Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, Lew Classic

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jaroslav
    Senior
    • 10-2005
    • 967

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: pełna złota, taka jaka powinna być [5]
    Piana: drobnoziarnista, gęsta, długo się utrzymuje [4.5]
    Zapach: chmielowy połączony z dobrze wyczuwalnym słodem, gdzieś w oddali zapach miodu [4.5]
    Smak: Dobrze wyczuwalna goryczka chmielowa, wybijająca się na pierwszy plan. Połączmy to z ciekawym słodowym tłem i mamy piwko pierwsza klasa Określiłbym to piwo jako chmielowo-słodowo-słodkawe. [4.5]
    Wysycenie: standard [3]
    Opakowanie: lubię pić piwa zabutelkowane w bączki. Na etykiecie zawarte najważniejsze informację - ekstrakt, alkohol, pasteryzacja. [5]
    Uwagi: Znając piwa z Zodiaka nie spodziewałem się rewelacji... Zawsze w nich coś przeszkadzało, najczęściej ten specyficzny "kłodawski posmak tzw. szmaty". Po pierwszych łykach poznałem ten browar na nowo. Tu nasuwa się pytanie: po co wykorzystywać moce browaru na warzenie takich piw jak np. Relax? Uważam, że tak duża rozpiętość piw nie służy temu browarowi. Po wypiciu Relax'a większość osób nigdy już do kłodawskich piw nie wróci, a i u wielu potwierdzi się teza o miernej jakości piw regionalnych. Mając w wachlarzu piw tak dobry i harmonijny w smaku produkt jak Lew Classic, aż prosi się o z koncentrowanie na nim większości produkcji.
    Piwo wygrało u mnie bezpośrednią konfrontację z Noteckim (także 12), brawo! Zakupione w Wągrowcu, gdzie przyjdzie mi teraz częściej przebywać

    Moja ocena: [4.475]

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złote, nie tak intensywne jakby można oczekiwać z balingu, ale niewiele mu brakuje do złotego; [4.5]
      Piana: jak dla mnie dobra, po nalaniu czapa, drobna, opadająca, ale do rozsądnych rozmiarów grubszego dywanika z dziuram. Osadzająca się na ściankach w sposób, który przywodzi na myśl przepyszne piwa dziś niedostepne... [4.5]
      Zapach: lekko, acz wyczuwalnie chmielowy, dość odmienna od koncerniaków nuta, ale nie dominująca; generalnie akceptowalna. [4]
      Smak: no lane prosto z cycka to inna bajka, ale mając porównanie do innych piw - goryczka niby nie jakaś mizerna, choć za słaba, słodkawe nuty zbyt wyraźne, no i lekko kwaskowe akcenty przy słabej goryczce tak jakoś dziwne. [3.5]
      Wysycenie: znośne, bez większych zastrzeżeń (biorąc poprawkę na normalne zgazowanie niekoncernowe) [3.5]
      Opakowanie: dla mnie bomba, a kto nie widział ten trąba... to taki mały żarcik apropos mojej dyskusji o etykiecie mazowieckiego pilsa [4]
      Uwagi: wolę bardziej z beczki, ale to taka przypadłość małych browarów. mogło być lepiej

      Moja ocena: [3.85]

      Comment

      • Regent
        Senior
        • 10-2002
        • 512

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złoty [4.5]
        Piana: gęsta , długo utrzymująca się. [5]
        Zapach: chyba słodowy, ale trudno powiedzieć bo akurat dopadł mnie katar. [4]
        Smak: goryczkowy, słodowy, lekko alkoholowy [4]
        Wysycenie: najsłabszy element tego piwa, bardzo słabe, ledwo odczuwalne. [1.5]
        Opakowanie: bez rewelacji [3]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.95]
        Mniej alkoholu w piwach !!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • pirackamuza
          Senior
          • 12-2004
          • 1903

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złoty, jak na ten extrakt akurat - chyba najmocniejsza strona tego piwa [4.5]
          Piana: mimo, że lałem z 20 cm - prawie żadna, jedynie słaba otoczka, która i tak pod koniec znikła [2]
          Zapach: w miarę przyjemny, lekko słodowy, jednak słabnący z każdą minutą... [4]
          Smak: ni to piwny, ni to alkoholowy, jakiś taki nijaki (mój 14-letni syn po spróbowaniu spytał, czy to piwo w ogóle ma procenty) [3]
          Wysycenie: prawie żadne - czuć nie było wcale, jedynie od czasu do czasu drobny bąbelek odrywał się od dna [1.5]
          Opakowanie: takie sobie, pasuje do smaku (granatka 0,33) [3.5]
          Uwagi: generalnie zawiodłem się, chyba że akurat trafiłem na gorszą partię - zakupione w małym sklepiku w Toruniu

          Moja ocena: [3.275]
          Toruń przeprasza za Radio Maryja
          www.bobofruty.pl

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Kolor niezły, ale trochę zbyt jasny moim zdaniem. Ciemniejsza słomka [3.5]
            Piana: Piana niezbyt obfita, biała. Opada dość szybko do pełnego, cienkiego nalotu. Potem znika pozostawiając plamy na powierzchni. Nie oblepia szkła. [3]
            Zapach: Zapach głownie słodowy chyba z domieszką gotowanych warzyw. [3.5]
            Smak: Smak słodowy ze słabym alkoholowym posmakiem podgryzającym gardło. [3]
            Wysycenie: Nasycenie słabe. Pojedyncze bąbelki [3]
            Opakowanie: Butelka bączek 0,33dm3 (Steinie II)
            Czarny kapsel PP
            Etykieta nie najgorsza (w stylu małych browarów) z podstawowymi informacjami [3.5]
            Uwagi: Średnie piwo.
            Dzięki dal Slavoya za dostarczenie

            Moja ocena: [3.225]
            MM961
            4:-)

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: W sam raz. Lekko bursztynowy, średnio ciemny. Piwo leciusieńko jakby opalizowało. [4.5]
              Piana: Przeciętna. Raczej nieduża, trochę grubych bąbli. Średnio trwała. Do końca pozostaje tylko wianuszek przy ściankach kufla. [3.5]
              Zapach: Przyjemny słodowo chmielowy, delikatny. Poważną wadą była jednak bardzo nikła siła tego zapachu. Czasami naprawdę mocno trzeba było się koncentrować żeby go poczuć. [3.5]
              Smak: Słodowo chmielowy jak zapach. Dobry, delikatny. Na koniec słaba goryczka. I właśnie tej goryczki trochę brak. W smaku wyczuwalne pewne charakterystyczne nutki, zapewne charakterystyczne dla Zodiaka. [3.5]
              Wysycenie: Bardzo odpowiednie i nie słabnące do końca. Bąbelki drobniutkie, dość dużo ich. Jak dla mnie wzorowo. [5]
              Opakowanie: Etykieta rodem z komuny. Prosta, zielono złoto czerwono biała w typowej stylistyce piwnej. Mnie się taki styl retro jak najbardziej podoba. Niestety etykieta strasznie zmasakrowana (i nie jest to pojedynczy przypadek). Do plusów można zaliczyć podanie ekstraktu i kapsel z nadrukiem (Polskie Piwo). [3.5]
              Uwagi: Smaczne piwo chociaż było przeterminowane już o ponad 2 miesiące (nadpsucia jednak nie czułem). Delikatne, zharmonizowane, łagodne. Z chęcią spróbował bym lanego, bo butelkowe ma zadatki na całkiem niezłe piwo.
              Dzięki delvish.

              Moja ocena: [3.625]
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złotobursztynowy, klarowny. [3.5]
                Piana: Cieszy oko, ale krótko... [3]
                Zapach: Niezbyt mocny słodowy z nutą chmielu. [3.5]
                Smak: Głęboka chmielowa goryczka, przywołuje wspomnienia swą "oldskulowością". [4]
                Wysycenie: Zadowalające, ale mogłoby bąbelkować raźniej... [3.5]
                Opakowanie: Bączek, jak to w "Lwach" prosta etykieta bez wygibasów, również oldskul. [4]
                Uwagi: Smaczne, nieco "chropawe" piwo - takie jak kiedyś .

                Moja ocena: [3.675]

                Comment

                • woosaa
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 1548

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: słomkowy,klarowny [3.5]
                  Piana: ładna i trwała,powoli opada,trzyma się do końca [4.5]
                  Zapach: bardzo ładny aromacik chmielowo-owocowo-chlebowy,pachnie świeżością! [4.5]
                  Smak: zaskakująca dobra goryczka o bogatej treści,w oddali bardzo delikatna nuta owocowa [4.5]
                  Wysycenie: w kufelku bardzo delikatne,w gardełku zupełnie dobre [4]
                  Opakowanie: bączek z czarnym kapslem,etykieta z przyzwoitą szatą graficzną,podana zaw.alk.i ekstraktu [3.5]
                  Uwagi: Piwko z wymiany zlotowej,dzięki kolegom z Pomorza

                  Moja ocena: [4.375]
                  mb WOS

                  Comment

                  • wedge7
                    Senior
                    • 01-2007
                    • 217

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasba słomka, trochę za jasny [4]
                    Piana: niska ale gęsta i dość trwała [4]
                    Zapach: święże połączenie chmiel i słodowości, zachęca do dalszej degustacji [4.5]
                    Smak: słodowy (wręcz słodki) z delikatną goryczką pojawiającą się po przełknięciu; w porównaniu z moimi poprzednimi doświadczeniami z Lwami jestem miło zaskoczony [4.5]
                    Wysycenie: odrobinę za słabe [3.5]
                    Opakowanie: bączek + etykieta w stylu lwa.. nie zachwyca ale i w sumie nie razi [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.35]

                    Comment

                    • Samoglow
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 606

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemna słomka, wręcz złocisty. Całkiem ładny. [4.5]
                      Piana: Rośnie nieźle, ale za szybko opada. Pozostają łądne ślady. [3.5]
                      Zapach: Przyjemny, słodowy. Dość intensywny. Zachęca do skosztowania. [4]
                      Smak: Sympatyczny pils, w smaku mógłby być ciut bardziej pełny. Podobnie jak w Lew Pils brak mi tu delikatnej słodyczy w tle, ale jest to zupełnie smaczne piwo. [4]
                      Wysycenie: W zasadzie nie ma się czego czepiać. Może z początku trochę za duże. [4.5]
                      Opakowanie: Bączek z prostą szatą graficzną jak w minionej epoce, ale jest to bardzo miłe. Podano ekstrakt! [5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.05]

                      Comment

                      • j_Q
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 176

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemna słomka, dość mocna jak na 12 Blg [4]
                        Piana: Po nalaniu na 2 palce, szybko opadła do kożucha z grubszymi wysepkami [3.5]
                        Zapach: Mocny. Aż za mocny. Słodko - słodowy z alkoholową nutą [2.5]
                        Smak: Brrrr..... Czuć słód, czuć bardzo mocną goryczkę, która sprawia, że piwo jest wręcz gorzkie. Brakuje natomiast aromatu. No, chyba, że aromatem nazwać ostry alkoholowy posmak. Da się wypić, ale po co? Są lepsze piwa. [2]
                        Wysycenie: Praktycznie niewyczuwalne [2]
                        Opakowanie: Klasyka. Etykietka jak z dawnych lat, z nieodzownym lwem [3.5]
                        Uwagi: Nie wiem, w jakiego klienta ten browar chce celować, ale ja do niego nie wrócę długo, oj długo. Chyba, że coś się zmieni. A jeszcze kilka ichnich wynalazków w lodówce leży. I jakoś mnie do nich nie ciągnie
                        Bączek, data przydatności XII 2009

                        Moja ocena: [2.5]

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Piękne, głębokie złoto. [5]
                          Piana: Niezbyt wysoka, opada do nieszczelnej kołderki. [3]
                          Zapach: Niezbyt silny, słodowo-ziarnisty. Całkiem przyjemny, ale za słaby. [4]
                          Smak: Przyjemnie słodowy z sympatyczną ziarnistością, ale w tle czai się niestety lekka, nieprzyjemna piwniczność Goryczka nie dość, ze słaba, to jeszcze nieszlachetna. [3.5]
                          Wysycenie: Ciut za wysokie. [4]
                          Opakowanie: Przeładowana, kiczowata, staroświecka etykieta. Goły kapsel. [3]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.7]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎