Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kamień
    Senior
    • 07-2007
    • 361

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Głęboki ciemny rubin. Wygląda elegancko, a z drugiej strony, kiepsko znam się jak powinen wyglądać wzorowy bock. [5]
    Piana: Drobnoziarnista, niemała, dosyć sztywna. Choć siada w trochę zbyt szybkim tempie, odsłaniając powierzchnię piwa. [3.5]
    Zapach: Złożony, słodowo - karmelowy, z nutkami chmielowymi i podpalanymi. [4]
    Smak: Bogaty. Ta szeroka paleta jest naprawde intrygująca, na samym początku może nawet wydawać się dość dziwna. CZego tu nie ma. Dominuje umiarkowana paloność, ale można też doszukać się chmielowej goryczki, lekkiej karmelowości, sycącej słodowości i delikatnych nutek owocowych. Jest treściwy a każdy łyk przynosi nowe doznania smakowe. [5]
    Wysycenie: Umiarkowane, jak najbardziej odpowiednie. Nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. Zmniejsza się bardzo powoli. [5]
    Opakowanie: Elegancka butelka z jakby wymalowanym motywem i napisami. Prawie każdy ją kojarzy, nawet jeśli piwa nie pił. Ale jednak te ściemy o "tajemnicy piwowarów" to dość gruba przesada [5]
    Uwagi: Dobre, i bez gadania

    Kupione za 3,40zł w Zofmarze. Czas zakosztować innych przedstawicieli tego stylu, by wyrobić sobie właściwe pojęcie.

    Moja ocena: [4.5]

    Comment

    • Samoglow
      Senior
      • 07-2007
      • 606

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bardzo ciemny bursztyn, klarowne, bardzo przyjemna barwa. [5]
      Piana: Wysoka, kremowa, opada dość wolno, prawie idealna. [4]
      Zapach: Słodowo – karmelowy z nutkami paloności. Świetny! [5]
      Smak: Wyraźna goryczka (idąca wręcz w stronę portera), czuć paloność i bardzo lekką lekką wędzoność. Piwo raczej wytrawne i bardzo smaczne. Brak złych posmaków. [4.5]
      Wysycenie: Idealne, utrzymuje się do końca. [5]
      Opakowanie: To już chyba wzór nad wzorami: jest skład, ekstrakt, litery malowane na szkle. Cudo (choć może skromniejsze pozwoliłoby obniżyć trochę cenę tego trunku). [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.7]

      Comment

      • kjaros
        Senior
        • 03-2007
        • 377

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor ciemnego bursztynu, klarowny. [4.5]
        Piana: Przy nalewaniu łatwo się tworzy drobna, obfita pianka. Niestety szybko zmienia się w większe bąble i redukuje się do cienkiego dziurawego dywanika [3.5]
        Zapach: Mocno słodowy [4]
        Smak: Słodowy, umiarkowanie palony z karmelem. Po przełknięciu wyczuwam goryczkę znaną z orzechów włoskich. [4]
        Wysycenie: Drobniuteńkie pęcherzyki CO2 w całej objętości piwa. Przyjemnie podrażniają w język [4.5]
        Opakowanie: Rzadko spotykany nadruk naniesiony na butelkę. Wyróżnia się na sklepowej półce. Opakowanie mówi że w środku jest coś szlachetnego [5]
        Uwagi: Treściwe piwo z akceptowalną dla mnie ilością alkoholu. Jak dla mnie na pewno nie na co dzień ale jeszcze do niego wrócę.

        Moja ocena: [4.05]
        Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

        Comment

        • krasnal45
          Senior
          • 02-2008
          • 421

          Co wy z tym bursztynem wyskakujecie ....ten bock ma przepiękny ciemnorubinowy kolor...

          Comment

          • kolumbik
            Junior
            • 02-2009
            • 5

            Latem w Mielnie w jednej ze smażalni przy plaży tego Koźlaka z kija popijałem, a że pogodę trafiłem niezbyt to miałem czas żeby się delektować tym piwkiem przez 2 tyg . Dla mnie rewelacja, do tej pory chyba najlepsze piwko jakie piłem. Zadziwiająco rozluźniająco na mnie działa Niestety u siebie nigdzie nie spotkałem.

            Comment

            • coldfire
              Senior
              • 01-2008
              • 374

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika krasnal45 Wyświetlenie odpowiedzi
              Co wy z tym bursztynem wyskakujecie ....ten bock ma przepiękny ciemnorubinowy kolor...
              Wszystko zależy od kąta padania światła i perspektywy obserwatora. Jeśli patrzysz pod, to faktycznie kolor jest rubinowy, natomiast jak podziwiasz napój w dzień na ciemnym tle, to piwo ewidentnie brązowieje.
              Last edited by coldfire; 24-02-2009, 21:18.
              Piwa i pacierza nie odmawiam

              Comment

              • prezydent88
                Junior
                • 09-2007
                • 3

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciekawa barwa. Młody jestem i piwa o takiej barwie jeszcze nie spożywałem. W rzeczywistości jest bardziej ciemne niż to na zdjęciu forumowym. [4.5]
                Piana: Drobne bąbelki, długo się utrzymuje. Później dywanik, niestety później wszystko znika. [4.5]
                Zapach: Pachnie jak karmel z ze słodem i gdzieś w oddali czuć chmiel. [4]
                Smak: Mój rarytas smakowy. Kojarzy mi się z podpiwkiem. Czuje najpierw kawę zborzową a później karmel. Jest dość wytrawne. [5]
                Wysycenie: Średnionasycone, szybko ucieka gaz [3.5]
                Opakowanie: Niestety butelka bez kaucji, ale czemu narzekać? Mam ładną butelkę z napisami w jednolitym kolorze będzie ładnie wyglądać na regale. [4]
                Uwagi: Zakupione w Realu, niestety jest to praktycznie jedyny znany mi sklep w Toruniu gdzie sprzedają takie rarytasy.

                Moja ocena: [4.45]

                Comment

                • Latarnik
                  Premium Lamplighter
                  • 06-2004
                  • 4998

                  Kupiłem dziś Koźlaka za 2.09 $ w sklepie "Amity Wine & Spirits" w New Haven, Connecticut.
                  Sprowadza go do USA firma ARKO LLC.
                  Na razie czeka w lodówce, pierwszeństwo mają piwa z nowymi kapslami
                  5410 kapsli z wypitych piw
                  874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                  "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                  https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                  Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                  https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                  Comment

                  • Snus
                    Senior
                    • 03-2008
                    • 128

                    Cena Koźlaka: 3,40 w Kauflandzie, 6,50 w Intermarche, czy u kogoś w mieście też tak jest?
                    Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

                    Comment

                    • Piekny
                      Member
                      • 03-2009
                      • 72

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemny brąz z daleka , a pod światło czewienieje w ciemny rubin , piękne [4.5]
                      Piana: beżowa gęsta , szybko jednak opada , choć do końca pozostał cieniutki kożuszek [4]
                      Zapach: wąchając w butelce czułem intensywny znajomy zapach , nie mogę jednak skojarzyć co to - nie wiem : maga , capuccino , cholera skleroza [4]
                      Smak: przypalone , słodowe z delikatną goryczką - dobre co tu więcej gadać [4]
                      Wysycenie: mogło by być ciut większe , w końcu jest prawie lato [4]
                      Opakowanie: świetny pomysł , nadruk na butelce , trochę szatański kozioł - black metalowcom polecam [5]
                      Uwagi: piję kolejny raz i znów smakuje choć przepłaciłem , 4,45 zł. na Miodowej - Kazimierz City

                      Moja ocena: [4.075]

                      Comment

                      • bier-man
                        Junior
                        • 03-2009
                        • 24

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: taki jak powinien być [4.5]
                        Piana: dosyć intensywna, długo trzymała może w związku z tygodniowym przebywaniem w lodówce [4]
                        Zapach: fajny [4]
                        Smak: niebo w gębie po męczącym dniu, lekka goryczka trzymająca chwilkę, łagodny smak mimo ciut większego procenta [5]
                        Wysycenie: to największy mankament tego piwa [3]
                        Opakowanie: butelka nadaje się na wystawkę w salonie [5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.425]
                        ---------------
                        Ocena usunieta z rankingu.
                        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Brak próby opisu zapachu.
                        Art, Admin

                        ---------------
                        Last edited by ART; 12-06-2009, 20:38.

                        Comment

                        • granat862
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 945

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bier-man Wyświetlenie odpowiedzi

                          Zapach: fajny [4]
                          Czyli jaki?
                          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                          Comment

                          • atheus
                            Member
                            • 10-2006
                            • 67

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Z daleka przejrzysty brąz, pod światło ciemna wiśnia [5]
                            Piana: Beżowa, początkowo drobnopęcherzykowa, z czasem opada, ale nadal trzyma spory kożuch na powierzchni [4.5]
                            Zapach: Tak wyobrażam sobie zapach karmelizowanego słodu (nigdy tego nie wąchałem, ale jakoś mi pasuje ). Słodki, gęsty, wypełnia nos bez reszty. Na końcu delikatne aromaty ziołowe [5]
                            Smak: Słodkawy, ale nie słodki, zakończony chmielową cierpkością i goryczką. Po przełknięciu dochodzi lekki palony posmak. [5]
                            Wysycenie: Idealnie podkreśla smak piwa. Nie jest za duże, ale chyba o to chodziło [5]
                            Opakowanie: Legenda w Polsce. Nie ma takiego drugiego i nie będzie (nędzna imitacja jakiś czas temu wypuszczona na rynek haniebnie zrejterowała i słusznie) [5]
                            Uwagi: Do czasu pojawienia się Grand Imperial Portera to było moje ukochane piwo. Teraz zajmuje 2 miejsce, ale daj Boże każdemu browarowi (i nam piwoszom) w Polsce robić takie trunki. Potęga!

                            Moja ocena: [4.95]

                            Comment

                            • zolwixx
                              Member
                              • 03-2008
                              • 42

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika granat862 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czyli jaki?
                              opisany przez pozostalych forumowiczow.
                              najlepiej kupic i przeanalizowac samemu

                              Comment

                              • TomX
                                Senior
                                • 09-2004
                                • 1035

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Kolor jak szkło butelki, pod światło ognista czerwień. [5]
                                Piana: Po nalaniu obfita, beżowa, średnio trwała. Opada do wianuszka, ale wystarczy zabełtać zawartością kufla żeby odtworzył się ładny kożuszek. [4.5]
                                Zapach: Na początku, gdy piwo było zimne, bardzo słaby, potem zrobił się intensywny, ciężki, słodowo owocowy (?) [4]
                                Smak: Czuć ciemne słody, karmel, lekka goryczka (w sam raz). Ogólnie piwo jest wytrawne, jakby winne, i całkiem konkretne. [5]
                                Wysycenie: Na początku gigantyczne, potem się normalizuje, pęcherzyki cały czas wesoło latają w piwnej toni [4]
                                Opakowanie: Oryginalne, estetyczne, są wszystkie informacje. [5]
                                Uwagi: Ogólnie bardzo dobre piwo (choć Bock z Bierhalle lepszy), zapewne nie ostatni raz gościło na moim stole.

                                Moja ocena: [4.55]
                                Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                                I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎