Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Zlaty Hrad Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dkozlows
    Gość
    • 02-2005
    • 4

    #31
    Moje ulubione

    Dokonuje zakupu tego piwka prawie codziennie wybierając się na rower. Piwko według mnie idealne, bursztynowy kolor, słodkawe w sam raz, mało gazu ale to zaleta na rowerze, bardzo dobrze chłodzi . Moje ulubione pifko.

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy, odpowiedni dla piwa mocnego. [4]
      Piana: Biała, delikatna, utrzymuje się bardzo krótko. Żeby ją uzyskać trzeba od połowy lać piwo z dużą intensywnością. [2.5]
      Zapach: Słodowy, czuć nutki owocowe. Ogólnie mi nie odpowiada. [2.5]
      Smak: Jak dla mnie za słodki (w gruncie rzeczy bardzo podobny do Warki Strong). Słodkość sprawia że nie czuje się w tym piwie innych smaczków (o ile wogóle występują?). Goryczka prawie nie wyczuwalna. [2.5]
      Wysycenie: Dobre, dużo drobnych bąbelków szczypiących w język. [4.5]
      Opakowanie: Opakowanie przeciętne ale estetyczne, jednak nie zawiera żadnych informacji o ekstrakcie. [3.5]
      Uwagi: Podsumowując piwo przeciętne nie powalające na kolana i raczej już po nie nie sięgnę gdyż na rynku za tę cenę mogę znaleźć dużo lepsze piwa.

      Moja ocena: [2.725]
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • Cocobango
        Senior
        • 04-2002
        • 818

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Barwa bursztynowa. [4.5]
        Piana: Biała, gęsta, średnio intensywna i nietrwała. [2.5]
        Zapach: Zapach nieco słodkawy, taki jak z przed lat. [4]
        Smak: Smak niejest nawet taki zły, lekka i niezbyt trwała goryczka. Lekko słodkie ale w granicach normy [3]
        Wysycenie: Mogłoby być nieco więcej gazu. [2.5]
        Opakowanie: Szata graficzna prawie nizmienna od lat i bardzo słusznie. [4]
        Uwagi: Odnoszę wrażenie że Hrad jest jednym z bardziej niestabilnych piwek na naszym rynku, bo nigdy nie wie na jakie piwko się trafi.

        Moja ocena: [3.4]
        Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
        Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
        HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Po prostu silnie złoty. Ciemnozłotym tego nazwac nie mozna, jasnym też. Po prostu w sam raz. [5]
          Piana: Znika bardzo, bardzo szybko, pozostawiając jedynie obrączkę, której trwałość i tak nie jest długa. [2.5]
          Zapach: Słodkawy w mdłym znaczeniu tego słowa. Do tego lekko alkoholowy aromat. [3.5]
          Smak: Słód z alkoholowa nutką. Chciałem dać 3 ale jednak pojawia się nieśmiała goryczka na podniebieniu. [3.5]
          Wysycenie: W ustach słabo wyczuwalne ale jednak wyczuwalne. W szklance pęcherzyki prezentują się dobrze. Odrywają się regularnie. Niestety nie utrzymuja kożuszka [3]
          Opakowanie: Dziwny kształt butelki. Nie lubię go. Dobrze, że przynajmniej jest teraz zwrotna -dawniej nie była. Etykieta żywcem jak u południowych sąsiadów. Z Kapslem różnie bywa, raz jest inny w Zlatym Hradzie Strong (czarny) od Zlatego Hradu (biały) raz oba piwa kapslują białym. Nie podają też łachudry ekstraktu... [4]
          Uwagi: Raz na jakiś czas kupuję je jeżeli mam wybór tylko między nim a koncerniakami. Ale do najlepszych produktów Van Pura nie należy z pewnością.

          Moja ocena: [3.475]

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #35
            Zlaty Hrad znów osłabł. Teraz ma 6,6% alkoholu.
            I ma taki fajny owocowy posmak.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • Pinio74
              Senior
              • 10-2003
              • 3881

              #36
              Aktualny smak tego piwa to bardzo duża niespodzianka. Przeważał posmak słodowy, ale ciekawie przebijały się nutki owocowe i jakby ziołowe. Naprawdę było smaczne.
              BIRRARE HUMANUM EST

              Comment

              • Qbasmuggy
                Member
                • 06-2005
                • 82

                #37
                Spróbowałem tego piwka po raz drugi, za pierwszym razem wydało mi sie bardzo przeciętne, ale zachęcony w miarę pozytywnymi opiniami oraz niższą zawartościa alk , postanowiłem zasmakowac Zlatego Hradu jeszcze raz. Co się okazało, zapach jakiś taki ziołowo-pomidorowy :/, chyba wskazujący na zepsucie się piwa, smak podobny do zapachu. Krótko mówiąc: ochyda !!! Może trafiła mi się jakaś felerna partia, data przydatności jeszcze ponad miesiąc więc to nie to. Ciekawy jestem czy innym też się cos takiego przytrafiło ??

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny bursztyn, wpadający w lekki brąz [4.5]
                  Piana: Po nalaniu nawet ładna, ale nie zdążyłem się przyjrzeć, bo znikła... [2]
                  Zapach: Wyrazisty, słodowy. [3.5]
                  Smak: Słodki, jakby pieprzowy posmak. W tle goryczna i nutka alkoholowa. Nie zachwyca. [3.5]
                  Wysycenie: Słabe, ale wg. mnie wystarczające na mocne piwo.
                  Mało widocznych bąbelków. [4]
                  Opakowanie: Ładna etykieta, trochę drażniąca nazwa, ale generalnie jest ok [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.45]
                  Last edited by Seta; 03-09-2006, 20:22.
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • krasnal45
                    Senior
                    • 02-2008
                    • 421

                    #39
                    Widzę że dawno nikt nie pisał o strogu więc pozwólcie że dorzucę cegiełkę....nie chcę robić dokładnej oceny bo zbyt mało mam doświadczenia (jestem jeszcze koncernowy) ale przypomina piwa właśnie koncernowe, płaski smak z nutą słodyczy(wolę jednak piwa bardziej goryczkowe) płaski zapach....bardzo przeciętne aczkolwiek wypijalne, jak na stronga według mnie za słabe....

                    Comment

                    • skitof
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 2478

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Lekko ciemniejszy od złotego [3]
                      Piana: Jest niestety niewielka i niezbyt trwała, choć drobrnoziarnista, gęsta [2.5]
                      Zapach: Zapach charakterystyczny dla piw mocnych, przeważa słód [3]
                      Smak: Dominują dwa doznania: z jednej strony mamy tu wyraźny słód, z drugiej jest też i chmielowa goryczka. Niby idealnie, jednakże czegoś mi tu brakuje, jakby te dwa smaki ze sobą walczyły, zamiast się dobrze komponować. Ale w tej konkurencji jest w Polsce duży wybór, a to piwo najgorsze nie jest [3]
                      Wysycenie: Mogę jedynie powiedzieć, że poprawne jak na mocne, sycące piwa [3]
                      Opakowanie: Klasyczna owalna etykieta i napisy po słowacko-polsku mają chyba zmylić polskiego piwosza [2.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [2.925]

                      Comment

                      • GioCare
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 137

                        #41
                        Niedawno, 30 czerwca, wieczorkiem miałem okazję skosztować tego specjału. Przepraszam, że się tak wyrażę, ale był to najgorszy syf jaki w życiu piłem! Przełknąłem tylko 3 łyki tego piwa, a resztę wylałem. Nie dałem rady tego pić. Być może komuś zasmakuje, ale ja preferuje "białego" Zlatego Hrad'a Oczywiście piwo te zostało zasponsorowane przez mojego brata, więc cieszę się, że nie musiałem wydawać na nie pieniędzy.
                        Last edited by GioCare; 06-09-2008, 22:14.
                        ╔═╗
                        ║═╬╦╦═╦═╦═╗
                        ╠═║║║╬║╩╣╔║
                        ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
                        ════╚╝══════════

                        - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
                        "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
                        http://www.kp.pl/

                        Comment

                        • granat862
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 945

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GioCare Wyświetlenie odpowiedzi
                          Przepraszam, że się tak wyrażę, ale był to najgorszy syf jaki w życiu piłem! Przełknąłem tylko 3 łyki tego piwa, a resztę wylałem. Nie dałem rady tego pić.
                          Właśnie zaprzeczasz swojemu podpisowi
                          A swoją drogą są dużo gorsze
                          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                          Comment

                          • GioCare
                            Senior
                            • 09-2007
                            • 137

                            #43
                            ale mój podpis dotyczy piwa Żubr
                            ╔═╗
                            ║═╬╦╦═╦═╦═╗
                            ╠═║║║╬║╩╣╔║
                            ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
                            ════╚╝══════════

                            - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
                            "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
                            http://www.kp.pl/

                            Comment

                            • granat862
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 945

                              #44
                              Teraz to go trochę zmieniłeś, wcześniej nie określiłeś że ma się tyczyć Żubra
                              Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                              Comment

                              • GioCare
                                Senior
                                • 09-2007
                                • 137

                                #45
                                hehe
                                ╔═╗
                                ║═╬╦╦═╦═╦═╗
                                ╠═║║║╬║╩╣╔║
                                ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
                                ════╚╝══════════

                                - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
                                "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
                                http://www.kp.pl/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎