Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grybów, Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sklep-piwowar
    Senior
    • 10-2002
    • 559

    #16
    Tu jest napisane ,ze Browar Grybów postawiono w stan likwidacji .Tymczasem siedzę przed kompem i popijam Grybów Premium ,ciekawy jestem czy browar wyszedł z kłopotów ,czy jest to piwo ze starych zapasów.Termin przydatności to 30,12,04

    Comment

    • dziku
      Senior
      • 12-2002
      • 1992

      #17
      Znajomi przywieźli mi w prezencie nabyty w łódzkim hipermarkecie (E.Leclerc) Grybów "Premium". Gdy ostatnio go tam kupowałem na półkach były resztki. Teraz jest go podobno do woli. Mam nadzieją, że to nowa dostawa i że browar nadal warzy...
      A oto co zastałem w butelce:
      Kolor (4) - bursztynowy. Bardzo ładny. "Koncernowo" praktycznie nieosiągalny.
      Zapach (4) - łagodny i słodowy z nutkami chmielu. Zdziwiło mnie, że dość intensywny.
      Piana (3,5) - początkowo obfita, biała, średnioziarnista i równa. Opada w umiarkowanym tempie, ale niestety nie zostawia "dywanika" a ledwie "obrączkę" zostawiającą ślady na ścianach kufla.
      Nagazowanie (3,5) - niezłe, choć pod koniec konsumpcji wyraźnie słabsze. Może za wolno piłem...
      Samk (4) - dobre piwo. Nie jest wodniste i "wchodzi" bardzo lekko. Smak ma łagodny słodowy, kontrapunktowany delikatną goryczką. Do tego dochodzi pyszny walor takiej jakby skórki chlebowej. Mniam!
      Opakowanie (3) - niestety, etykieta wydrukowana kiepsko i rozmazana. Widać, że projekt robił ten sam "grafik - entuzjasta" autor innych grybowskich etykiet. Szkoda.
      W sumie - dla mnie piwo wywołujące miłe wspomnienia wypraw w Beskid Niski, a do tego naprawdę dobre. Moja prywatna ocena to zasłużona czwórka.
      Dziku


      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złocista ,klarownośc budzi moje zastrzeżenia [3.5]
        Piana: kolor ecru, na dole drobne pecherzyki, u góry grube, krzaczaste, tak samorozkłada się na sciance szklanki, opada doścszybko [3.5]
        Zapach: typowo słodowy z leciutkimi owocowymi nutkami, dobrze wyczuwalny [3.5]
        Smak: dość płytkie, wodniste, w tle wyczuwalna leciutka goryczka ze słodowym posmakiem [3.5]
        Wysycenie: zdecydowanie za małe [3]
        Opakowanie: butelka(nie znam nazwy tego typu, podobna do ciechanowskich), ładna etykieta, gładki kapsel [4]
        Uwagi: po piwie typu Premium spodziewałem się czegoś lepszego, cóż, najlepsze nie było, najgorsze też nie, zostanie wypite do końca

        Moja ocena: [3.5]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Shlangbaum
          Senior
          • 03-2005
          • 5828

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty. [5]
          Piana: Bardzo trwały kożuszek. Aż dziwi. [5]
          Zapach: Przyjemny słodowy zapaszek. Brakuje jednak aromatu chmielu. [4]
          Smak: W smaku wytrawne i bardzo goryczkowe, w tle czuć jednak słodowość. Jest niesamowicie wywarzone. Ponoć nie zawsze to piwo im wychodzi więc od razu piszę, że oceniałem warkę z datą ważności 01.VIII.2006.A Taki według mnie powinien być pils Przypomina mi Czeskie piwa typu Krusovice a także niekoncernowe piwa niemieckie. [5]
          Wysycenie: Drobne pęcherzyki regularnie i równomiernie do samego końca unoszą się w kuflu. Podtrzymują pianę. W ustach wyostrzają goryczkę. Bardzo trafione. [5]
          Opakowanie: Rewelacyjny przykład tego, że butelka euro może być jeszcze aktualnym dzisiaj opakowaniem (nawet wielokrotnie przepuszczona przez linię rozlewniczą). Wystarczy nakleić na nią taką złoto-biało-srebrną etykietę bez udziwnień i z wszystkimi podanymi informacjami. Nie potrzeba wtedy nawet firmowego kapsla. [5]
          Uwagi: Rewelacyjne piwo !! !! !! Żeby taki Okocim był...

          WIELKIE DZIĘKI GRUDEK10 - czy można więcej ?

          Moja ocena: [4.65]

          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

          Comment

          • delvish
            Senior
            • 11-2004
            • 3508

            #20
            Aktualny wypust GP z datą grudniową świadczy o tym, że problemy Słowaków w Grybowie przekładają się już mocno na smak produkowanych tam piw. Grafika wygląda 2 razy gorzej niż na zdjęciu zamieszczonym przez slavoya, co po częśći jest wynikiem dramatycznie słabej jakości druku. Pierwsze co zastanawia, po przelaniu piwa do kufla, to wyjątkowo nieapetyczna brudno-szarobrązowa barwa piwa. Ani w zapachu, ani w smaku nie da się stwierdzić użycia w procesie produkcji tego piwa chmielu. Słodkawo-słodowe z delikatnymi absmaczkami, mdłe. 12o Pilsweisera była mimo swoich słabości zdecydowanie lepsza od GP w obecnej formie.
            Last edited by delvish; 19-06-2009, 08:22.
            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
            (Frank Zappa)

            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

            Comment

            • Rzeszowiak
              Piwny Radykał
              • 04-2009
              • 1596

              #21
              Problemem słowaków jest tragiczna dystrybucja tego piwa, co w konsekwencji przekłada się na smak piwa.

              Comment

              • chemmobile
                Senior
                • 03-2009
                • 2168

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy. [5]
                Piana: Prawie kremowa, ale szybko opada do kożucha. W połowie kufla rozpadł się do obrączki. [2.5]
                Zapach: Słodowy typowo grybowski, jakby leciutko kwaśnawy. [3]
                Smak: Niewielka goryczka, elementy słodowe (typowe dla Pilsweiserów) pojawiają się zaraz po niej. Trochę mało treściwe. Trudno mi bardziej szczegółowo rozpisać się o smaku, bo sprawia wrażenie płytkiego, monotonnego. [2.5]
                Wysycenie: Dla mnie za małe, za delikatne. [4]
                Opakowanie: Patrząc na etykietę to, przy dzisiejszych możliwościach graficznych, zdecydowanie nadaje się ona do "podrasowania". [3]
                Uwagi: 0,5l butelka kupiona za 2,70 zł. W kategorii cena/jakość daję maksymalnie 3/5 pkt. Generalnie nie przepadam za grybowskimi piwami, ale jeśli miałbym coś polecić, to stawiam na Pilsweisery 12 lub 13. Ten sam profil smakowy, ale za to bardziej wyrazisty.

                Moja ocena: [2.9]
                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                Comment

                • arek354
                  Junior
                  • 07-2003
                  • 2

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Piękny bursztyn. [4.5]
                  Piana: Długo utrzymująca się. [4.5]
                  Zapach: Specyficzny, bardzo intensywny. [5]
                  Smak: Znakomity, niemal idealny. [5]
                  Wysycenie: Mogłoby być mocniejsze, ale gaz przyjemnie i długo masuje język i podniebienie. [4]
                  Opakowanie: Bez zastrzeżeń. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.85]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                  Art, Admin

                  ---------------
                  Last edited by ART; 29-06-2009, 12:34.

                  Comment

                  • skitof
                    Senior
                    • 11-2007
                    • 2478

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arek354 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zapach: Specyficzny, bardzo intensywny. [5]
                    Smak: Znakomity, niemal idealny. [5]
                    Może tak bardziej precyzyjnie, żeby od razu dać do zrozumienia, co autor miał na myśli. Tym bardziej, że same piątki.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złotobursztynowy, robi wrażenie ciut przygaszonego... Odpowiedni dla parametrów. [4]
                      Piana: Była na 2cm, drobna, raczej nietrwała. Opada do kożuszka, który się dość długo trzyma. [3.5]
                      Zapach: Słód, lekki zapach owocowy. Słabo wyziera alkohol (czemu?). [3]
                      Smak: W smaku słodowe, lekko chropawa goryczka, na początku także zioła. Ciężkawe (znów nie wiem, czemu?). W trakcie picia/ogrzania wychodzi słodycz, słodkość, prawie ulepek... . [3]
                      Wysycenie: Niezbyt duże, ale wyczuwalne. [3]
                      Opakowanie: Proste. Bardzo proste. Są parametry. Czytelne. Goły kapsel. [3.5]
                      Uwagi: Zbyt ciężkie, jak na parametry, a przede wszystkim - zbyt słodkie.

                      Moja ocena: [3.125]

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Smak: W smaku słodowe, lekko chropawa goryczka, na początku także zioła. Ciężkawe (znów nie wiem, czemu?). W trakcie picia/ogrzania wychodzi słodycz, słodkość, prawie ulepek...
                        A u mnie niemal kwaśne. Ale kapsel ma napis 1410

                        Comment

                        • woosaa
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 1548

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: złoty i bardzo klarowny [4.5]
                          Piana: gęsta jak "śmietana",jednak trochę za szybko się kurczy do skromnego dywanika [4]
                          Zapach: ładny intensywny aromat owocowy [4]
                          Smak: oj,za bardzo kwaskowe(na początku),po kilku łykach kubeczki smakowe chyba się przystosowały,bo można było wyczuć ładną i w miarę mocną goryczkę,jednak całość psuje dziwny posmak ? SZKODA [2.5]
                          Wysycenie: prawidłowe,w normie [4]
                          Opakowanie: bezzwrotna butelka z prostą etykietą,kapsel goły [4]
                          Uwagi: piwko z datą:27.10.2009. Spożyty Lach kilka dni temu też był kwaskowy.PZDR

                          Moja ocena: [3.425]
                          mb WOS

                          Comment

                          • toto
                            Senior
                            • 12-2006
                            • 949

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: średni żółty, idealnie klarowny [4.5]
                            Piana: bardzo obfita, dość gruboziarnista, z tendencją do tworzenia się wielkich bąbli, średnio trwała, dość silnie oblepia szkło [3.5]
                            Zapach: z początku lekko kwaskowy, potem mleczno-karmelkowy, nieprzyjemny, lekko miodowy [1.5]
                            Smak: ścierowaty, lekko kwaskowy, agresywny, w dalekim tle przebija się słód [2]
                            Wysycenie: bąbelków mało, ale w przełyku czuć silne przegazowanie [1.5]
                            Opakowanie: butelka bezzwrotna brązowa, kapsel goły złoty, minimalistyczna, owalna, biało-czerwono-złota etykieta, brak zawartości ekstraktu, na kontrze teksty ściemniające ("gwarantuje rozkosz przy konsumpcji") [2]
                            Uwagi: Trwałość do 28.10.2010. Grybów smakuje jak smakował, ale pachnie jeszcze gorzej niż dotychczas.

                            Moja ocena: [2.075]

                            Comment

                            • GioCare
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 137

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasno złoty, idealnie klarowny [4.5]
                              Piana: gruba, mocna, taka jak powinna być, małoziarnista [4]
                              Zapach: wyraźnie wyczuwalny słód z delikatną wonią słodkości, jakby cukru / karmelu. Podoba mi się. [4]
                              Smak: Na początku czułem słodki smak - tak jakby pomieszany słód z cukrem, po dłuższej degustacji smak zmienił się w delikatnie kwaśny, choć "cukierkowy" zapach pozostaje. Chmiel troszkę mniej odczuwalny, przewyższa w smaku słód jęczmienny. Goryczka idealnie dopasowana do tego piwa. [4]
                              Wysycenie: Jak na moje gardło wysycenie jest w sam raz, nawet powiedziałbym czasem zbyt mocne przy zbyt obfitym piciu. Jednak niektórzy uważają je za słabe. Dla młodego studenta lubiącego poeksperymentować z piwami w sam raz [4]
                              Opakowanie: Opakowanie zwykłe, za bardzo nie rzucające się w oczy. Jednak co od razu zauważyłem to czerwone tło na którym białymi wielkimi literami pisze Grybów Kapsel jak od Ciechana - goły, złoty. Chyba tak samo kapsel zaciskany, ponieważ są problemy z otwarciem tego piwa zapalniczką a tylko przy Ciechanie jest taki problem. Cóż więcej mogę dodać.. Ładny szkic gór na odwrocie butelki i informacja "gwarantuje rozkosz przy konsumpcji dla największych smakoszy" - nie powiem, nie jest to złe piwo, nawet przypadło mi do gustu jednak jak dla mnie, ten tekst jest zbyt przesadzony lub mało się jeszcze znam na piwach [3.5]
                              Uwagi: Dobre piwo butelkowe za 2.90zł zakupione w sklepie osiedlowym "Wiewiórka" na ul. Wiewiórczej. Piwo dobre, godne polecenie wszystkim lecz trochę zabrakło do doskonałości. Nic więcej nie mam do dodania

                              Moja ocena: [4]
                              ╔═╗
                              ║═╬╦╦═╦═╦═╗
                              ╠═║║║╬║╩╣╔║
                              ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
                              ════╚╝══════════

                              - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
                              "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
                              http://www.kp.pl/

                              Comment

                              • GioCare
                                Senior
                                • 09-2007
                                • 137

                                #30
                                Zdjęcie piwa:
                                Attached Files
                                ╔═╗
                                ║═╬╦╦═╦═╦═╗
                                ╠═║║║╬║╩╣╔║
                                ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
                                ════╚╝══════════

                                - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
                                "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
                                http://www.kp.pl/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎