Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tad2x
    Member
    • 06-2005
    • 72

    #16
    Przerazliwie slodkie piwo, nie dla mnie niestety.

    Comment

    • michioso
      Senior
      • 10-2002
      • 112

      #17
      Kolor: Piękny złoty.
      Piana: Początkowo gęsta, bielusieńka, jednak szybko znika zostawiając obrączke na kuflu.
      Zapach: Mocny, bardzo słodowy, przyjemny.
      Smak: Słodkawy, jest goryczka, wyczułem lekki posmak miodu być może to moje subiektywne odczucie
      Gaz: Początkowo spore, jednak szybko się ulatnia.
      Opakowanie: Kapselek firmowy
      Ogólnie mi smakowało i przy najbliższej okazji zmaierzam spróbować jeszcze raz

      Comment

      • rotmistrz
        Senior
        • 06-2005
        • 469

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: bursztynowy, klarowny [3.5]
        Piana: biała drobno ziarnista szybko siadła pozostawiająć ślad na szkle i dziurawy kożuszek [2.5]
        Zapach: słodowo-chmielowy, intensywny, wyczuwalna słodkość [3.5]
        Smak: słodkawe, z nutą słodowo-chmielową, goryczka wyraźna dopiero w końcowej fazie, lekko chyba alkoholizowane ale nie ujmuje mu to [4]
        Wysycenie: poprawne,w końcowej fazie konsumcji spadło do zerowego [3]
        Opakowanie: kolorystyka etykiet ciemne, brak wszystkich informacji o piwie, kapsel sygnowany logo browaru [3.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.575]

        Comment

        • Kamień
          Senior
          • 07-2007
          • 361

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Generalnie można go podsumować jako ciemnosłomkowy, trochę brakuje mu głębi, ale brak innych poważniejszych powodów do narzekań. Wygląda zdecydowanie poprawnie. [4]
          Piana: Tym razem było kiepsko. Piana była nie za duża, nierównoziarnista, całkiem szybko opadła do porozrywanej warstewki. Zapadło mi w pamieć jak raz gdy skończyłem pić to piwo wprost z bączka, to był on w 2/3 wypełniony pianą. No ale mniejsza z tym... idźmy dalej... [3]
          Zapach: Słabo intensywny ale przyjemny. Słodowy, z jakby karmelową nutką, może nieco zbożowy. Ogólnie - podobny do kwasu chlebowego. [4]
          Smak: Naprawdę okej. Wyraźny silnie słodowy, trochę karmelowy, trochę się nad tym głowiłem nim rozpoznałem w tych aromatach kwas chlebowy. Może jednak ta karmelowa słodycz jest trochę zbyt intensywna. Po przełknieciu podniebienie ogarnia chmielowa goryczka, zwalczająca tą słodycz. Wszystkie z tych smaków są delikatnie wykończone posmakiem alkoholowym. [4]
          Wysycenie: Całkiem duże, przyjemne, takie chyba powinno być. Nie zdążyło sie zmniejszyć zanim skończyłem [4]
          Opakowanie: Butelka - bączek. Etykieta raczej w ciemnej tonacji, mi się kolory podobaja, ale raczej maskują to piwo na półce niż eksponują. Detale są rozplanowane rozsądnie. Jest po prostu przeciętnie. [3]
          Uwagi: Jest to bardzo przyjemne piwo, ma pewne mankamenty, ale według mnie, cena je usprawiedliwia. Kolejne piwo, które, podczas zakupów, będę przedkładał nad te ogólnodostępne. Nie są one aż tak straszne, ale bardzo jednakowe i ich smak już dawno mi się "przepił". Staropolskie Mocne, ze swoimi posmakami kwasu chlebowego, to dla mnie powiew nowości:P

          Moja ocena: [3.85]

          Comment

          • Scriptus
            Senior
            • 04-2006
            • 189

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Przyjemny bursztynowy kolor, odpowiedni dla tego rodzaju piwa [4.5]
            Piana: Pianka w porządku wysoka, gęsta, ciągnie się po ściankach kufelka, trwała [4.5]
            Zapach: słodowy, karmelowy, z ledwo wyczuwalną nutka chmielu [3.5]
            Smak: słodki z wyraźną goryczką, niezły, ale może trochę zbyt agresywny, trudno tym piwem naprawde zaspokoić pragnienie [3]
            Wysycenie: ładnie pracujące bąbelki, wysycenie OK [4.5]
            Opakowanie: W sumie ciekawa puszeczka utrzymana w czarnej tonacji, jak na stronga przystało, nie ma informacji o słodzie, inaczej jest wszystko [4]
            Uwagi: W sumie nic specjalnego, mniej więcej poprawne piwo. Jest jednak w tej klasie tyle dobrych piw w tej cenie, że raczej poleciłbym inne piwa....

            Moja ocena: [3.525]
            Nic lepszego od Brackiego :)

            Comment

            • Scriptus
              Senior
              • 04-2006
              • 189

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złocisty, ciut za jasny na mocne piwo, ale do przyjęcia [4.5]
              Piana: ładna śnieżnobiała pianka, dość trwała, bez zastrzeżeń [4.5]
              Zapach: Słodowy, az landrynkowy zapach, w tle trochę chmielu [4]
              Smak: Dość słodkie jest to piwko, ale doprawione nieprzykrą goryczką w sposób zrównoważony [4]
              Wysycenie: Nasycenie w normie, przyjemn ie szczypie w język, a drobniuskie bąbelki unoszące sie do góry cały czs pracowicie budują piankę. Tak to w sumie powinno moim zdaniem wyglądać. [5]
              Opakowanie: Bardzo miła dla oka, czrna puszeczka, pasująca do pozostałych z rodziny staropolskiej, a stylem do piwa mocnego. Brak tylko informacji o zawartości słodu [4.5]
              Uwagi: Nie jest złe to piwo, ale nic porażającego, może smakować tak dla odmiany, ale raczej nie pojechałbym po nie na drugi koniec miasta

              Moja ocena: [4.15]
              Nic lepszego od Brackiego :)

              Comment

              • Samoglow
                Senior
                • 07-2007
                • 606

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Mogłoby być ciut ciemniejsze, ale źle nie jest. [4]
                Piana: Dobra strona tego piwa, szczególnie jak na mocne. Rośnie wysoko, długo się utrzymuje i zostawia sporo śladów. Naprawdę niezła! [4.5]
                Zapach: Mocny, słodowy, lekko owocowy, wydaje się, że piwo będzie słodkie, bardzo zacny zapach. [4]
                Smak: Nie jest tak słodkie, jak wynikałoby z zapachu. Nieźle wyważona goryczka, alkohol niezbyt wyczuwalny (spory plus), jest nieco kwaśnawe. Czyżbym czuł jakieś bardzo delikatne palone/porterowe posmaczki???. Spokojnie można się napić, ale znam lepsze o podobnych parametrach. [3.5]
                Wysycenie: Niewielkie, ale w chwili oceny miałem ochotę na coś delikatniejszego i mniej "buzującego". [4]
                Opakowanie: Estetyczny bączek, ale nie podano ekstraktu. [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.875]

                Comment

                • skitof
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 2478

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Głębokie złoto, ale przejrzyste, bez odcienia rubinu czy bursztynu [4]
                  Piana: Piana tworzy dość ładną koronę, jest dość gęsta, stabilna i trwała, ale jak już ginie to na całego [3.5]
                  Zapach: Dominują nuty słodowe [3.5]
                  Smak: Początkowo czuć jasny słód z lekką domieszką karmelowego. Potem do głosu dochodzi aromat słodyczy stonowany chmielem, a smak końcowy, pozostający w ustach jest wytrawny, ale z posmakami słodowymi. [3]
                  Wysycenie: Wizualnie bąbelki nie odgrywają tu żadnej roli. Smakowo również, co przydaje temu piwu umiarkowanej do średniej treściwości [3]
                  Opakowanie: Brak informacji o zawartości ekstraktu. Nie rzucające się w oczy. [2.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.25]

                  Comment

                  • kloss
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 2526

                    #24
                    A ja wbrew przedmówcom do tego piwa przekonać się nie mogę.Piłem kilkakrotnie i zawsze było podjechane jakimś nieprzyjemnym kwasem, chociaż bynajmniej nie skwaśniałe.Ostatnio piłem dzisiaj i dokładnie to samo.Nędza smakowa.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9733

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, ale taki jakby lekko przydymiony... [4]
                      Piana: Na początku ładna, wysoka i gęsta. Wytrzymała kilka minut, została obrączka. [3.5]
                      Zapach: Kwiatowy, ciekawy, "wzbogacony" z lekka alkoholem. Po ogrzaniu się ulatnia, pojawiają się nuty miodowe. [4]
                      Smak: Słodowy z silnymi akcentami miodowymi. Przezierają, niestety trochę zbyt nachalnie, procenty. [3]
                      Wysycenie: Spore, nawet pod koniec konsumpcji piwo musuje. [4]
                      Opakowanie: Bączek z etykietą "w stylu" Staropolskiego. Nic specjalnego, na kontrze tylko info o mocy, goły kapsel. [2.5]
                      Uwagi: Piwo wypijane, ale nie budzi euforii .

                      Moja ocena: [3.475]

                      Comment

                      • granat862
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 945

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemno złoty, klarowny. [4.5]
                        Piana: Drobnopęcheżykowa, gęsta tworzy ładną czapę ale szybko opada do cieniutkiej warstewki. Jedna z lepszych pian jakie widziałem w jasnych mocnych. [3.5]
                        Zapach: Słodowo alkohol wyraźnie wyczuwalny [2.5]
                        Smak: Slodowość na pierwszym planie, w tle wyczuwalne lekko karmelowe nuty, lekko drapiąca goryczka, alkohol nie jest zbytnio wyczuwalny jak to zapowiadal zapach [3.5]
                        Wysycenie: Średniowysokie. [3]
                        Opakowanie: Bączek czarny kapsel lekko obdarta etykieta, brak ekstarktu [2.5]
                        Uwagi: Dość przyzwoite piwo, jest w mojej czołówce małych mocnych

                        Moja ocena: [3.125]
                        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                        Comment

                        • Sven
                          Senior
                          • 09-2003
                          • 1211

                          #27
                          Wypite niedawno.
                          Barwa przyjemnie zlocista, piana wysoka i dosyc trwala, w zapachu duzo przyjemnego chmielu, w smaku pelne i przyjemne, slod i goryczka, nie czuc alkoholu, bardzo przyjemne piwo, chetnie do niego wroce.
                          Celia, cerevisia et conventus.

                          Comment

                          • andszcz
                            Senior
                            • 07-2008
                            • 310

                            #28
                            Całkiem dobre (a może nawet bardzo dobre) piwo. Nie czuć alkoholu ani nadmiaru słodu, jest goryczka Kupiłem bączek za 1,39 (+butelka) w Dino, choć była też puszka (chyba 1,99), ale wolałem najpierw "szkło". Na pewno wrócę.
                            "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                            Comment

                            • andszcz
                              Senior
                              • 07-2008
                              • 310

                              #29
                              No i spróbowałem puszkę... Albo nieudana partia, albo już miałem zepsuty smak po innym wynalazku tego browaru - Porter (odradzam).
                              "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                              Comment

                              • Myszon007
                                Senior
                                • 02-2007
                                • 1208

                                #30
                                Nie wiem czy było to gdzieś wspominane -piwo to pojawiło się w butelce PET o pojemności 1500 ml.
                                ♪♫

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎