Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaptur
    Junior
    • 08-2005
    • 6

    Witajcie...
    Ponieważ nie mam zbyt wielu punktów odniesienia dla Koźlaka na polskim rynkua i przygoda z tym piwem dopiero dla mnie się zaczęła, nie ocenie go.... ale powiem jedno zakochałem sie w tym piwie! jest świetne ma swoja moc, kolor, aromacik i ten smak..... troche karmelu gorczyka.... brak mi slów ... właśnie żłopie drugie pod rząd jest coś magicznego w tym piwie! polecam

    pozdrawiam wszystkich Piwoszy!
    Wojtek

    Comment

    • cyberwoj
      Junior
      • 04-2005
      • 3

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: nie wiem piłem prosto z butelki [4.5]
      Piana: w normie [4]
      Zapach: ciekawy, wyróżniający z tłumu [5]
      Smak: nareszcie coś innego, z gatuków mocnych slodkich [4.5]
      Wysycenie: w normie [4]
      Opakowanie: nawet 6, genialny pomysl, chwyta oko, chyba skopiował to okocm nz mocnym [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.625]
      ---------------
      Ocena usunieta z rankingu.
      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
      Art, Admin

      ---------------

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cyberwoj
        Kolor:
        Opakowanie: chyba skopiował to okocm nz mocnym [5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.625]
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • majki2
          Gość
          • 09-2005
          • 9

          Coś się stało z Koźlakiem?

          Jakiś czas temu kupiłem sobie Koźlaka i... coś było nie tak jak być powinno. Kiedy jeszcze przed wakacjami piłem Koźlaka było to piwo o bardzo głębokiej (prawie czarnej) czerwonej barwie, z mocną gęstą pianą, którą można było jeść łyżeczką. Ten ostatni był zupełnie inny. Kolor miał zbliżony do Kapera , smak również, o pianie nie wspomnę... Czy tylko mi trafił się taki egzemplarz?

          Comment

          • Marcin_wc
            Senior
            • 09-2005
            • 2115

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: gleboki ciemny rubin z bursztynem [5]
            Piana: na poczatku bardzo ladna, ale szybko opada [3.5]
            Zapach: wspanialy karmelowy, lekko palony z bardzo przyjemna nutka chmielu [5]
            Smak: nutka karmelu i ladnie komponujaca sie z nia goryczka [5]
            Wysycenie: nie za duze, male bombelki [5]
            Opakowanie: opakowanie najleprze jakie widzialem(moze poza kamionkowymi butelkami piw klasztornych ale to inna bajka) nadruk na butelce swietnie wyglada na bezzwrotnej butelce nrt, jest informacja o ekstrakcie i czego chciec wiecej? [5]
            Uwagi: piwo kupione za 3.10 we wroclawskim chmieliku, moim zdaniem nie ma w polsce wielu konlurentow, staly bywalec w moim repertuarze piwnym

            Moja ocena: [4.85]

            Comment

            • cielak
              Senior
              • 03-2004
              • 2890

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc
              ...opakowanie najleprze jakie widzialem...bezzwrotnej butelce nrt...
              Raczej najlepsze i w butelce nrw
              zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

              Comment

              • Marcin_wc
                Senior
                • 09-2005
                • 2115

                przepraszam za pomylki i bledy, a z tymi epitetami to o moja recenzje chodzi?

                Comment

                • Jimmy_jb
                  • 11-2005
                  • 911

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemne niemalże czarne, pod światło lekko przebija bordowy/brązowy [5]
                  Piana: troche mało gęsta i szybko opada ale nie psuje ogólnego wrażenia [4]
                  Zapach: upajający, mocny i charakterystyczny, prawie jak w wytrawnym winie [5]
                  Smak: bardzo wyraźny, narzucający się i mocno goryczkowaty , lekka kwaskowatość i nutka fermentacji bardzo na miejscu [5]
                  Wysycenie: raczej małe, pasuje do charakteru piwa i nie psuje ogólnej ciemnej i stonowanej formy [5]
                  Opakowanie: świetne opakowanie, wyróżnia się z tłumu, ładny kształt butelki i dobrze dobrana kolorystyka [5]
                  Uwagi: Bez wątpienia ścisła czołówka. Pierwsze spotkanie z tym piwem było dla mnie wspaniałym objawieniem i przyznam szczerze że do dzisiaj kiedy mam ochotę na coś wyjątkowego sięgam po Koźlaka. Jako że mieszkam blisko Bielkówka to jest łatwo dostępny. Chyba nie występuje w puszkach, a jeśli to nie spotkałem - myślę że to dobitnie świadczy o pozycji jaką chcą mu nadać szefowie Ambera.

                  Moja ocena: [4.9]
                  Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
                    Chyba nie występuje w puszkach.
                    Nawet na pewno nie występuje w puszkach.

                    Comment

                    • thrashcan
                      Senior
                      • 10-2005
                      • 126

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ładny rubinowy kolor. [5]
                      Piana: Kremowa, średnia, z początku całkiem ładnie się utrzymuje, jednak po jakiś 3 minutach opada i pozostaje jedynie niewielki nalot na powierzchni piwa. [3]
                      Zapach: Wyraźny zapach karmelowy, czuć nutki palonego słodu, bardzo przyjemny. [4.5]
                      Smak: Piwo sprawia wrażenie gęstego, bardzo smaczne, pozostaje przyjemna lekka goryczka po przełknięciu, przebijają się nieśmiało smaczki karmelowe. [4.5]
                      Wysycenie: Nasycenie w porządku, przyjemnie szczypie w język, niestety nie przekłada się na utrzymanie piany. [4]
                      Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l z kremowym nadrukiem. Jedno z najlepszych opakowań, jakie dane mi było oglądać. Kapsel z motywem z butelki, wszystko świetnie ze sobą współgra i tworzy idealną całość. [5]
                      Uwagi: Polecam wszystkim, którzy jeszcze nie próbowali. Super piwo, na pewno czasem kupię (mimo dość wygórowanej ceny, za którą nabyłem ten egzemplarz - 3,99 zł).

                      Moja ocena: [4.375]

                      Comment

                      • Budvar
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 265

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemny bursztyn, pod światło przebłyskujący rubinowymi refleksami [4.5]
                        Piana: gęsta, w pięknej, kremowo-beżowej barwie, natomiast po wyrobie z Bielkówka spodziewałem się, że będzie ona trwalsza [4]
                        Zapach: bardzo przyjemny, rzekłbym: mleczno-karmelowy [4.5]
                        Smak: bardzo palony, moim zdaniem zbyt wyraźnie zaznaczona goryczka przytłumia inne nuty smakowe [3.5]
                        Wysycenie: całkiem przyzwoite, przyjemnie szczypie w język [4]
                        Opakowanie: znakomity pomysł ! (nadruk bezpośrednio na butelce), świetny graficznie, tworzy znakomitą całość [5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.05]

                        Comment

                        • Bartkos
                          Junior
                          • 12-2005
                          • 1

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czerwonawy piękny kolor [5]
                          Piana: Zupełnie w normie [4]
                          Zapach: Mało charakterystyczny ale jak najbardziej w porządku [4]
                          Smak: Słodkawy, nie wyczuwa się 7,8% [4.5]
                          Wysycenie: Patrziana [4]
                          Opakowanie: Oryginalne, z naprasowanym wzierunkiem kozła na butelce zamiast typowej etykiety [5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.3]

                          Comment

                          • kentaki
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 452

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Piękny, klarowny, rubinowy kolor cejlońskiej herbaty, taki właśnie koźlaczkowy. [5]
                            Piana: Ładnie się formuje, ale nie dość trwała, ważne że jest zwarta i zostawia ślady na szkle. [4]
                            Zapach: Nic specjalnego, bez jakiś wyraźnych akcentów, dość neutralny. [3]
                            Smak: Dla ludzi wychowanych na pilsach może wydać się dziwny, ciężki, specyficzny, ale po kilku podejściach jest naprawdę super, pełny, nie za słodki jak na mocne piwka, ze specyficznym, wyrafinowanym aromatem słodowym i chmielowym. W ustach pozostaje miły posmak, który oblepia całe podniebienie. [5]
                            Wysycenie: Dobre z plusem, na zimę ok. ale w lecie fajnie by było czuć cuś więcej bąbelków. [4.5]
                            Opakowanie: Super butelka, ładny kapselek, wszelkie informacje. [5]
                            Uwagi: Zakupione w Intermarche za 3,99 (trochę dużo ale widziałem drożej). To piwo jest naprawdę super bez kozery powiem , że jest to najlepsze piwo z Ambera i nasmacznieszy kożlaczek dostępny na rynku (no chyba, że się ,mylę, to proszę o głos). Dodałem je do ulubionych.

                            Moja ocena: [4.175]

                            Comment

                            • Komar_Pafnucy
                              Senior
                              • 08-2005
                              • 1114

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Rubinowy, klarowny. [5]
                              Piana: Niestety niewielka. Utrzymuje się zaledwie cieniutka "kołderka" na powierzchni, pod koniec podziurawiona. [3]
                              Zapach: Słodowo-karmelowy z nutką jakby owocową. Bardzo przyjemny. [5]
                              Smak: Palono-karmelowy z dobrze wyczuwalną goryczką. Tego karmelu może odrobinę za dużo ale i tak daję 5 bo piwo jest świetne. [5]
                              Wysycenie: Średnie. Mogłoby być nieco większe. [3.5]
                              Opakowanie: Nie ma co się rozpisywać. Jakie jest opakowanie widać na zdjęciu. A jest po prostu świetne. [5]
                              Uwagi: Kupione w Albercie za 3,99. Czemu piwa z Ambera mają takie kosmiczne ceny?

                              Moja ocena: [4.725]

                              Multitap Crawl
                              Multitap Crawl na Facebook

                              "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                              Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                              Comment

                              • barthez
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 367

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bardzo ciekawy, dość oryginalny, tak jest napisane na opakowaniu "rubinowy". [5]
                                Piana: Średnia, dość szybko znika. [3.5]
                                Zapach: Intensywny, wyczuwa się aromaty owocowe i lekko kawowe. [4]
                                Smak: Czuć aromaty owocowo-kawowe i dość intensywną goryczkę, która po przełknięciu zamienia się w słodkawy "ciężki" posmak, który mi nie odpowiada. [3]
                                Wysycenie: Odpowiednie, przyjemne, delikatne bąbelki na języku [4]
                                Opakowanie: Bardzo podoba mi się pomysł z nadrukiem (który jest bardzo czytelny i przejrzysty) na butelce oraz sama butelka, która mimo przyciemnienia wydaje się być na swój sposób przezroczysta. Kapsel bez zastrzeń, jedynie data ważności mogłaby być w innym miejscu. [4.5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [3.625]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎