Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Brodzislaw
    Senior
    • 09-2013
    • 1020

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny, pomiędzy rubinem i miedzią [4.5]
    Piana: Beżowa, z drobnych pęcherzyków, obfita, opadła do małej warstewki [4]
    Zapach: Słodowe, mocno palone, brak goryczki [3.5]
    Smak: Mocno palono-kawowe plus odrobina goryczki [4]
    Wysycenie: Niezbyt intensywne [4.5]
    Opakowanie: Malowane szkło - ciekawy wzór [4]
    Uwagi: Bardzo pijalne piwo aczkolwiek jakiś dodatkowy bukiet byłby tu mile widziany

    Moja ocena: [3.875]

    Comment

    • Jasiek77
      Senior
      • 03-2014
      • 107

      Swietna rownowaga miedzy slodowoscia a wytrawnoscia, karmel kontra winne nuty - super balans sprawia, ze piwo nie nuzy i zaprasza do kolejnego lyku. Pelne (mouthfeel), piekny kolor i oryginalna butelka. Do tego konkurencyjna cena i az dziw, ze nie mowi sie o nim wiecej, ale to co trendy, nie znaczy ze jest lepsze. Quality without hype.
      Johnny Bonnano

      Comment

      • Nidrax
        Junior
        • 04-2014
        • 1

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojtas66 Wyświetlenie odpowiedzi
        Współgranie tych półsmaków sprawiało, że nie czuło się tych 7,8 %. Pierwszy łyk i pierwsze skojarzenie z niegdysiejszym Red EB (ale to tylko pierwsza myśl).
        Hę? Albo kolega się pomylił, albo po tylu latach zmniejszyli w Koźlaku ekstrakt, bo na butelce, którą mam przed sobą wyraźnie widnieje zawartość alkoholu 6,5%

        Hmm... Zdecydowanie się różni od koźlaka z Herrnbrau, który był pierwszym, jakiego spróbowałem. Ogólnie ciężko je porównać, to są zupełnie inne nuty smakowe.

        Piękna obfita piana, dosyć długo się utrzymuje, chociaż do końca degustacji się nie utrzymała. Bez oporu osadza się na ściankach pokala, tworząc ładną koronkę. Kolor rubinowo-bursztynowy. Piwo krystalicznie przejrzyste.

        W zapachu czuć ciemny słód palony, suszone śliwki i leciutkie nuty karmelowe.
        W smaku dużej różnicy nie ma. Niektórzy uważają, że tutaj bardziej czuć karmel niż słody, no... u mnie jest na odwrót. Słód, sliwka i dopiero na koncu karmel. W piwie czuć nuty palone. Moim zdaniem, jeśli już chodzi o ciemne piwa, to zdecydowanie bardziej przypadło mi do gustu niż Amberowy Grand Imperial Porter. Póki co, to moje ulubione piwo z tego browaru.
        Last edited by Nidrax; 15-04-2014, 09:41.

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          Moim zdaniem też ciągle lepszy od Perły. Kiedyś wydawał mi się wręcz bardzo dobry. Ale to chyba jedyne piwo z Bielkówka, które wciąż piję, po heroicznych próbach z Amberem Naturalnym i Chmielowym.

          Comment

          • Mawel
            Member
            • 04-2014
            • 65

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mocna herbata, ciemny bursztyn [4.5]
            Piana: Drobno pęcherzykowa, zdobi szkło, łatwo ją wzbudzić prze zamerdanie. [4]
            Zapach: Karmelowy, chlebowy, lekko alkoholowy. Przyjemny i odpowiedni dla stylu. [4]
            Smak: Bardzo słodki, przechodzi w mocno karmelowy. Na finiszu lekko kwaśny. Goryczki brak. Pozostawia kwaskowe odczucie w ustach. Przyjemny smak, lecz może być nużący ze względu na brak kontry. [3.5]
            Wysycenie: Niskie, mi pasuje. [4.5]
            Opakowanie: Podobają mi się dedykowane butelki z Amber. Maksa nie dam, za brak szczegółowego składu. [4.5]
            Uwagi: Warka 18.09.2014

            Moja ocena: [3.875]

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              W edycji na 20-lecie browaru Amber jakby Koźlak był inny. Uderzyła mnie rubinowo-wiśniowa barwa piwa. Obfita piana jasno-beżowa opadła do grubszego krążka na obrzeżu i malej warstewki na całej powierzchni.
              Zapach zdominowany jest przez karmelowe słody i ledwie wyczuwalną goryczkę. Słodycz karmelowa zaatakowała mnie w pierwszy łyku ale potem doszły inne nuty, bardziej wytrawne oraz znów niewielka goryczka. W połączeniu ze sporym wysyceniem czuć było szczypanie w język i na podniebieniu. Piwo jest na poziomie średnio-wysokiej pijalności. Warto zatem sięgnąć od czasu do czasu po Koźlaka z browaru Amber.

              Comment

              • wilzek
                Member
                • 06-2014
                • 32

                mój pierwszy post tutaj więc witam się z Wami
                piwko piłem wczoraj, kupione w społemie za ~4zł

                Kolor: ciemny bursztyn z odrobiną takiego drewnianego brązu, klarowne [4]
                Piana: beżowa, nawet wysoka, jakoś tam oblepiała szkło [3.5]
                Zapach: głównie melanoidyny, na siłę dało się wyczuć karmel [3.5]
                Smak: gładki smak, bardzo pijalne, więcej karmelu choć dalej bardzo słodowe [4]
                Wysycenie: bez zarzutu [4]
                Opakowanie: butelka piękna, świetny pomysł z malowaniem [5]
                Uwagi: kapsel ma nadrukowaną chyba datę przydatności więc nie można dołączyć do kolekcji pije się bardzo przyjemnie
                Last edited by wilzek; 21-06-2014, 21:50.

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6136

                  Datę z kapsla można zmyć... ja chyba rozpuszczalnikiem zmyłem...

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    aceton
                    benzyna e.
                    rozcienczalnik
                    itp.

                    próbuj :]
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • wilzek
                      Member
                      • 06-2014
                      • 32

                      Ależ ze mnie tępak, że nie pomyślałem. Dzięki

                      Cóż. W takim razie trzeba kupic jeszcze raz

                      Comment

                      • yoxik
                        Senior
                        • 10-2012
                        • 427

                        Amber, Koźlak

                        Piana skąpa z dużymi oczkami. Kolor herbaciany klarowny. Aromat niezbyt intensywny, słodowy, owocowe nuty, karmel. Smak słodycz, słody, karmel, lekka skórka od chleba, na finiszy wyraźna goryczka oraz lekki alkohol. Całkiem przyjemne piwo od czasu do czasu można śmiało powtórzyć.
                        Również tutaj
                        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                        Comment

                        • piwoszka123
                          Junior
                          • 06-2012
                          • 21

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Rubinowy, niezwykle apetyczny i zwracający uwagę [5]
                          Piana: Idealna [5]
                          Zapach: Bardzo apetyczny [5]
                          Smak: Wyraźnie słodowa wersja. Wersje bardziej chmielone i gorzkie są trudniejsze. [5]
                          Wysycenie: idealne [5]
                          Opakowanie: Klasyka [5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [5]
                          ---------------
                          Ocena usunieta z rankingu.
                          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                          Art, Admin

                          ---------------
                          Last edited by ART; 18-11-2014, 18:36.

                          Comment

                          • kenny
                            Senior
                            • 04-2009
                            • 712

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Miedziany, z rubinowymi refleksami. [4.5]
                            Piana: Dość wysoka, niezbyt trwała. [3.5]
                            Zapach: Słaby, słodowo-karmelowy. Po ogrzaniu czuć suszoną śliwkę. [3.5]
                            Smak: Słodkawe, słodowe, karmelowe, posmak suszonej śliwki, dość wyraźny kwasek. Goryczka bardzo niska, jakby od palonego słodu (?). [4]
                            Wysycenie: Średnie. [3.5]
                            Opakowanie: Piękna malowana butelka, z okolicznościową krawatką na 20-lecie browaru. [4.5]
                            Uwagi: Dość lekkie, ma niewiele ciała. Smak niezbyt silny i mało urozmaicony. Poprawne piwo, bez wad, ale brak mu jakiegoś błysku. Warka do 04.06.2015.

                            Moja ocena: [3.8]

                            Comment

                            • piwoszka123
                              Junior
                              • 06-2012
                              • 21

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Brązowo-czerwony, piwo filtrowane więc pod światło mieni się i wygląda bardzo apetycznie [5]
                              Piana: Wysoka, sztywna, drobnoziarnista, nie opada. [5]
                              Zapach: Palony słód, karmel, dużo słodowych zapachów [4.5]
                              Smak: Bardzo przyjemny, dużo słodyczy, wyraźne chmiele, wszystko bardzo intensywne. [5]
                              Wysycenie: dobre wysycenie, wyraźne ale nie narzucające się. [5]
                              Opakowanie: Klasyka etykiet, pierwsze piwo z malowaną etykietą. [5]
                              Uwagi: Tyle lat, a niezmiennie dobre.

                              Moja ocena: [4.825]

                              Comment

                              • Ravf
                                Senior
                                • 06-2013
                                • 264

                                "Esencja umiejętności mistrzów piwowarstwa Browaru Amber" pewnie kiedyś ten tekst budził podziw i szacunek, dzisiaj wywołuje co najwyżej uśmiech na twarzy. Ogólnie to nie jest złe piwo, ale jakieś wyjątkowe też nie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎