Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bosman, Specjal

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kentaki
    Senior
    • 10-2002
    • 452

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowny, ładnie się prezentuje [4]
    Piana: Słaba, dziurawa i szybko zanika [2.5]
    Zapach: Nawet wyraźny, chmielowy, choc trochę sztuczny [4]
    Smak: Mocno alkoholowy, trochę zawodzi, pozostaje wyraźna goryczka ale jakaś nie chmielowa. Wytrawne [2]
    Wysycenie: Słusznie nabite, trochę szczypie [4]
    Opakowanie: Ładna puszka, z srebrnym motywem marynistycznym, a poza tym standart [3.5]
    Uwagi: Zakupione u Muszkieterów za 2,59. Jak na 14 to moc poszła raczej w alkoholowe smaki niż w słodowe aromaty. Nic specjalnego.

    Moja ocena: [3.025]

    Comment

    • Lacriferno
      Senior
      • 07-2005
      • 783

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, dla takiego ekstraktu odpowiedni. [4]
      Piana: Szybko dziurawieje, szybko opada. Praktycznie nie pozostawia po sobie żadnego śladu. [2.5]
      Zapach: Słabo wyczuwalny słód i nikłe owocowe akcenty sprawiają, że na pierwszym planie dominuje alkohol. [3]
      Smak: Mocno słodowy, goryczka dość silna i wyraźna, może nawet za bardzo. Zbyt intensywny alkoholowy posmak skutecznie psuje harmonię smaku. [3]
      Wysycenie: Bez zarzutu, utrzymuje się cały czas na zadowalającym poziomie. [4]
      Opakowanie: Butelka bezzwrotna z firmowym kapslem. Etykieta utrzymana w przyjemnej zielonej kolorystyce. Najistotniejsze dane zamieszczone. [4]
      Uwagi: Zakupione w rzeszowskim Intermarche.

      Moja ocena: [3.1]

      Comment

      • Rebeliant
        Junior
        • 04-2007
        • 17

        #33
        Na ostatnich wakacjach pięłm go pierwszy raz chyba od 4 raz i stwierdziłęm szkoda ,ze w moim miescie go dostać nie można. Dobre piwo lecz goryczka ma troszke dziwną jak na mój gust.

        Comment

        • ARTHUR
          Senior
          • 07-2004
          • 2338

          #34
          Dla mnie jest za mocny,lubie Bosmana pic,ale czerwonego!i tez tak wlasnie robie.Smakuje mi jego aromat i smak.

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #35
            Click image for larger version

Name:	CIMG0634.JPG
Views:	1
Size:	14,4 KB
ID:	2023772
            "Zielony z nową szatą" niestety smakowo to już od 2-3 lat koncerniak.Barwa ledwo złota,gazu za dużo,posmak nijaki,ech szkoda kończyć.
            Plus za zmianę wizualną etykiet w związku z imprezą The Tall Ships Races.To niestety tyle


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • wedge7
              Senior
              • 01-2007
              • 217

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasny złoty, trochę za jasny [4]
              Piana: śnieżnobiała; długo gościła w szklance [4]
              Zapach: mało wyraźny, chmielowy [3.5]
              Smak: wyraźna i mocna goryczka, w tle przewijająca się lekka słodowość [4]
              Wysycenie: w porządku, nie można się przyczepić choć gazu mogłoby być trochę więcej [4]
              Opakowanie: ładna zielona etykieta, dobre wykonanie całości opakowania ale bez fajerwerków [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.825]

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: zwykła słomka, "czternastce" to nie przystoi, klarowne [3]
                Piana: znika szybko, po ok. 2,5 min pozzostaje cieniuti kożuszek, struktura nie zachwyca, choć w sumie drobnoziarnista, koronka ładna [3.5]
                Zapach: raczej słaby, wyczuwalny słód i chmielowo-kwaskowy aromat [3]
                Smak: ogólnie to czegoś mi tu brakowało, na pewno wyrazu, jakiego się po piwie dość pełnym spodziewałem, słodowość jest jakaś taka słodkawa i płytka, od razu zdominowana przez umiarkowaną goryczkę o niezbyt pociagającym charakterze, wyczuwalna jest charakterytyczna dla piw mocniejszych kwaskowa nuta, piwo w smaku pełne, ale na pewno nie bardziej niż czerwona butelkowa 12, całość doznań smakowych jakaś taka przyduszona, bez polotu, alkohol niewyczuwalny [3.5]
                Wysycenie: w porządku, bardzo drobne, delikatne, ale pozostające do końca [4]
                Opakowanie: puszka, biało-zielono-złota kolorystyka słabo czytelna i mdła, na puszcze powypisywane jakieś banialuki w stylu: "pewny siebie dojrzały zdobywca", "piwo o unikalnym i wyrazistym smaku", "zawsze świeże z lokalnego browaru" plus za pełną informację o ektrakcie (14,0%) i alk. (6,6%) [3.5]
                Uwagi: piwo było cieniem spożywanego ładnych kilka tygodni temu czerwonego, butelkowego Bosmana, smakował jak koncerniak i to przeciętny

                Moja ocena: [3.325]
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • ARTHUR
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 2338

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: kolor jest ładny złocisty. [4]
                  Piana: piana jest przednia nalewajac to piwo schłodzone [4]
                  Zapach: zapach jest zbyt ostry [3]
                  Smak: nie smakuje mi to piwo,wole lepiej PILS-BOSMAN [3]
                  Wysycenie: wsam raz [3]
                  Opakowanie: Jest odpowiedznie do piwa rozlewanego w Szczecinie-i tak trzymać dalej [5]
                  Uwagi: szkoda że niema w butelkach tzw.Generałkach

                  Moja ocena: [3.25]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. BARDZO proszę konkretniej o piwie a i przyłożenie się do pisowni również się przyda.
                  Art, Admin

                  ---------------

                  Comment

                  • satyrus
                    Junior
                    • 06-2007
                    • 20

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasny, nic specjalnego [2.5]
                    Piana: na poczatku spora potem szybko znika... [2.5]
                    Zapach: jak na Bosmana przystało [3.5]
                    Smak: czuć delikatną goryczkę [4]
                    Wysycenie: dobre, czuć na języku [4]
                    Opakowanie: bardzo ładne, można sie dowiedzieć podstawowych informacji o tym piwie [5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.65]
                    ---------------
                    Ocena usunieta z rankingu.
                    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Brak choćby próby opisu zapachu.
                    Art, Admin

                    ---------------

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnobursztynowy, ładny, ale nieco zbyt jasny na woltaż. [3.5]
                      Piana: Dość słaba, po trzech minutach zostało ok. pół centymetra. [3]
                      Zapach: Słaby chyba słodowy. [2.5]
                      Smak: Słodkokwaśny, jak chińskie żarcie... Nieporozumienie. [2]
                      Wysycenie: Gdyby bylo wieksze, daloby sie wypic. [2.5]
                      Opakowanie: Kapsel OK, reszta bazuje znowu na moich sentymentach... [3.5]
                      Uwagi: Ledwo dopilem, chyba sie starzeje. Na dodatek szlag trafil polskie czcionki, sorka...

                      Moja ocena: [2.45]

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasnozłoty, przeźroczysty z wyraźnymi i bardzo obfitymi bąbelkami dwutlenku węgla [3.5]
                        Piana: Przy nalewaniu tworzy się obfita, ale niestety niknie dość szybko nie tylko podnosząc się od dołu, ale też rozluźniając się na górze [2]
                        Zapach: Dominuje zapach słodowy z domieszką chmielu [2.5]
                        Smak: Trochę mydlany ten smak. Takie szare mydło nie powinno kojarzyć się z nazwą specjal. Owszem, lekka goryczka z odrobiną słodu przebijają się momentami, przykrywając alkohol, ale to za mało, by móc się tym piwem raczyć w jesienne wieczory. Smak jest zresztą bardzo krótki, po przełknięciu nic nie czuć [2]
                        Wysycenie: Bardzo duże zarówno wizualnie jak i smakowo. Ale to dobrze [3]
                        Opakowanie: Rzadko się zdarza, ale nie brakuje żadnych informacji i myślę, że w kontekście tego piwa jest ona mocną jego stroną [3.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [2.375]

                        Comment

                        • Pogoniarz
                          † 1971-2015 Piwosz w Raju
                          • 02-2003
                          • 7971

                          #42
                          Barwa jest ciemniejsza, praktycznie bursztynowa, ale coś mi się wydaje, że to załatwili barwnikiem.Gaz w normie.Piana pokazuje się i znika momentalnie.W smaku wyraźnie czuć alkohol i jakieś jakby lekarstwo, odbija się jakoś nieprzyjemnie.
                          Niestety, ale CP wyprodukował następne piwo nadające się do zlewu.


                          Prawie jak Piwo
                          SZCZECIN

                          Comment

                          • chemmobile
                            Senior
                            • 03-2009
                            • 2168

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztynowy. [5]
                            Piana: Ładna była. Napisałem "była", bo zmniejszyła się do dość żywotnego kożuszka. [2.5]
                            Zapach: Trochę słaby, słodowo-lekko alkoholowy. [2.5]
                            Smak: Tak jak oceniany wczoraj przeze mnie Full - bezpłciowy. Niby jakaś goryczka jest, ale gorzka i nieprzyjemna. Praktycznie nie ma słodu, który mógłby dopełniać gorycz. Ogólny posmak jest bardzo dziwny, jakby ktoś (coś) dodał do każdej butelki kroplę Ludwika. Ciężko mi było wypić tego Bosmana do końca. [2]
                            Wysycenie: Ciut więcej, ciut więcej. [4.5]
                            Opakowanie: Zielono-czerwono-żaglowcowe. Jest info o ekstrakcie. [3]
                            Uwagi: Butelka 0,5 l za 2,70 zł. W kategorii cena/jakość 2/5 punktów. Piwo bez konkretnego smaku, nieokreślone. Bosmany mają u mnie czerwoną kartkę, bo nawet smak marketowych "sikaczy" można jasno określić. Cena zdecydowanie za wysoka w porównaniu do konkurencji.

                            Moja ocena: [2.55]
                            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnawe złoto, pasuje do ekstraktu. [4.5]
                              Piana: Stosunkowo wysoka, ale dość szybko opada. [3.5]
                              Zapach: Silny, słodowo-kukurydziany z lekką nutą chmielową. Nic specjalnego, za dużo kukyrydzy. [3]
                              Smak: Bardzo treściwy, z fajnym słodowym finiszem i lekką goryczką. W tle lekka alkoholowość. Nieźle się pije, ale lepiej smakowałoby jesienią lub zimą. [4]
                              Wysycenie: Bdb. [5]
                              Opakowanie: Zielona wersja ze Specjala jest ładniejsza niż czerwona z Fulla. Plusik też za podany ekstrakt, dedykowany kapselek i ładną, wysmukła butelkę. [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.675]

                              Comment

                              • Pogoniarz
                                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                                • 02-2003
                                • 7971

                                #45
                                Starałem się wypić wczoraj dla etykiety, gdyż znowu jest inna(nagroda w 2009 roku w Brukseli -srebrny medal ).Niestety było okropne, w smaku czuć jakby ktoś wsypał ze cztery łyżki cukru do butelki 0.5 l. i nie dopiłem.Przegazowane, piany zero, w zapachu landrynki do kwadratu.Masakra .


                                Prawie jak Piwo
                                SZCZECIN

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎