Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Myszon007
    Senior
    • 02-2007
    • 1208

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty bursztyn, troszkę zbyt jasny. Klarowne. [4]
    Piana: Obfita, śnieżnobiała, dość szybko redukuje się do małego kręgu, który oblepia szkło [3.5]
    Zapach: Chlebowy, w tle trochę metaliczny. Nie czuć alkoholu. [3.5]
    Smak: Mocne piwo z wyraźną goryczką. Gorycz jednak z czasem staje się dość tępa. Pełne w smaku, bez wyczuwalnego alkoholu. [3.5]
    Wysycenie: Niezbyt mocne, pod koniec kufla trochę brakuje gazu. [3]
    Opakowanie: Puszka w złoto-czarnej tonacji. Brak danych o ekstrakcie. [2.5]
    Uwagi: Znośne piwo w kategorii strong, atutem jest cena - 2 złocisze za puszkę. Wyróżnia się na tle podobnych piw wyraźnie zaznaczoną goryczką.

    Moja ocena: [3.45]
    ♪♫

    Comment

    • celtyk87
      Senior
      • 11-2008
      • 208

      #47
      Odkąd browar obniżył zawartość alko. z 8% na 7% dużo straciło na smaku, co ciekawe mimo 8% było bardzo przyjemne w smaku , teraz jest kwaśne i niedobre.

      Comment

      • fxone10
        Member
        • 08-2011
        • 32

        #48
        4,69 pln za 1,5L naprawdę przyzwoitego Jasnego Koźlaka

        Kolor: jasnozłoty w miarę klarowny [3.5]
        Piana: biała na jeden palec, po chwili znika pozostawiając w miarę trwałą białą obwódkę [3.5]
        Zapach: zapach słodu lekko palonego, bez nut alkoholowych co przy tej mocy (7%) jest dużym atutem[4]
        Smak: bardzo wyraźny słodowy, chlebowy posmak, goryczka chmielowa wyczuwalna, zbalansowane, rozgrzewające, ale bez posmaków alkoholowych[4]
        Wysycenie: średnie, szkoda, że nie do ostatniego łyka.[3.5]
        Opakowanie: Zwykle piszę, że bez znaczenia, ale tutaj zrobię wyjątek. Butelka idealna dla piwowara domowego. No i to zamknięcie.[4.5]
        Uwagi: Ogromne zaskoczenie, kupowałem to piwo dla butelki... Do tej pory byłem przekonany, że w butelce PET może smakować wyłącznie piwo domowe, a tutaj poprawny Helles Bock czyli jasny koźlak.

        Moja ocena: [3.75]
        średnia narciarska, skrajne odrzucam, średnia z pozostałych, zaokrąglana w przedziale 0.5.

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #49
          WTF?!

          4,69 pln za 1,5L naprawdę przyzwoitego Jasnego Koźlaka
          Dzie?! Koło koźlaka to nawet nie stało!

          Butelka idealna dla piwowara domowego.
          Zapomnij, zamknięcie rozpada się nie wiadomo kiedy, to jakiś jednorazowy chiński badziew. Lepsze już są zakręcane PET-y, np. litrowe po Sarmackim z Biedry.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • fxone10
            Member
            • 08-2011
            • 32

            #50
            po co te przekleństwa...

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
            Dzie?! Koło koźlaka to nawet nie stało!
            Zapomnij, zamknięcie rozpada się nie wiadomo kiedy, to jakiś jednorazowy chiński badziew. Lepsze już są zakręcane PET-y, np. litrowe po Sarmackim z Biedry.
            Oceniam piwo zawsze względem stylu, a nie sentymentu do innych Koźlaków (najczęściej ciemnych) stojących na półce. Butelkę zweryfikuję, ale wygląda naprawdę solidnie, nagrodzona złotym medalem TAROPAK 2008.

            Comment

            • Feti
              Senior
              • 10-2010
              • 801

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
              WTF?!

              Dzie?! Koło koźlaka to nawet nie stało!
              .
              Bo może każdy strong to koźlak?

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
                Bo może każdy strong to koźlak?
                No, w KP na pewno w to wierzą. Najęli nawet jakiegoś eksperta, żeby ciemnotę wciskał że Dębowe to koźlak.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • fxone10
                  Member
                  • 08-2011
                  • 32

                  #53
                  warka warce nierówna, nie poleci orzeł w g...na

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fxone10 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Uwagi: Ogromne zaskoczenie, kupowałem to piwo dla butelki... Do tej pory byłem przekonany, że w butelce PET może smakować wyłącznie piwo domowe, a tutaj poprawny Helles Bock czyli jasny koźlak.
                  warka oznaczona zalecaną datą spożycia do 28.11.2011; posmaki alkoholowe: drętwieją zęby, nie polecam; o wiele lepsza ta cytowana z 29.11.2011...

                  Comment

                  • Whitehaven
                    Junior
                    • 05-2009
                    • 25

                    #54
                    Piwo w wersji puszkowanej. Kolorystycznie opakowanie bardzo przypomina mi tescowego strong lagera (co bynajmniej nie jest rekomendacją). Warka z datą spożycia na 25.09.2012.

                    Piwo zaskakująco jak na swoją cenę (2,30 w sklepie osiedlowym) smaczne. Zdecydowanie nie czuć w smaku tych 7%, nuty chmielowo-goryczkowe. Przyjemny lagerek na wieczór. Piany i barwy niestety nie mogę ocenić - piliśmy w terenie na grillu bezpośrednio z puszek. W sklepie jest jeszcze wersja złota - wypróbuje następnym razem :-)

                    Comment


                    • #55
                      Chyba mi się to jeszcze nie zdarzyło, żeby moja osobista ocena tak drastycznie odbiegała od opinii szanownych Forumowiczów. Może moje piwo było jakieś wybrakowane, ale kompletnie mi nie podeszło - ani w smaku, ani w wyglądzie. Przykro mi to stwierdzić, ale do mnie Staropolskie Mocne kompletnie nie trafia.

                      Po szerszą recenzję zapraszam na mojego bloga!

                      Pozdrawiam gorąco!

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6134

                        #56
                        O ciekawe to piwko!
                        Piana trzymała się dłużej niż przypuszczałem na dłużej było ok. 0,5 cm...
                        Zapach owocowo-słodowy...
                        Kolor jasny bursztyn... trochę mętne...
                        Gaz średni...
                        Smak słodkawy, słodowy po kilku łykach jest i niezła goryczka...

                        Piwo nie jest złe... bez problemu do wypicia... choć pierwsze łyki sugerowały że będzie cienkie ale potem się to nie potwierdziło...

                        Mój egzemplarz konserwowy więc dołączam fotkę...
                        Attached Files

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6134

                          #57
                          Znowu pojawiło się to piwo w mniejszych sklepikach.
                          Grafika trochę zmieniona choć konwencja została zachowana.

                          Piana - szybka redukcja do niepełnej warstewki.
                          Barwa - złoto, dość jasny bursztyn.
                          Gaz - poniżej średniego.
                          Aromat - owocowość i słód.
                          Smak - słodkawe, gorzkawe, niezbyt przyjemnie z powodu nieodpuszczającego tępego smaku i wodnistości. Posmak jakiejś karmelowości też jest nie za przyjemny.

                          Zapamiętałem to piwo inaczej, trochę lepiej niż teraz. Jest słabo.
                          Attached Files

                          Comment

                          • Myszon007
                            Senior
                            • 02-2007
                            • 1208

                            #58
                            Nowa wersja tego piwa ma swój wątek: http://browar.biz/piwo.php?id=4013
                            ♪♫

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6134

                              #59
                              Chyba tu!

                              Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)


                              Ok... to idę na dedykowane miejsce i proszę o posprzatanie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎