Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwowar2
    Senior
    • 11-2001
    • 588

    Podarowalem wlascicielowi z browaru w Untergreuth butelke(w swoim zbiorze ma kilka polskich butelek). Bardzo sie ucieszyl twierdzac, ze taka butela to rarytas.

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      W koncu dorwalem tego kozlaka w czasie pobytu w domu.
      Ladny brazowy kolor jak przystalo na kozlaka (4.5)
      Piana niezla, drobnobabelkowa, opada w miare szybko, srednio trwaly dywanik (3.5)
      Nasycenie spore jak na kozlaka (4)
      Zapach owocowo-slodowo-podpalany, srednio intensywny jak na ten ekstrakt (3.5)
      Smak owocowo-slodowy, troche podpalany, w posmaku owocowa goryczka, jak na 15% ekstraktu mogloby byc tresciwsze, np. Obolon Oksamitowe (14%) czy niektore niemieckie Landbiery z jeszcze nizszym ekstraktem sa porownywalne 'gestoscia' smaku (3.5). Opakowanie znakomite, stylowe, zdecydowanie sie wyroznia w tlumie (4.5)
      Swietne piwko jak na nasze warunki, no ale nazwa Kozlak do czegos zobowiazuje wiec ocenialem wg miary kozlakowej

      Moja ocena: [3.625]
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • zbysia
        Senior
        • 09-2004
        • 907

        Koźlaczek na razie się chłodzi - kupiony w Cz-wie 4,20 zł ul. Sikorskiego - sklep piwny wybór jak napisano w innym forum b. duży. Maxymalna cena piwa za butelkę ok. 50 zł. Mam jeden komentarz do powyższych opini odnośnie piany - minimum dwie różne opinie: tu opada, tu trwa do końca - może każdy inaczej leje i do innego naczynia
        fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

        Comment

        • kibi
          Senior
          • 07-2004
          • 1875

          Kupiłem Koźlaka w sobotę w sklepie Warus w Zielonkach pod Warszawą (jakieś 5 km od skrzyżowania Górczewskiej z Lazurową w kierunku na Leszno). W ogóle wybór piw w tym sklepie moze nie tyle duży co oryginalny- oprócz standardu ze trzy gatunki z Kormorana (Irish, Cherry i Imbeer), jasne piwo z Juranda, dwa rodzaje 0,5l z Van Pura i dwa rodzaje 0,33 z Namysłowa dla jakiejś sieci (Opti czy coś)i trochę importów m in. dwa gatunki Obołonia.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19168

            kibi napisał(a)
            Kupiłem Koźlaka w sobotę w sklepie Warus w Zielonkach pod Warszawą (jakieś 5 km od skrzyżowania Górczewskiej z Lazurową w kierunku na Leszno). W ogóle wybór piw w tym sklepie moze nie tyle duży co oryginalny- oprócz standardu ze trzy gatunki z Kormorana (Irish, Cherry i Imbeer), jasne piwo z Juranda, dwa rodzaje 0,5l z Van Pura i dwa rodzaje 0,33 z Namysłowa dla jakiejś sieci (Opti czy coś)i trochę importów m in. dwa gatunki Obołonia.
            a co to ma wspólnego z KONKRETNYM opisem piwa? tekst powinien być raczej w PIWO - GDZIE !

            Comment

            • zbysia
              Senior
              • 09-2004
              • 907

              Druugi Koźlaczek, znów kupiny na Sikorskiego - to jest piwo!!!! Fakt - piana dość szybko "klęka" (ale chyba nie potrafię lać). Ustala już mi się ( ) lista piw i po pszennych (pszenicznych): Koźlak, Palm, Frater (no, bo ma smak...), (miałem wymieniać nasze Polskie - ale skąd nasze pszenne...). Konkretnie - czuję słód, wyraźnie dłużej wyprażany, kolorek jak dla daltonisty super (przepraszam Arta i e-prezesa ale się taki urodziłem), pianka - jak wyżej. Dziś piłem po raz pierwszy oficjalnie w domu, i tak jak myślałem 4 (słownie: cztery) damskie ryjki zamoczyły mi się w pianie - b.dużo ochów. Podsumowójąc (jako wielbiciel Killkeny) 5 - bo Polskie.
              fANIAtic www.faktoria-ukraina.pl

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                kolor - piękny, mahoniowy, klarowne
                gaz - dla mnie ciut za duzo
                piana - piekna, dużą, obfita, drobna, trwała
                zapach - bardzo mocny, wyczuwalny z daleka, przyjemna owocowa nutka połączona z karmelowo-słodową wonią
                smak - jak na koźlaka, polskiego koźlaka - doskonały, pije się z przyjemnością, wyczuwalna pewna owocowa słodkość połaczona z leciutką goryczką
                opakowanie - zdecydowana 5

                bez dwóch zdań, jedno z najulepszych polskich piw

                Moja ocena: [4.975]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • jw71
                  Junior
                  • 11-2004
                  • 1

                  Jechałem na koncert Metallici do Chorzowa i piłem to sympatyczne piwko najpierw na skwerze Kościuszki w Gdyni, a później na plaży w Sopocie, no jest nieziemskie. To jest moja opinia.

                  Comment

                  • jeżu
                    Gość
                    • 11-2004
                    • 12

                    jedno z najlepszych obecnie piw na polskim rynku-ocena własna,do tego mogę dodać opinie klientów (kilkudziesięciu) oscylującą w przedziale dobre-b.dobre-wyśmienite!!!-brak do tej pory ocen nieprzychylnych!!!

                    Moja ocena: [4.7]
                    ---------------
                    Ocena usunieta z rankingu.
                    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                    Art, Admin

                    ---------------

                    Comment

                    • romciu
                      Junior
                      • 11-2004
                      • 3

                      SWIETNY SMAK

                      Moja ocena: [4.5]
                      ---------------
                      Ocena usunieta z rankingu.
                      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                      Art, Admin

                      ---------------

                      Comment

                      • EwaGryglicka
                        Junior
                        • 02-2003
                        • 6

                        Nie rozumiem aż takich zachwytów nad tym piwem - proponuję spróbować - prawdziwego Koźlaka - z Juranda - prwadziwego bo o ekstrakcie 18%wag. prawdziwy koźlak, który powstał ponad 500lat temu w Einbeck w Niemczech musi mieć 16-18% ekstarktu!!!. Ten od Ambera ma tylko 15,1%wag - czyli co ??? Jest to klasyczne piwo mocne a nie Koźlak.

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          EwaGryglicka napisał(a)
                          Nie rozumiem aż takich zachwytów nad tym piwem - proponuję spróbować - prawdziwego Koźlaka - z Juranda - prwadziwego bo o ekstrakcie 18%wag. prawdziwy koźlak, który powstał ponad 500lat temu w Einbeck w Niemczech musi mieć 16-18% ekstarktu!!!. Ten od Ambera ma tylko 15,1%wag - czyli co ??? Jest to klasyczne piwo mocne a nie Koźlak.
                          Dyskusja na temat mocy koźlaków była już w tym temacie, zapraszamy do poczytania
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10838

                            Masz rację Koźlak jest naprawdę smacznym piwem, ale po jakiego w swojej recenzji używasz takich epitetów ! Robisz ferment tylko!
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • komcio
                              Junior
                              • 06-2004
                              • 8

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: przepiekna bursztynowa barwa [5]
                              Piana: pianka gesta [4]
                              Zapach: zapach ciekawy zupelnie inny niz wsrod piw typu pils [4]
                              Smak: smak inny dla smakoszy gleboki i porwwajacy [4.5]
                              Wysycenie: babelki delikatnie lechca podniebienie [4.5]
                              Opakowanie: bardzo oryginalne,szatansko bezbledne [5]
                              Uwagi: ...boskie...a raczej szatanskie...

                              Moja ocena: [4.325]
                              ---------------
                              Ocena usunieta z rankingu.
                              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                              Art, Admin

                              ---------------

                              Comment

                              • watson
                                Junior
                                • 03-2005
                                • 11

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: piekny, rubinowy, szczegolnie patrzac pod swiatlo [5]
                                Piana: taka jaka lubie, jest i nie przeszkadza [4.5]
                                Zapach: gut gut [4.5]
                                Smak: to jest to!!! mocne piwo, gorzkawe i takie... piwne [5]
                                Wysycenie: Dobrze sie trzyma [4.5]
                                Opakowanie: genialne!!! mam nawet kilka foterk!! [5]
                                Uwagi: Bardzo dobrze zrobione piwo o swietnym smaku

                                Moja ocena: [4.75]
                                ---------------
                                Ocena usunieta z rankingu.
                                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                                Art, Admin

                                ---------------

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎