Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Rewelacyjne piwo. Cudowny smak i moc też niczego sobie. To jest to. W Sosnowcu nie ma najmniejszych problemów z kupieniem tego piwa. Naprawdę warto i szczerze polecam. Także ze względu na oryginalną butelkę!

    Comment

    • rad998
      Member
      • 12-2008
      • 52

      Bardzo dobre piwo !
      Kolor - ciemny rubin - 5
      Piana - dość łatwo tworzy sie fajna czapeczka jednak po minucie dwóch zostaje cienki dziurawy dywanik - piana to największa wada tego piwa - 3,5
      Zapach - Bardzo ale to bardzo wyrazisty. Słodowy z wyraźną nutą karmelową, czekoladową i orzechową - chyba najlepsza strona tego piwa - 5
      Wysycenie - chciałbym troszke większe - 4
      Smak - słodycz czekolady na początku, z czasem przechodzi w gorycz gorzkiej czekolady z fajnym wytrawnym, cierpkim finiszem - 5
      Butelka - Bardzo fajny pomysł, tylko... ja jako domowy piwowar na tym ubolewam bo pije tego piwa dość dużo, ale używać tej butelki do swoich celow to juz tak nie za bardzo - tak czy siak - 5 ( jedyna wada to troszke smieszne hasło o tych tajemnicach i spotkaniu raz do roku )
      Dodam od siebie jeszcze, że piwo raczej należy spożywać w temperaturze około 10-12C - wtedy uwydatnia się piekny aromat, który dosłownie unosi się w powietrzu.
      Piwo bardzo polecam ! Aktualnie piwa ambera można dostać prawie wszędzie - w Krakowie w prawie każdym większym sklepie i w każdym sklepie alkoholowym, w Jarosławiu też dostępne w lokalnych sklepikach alkoholowych.

      Comment

      • Gambrinus
        • 06-2001
        • 696

        Kozlak pojawil sie na Greenpoincie. Butelka jest w wersjii angielskiej i tez ma malowane napisy wraz z historia o sekretach piwowarow. Natomiast piwo jest metne, i slabo nagazowane. ma jakas date na kapslu, ale nie jestem pewien czy to 2008 czy 2009. Smakuje mimo wszystko niezle, cho jest dosc slodkie i ma dosc slaba goryczke, w zapachu dominuje skarmelizowany slod i estrowo-owocowe nutki. Z ocena poczekam na klarowny egzemplarz.
        Popieraj małe browary!!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gambrinus Wyświetlenie odpowiedzi
          Kozlak pojawil sie na Greenpoincie. Butelka jest w wersjii angielskiej i tez ma malowane napisy wraz z historia o sekretach piwowarow. Natomiast piwo jest metne, i slabo nagazowane. ma jakas date na kapslu, ale nie jestem pewien czy to 2008 czy 2009. Smakuje mimo wszystko niezle, cho jest dosc slodkie i ma dosc slaba goryczke, w zapachu dominuje skarmelizowany slod i estrowo-owocowe nutki. Z ocena poczekam na klarowny egzemplarz.
          Ktoś z Ambera powinien to przeczytać... Szkoda rynku...
          Last edited by Seta; 22-09-2009, 07:29.
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • NaturalArti
            Member
            • 09-2009
            • 86

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Śliczny, ciemny bursztyn. Bardzo urokliwy, typowo bock'owy. [5]
            Piana: OK; choć jak na bocka trochę za mała. Porównując z niemieckimi bockami można się trochę przyczepić. [3.5]
            Zapach: Ciekawy, intrygujący, wyczuwalna nuta piwka palonego. Ogólnie bardzo przyjemny i zdecydowanie zachęcający do degustacji [5]
            Smak: Nie jest zły, ogólnie dobre piwko, jednak do niemieckich bocków sporo mu brakuje. Może za duża goryczka, może . Niby nie ma się do czego przyczepić ale nie jest to jednak 100-procentowy bock. [4]
            Wysycenie: Trochę małe, chociaż mi to bardzo nie przeszkadza. [4]
            Opakowanie: Rewelacyjna szata graficzna. Fajne logo, ciekawe, intrygujące, zdecydowanie diabelskie :-). Piątka za dobry pomysł. Szkoda tylko, że butelka bezzwrotna ... [5]
            Uwagi: Kupione w hipermarkecie Auchan (Warszawa Wola)

            Moja ocena: [4.4]

            Comment

            • Wrotka
              Member
              • 10-2009
              • 35

              Temat jest zbyt obszerny, więc nie jestem w stanie stwierdzić czy ta informacja już była.
              W weekend piłem w toruńskiej Piwnicy Piwa amberowskiego Koźlaka NIEPASTERYZOWANEGO z kija. Cena przystępna(6zł), natomiast smak jak by mniej wyrazisty od butelkowego. Nie poczułem też tej nutki towarzyszącej niepasteryzowanym piwom
              www.reddragon.pl <--- najlepsza internetowa gra w przeglądarce. Mi zabrała 5 lat życia. Polecam!

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wrotka Wyświetlenie odpowiedzi
                W weekend piłem w toruńskiej Piwnicy Piwa amberowskiego Koźlaka NIEPASTERYZOWANEGO z kija.
                Wszystkie piwa beczkowe z Ambera są niepasteryzowane.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wszystkie piwa beczkowe z Ambera są niepasteryzowane.
                  Żartujesz? ZAWSZE??
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10838

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                    Żartujesz? ZAWSZE??
                    A cóż w tym takiego dziwnego?
                    Last edited by abernacka; 28-10-2009, 19:24.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                      Żartujesz? ZAWSZE??
                      Tak, to słowa piwowara z Ambera podczas zlotowej wycieczki. Beczki szybko im schodzą, więc nie muszą pasteryzować.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                        A cóż w tym takiego dziwnego?
                        A ile znasz polskich browarów z takim rozróżnieniem?

                        No to fajnie. Szkoda, że tak trudno trafić na lanego Ambera...
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • Wrotka
                          Member
                          • 10-2009
                          • 35

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wszystkie piwa beczkowe z Ambera są niepasteryzowane.
                          Wot, miła ciekawostka
                          www.reddragon.pl <--- najlepsza internetowa gra w przeglądarce. Mi zabrała 5 lat życia. Polecam!

                          Comment

                          • Tapir
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 730

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Brąz, pod światło czerwony z pięknymi refleksami. [5]
                            Piana: Chyba najsłabszy element. Początkowo gęsta, jasnobrązowa, po chwili zmienia się w cieniutki kożuszek by po następnej chwili całkiem zniknąć [3.5]
                            Zapach: dość intensywny, przede wszystkim słód i karmel i coś w tle, czego jeszcze nie potrafię nazwać, coś między gorzką czekoladą a miodem (??) ale ani jedno ani drugie osobno. [4.5]
                            Smak: Przede wszystkim czuję karmel, nuty słodowe, troszkę goryczki, która rozruszała piwo. Wszystko bardzo ładnie ze sobą współgra [5]
                            Wysycenie: Niezbyt wysokie ale dobrze pasuje do chrakakteru piwa [4.5]
                            Opakowanie: Świetne, bardzo charakterystyczne i estetyczne, wyróżnia się na półce [5]
                            Uwagi: Kupione za 3.89 w PiP
                            Jedno z moich ulubionych piw, raz na tydzień muszę wypić buteleczkę

                            Moja ocena: [4.65]
                            Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10838

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                              A ile znasz polskich browarów z takim rozróżnieniem?

                              (...)
                              Janów, Fortuna, Zodiak, Bartek, Witnica, Ciechanów, Czarnków, Gościszewo, Konstancin,... Dalej mam wymieniać?
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                                Janów, Fortuna, Zodiak, Bartek, Witnica, Ciechanów, Czarnków, Gościszewo, Konstancin,... Dalej mam wymieniać?
                                Dajesz...
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎