Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    czy ktoś widział koźlaka w poznaniu lub okolicach
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      w porównaniu z innym polskim koźlakiem - zniewalające i bez porównania! zdecydowanie mniej gorzkie w smaku, z przyjemnym kremowym smakiem piany oraz gardłowym kwaskowym posmakiem. DUŻY plus za chęci, ale cena 3.80 zł jest ciut za wysoka, by delektować się na codzień.

      Moja ocena: [4.775]

      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        e-prezes napisał(a)
        w porównaniu z innym polskim koźlakiem - zniewalające i bez porównania!
        Masz rację - Amber nie ma co się równać z jurandowym Koźlakiem, bo - o czym już w tym temacie było wcześniej - koźlakiem wcale nie jest
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          iron napisał(a)
          Masz rację - Amber nie ma co się równać z jurandowym Koźlakiem, bo - o czym już w tym temacie było wcześniej - koźlakiem wcale nie jest
          może i tak, ale komuś do głowy przyszło go tak nazwać

          Comment

          • breslauer
            Senior
            • 05-2002
            • 2690

            piwus napisał(a)
            Jak czytam takie informacje na temat strategii marketingowych w branży piwnej, to już wiem dlaczego wiele małych i średnich browarów ma takie problemy. Jeśli zatrudniają ludzi z takim pojęciem na temat rentowności produktów, strategii, to potem mają problemy. Po pierwsze jak można kreować politykę sprzedażową browaru pod produkty tanie i nisko marżowe. Piwa Hanza i Gryf nie były wprowadzone po to aby kreować markę tylko mieć produkt który ułatwi wejście do sklepów, produkty markowe i rentone dla Ambera to RED, i Clasic. Natomiast brdzo nie spójna i chaotyczna straegia tych produktów powoduje ich malejącą lub pozostającą w fazie dojżałości sprzdeaż. Jeśli zatem Browar nie mzienii sowjeju strategi, nie umocni się w markach rentownych, nie będzie na ie stawiał i mocno prom ował to jego rentowność będzie spadać. Piwo Koźlak też było kolejnym pomysłem kogoś w browarze, pewnie piwowara lub kogoś innego. Badania marketingowe wskazują że tylko ok 2% ludzi pijących piwo sięga po piwa typu Porter czy Bock. Promowanie tego brendu zatem jast bardzo skomplikowane i kosztowne, możana na nim zarobić ale trzeba ogromne pieniądze inwestować aby ono zaistaniało. Amber róbuje w tym przypadku tzw. strategii wywołanej potrzeby, czyli produkt pojawia się na chwilę w najlepszych sjklepach a potem znika, po to aby pojawić się w innych sklepach. Tego typu strategie stosowały browary oferujące produkty - piwa tzw eksluzywne, z tym że te browary mają ogrone pieniądze i ich stać na eksperymnetowanie. Więc podsumowując , jeśli Amber nie postawi na dwie podstawowoe marki i nie będzie ich promował min przy pomocy Hanzy i Gryfa, prowadzeniu logicznej polityki dystrybucyjnej, to może być poważny problem z tym Browarem, który nie zapominajmy jest Browarem Bradzo młodym i obciązonym potężnymi kredytami na linie rozlwnicze, unitanki czy w końcu finasującym własną dystrybucję - Presto, która to jest studnią bez dna , ale to inny temat.
            Ty pisać polski, my czytać i nasza cieszyć.

            ***********************************************

            Dzięki Mareksowi miałem możliwość wypicia butelczyny tego piwka.
            Powiem szczerze, że rozczarował mnie nieco kolor - od razu po nalaniu do szkła zacząłem szukać obiecywanej rubinowej barwy, a znalazłem jedynie barwę herbaty ... Piana również nie okazała się rewelacją - bardzo szybko znikła pozostawiając jedynie niewielkie po sobie wspomnienie ... Na szczęście zapach i smak wyrównały z nawiązką początkowe spostrzeżenia. Nachylony z nosem nad szkłem poczułem wyraźny kawowy aromat, mile łaskoczący wnętrze nosa. W smaku pierwsze co było czuć, to bąbelki mile podszczypujące podniebienie, nastęnie karmelowy smak przeszedł w mocną, wyraźną gorycz.
            Dobre piwo, choć ja nie widzę specjalnej różnicy między Koźlakiem, a np. Dublinem czy Belfastem. Jednakże niech nam Koźlak będzie i wzbogaca rynek ciemniaczków !!! No i chętnie bym się załapał kiedyś na beczkowego.
            Last edited by breslauer; 20-02-2004, 16:19.

            Comment

            • breslauer
              Senior
              • 05-2002
              • 2690

              Uzasadnienie oceny powyżej.

              Moja ocena: [4.375]

              Comment

              • kmieciu
                Member
                • 02-2004
                • 33

                Piwo rewelacyjne, ciekawa butelka jednak dość drogie kupione w Intermarche 3,59zł

                Comment

                • kishar
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 1691

                  Piwo za kupione ponad tydzien temu oczywiście w lubelskim Piwowarze.
                  Zapach po otwarciu butelki w porzadku
                  Piana lepsza niz u Juranada,całkiem niezła utrzymuje sie do konca w formie krażkow na szkle.
                  Pierwsze wrazenie smakowe to wyczuwalny chmiel,i nie czuc alkoholu, ale smak wydał mi się bardziej płytki niż Jurandowski kozlak. co spowodowane jest wedlug mnie chyba mniejsza iloscia ekstraktu, smak jest lżejszy słod jakbu mniej palony,po pewnym czasie wyczułem jedank lekko alkohol gdzies na koncu jezyka, w samkou dośc ciekawa słodycz.
                  A kolor ladny lekko miedziany.
                  Opakowanie naprawde super, bardzo mi się spodobało.
                  Ocena 4,85

                  Comment

                  • anteks
                    maruda
                    • 08-2003
                    • 10738

                    a w okolicy grodziskla wlkp nowego tomyśla {piotr i paweł netto intermarche tego PIWA nadal brak .. nadal dotej port tez o zgrozo nie bylo ]tylko jakaś wodziana po 0,98 zł aż strach to to degustować
                    Last edited by anteks; 25-02-2004, 00:56.
                    Mniej książków więcej piwa

                    Comment

                    • ptasiak
                      Member
                      • 08-2003
                      • 30

                      hm nic dodac nic ujac moze dlatego ze juz koncze 3 butelke ))

                      Moja ocena: [4.3]
                      ---------------
                      Ocena usunieta z rankingu.
                      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                      Art, Admin

                      ---------------
                      Amatorski Browar Domowy Głuszec

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        ptasiak napisał(a)
                        hm nic dodac nic ujac moze dlatego ze juz koncze 3 butelke ))

                        Moja ocena: [4.3]
                        ---------------
                        Ocena usunieta z rankingu.
                        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                        Art, Admin

                        ---------------
                        Słuchajcie, zróbmy plebiscyt na najbardziej enigmatyczno-bezsensowny opis piwa. Recenzja Ptasiaka powinna uplasować się na miejscu medalowym.

                        Bez urazy, Ptasiak, ale...

                        Comment

                        • baklazanek
                          † 2014 Piwosz w Raju
                          • 08-2001
                          • 3562

                          żąleną napisał(a)
                          Słuchajcie, zróbmy plebiscyt na najbardziej enigmatyczno-bezsensowny opis piwa. Recenzja Ptasiaka powinna uplasować się na miejscu medalowym.

                          Bez urazy, Ptasiak, ale...

                          Ależ ja jak najbardziej widzę w tej wypowiedzi sens. Ptasiak po prostu ma słabą głowę i po 3 koźlakach nie był w stanie napisać nic więcej co oznacza iż chciał podkreślić moc piwa

                          Comment

                          • tomsmu
                            Junior
                            • 03-2004
                            • 4

                            Najlepsze piwo od czasu niezapomnianego EB RED. Kolor rubinowy, piana ok., łagodne w smaku przypomina mi trochę koźlaka z Browaru Słupsk ( czy ktoś pamięta to piwo jeszcze). Ocen nie jest pełna z uwagi na to że jest chyba tylko dostępny w butelkach ale za to jakich.

                            Moja ocena: [4.5]

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10837

                              tomsmu napisał(a)
                              ..... Ocen nie jest pełna z uwagi na to że jest chyba tylko dostępny w butelkach ale za to jakich.

                              W Trójmieście możesz także dostać lanego Koźlaka m.in.w Gdyni:Zielonej Tawernie i Pokładzie. W Gdańsku na pewno :U Źródełka i w Sopocie: U Przyjaciół.
                              Last edited by abernacka; 08-03-2004, 21:40.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • Pogoniarz
                                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                                • 02-2003
                                • 7971

                                tomsmu napisał(a)
                                Najlepsze piwo od czasu niezapomnianego EB RED. Kolor rubinowy, piana ok., łagodne w smaku przypomina mi trochę koźlaka z Browaru Słupsk ( czy ktoś pamięta to piwo jeszcze). Ocen nie jest pełna z uwagi na to że jest chyba tylko dostępny w butelkach ale za to jakich.

                                Moja ocena: [4.5]
                                Koźlaka ze Słupska?Powiedz proszę kiedy go piłeś.


                                Prawie jak Piwo
                                SZCZECIN

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎