drobne bąbelki. Zapach słodowy, pomieszany z wonią karmelu i kawy. W smaku przyjemna goryczka, przyjemny posmak słodowy, wzbogacony gorzkawym akcentem kawowym - bardzo smaczne i zachęcające do kontynuacji. Opakowanie - butelka 0,33, etykieta bardzo ładnie zaprojektowana, zarówno graficznie, jak i informacyjnie.
        Moim zdaniem najlepszy porter na polskim rynku.

        Moja ocena: [4.575]
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • slado
          Gość
          • 07-2003
          • 1072

          Po degustacji pozostało mi niemiłe wrażenie, iż PŻ zaprawiany jest spisytusem. I niestety to wrażenie bardzo obniża ocenę dość znacznie.
          Kompozycja smakowo-zapachowa, oprócz wyżej wspomnianej przypadłości raczej pozytywna.

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            Jest to mój pierwszy porter jaki piłem i naprawdę jest niezły. Jednak jeszcze się wstrzymam z oceną punktową dopuki nie sprubuję więcej ciemnych piw.
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • Kijek
              Member
              • 05-2004
              • 78

              Naprawde bardzo dobry porterek!! Szkoda tylko, że już nie można się go napić z beczki...




              http://republika.pl/bartowels_basia

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                Uznałem, ze w końcu wypada kiedyś ocenić jedno z ulubionych piw
                Opakowanie pierwsza klasa! Świetna ciemna wariacja na temat klasycznego żywieckiego wzoru, przy pełnej butelce z pewnej odległości etykieta wygląda jak by była nadrukiem na szkle. Do tego świetny kapsel. Kontra ciut gorsza, ale to nie wpływa na ocenę ogólną.
                Kolor też śliczny, bardzo ciemna czereśnia.
                Zapach kawowo-palony, chyba odrobinkę za słaby.
                Piana nei za wysoka i aśniejsza niż w innych porterach, za szybko znika.
                Nagazowanie w sam raz jak na portera.
                Smak - to co powinno być w porterach, czyli nutki palone i kawowe. Zaskakuje stopień wytrawnosci, ani trochę słodyczy, mocna goryczka.
                Ogromny powód dla którego wciąż szanuję browar w Żywcu...

                Moja ocena: [4.65]

                Comment

                • JAckson
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 6122

                  Zakupione w sklepie spożywczo-monopolowym.

                  Butelka 0,5dm3
                  Butelka i etykieta schludna. Wszystkie informacje o piwie zawarte na kontrze.
                  Kapsel z ładnym nadrukiem i nieporysowany

                  Po przelaniu do szła:
                  Kolor: mocno ciemny, pod swiatło ledwie przeźroczysty - ciemna wiśnia.
                  Piana: ciemna. Na początku około 1 cm. Szybko opada pozostawiając cienka warstwę.
                  Nasycenia: trudno zauważyć bąbelki. Słychać jednak delikatną pracę.

                  Zapach: delikatna słodych, brak przypalanki.
                  Smak: Całkiem przyjazny, wyraźna słodycz i słaba goryczka.

                  Zaskakująco dobry wyrób Żywca

                  Moja ocena: [3.925]
                  MM961
                  4:-)

                  Comment

                  • Dojlidy
                    Gość
                    • 12-2002
                    • 143

                    Żywiec jest niezły , chociaz nie przepadam za Porterami

                    Comment

                    • peter_1000
                      Senior
                      • 05-2003
                      • 583

                      Porter którego nie piłem już całe wieki; niegdyś mój ulubiony trunek, a były czasy że podstawowy . Dziś postanowiłem przetestować czy prter z Żywca to wciąż to samo wyśmienite piwo.
                      Piana kawowa, dość sztywan i gęsta, utrzymująca się dłgo na powierzchni. Kolor tak ciemny że nawetpod lampę światło nie bardzo się chciało przebić. Zapach słodowo alkocholowy, jednak całkiem znośny. W smaku wyczuwalne nuty kawowe jakby palonego jęczmienia. Goryczka także sprawia wrażenie iż jest potęgowana palonym ziarnem. Obecne są także słodkie akcenty słodowe. Mimo swych 21 ballingów piwo nie jest ciężkie ani mulące jak to często mają obecnie w zwyczaju portery konkurencji mimo mniejszego ekstraktu. Sumując muszę przyznać iż Żywiec wciąż warzy najlepszego portera w całej Rzeczypospolitej.

                      Moja ocena: [4.375]
                      Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        Wczoraj wieczorem wychyliłem ostatniego, w mojej lodówce, portera z Żywca. Cześć jego pamięci.
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • Hannibal
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 1426

                          A ja zrobiłem sobie grzańca z Żywieckiego Portera w weekend, gdy byłem z ojcem na działce. I chociaż było chłodno i deszczowo, to dobrze mnie on rozgrzał. Tak więc spełnił on na pewno swoją funkcję.
                          "All the good things for those who wait"

                          Comment

                          • duchśpi
                            Member
                            • 02-2005
                            • 36

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter_1000
                            Sumując muszę przyznać iż Żywiec wciąż warzy najlepszego portera w całej Rzeczypospolitej.
                            Czy ktoś już napisał, że Porter Zywiec produkowany jest w Cieszynie? (wczoraj, 0,33l, ELEA)
                            Last edited by duchśpi; 02-03-2005, 08:33.

                            Comment

                            • jerzy
                              piwoholik
                              • 10-2001
                              • 4705

                              Zauważ, że post który przytoczyłeś był pisany we wrześniu - a wtedy porter z browaru w Żywcu mógł być jeszcze dostępny.
                              Tutaj masz link do tematu o porterze z Cieszyna.
                              Last edited by jerzy; 02-03-2005, 08:41.
                              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                              Comment

                              • duchśpi
                                Member
                                • 02-2005
                                • 36

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy
                                Zauważ, że post który przytoczyłeś był pisany we wrześniu - a wtedy porter z browaru w Żywcu mógł być jeszcze dostępny.
                                Zauważyłem, dlatego myśląc, że się coś od tego czasu zmieniło, podałem informację...
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy
                                Tutaj masz link do tematu o porterze z Cieszyna.
                                Dzięki. Problem wynikł stąd, że szukałem po nazwie, a nie miejscu produkcji (zresztą nazwa "Żywiecki Porter" też jest mylna...).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎